Kaynanam Sürekli İlgi İstiyor

kanarya56

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2021
1.372
867
23
Iyi de bu sikintilari yaratan kim? Bence kayinvalide ile oturmayi kabul edenlerde sikinti. En basinda isine gelirse diyemiyorsunuz. Kayinvalide ile oturmayi goze alanlar bana gore yurek yemistir. E bu yuregi yiyip sizlanmayacaksiniz o zamam.
Evet haklısınız etraftan böyle söylemler alsaydım bende kabul etmezdim. Aslında benim kabul etme sebebim asıl evlerinin memlekette olduğu 1 sene sonra gidicek olmaları. Emeklilik bekliyorlar. Ama ona rağmen kabus gibi. Hata benim hata kabul edenler. Verebilecek hiçte tavsiye yok aslında illaki huzursuzluk çıkıyor.

gunces

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2020
3.016
16.955
Evet haklısınız etraftan böyle söylemler alsaydım bende kabul etmezdim. Aslında benim kabul etme sebebim asıl evlerinin memlekette olduğu 1 sene sonra gidicek olmaları. Emeklilik bekliyorlar. Ama ona rağmen kabus gibi. Hata benim hata kabul edenler. Verebilecek hiçte tavsiye yok aslında illaki huzursuzluk çıkıyor.

Sen tamamen kandirilmissim. Gideceklerinin bir garantisi yok ama sen inanmak istemissin.

Benim de etrafimda boyle soylemler olmadi ama ben bu tarz yasamlara aliskin degilim. Esim bana ailemle ayni apartmanda oturacagiz deseydi az otede oyna derdim. Kayitsiz sartsiz her seyi bu kadar cabuk kabullenmenize sasiriyorum.

kanarya56

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2021
1.372
867
23
Sen tamamen kandirilmissim. Gideceklerinin bir garantisi yok ama sen inanmak istemissin.

Benim de etrafimda boyle soylemler olmadi ama ben bu tarz yasamlara aliskin degilim. Esim bana ailemle ayni apartmanda oturacagiz deseydi az otede oyna derdim. Kayitsiz sartsiz her seyi bu kadar cabuk kabullenmenize sasiriyorum.
İnanın emin olmasam oturmazdım aksi olmadığı için konuşulmadı bile. Prim gününü bekliyor kayınpederim pandemi olmasaydı çoktan bitmişti emekli olmadan memlekete yerleşemiyor. Eşyaların yarısı bile gitti. Küçük bi dairede yaşıyorlar kayınvalidem hep sızlanıyor burda mutlu değilim köye gitmek istiyorum diye. Hatta çakallık yapıp köydeki evlerinin yanından arsa aldırıcaklsrı eşime hemde benim altınlarımla. Öyle bişey yok dedim araba aldırdım kendi üstüme. İnanın eğer gitmeme gibi bir durumları olursa eşime ev almak için konuşurum. Zor çünkü iyi hiçbir yanı yok. Kabul ediyorum yani oturmasaydın deseler de haklısınız yani denicek birşey yok.

gunces

Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2020
3.016
16.955
İnanın emin olmasam oturmazdım aksi olmadığı için konuşulmadı bile. Prim gününü bekliyor kayınpederim pandemi olmasaydı çoktan bitmişti emekli olmadan memlekete yerleşemiyor. Eşyaların yarısı bile gitti. Küçük bi dairede yaşıyorlar kayınvalidem hep sızlanıyor burda mutlu değilim köye gitmek istiyorum diye. Hatta çakallık yapıp köydeki evlerinin yanından arsa aldırıcaklsrı eşime hemde benim altınlarımla. Öyle bişey yok dedim araba aldırdım kendi üstüme. İnanın eğer gitmeme gibi bir durumları olursa eşime ev almak için konuşurum. Zor çünkü iyi hiçbir yanı yok. Kabul ediyorum yani oturmasaydın deseler de haklısınız yani denicek birşey yok.

Umarim giderler ve umarim rahat edersin. Senin konularini biliyorum kayinvalidenin misafirlerini falan agirliyorsun cekilir dert degil.

Yazarhanim

The Pursuit of Happyness!!!
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2021
368
667
Bu kaynanalar niye böyle yaa 🙄 benim kaynanam nişanlıyken bize gelince teyzemler falan vardı şarkı açtı telde kaynanayı napmalı kaynar kazana atmalı diye 😂 kalktı göbek attı herkesin içinde beni de kaldırıyordu kalk kız oynayalım diye. Herkes şok ve hayranlıkla izlerdi ne şanslısın böyle kaynanan var diye. Evlendikten sonra içinden yavrusunu koruyan panter çıktı. Bende msjlarını okumuştum hiç söylemedim içimde kalmıştı konuyu görünce bura yazayım bari dedim. Eş kişisine msj yazmış karının pişirdiği yemeği paylaşmışsın, bir günden bir güne benim yemeğimi paylaşmadın yazıklar olsun sana diye 🤣

Portakalli ordek

Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2016
7.944
3.666
Benim eşim rahat eder. O konuda ilginç ☺️fakat ben yapamıyorum. Eşim de zorlamıyor Allah'tan.
Aynı şehirdeyseniz kalmak sacma da farklı sehırde mecbur oluyor ınsan. Bende 1gece kız kardesım kaldı. Eşim onu cok sevıyor. Rahat etmıstı onda. Ama annende rahat edemem dıyor.

kanarya56

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2021
1.372
867
23
Umarim giderler ve umarim rahat edersin. Senin konularini biliyorum kayinvalidenin misafirlerini falan agirliyorsun cekilir dert degil.
Evet aynı apartmanda olunca kaçınılmaz oluyor. Benim kayınvalidem kötü biri değil o misafirlerin yemeklerini tatlısını herşeyini yapar yük olmamak için. Bazen ama böyle bile rahatsız edici olabiliyor. Diyorum ya en iyisinde bile insan rahatsız olabiliyor. Çok zor mesafeliyim diye beni sevmediklerini bile hissediyorum. O misafirlerin yanında “birlikte yiyoruz zaten yemekleri aşağı indireyim” dedi. Öyle de bişey yok herkesin düzeni ayrı yemiyoruz her zaman dedim. Ona rağmen bile ertesi gün eşimi arayıp gelsenize yicektik ya diyor. Yiyesimiz yok dedik açtım ama değilim dedim. Eşime neden çağırıyor desem kötü mü yemek yiyelim diye dicek olmicak. Kadına desem ne var bunda dedik. Aynı apartman no no no yani. Konu sahibi ne demek istediğimizi 1 ay geçmeden anlicsk.

Bissunicole

Kendine değerinden az paha biçmek korkaklıktır.
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2019
2.803
8.196
Çok teşekkür ederim ihtiyacım olan böyle tavsiyeler 🤷🏻‍♀️ Evlilikten dönmek ayrılmak değil. Bunu söyleyenlerde elbette benim iyiliğim için diyor çok teşekkür ederim ama ben bu işi en az hasarla nasıl atlatırım lafımı nasıl geçirir eşimi nasıl ana kuzusu olmaktan kurtarırım bunları öğrenmek istiyorum. Annesini karşısına alsın demiyorum ama adil olsun haklı kimse onun yanında olsun. Kimseyi idare etmesi için zorlamasın
Kurtaramazsınız. Arada ezilecek , hor görülecek ve hırpalanacaksınız. Ama yasayip deneyimlemek istiyorsunuz anladığım kadarıyla.

temmuzmasali92

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2021
22
-10
Sizinkisi sınır koyma sorunu. Kayınvalideniz sınırlarını bilmiyor, size hükmetmek istiyor. Çözülmesi imkansız bir mesele değil ama nişanlınız 'paylaş tatlım' derse siz çok yıpranırsınız. Aileniz de (benimkiler gibi) aman sorun çıkmasın yüz yüze bakılacak modunda. Tek başınıza bir 'varlık' savaşı vermeye hazır mısınız?

Anlıyorum, bir insandan vazgeçmek kolay değildir her zaman. sizi bağlayan bir şey var ki evlenmeye karar vermişsiniz.
Bunların nişanlıyken farkına varmanız büyük şans bence. Nişanlınızla konuşun ve annesinin sizin sınırlarınıza müdahale ettiğini açıklayın. Derdinizi anlatın. Bakalım ne tepki verecek? Eğer sizi anlar, kendine çeki düzen verirse ne ala. Yok eğer inatlaşıp 'anam da anam' derse o zaman tekrar gözden geçirin kesinlikle.

Şimdi sorun çıkmasın diye göz yumduğunuz her şeyden pişmanlık duyacaksınız. Gelecekten bildiriyorum. Sorun çıkacaksa şimdi çıksın, nişanlılık bunun için var.
Çok haklısınız Bugün biraz konuştum, mesela bizim düğün sonrası ufak bi tatilimiz olacak sonra da bi kaç ay sonra yıllık iznimiz geliyor yine tatile çıkacağız nişanlımın annesi o ikinci tatile beraber gitme fikrindeydi Bugün balayı planımızı yaparken bahsettim hayır canım ben karımla başbasa yapacağım olur mu öyle şeyler gerekirse arabayı veririm onlara onlar gitsin gelsin sonra biz gideriz dedi. Evin şu an iki anahtarı var mesela nişanlıma bunu sordum biri annende kalmaya devam edecek mi diye hayır tabiki biri senin biri benim sen yokken kimse gelemez dedi. Herkesin ayrı bi düzeni olacak ben evler birbirine karışsın istemiyorum dedim onayladı oda. Bakalım zamanla göreceğiz msj lardan şu an hala bahsetmedim bakalım

yepisyeni

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2018
628
1.541
Çok haklısınız Bugün biraz konuştum, mesela bizim düğün sonrası ufak bi tatilimiz olacak sonra da bi kaç ay sonra yıllık iznimiz geliyor yine tatile çıkacağız nişanlımın annesi o ikinci tatile beraber gitme fikrindeydi Bugün balayı planımızı yaparken bahsettim hayır canım ben karımla başbasa yapacağım olur mu öyle şeyler gerekirse arabayı veririm onlara onlar gitsin gelsin sonra biz gideriz dedi. Evin şu an iki anahtarı var mesela nişanlıma bunu sordum biri annende kalmaya devam edecek mi diye hayır tabiki biri senin biri benim sen yokken kimse gelemez dedi. Herkesin ayrı bi düzeni olacak ben evler birbirine karışsın istemiyorum dedim onayladı oda. Bakalım zamanla göreceğiz msj lardan şu an hala bahsetmedim bakalım
Offf yeni evli insanla tatile gelmeye utanmıyorlar mı yaa...
Bu isteklerin sonu gelmez, kesinlikle bir kez bile taviz vermeyin.
Mesela bu konuyu konuşurken, ilerde bunların tekrar etmesinden rahatsız olacağınız vb gibi şeyler söylediniz mi? O şimdi hayır der, seneye evet derse yine problem olur. Açık iletişim kurmanız lazım bence. Kavga sorun çıkar demeden konuşmanız lazım, çünkü inanın bana ne kadar uğraşsanız da böyle bir insanla problem çıkacak. Fedakarlık yapmanıza, susmanıza, alttan almanıza gerek yok. Pişman olursunuz.

Unicorn3548

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2020
626
1.887
33
Aynen aynen emin ol bi koca var bi ev bana yeter diye düşünüyorum. İnsanın fikri neyse zikri o olur. Ben çok şükür babasının evinde gözü bi şeylerde kalmış insanlardan değilim her şeye gözüm tok. Kırıcı yorumlarınız felaket tellallıklarınz size kalsın. Burada da istediğim konuya bakarım kimseyi ilgilendirmez. Burdan yola çıkarak bi sey iddia edemez kimse. Ayrıl diyene de başka fikirler verenlere de saygı çerçevesinde olduğu sürece teşekkür ederim diğerleri için parmaklarınızı yormayın zahmet etmeyin başka konulara yazın
Felaket tellalligi mi?🤣 insanlar size muhtemel olacaklari soyluyor. Dogrulari duyunca biraz sinirlenmissiniz galiba. Burayi 1 yildir okuyorum sizin gibi agresiflesip kafasinin dikine gidip de gelip burada aglayan kac kisiyi gordum🤣 sonraki konunuz kv ile ilgili olacaksa buranin kadinlari şak diye bu basligi koyarlar onunuze.

Ogungelecek

Hepimiz insanız
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2014
354
-30
Arkadaşlar nişanlıyım yaklaşık üç ay sonra düğünüm olacak. Eşimin ailesiyle aynı binada oturacağım zaten bu başta hataydı biliyorum. Ama ev almış kendine orada biz tanışmadan. İkimizin işine de çok yakın evimiz çok güzel. Bi sey diyemedim kabul ettim. Başlarda annesiyle de aramız çok iyidi Zaten. Ama şimdi devamlı sıkıntı çıkarmaya başladı. Sürekli ilgi bekliyor onu sürekli aramamı yanına gitmemi istiyor, evimizle ilgili bi şeyler yapınca onun istediği gibi yapayım ona danışayım istiyor karıştırmayınca ağlıyor bana cephe alıyor. Eşyalarımızı alırken nişanlım ikimiz gidip bakalım ikimizin annesi de gelmesin kafamız karışmasın dedi benim annem zaten en basında demişti kızım siz yaşayacaksınız o evde ikiniz gidin beraber bakın beğenin diye ama kayınvalıdem eşyalar alındıktan sonra bi soguk bi ters tavırlar bi surat yapmalar konuştum ne oldu diye Ben sayılmadım o eşyalar alınırken diyor. Şaşırdım. Saygı böyle mi ölçülüyor senin için dedim. Evinize geldiğimde evime geldiğiniz de bi saygısızlık yapmıyorum bi yanlış davranış yapmıyorum kötü bi sözüm hareketim olmadı eşyalarımızı kendimiz almamızda ne sorun var dedim. Sonra bi odaya köşe takımı almak istedim ama o ısrarla köşe kullanışlı olmaz iki tane çekyat al dedi tamam dedim o da öyle olsun öyle yaptım. Sonra baktım nişanlımın bize gelmesinden de rahatsız. Ne zaman bize gelse sebepsiz yere morali bozuk canı sıkkın anlamsız tavırlar tripler. Nişanlıma diyorum bize gelmen mi sorun hayır yok öyle bi sey diyor. Bende bi gün telefonunu karıştırdm annesiyle msjlarını okudum biliyorum yanlış ama dayanamadım sürekli aptal yerine konmaya. Baktım ki ne zaman bize gelse tavır yapmış çocuğa eve gel saat kaç oldu acmıcam sana kapıyı falan ve saat daha akşam 7. Sonra bi gün orada mutluysan orada kal yazmış. Bi gün aramız bozuktu yine bi şeylere küsmüş konuşmaya gidecektim o gün nişanlım annesine msj atmış konuştun mu gelininle diye annesi de hayır önce buraya gelecek onunla kozlarımı paylaşmadan rahat etmem demiş. Özellikle bu msj beni o kadar dehşete uğrattı ki koz paylaşmak nedir ya. Bir de köşe takımından vazgeçip çekyat aldığım gün nişanlıma ohh benim dediğime geldi koltuk aldı yazmış. Ben bunları gördükten sonra daha da uzaklaştım daha az aradm arayınca kısa konuştum evlerine mecbur olmadıkça gitmedim gidince hemen kalktım bunu farketmiş oturup bu seferde bunun için ağlamıs nişanlıma beni istemiyor bak düğün yaklaştı diye böyle yapıyor ben ne yapsam beni kötü biliyor ben gidicem oğlum burdan oda mutlu olsun gibi dolduruşa getiyor. Ne yapcam bilmiyorum. Oda bana soruyor anneme neden böylesin özel bi sebebi yok benim yapım bu çok arayan soran çok mıç mıç olmayı seven biri değilim diyorum ki bu doğruda. Msj ları gördüğümden bahsetmeli miyim yoksa bu kez nişanlımla sorun Yaşar mıyım telefonunu karıştırdığım için? Annesinin de çocukluğu çok kötü çok acılı cekmis bundan dolayı psikolojisi de iyi değil ama baZen de bunu kullandığını hissediyorum. Annemle paylaşıyorum herkes Yaşar böyle sorunlar normal korkuyor tek oğlu ondan uzaklaşacak sanıyor paylaşamıyor alışacak diyor. Onun dışında çok şükür nişanlımla çok iyiz saygımızda sevgimizde bi sorun yok onu çok seviyorum sırf bu yüzden idare etmeye çalışıyorum ama daha şimdiden böyle ilerde neler yasarım diye korkuyorum
Arkadaşlar özellikle msj konusuna o paylaş tatlım yazmış olmasına çok takıldım ben bunun hesabını sormak istiyorum, yaptığının ne kadar yanlış olduğunu anlatmak istiyorum ama msjları okumam da yanlış. Nasıl yapabilirim kendimi haksız duruma düşürmeden üste çıkarak bunun hesabını nasıl sorabilirim
Eşinizle konuşup bı yolunu bulun kendinizi neden bu kadar yipratiyorsunuz..

pisekar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2018
440
600
bu anahtar meselesi cok sacma. tabi ki esiniz anahtari verebilir, evi su basar bir sey olur. ama anahtari olsa da izinsiz girmeyecek ahlakta olacak. bence anahtar vermem demek de cok sacma. cok cok yanlis yoldasiniz, aileniz de cok saf sizi koruyamazlar.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 46 Kg. ile 62 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 158 cm. Başlangıç Kilom :68 Kg. Şimdiki Kilom :67 Kg.

pisekar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2018
440
600
ayrica evlendikten sonra esin bunlari boyle soylemeyecek emin ol. o zaman duygu somurusune baslarlar, evlenince degistin derler. adamin da basinin etini yerler. e o da kime idare et diyecek tabi ki sana. cunku anne bagirir cagirir (kucuklukten sindiriyorlar zaten cocuklarini), kabak da senin basina patlayacak.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 46 Kg. ile 62 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 158 cm. Başlangıç Kilom :68 Kg. Şimdiki Kilom :67 Kg.