Kaynanam düğünden önce yeni kurulmuş evimde kalacakmış?

Boş eve hırsız gireceğine onlar kalsın ama akrabaları için kv ne ben yeni eşyalarım da kalabalık ağırlamak istemiyorum diyebilirsin

Elf gözlerim, ilerde kaynana ile gelin arasında çıkan sorunlarda annesini kayırıp, eşine "aranızda çözün, beni karıştırmayın" diyen sütoğlan görüyor legolas.
Oğluşunun evini kendi mülkü sanıp, pervasızca izin almadan girip çıkabileceği bir mekan zanneden, hadsiz çirkef kaynana görüyor.

Mesele iki tabak bir yatak kullanma meselesi değil. Kızın varlığını ilk günden yok sayıyorlar, bu kıza gelip de düzgünce anlatsalar böyle tepki vermezdi diye düşünüyorum.

Kaynana kişisi, "burası benim çöplüğüm oğluşum evlense de benim sözüm geçer" diyor aslında alttan alttan. Evlendikten sonra direkt yüzüne söylemeye başlar.

Kayınvalidenizi çok art niyetli buldum.Engel olursanız da ilk fırsatta koşarak evinize girip eşyalarınıza dönüp şöyle diyecek:
Çok saçma ulan burdasın dokunamıyorum çok saçma,içim gidiyo sarılamıyorum çok saçma...
🤪
Vallahi azcık gülümseyin diye yazdım bu repliği.

bunda bir sey yok gelsin kalsinlar ev iste arkadasim 2 duvar 2 kanepe 2 koltuk 3 tabak.
ama sunu soylemeden gecemeyecegim kaynana ve kayinbaban sana fragmani izletiyor esin olacak arkadastanda sana gaz vermek disinda ses cikmiyor haberin olsun.
tekrardan esya degistirecek gucu var madem siz bukadar uzuleceginize otel ayarlasin 😉

Kaynanamlar uzak bir şehirde yaşıyorlar bizde evlenevğim kili ile başka bir şehirdeyiz evimizi burdan aldık burda kurucaz düzenimizi. Kaynanam ve kayınbabam bide görümcem düğünden birkaç gün önce gelicek buraya ama bizim yeni kurduğumuz çeyizlerimi dizip kapattığım evi açıp kalacaklarmış burdaki düğünden önce gelip düğün bitene kadar yanş rahat 5-6 gün. Nişanlım beni haklı buluyor. Fakat babama ne diyeceğim ben orda kalacağım dedi diyor ben çeyizi dizilmiş olcak baba dedim diyor telefpnu kapattı diyor. Bende niaşnlıma ben niye önce kaynanam görümcem kayınbbabamın kullandığı eve gidiyorum diye siren ettim. O kadar üzüldüm içim burkuldu ki ne yapacağımı bilmiyorum. Kaynanam zaten sürekki benle brişey konussun bunu başka şekilde gidip nişanlıma anlatıyor bana karşı doldurmaya çalışıyor. Bana ben düğünden önce evde kalırım biten yatak odana girmem geri kalan herşeyi kullanıcam dedi. Hiçbirşey demedim konusmadım. Nişanlımda dedi ki annenler hiş aramadıkları için babam orda kalıcam diyo dedi annenle bir konuş bizimkileri arasınlar davet etsinler. O zaman kalmazlar belki dedi. Hatta için buruk kalmasın olurda babamlar gelip kalır kullanırlarsa esyalarını ben o evdeki tüm esyaları çöpe atar sana yenisini alırım için buruk kalmasın dedi. Bende annenlerin yaptığı brişeyin acısını senden çıkarmam öyle brişey yapmana gerek yok ama hevesim kırıldı dedim eşyada bakasım yok alasımda yok alsam kaybanam kayınbabam gelşp kurulacakalr benimd üzenleyip temizlediğim evi dedim. Evlendiğim gecede gelip ev temizlerim bir haftada ev kirlenir dedim. Ya bu hangş yörede var nerde var yani nerde görülmüş gelinin öeyizi dizilip kapanan eve girip kalındığı kaynana kayınbabanın. Ha şunuda eklemeyş unutmuşum bide demişlerki annesigil e bizim akrabalarımızda gelir düğüne onlarıda ağırlarız orda. Yani ne yapacağın şaşırdım. kendi kalacakları yetmiyomuş gibi bide akrabalarını ağırlayacaklarmış 😭. ben kendi annemle nasıl konusup halledebilirim bunu bizimkieler arasa sizce kalmazlar mı ? Bana fikir verin çok moralim bozuk
Ay canim incilerin mi dokulecek esyalarini kullaninca? Yazikkk, cok uzuldum!
Bu kadar esyaya bagimlilik nedir yahu? Diger tarafa gitmiyor onlar

Kayınvaliden şimdiden gerçek yüzünü göstermiş, baskın olacak evliliğinizde belli ki. Saygı yok en başta eşinizin ailesinde. Nişanlın da söyleyemiyor mu öyle olmaz diye. Bunun devamı da gelir. Siz konuşun bence kimse kalsın istemiyorum deyin. Benim kayınvalidem ile bir sorunum olunca asla eşimi araya sokmuyorum ben direk söylüyorum. Eşyalar eskiyecek diye değil de kayınvalidenin saygısızlığını kafana takabilirsin. Benim de düğünde gelip teyzeleri ailesi geldi kaldı ki bunu biz teklif ettik onlara. Zaten eşim 1 aydır yaşıyordu evde. Ama yatak odasında yatmıyordu kapalı kaldı yatak odası mobilyası da 2 kere değişti vs. Temizleyip gittiler sonrasında. Halıları falan kaldırdılar kirlenmesin diye. Ki zaten yatak odası mobilyamızda sıkıntı çıktı tamamen değiştirdik ve bekleme sürecinde elimizde sadece yatak süngeri vardı. Düğün bitti mobilya gelmedi. Yere atıp yattık bir hafta kadar :KK45:

Okudukça hayal ettim hayal ettikçe sinirlerim zıpladı umarım konu gerçek değildir
Ne var bunda canım diyen 17 yaş grubuyla bu konuyu 6 7 sene sonra tekrar konuşmak isterim
ne var bunda diyen 40+ lara tavsiyeniz nedir mesela
lafı güzaf

Eşyadan ziyade yeni evli çift yalnız olmayı ister. Evde o kadar kişi ile balayı mi yaşayacaklar. Damat bey kalacak bir yer ayarlasin. Eşyaları yakarım yenisini alırım demekle koca olunmuyor.

kalsın diyenler eminim evde yokken bu üçlüye kapılarını sonuna kadar açarlar... ne munasebet canım dugunun yorgunlugu stresi bitince tertemiz evine girmeyi istemez mi bu kiz? karıştırılmadık yerin kalmamasida cabası kabul etme lütfen

Bu esya meselesinden cikmis. Simdi burada kimsr edebiyat yapmasın lütfen. Yok yazıkmis yok esyaya duskunlukmus. Olay bunun çok otesinde inada binmis şimdi bi kere dusunun kayin valide ve ailesini kardes dâhil en az uc ki Si düşünürsek hadi buna enn az Bes de akraba ekle sekiz kisi bundan daha azı kalmayacaktir ki sayı daha da fazladır bence. Dusunun en az sekiz kisi tuvaletleri kullanacak dus alacak vs ve düğün telaşından asla oturup temizlemeyeceklerdir çünkü bu incelige saHip insan zaten kalacağım diye tutturmaz çocuk gibi. Bu kizcagiz da o gece eve girecek ne yapsın elinde domestos tuvalet mi temizlesin öğürerek.

Ben olsam evin tum ic kapılarını kitler anahtarları yanıma alir sonra da dis kapıyı çilingir cagirir kilidini değiştirir bundan da kimseye bahsetmem. Çünkü dinsizin hakkindan imansiz geliyor bazen.

Kaynanamlar uzak bir şehirde yaşıyorlar bizde evlenevğim kili ile başka bir şehirdeyiz evimizi burdan aldık burda kurucaz düzenimizi. Kaynanam ve kayınbabam bide görümcem düğünden birkaç gün önce gelicek buraya ama bizim yeni kurduğumuz çeyizlerimi dizip kapattığım evi açıp kalacaklarmış burdaki düğünden önce gelip düğün bitene kadar yanş rahat 5-6 gün. Nişanlım beni haklı buluyor. Fakat babama ne diyeceğim ben orda kalacağım dedi diyor ben çeyizi dizilmiş olcak baba dedim diyor telefpnu kapattı diyor. Bende niaşnlıma ben niye önce kaynanam görümcem kayınbbabamın kullandığı eve gidiyorum diye siren ettim. O kadar üzüldüm içim burkuldu ki ne yapacağımı bilmiyorum. Kaynanam zaten sürekki benle brişey konussun bunu başka şekilde gidip nişanlıma anlatıyor bana karşı doldurmaya çalışıyor. Bana ben düğünden önce evde kalırım biten yatak odana girmem geri kalan herşeyi kullanıcam dedi. Hiçbirşey demedim konusmadım. Nişanlımda dedi ki annenler hiş aramadıkları için babam orda kalıcam diyo dedi annenle bir konuş bizimkileri arasınlar davet etsinler. O zaman kalmazlar belki dedi. Hatta için buruk kalmasın olurda babamlar gelip kalır kullanırlarsa esyalarını ben o evdeki tüm esyaları çöpe atar sana yenisini alırım için buruk kalmasın dedi. Bende annenlerin yaptığı brişeyin acısını senden çıkarmam öyle brişey yapmana gerek yok ama hevesim kırıldı dedim eşyada bakasım yok alasımda yok alsam kaybanam kayınbabam gelşp kurulacakalr benimd üzenleyip temizlediğim evi dedim. Evlendiğim gecede gelip ev temizlerim bir haftada ev kirlenir dedim. Ya bu hangş yörede var nerde var yani nerde görülmüş gelinin öeyizi dizilip kapanan eve girip kalındığı kaynana kayınbabanın. Ha şunuda eklemeyş unutmuşum bide demişlerki annesigil e bizim akrabalarımızda gelir düğüne onlarıda ağırlarız orda. Yani ne yapacağın şaşırdım. kendi kalacakları yetmiyomuş gibi bide akrabalarını ağırlayacaklarmış 😭. ben kendi annemle nasıl konusup halledebilirim bunu bizimkieler arasa sizce kalmazlar mı ? Bana fikir verin çok moralim bozuk

Bence haklisin. Bir an once anne babani bu duruma el koysunlar. Arayip konussunlar olur mu hic oyle sey desin annen, kalacak baska bir yer ayarlasinlar onlara. Sen bir sey deme. O kadin sana kaynanalik yapiyorsa bunun onune de senin annen durmali. O da kaynana sonucta tirnaklarini cikarmali. İpleri boyle ilk gunden ellerine verirsen bu eziyet ve emrivakileri bitmez

Ya lutfen sacmalamayin, yeni evlilerin evinde kalinir mi? Ev mi bitti kalacak allah askina. İki tarafin da kalmasi dogru degil bence. Size sordular mi kalabilir miyiz diye. Ki sorulmaz bile yani boyle bir sey. Ev mi tukendi kalacak. Bence tavrinizi koyun. Net olun. Olmazsaniz daha cok emrivaki olur. Ben istemiyorum deyin. Baska yer ayarlayin daha rahat edersiniz deyin. Kaynanaya gel ya evde kalacakmis bir de her seyi kullanicam demis.

İlk defa sizin başınıza gelen bir durum değil bu. Genelde ailelerden biri şehir dışından geliyorsa zaten böyle yapılıyor. Otel tutanlar da var ama angarya görülüyor sanırım. Biraz abartmışsınız.

Bencede h8c hoş değil. Söyle bisey yapsanız beyaz eşyalar gelse ne bilim masa sandelye falan ama kanepel3r gelmese oturma grup falan sadece yatak odası takımın gelse kursan mutfak halletsen onlara yatacak yer olmasa nerde yatacaklar belki gelmezler o zaman. Bir arkadaşım evini açtı kv gelip kalmıştı ama o takmamıştı hatta tag8nda yatmışlardı onlar yatmadan.ben olsam kabul etmem herkesin kendi tercihi tabiki

Nişanlınızda iş yök olmaz uygun değil bn size şurayı ayarladım diyecekti susacaklardı artık çıkan da onun cebinden çıksın eşya değiştirmekten ucuzdur.

X