kaynana yuzunden sınır krızımmm

gul77

Guru
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2008
555
28
bız bırlıkte oturuyoruz ne yazık kı arkadaslar ve her zamankı ggıbı benı delırtmeyı basradı kayınvalde...bır kac aydır annesı de var yanımızda ınanın ona saygı da kusur etmemeye calsııyorum elımden geldıgı kadar ama bugun ınsanların ne kadar nankor oldugunu bır kez daha ogrendım....ben annesıne sureklı oflarmısım yuksek sesle cevap verırımısım..kı annesı her zman bana dua eder her fırsatta benden memnun oldugunu soyler....o kadar canımı acıttıkı bugun hıc hak etmedıgım seylerı duydum ve resmen delırdım kendımı carptım sınırden...canım cok yanıyo mutlaka yazmama gerekıyordu ıcım cok sıkkındı...elıyle hatta bana bıraz sert bı sekılde gerı ıttı allah yardım ettıkı o anda kendımı kaybetım uzerıne atlamamısım dıyorum..bıde dokunma dedıgım zaman sen kımsın dedı bana..olmek ıstedım bugun cocugum var o cok etkılendı...esımı aradım ısyerıne goturudu benı yanına hklsıısn canım ben senı bılıyorum sen bosver deyıp durdu...cok sukur kı eskısı gıbı degıl artık bana destek cıkmaya basladı...ama ıste eve geldık annesı benle konusmadı hıc oglu da ona bısye demedı..gozleım sısıtı aglamaktan..:2::2:

Maddi durumunuz mu yok, neden beraber oturuyorsunuz?
Eşinizin yanında olması bir nebze iyi ama çare değil, evden ayrılmanız tek çare görünüyor.
Kayınvalidenizi sevmek ve anlaşmak zorunda değilsiniz, bu durumda aynı evde yaşamak azap olur,
kendi evinizde olsa haftada 1 gider gelir, kapınızı kapatırsınız.

Ayri eve cikma imkanınız war mi wger warsa bence çıkmanın tam vakti

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

kv sizi mi itti ben mi yanlış okudum? birlikte yaşadığınız için bu sorunlar normal ona muhtaç olduğunuzu düşünüp her şeyi deme hakkına sahip hissediyor kendini siz üzmeyin kendinizi bir an önce başka eve taşınmaya bakın hatta oldukça kv uzak bir yere.

bız bırlıkte oturuyoruz ne yazık kı arkadaslar ve her zamankı ggıbı benı delırtmeyı basradı kayınvalde...bır kac aydır annesı de var yanımızda ınanın ona saygı da kusur etmemeye calsııyorum elımden geldıgı kadar ama bugun ınsanların ne kadar nankor oldugunu bır kez daha ogrendım....ben annesıne sureklı oflarmısım yuksek sesle cevap verırımısım..kı annesı her zman bana dua eder her fırsatta benden memnun oldugunu soyler....o kadar canımı acıttıkı bugun hıc hak etmedıgım seylerı duydum ve resmen delırdım kendımı carptım sınırden...canım cok yanıyo mutlaka yazmama gerekıyordu ıcım cok sıkkındı...elıyle hatta bana bıraz sert bı sekılde gerı ıttı allah yardım ettıkı o anda kendımı kaybetım uzerıne atlamamısım dıyorum..bıde dokunma dedıgım zaman sen kımsın dedı bana..olmek ıstedım bugun cocugum var o cok etkılendı...esımı aradım ısyerıne goturudu benı yanına hklsıısn canım ben senı bılıyorum sen bosver deyıp durdu...cok sukur kı eskısı gıbı degıl artık bana destek cıkmaya basladı...ama ıste eve geldık annesı benle konusmadı hıc oglu da ona bısye demedı..gozleım sısıtı aglamaktan..:2::2:

Bu yaygaradan sonra nasıl yüzyüze bakacaksınız?

Eşinizin size söylediği kelime bana hiç samimi gelmedi, annesine de aynı seyi söylemiş izlenimi uyandırdı.

Kayınvalidenizin de annesi var anladığım kadarıyla..
Kayınvalideniz onun annesine "ofladığınızı" söyleyerek mi kavga çıkarttı?

Ben de eşinizin hoca misali her iki tarafa da sen haklısın dediğini düşünüyorum.
Çok mu çaresiz sizi alıp başka eve çıkaramıyor..

bende aynı şeyi düşündüm.

eşiniz çok ortada bir cevap vermiş.iki tarafada haklısın diyor sanırım.

hem kayınvalide hem kayınvalidenin annesi çok zor olsa gerek.
ayrı eve çıkamazsanız bu sorunlar maalesef bitmez.
eşiniz sizi pamuklarada sarsa o olmadığında yapacak insan yine yapar.

Zaman zaman bu öfke patlamalarını yaşayacaksın yaşında oldukça genç sanırım böyle durumlarda hemen odadan çık başka odaya git ve kapat kapıyı, sanırım oradan göçeceksiniz ama maddi sorunlar var sanırım ama yoksa eşin hukuken sana ayrı ev tutmakta zorunlu , eşine baskı yap yoksa o paraya kıyamaz nasılsa o bütün gün işte olan sana oluyor

oncelikle alllah sabr versin benimkayinvalidede arada bende kaliyor.allahdan ben sansliyim.ama yinede nasil olur olsun.bence kaynana gelin ayri-ayri evlerde oturmasi daha iyi.boylece sayqi ,hurmet olduqu kimi kalir.sende ayri eve cik bence.

arkadaslar tek tek cvp veremıyorum cunku geneldı aynı seyler oldugu ıcın..
oncelıkle evet kk annesı de var yanımızda bır kac aydır ve sozde ona her zman yuksek sesle ters cevap verıyorumusum..sureklı ofluyormusum..kı ınanın benı tanısanız vıcdanen zaten oyle bısye asla yapmam..ustelık annesı orda dıyo bana hıc bır zmana ters bı sey dedıgını duymadım dıyo ama ıste kk takmıs umrunda degıl...hatta esım bazen yuksek sesle cvp verır anneannesıne ben ona kızardım yapma oyle dıye...:KK5:canım cok yandı hıc haketmedıgım seylerı dydum...daha neler soyledı ben sureklı BIKTIM BU EVDEN kelımesını kullanıyorumsum yemın edıyorum dusundugum olsa bıle yanlarında boyle bısye demedım zaten dıyemem de..cok farklı bı kadın yanı ınan bu kadar kınçı bu kadar vıcdansız ben omrumde gormedım..
esıne senelrce kusmus kadındır desem zaten nlarsınız...ah bırde nedenını bılsenız...
ayrı ev ben de o kdar cok ıstıyorum sureklı dualarımda var hayrılsıyla olsun dıye ama ıste maddı ımkandan zıyade bızım durum farklı bıraz....kk ayrı evev cıkmamaızı ıstemıyo ve her fırsatta bellı edıyo bunu hatta ayrı evde olsak asla gelmezmıs ve esım bılıyo kı eger cıkıp gıderse evlatlıktan red eder sanırım bunu da goze alamıyo bırde kardesı var bıraz bakıma ıhtıyacı var yanı fızıksel degıl daha cok maddı olarak galıba vıcdanene gıdemıyo..evın her sısını o goruyo...
bılmıyorum cok kotuyum eger bu yuzden bosanırsam cok uzulurum gercekten cunku esımle sorunumuz artık pek yok...
Allah tan esım annesının gercek yuzunu gec de olsa gordu eskılerden asla bana sen haklısın demezdı asla cok konum vardır burda bu yuzden..hep annesı haklı olurdu seneler gecınce artık kımın ne oldugunu ogrendı ve ban cok destek...galıba bosanırım dusuncesıyle bana BIZE ASLA BIR SEY OLMAZ BIZ KENETLENDIK HER SEYIN USTESINDEN GELICEZ gıbı laflar yapıyo...aynı evdeyız ve kus kalmak bana dokumuyo gercekten.:KK5:

Esin calisiyor , Neden hala kiymet bilmeyenin yaninda
Kaliyosun ki ??

Topla esyani terk et ... Ne hamana kadar kalacaksin orda ev ustune ev olmaz...

Ayrica esinde hic samimi gelmedi bana , Ben seni biliyorjm demekle hicbisey hal olmuyor ..
Sesini cikarsin savunsun seni... Yedi yabancida ben seni biliyorum der , Eee bu neyi degistirirki!??

Kusura bakma ama , Esin senin arkanda olmus olsa
kimse cesaret edemezdi sana boyle davranmaya..
ayrica.senin misafir agirlaman hosuna gitmemisse , Kaynananin kalksin kendi agirlasin .. Hayret birsey ya!!

Esin calisiyor , Neden hala kiymet bilmeyenin yaninda
Kaliyosun ki ??

Topla esyani terk et ... Ne hamana kadar kalacaksin orda ev ustune ev olmaz...

Ayrica esinde hic samimi gelmedi bana , Ben seni biliyorjm demekle hicbisey hal olmuyor ..
Sesini cikarsin savunsun seni... Yedi yabancida ben seni biliyorum der , Eee bu neyi degistirirki!??

Kusura bakma ama , Esin senin arkanda olmus olsa
kimse cesaret edemezdi sana boyle davranmaya..
ayrica.senin misafir agirlaman hosuna gitmemisse , Kaynananin kalksin kendi agirlasin .. Hayret birsey ya!!

esım calısıyor evet ama az once dedıgım gıbı gıtmez daha dogrusu gıtmeyı goze alamaz eger oyle bı durumda kalırsa bılıyo kı annesı onu red eder...evet bu bı nedne degıl bılıyorum..ya benım cektıklerım:KK5:ben nereye kadar dayanıcam bılmıyorum cekıp gıdersem esım korkusuna asla gelmez her ne kadar ıcı yansa da gelemezzzzz:KK43:
hıc ama hıc kıymet bılmıyor evet haklsın...Allah cok buyuk..benım ıcın esımın bıle sen haklsın ne olursa olsun arkandayım demesı bıle benım ıcın ımkansız gelırıd bır zamanlar...bı cocugum da var gıtmek bana zor gelıyo ama cok yoruldum artık antıdepresanlarla duruyorumm:2:

bana bıraz kendınızı ezdırıyosunuz hakkınızı savunamıyosunuz gibi geldi. orda sıze 'anneme ofluyosun ters konusuyosun' fln demiş, anneannede ben hıc oyle bısey yasamadım dıye sıze destek cıkmıs ama sızın nerdeyse dayak yemedıgınız kalmış. sız kendınızı savunmuyomusunuz sözel olarak? surekli aglıyomusunuz yaşadıklarınız yuzunden? cocugunuz ıcın cok uzuldum.sizi surekli gucsuz ve ezilirken görmesi hıc ıyı bı ornek degıl.
oncelıkle kendınızı savunmayı guclu durmayı ögrenın.laf söyletmeyın kendınıze ya cocukmusunuz siz..sızden cekınsın ,konusmadan önce düşünsün..

bana bıraz kendınızı ezdırıyosunuz hakkınızı savunamıyosunuz gibi geldi. orda sıze 'anneme ofluyosun ters konusuyosun' fln demiş, anneannede ben hıc oyle bısey yasamadım dıye sıze destek cıkmıs ama sızın nerdeyse dayak yemedıgınız kalmış. sız kendınızı savunmuyomusunuz sözel olarak? surekli aglıyomusunuz yaşadıklarınız yuzunden? cocugunuz ıcın cok uzuldum.sizi surekli gucsuz ve ezilirken görmesi hıc ıyı bı ornek degıl.
oncelıkle kendınızı savunmayı guclu durmayı ögrenın.laf söyletmeyın kendınıze ya cocukmusunuz siz..sızden cekınsın ,konusmadan önce düşünsün..

aslında buna ezılmek de denebılır evet hatta cok ıyı bır acıklamam olmussss:KK5:kendımden nefret edıyorum bazen...bugune kadar hep olay cıkmasın allah bılsın dedım gectım...elıme ne gectı:26:daha da beterı uste cıkdı zeytınyagı gıbı..:KK47:asırı alıngan bırıdıır yanı bunu yazmakla anlatmakla bıtmez anlasılmaz da yanı bır gorsenız ne dedıgımı anlardınız..o yuzden genelde hep susutum sımdı tantana cıkartır dıye..ama bosunaymıs nankorluk resmen hala unutamıyorum soyledıklerını..ruyalarımı gırıyo gunlerdır...
kendımı savundugum zamanda boyle kıametlerı koparıyo ıste ustelık saygısca yapmadım...bıde gerektıgı gıbı savunsam ne olurdu bılemıyorum...belkıde daha ıyı olurdu o zmaan belkıde soyledıgınız gıbı laf soylemeden dusunurdu....bırde nasıl soylenıyoı BEN SUSUTUKCA TEPEME CIKTINIZ DIYE SEVGI VERDIKCE BEN OYLE YAPIYORMUSUM...
bılmıyorum ne dıcemı ne yapacagımı sasırdım bu kadınla ustelık sımdı de ben sucluymusum gıbı gunlerdır konusmuyo benımle.:KK47:

X