Kaynanam bana altın baget yüzük alacaktı, onun yerine gümüş alalım dedim

Bence hata yapmışsınız çünkü bunu emin olun ilerde suistimal edecekler.Bizde sözde kıza tektaş ile beştaş takarlar.Benim eltim aynen sizin gibi davranmış kıza pirinç tanesi kadar tektaş almışlar ve hiç sevmiyorlar kızı anlaşamıyorlar.Ama ben ağzımla dedim bizde adet bu tektaş modelim şöyle olsun diye tam istediğim gibi alındı.Kayınvalimdele aram da inanılmaz iyi.Bu kız bunları istedi diye kimse birşey demedi.Pişman mıyım asla değilim birşey yapılması gerekiyorsa yapılacak.
Sizin onlar yerine düşünmeniz hata olmuş demek ki alacak durumları varmış ki size o resimleri atmışlar.Ayrıca o gümüş model 2 ay sonra karardığında o zaman pişman olursunuz işte.

Ben yeni nişanlandım, kaynanam bana altın baget yüzük modelleri attı, bunlardan seç sana alacağım dedi, ilk olarak modelleri zevkime uygun değildi ve benim zaten istediğim başka model vardı ama benim baktığım altın değil gümüştü. Bende kv dedim ki bu modellerin benzeri ve gümüş olanı var, ayrıca bu model çok pahalı dedim, bence gümüş olanını alsak daha az masraflı olur. Ona vereceğin o kadar parayka başka yatırım yapman daha mantıklı dedim. Yani ona o parayı vereceğine düğün sırasında daha farklı bir şey için kullanır diye düşündüm. Sizce yaptığım hata mı, yoksa iyi mi yapmışım?

annem bu yaptığımı duysa dilinden kurtulamam, annem altın peşinde, istiyor ki bana altın taksınlar etsinler. Ama sizde bildiğiniz üzere bu zamanda altın almak zor, her şey çok pahalı. Bende insanları zora sokmak istemiyorum, o yüzden böyle yapmam daha mantıklı diye düşündüm ç
Geçmiş olsun artık 😅

Ben yeni nişanlandım, kaynanam bana altın baget yüzük modelleri attı, bunlardan seç sana alacağım dedi, ilk olarak modelleri zevkime uygun değildi ve benim zaten istediğim başka model vardı ama benim baktığım altın değil gümüştü. Bende kv dedim ki bu modellerin benzeri ve gümüş olanı var, ayrıca bu model çok pahalı dedim, bence gümüş olanını alsak daha az masraflı olur. Ona vereceğin o kadar parayka başka yatırım yapman daha mantıklı dedim. Yani ona o parayı vereceğine düğün sırasında daha farklı bir şey için kullanır diye düşündüm. Sizce yaptığım hata mı, yoksa iyi mi yapmışım?

annem bu yaptığımı duysa dilinden kurtulamam, annem altın peşinde, istiyor ki bana altın taksınlar etsinler. Ama sizde bildiğiniz üzere bu zamanda altın almak zor, her şey çok pahalı. Bende insanları zora sokmak istemiyorum, o yüzden böyle yapmam daha mantıklı diye düşündüm ç
konu fake mi? yani böyle bir durum yaşadınız diye neden “bir derdim var”da konu açtınız bu bir der değil ki? aferin maddiyatçı değilmişsin diyip sırtınızın sıvazlanmasını mı istiyorsunuz?

Bence hata yapmışsınız çünkü bunu emin olun ilerde suistimal edecekler.Bizde sözde kıza tektaş ile beştaş takarlar.Benim eltim aynen sizin gibi davranmış kıza pirinç tanesi kadar tektaş almışlar ve hiç sevmiyorlar kızı anlaşamıyorlar.Ama ben ağzımla dedim bizde adet bu tektaş modelim şöyle olsun diye tam istediğim gibi alındı.Kayınvalimdele aram da inanılmaz iyi.Bu kız bunları istedi diye kimse birşey demedi.Pişman mıyım asla değilim birşey yapılması gerekiyorsa yapılacak.
Sizin onlar yerine düşünmeniz hata olmuş demek ki alacak durumları varmış ki size o resimleri atmışlar.Ayrıca o gümüş model 2 ay sonra karardığında o zaman pişman olursunuz işte.
Yazmadan duramadım.
Nedir adetiniz, hangi yöre?
Babaannenize, annenize yapılmış mı o tektaş beştaş adetiniz acaba?
Bir şeye adet demek için çok uzun süredir gerçekleşiyor olması gerekir.

Ne oldu, insanlardan istediğiniz yüzük geldi de ne oldu acaba?
Tek bir konuda haklısınız, 4s kuralı şaşmamış...

Kadınların altin takması, erkeklerin de gümüş takmasi daha doğru
Benim gelinim gümüş takıcam dese sinirlenirim ben öğrenci kafasında yaşıyor hala derim, benim durumum var şuan belki o yüzden böyle düşünüyorum.
Kv nin o altın yuzuk parasina sizin için düğünde başka yatırım yapması küçük ihtimal, geneli mütevazı görünce sırtına biner, olan altınını da ister evlenince hatta. Anneninizin kızması bu yüzden.

Insanlara akıl vermek yerine begendigin modeli gosterseydin keske

Yazmadan duramadım.

👏🥂

Ben olsam aldırırdım hiçte aklıma öyle uygun olanı alalım demek gelmezdi 😁

Eskı kayınvalıdem bana dugunde bır bılezık takmıstı. Cok hızlı evlendık bız bır ay ıcınde. Aradan uc bes ay gectı kadın elınde bes bılezık ıle geldı dedı ben sana takamadım durumum yoktu aniden evlendın şimdi takmak ıstıyorum. Altın da sevmem hıc kadın tutturacak tak tak dıye bılıyorum o bır bılezık ıcın bıle tak deyıp duruyor. Bekar oglun daha var ona sakla dedım bana da gumus bır takım al yeterlı olur dedım. Gıttık aldık . Neyse kadın da gecımsız normalde ama aman allahım heryerde anlatmıs bunu nasıl sevıyo benı. Dıger gelınlere ezıyet edıyodu resmen ben gelınce kahve yapın gelınıme dıyodu. Obur gelınler evını temızledı sureklı de yaranamadı. Ben gıdıp annem yemeklerıne bayılıyorum sen yapsana yemegı dıyodum yemegım bıle onume gelıyodu. Bes yıl boyunca cok rahat ettım. Bosanınca da cok agladı kadıncagız arkamdan. Şimdi alırdım gercı altın pahalı baya. Demem o kı ıyıye de donebılır kötüye de durum.

Yazmadan duramadım.

Tek bir konuda haklısınız, 4s kuralı şaşmamış.
Yazmadan duramadım.

Birkaç nesin öncenin uygulaması yeterl bana göre.Aynen babaneminde var ama anneannem hayatta değil.İnsanlar sordu ne istersiniz diye bizde söyledik bu kadar basit bir olay mutlu mesut yaşıyoruz sorun yok 😘

X