Kaynanam ve Eşim

Öncelikle herkese merhabalar gününüzün güzel geçmesi dileğiyle ben 7 aydır evliyim çalışıyorum evime gerektiği kadar temiz tutmaya çalışıyorum kaynanam bize geldiği zamanlarda hep evimi inceler her yere bakma gereği duyar geçen hafta sonu geldiğinde mutfakta bişeyler hazırlarken çekmece içlerne ve dolap içlerine baktığını fark ettim 2 gün önce ise bana beni yanlış anlama ama bir gün sana geliyim evini temizliyelim dolapların içi dağılmış tozlanmış dedi belki bunu yanlış anlamayanlar olur ama ben elimden geldiğince her yeri temizlemeye çalışıyorum ve bana göre temizdir de sadece o gün mutfak çekmecem dağınıktı bu bence normal bişey benim aklıma gelen benim yaptığım düzeni ve temizliği beğenmeyip kendi eviymiş gibi temizlemek istemesi ve tabiki bu isteğini kabul etmedim asla etmemde ve bu mesajı da bana özelden değil eşimin bulunduğu gruptan yazıyor sizin başınıza böyle bişey gelseydi siz nasıl tepki verirdiniz?

İkinci sorunumda eşim ile ilgili biz bazen kaynanamda Kalmaya gideriz hafta sonu cumartesi orda kalırız pazar kahvaltıya benim aileme geçeriz evlendiğimden ber ailemde kalmadım bunun konusunu açınca kavga bile etmişliğim var ama artık içime öyle bir kapandığımı hissediyorum kavga edemiyorum her kavgamızda kendimi haksız görüyorum fikrimi sunarsam ona saçma gelceğini düşünüyorum ailemde kalmak istiyorum sizin başınıza böyle bişey geldimi ve nasıl bir konuşma sergilediniz veya sergilersiniz simdiden çok teşekkür ederim
Kv sizin evinize karisamaz karıştırtmayın ve bunu eşinize de öğretin ( nasıl anlarsa artık) eş ailesine hu kadar sık gitmeyi kabul etmeyin gerekirse eşiniz tek gitsin arada da siz gidin beraber , ailenizde de kalın tabi ki surekli eş ailesi ile olmak zorunda değilsiniz, iki ailede de az kalın derim hele aynı şehirde iseniz kv de ve ailenizde yatıp kalkmak çok saçma , çok nadir kalın iki ailede de ...

Kalma sebebimiz eşim ailesinden elini çekmek istemiyor yokluğunu hissettirmek istemiyor ben kalmak gitmek istemediğim zaman ise sorumluluklarım var benim diyor eşim olduğu içinde dayanamıyorum kendimi kötü hissediyorum ama bu durum da artık beni yormaya başladı bende sizin gibi düşünüyorum isterde çok dağınık olurum yine ağzıno açıp bişey diyemez çünkü benim evim zaten kendimi asla ama asla ezdirmem
Eşinizin babası yok mu, Tm kendisi gidip kalsın sizi zorla götürmesine razı olmayın evinizde oturun..

Kv sizin evinize karisamaz karıştırtmayın ve bunu eşinize de öğretin ( nasıl anlarsa artık) eş ailesine hu kadar sık gitmeyi kabul etmeyin gerekirse eşiniz tek gitsin arada da siz gidin beraber , ailenizde de kalın tabi ki bugün için sizin akmak zorunda değilsiniz, iki ailede de az kalın derim hele aynı şehirde iseniz kv de ve ailenizde yatıp kalkmak çok saçma , çok nadir kalın iki ailede de ...
Ben hep ılımlıyım ama karşımdaki hiç anlamıyor beni kaynanamda zaten anlayışlı biri olsa hep burda kalıyorsunuz bir kerede orda kalın veya oğlum eşini bir gün bırak ailesine kalsın onlarda özlemiştir demiyor aksine onda kalıp sabah anneme kahvaltıya gidiceksek kahvaltıyada kalsaydınız öyle gitseydiniz burdan anlayın anlayışsız biri olduğunu

Sırf kendi ailemi görcem diye gidiyordum ama bu son yaptığı hareket bana çok ters geldi ve soğuttu kaynanamdan önceside var zaten başta severdim ama artık yapmacık davranıyorum
Politik olun ve umursamayın, anlamamış gibi yapıp kendi bildiğinizi yapın kavga etmeyin, eşinize evinizde mutlu olduğunuzu orda rahat etmediğinizi belirtin kafasına sokun , bırakın alışsın

Şuan zaten bebek düşüncemiz yok bindiler vallaha içim çok daralıyor heleki yatarken böyle uyku girmiyor gözüme
O kadar takma kafana valla biraz umursamaz arsız ol. Görümcemde bana gelince öyle, kendi evine bakmaz benim evi gezer kulp bulurdu aşırı sinir oluyodum kepçe maşa çekmecemi açıp bu ne ya nasıl rahat ediyosun çok dağınık dedi bende bi gün çocuğu ıslak mendille masa siliyodu kız sen şimdiden anneni solladın mı temizlik konusunda dedim. Kalakaldı. bu arada aramız iyi artık karışamıyor üf sus ya ben böyleyim böyle seviyorum karışma diyorum. :KK70:

Ben hep ılımlıyım ama karşımdaki hiç anlamıyor beni kaynanamda zaten anlayışlı biri olsa hep burda kalıyorsunuz bir kerede orda kalın veya oğlum eşini bir gün bırak ailesine kalsın onlarda özlemiştir demiyor aksine onda kalıp sabah anneme kahvaltıya gidiceksek kahvaltıyada kalsaydınız öyle gitseydiniz burdan anlayın anlayışsız biri olduğunu
Kv hiç öyle bişey der mi canına minnet kadının 😅 siz kendi haklarınızı savunun kimse sizi savunmaz ve kıymet bilmez, kendinizi ezdirmeyin, ben yeni evliyken aynıları ile karşılaştım ama ben dişli çıkınca uzaklaştılar şimdi bişey diyemezler...

Öncelikle herkese merhabalar gününüzün güzel geçmesi dileğiyle ben 7 aydır evliyim çalışıyorum evime gerektiği kadar temiz tutmaya çalışıyorum kaynanam bize geldiği zamanlarda hep evimi inceler her yere bakma gereği duyar geçen hafta sonu geldiğinde mutfakta bişeyler hazırlarken çekmece içlerne ve dolap içlerine baktığını fark ettim 2 gün önce ise bana beni yanlış anlama ama bir gün sana geliyim evini temizliyelim dolapların içi dağılmış tozlanmış dedi belki bunu yanlış anlamayanlar olur ama ben elimden geldiğince her yeri temizlemeye çalışıyorum ve bana göre temizdir de sadece o gün mutfak çekmecem dağınıktı bu bence normal bişey benim aklıma gelen benim yaptığım düzeni ve temizliği beğenmeyip kendi eviymiş gibi temizlemek istemesi ve tabiki bu isteğini kabul etmedim asla etmemde ve bu mesajı da bana özelden değil eşimin bulunduğu gruptan yazıyor sizin başınıza böyle bişey gelseydi siz nasıl tepki verirdiniz?

İkinci sorunumda eşim ile ilgili biz bazen kaynanamda Kalmaya gideriz hafta sonu cumartesi orda kalırız pazar kahvaltıya benim aileme geçeriz evlendiğimden ber ailemde kalmadım bunun konusunu açınca kavga bile etmişliğim var ama artık içime öyle bir kapandığımı hissediyorum kavga edemiyorum her kavgamızda kendimi haksız görüyorum fikrimi sunarsam ona saçma gelceğini düşünüyorum ailemde kalmak istiyorum sizin başınıza böyle bişey geldimi ve nasıl bir konuşma sergilediniz veya sergilersiniz simdiden çok teşekkür ederim
Merhaba,benimde kızım evli.Bende onun evine gittiğim zaman söylerim.burası dağınık,şurası dağınık diye.Ama kızım o benim, gelinime söyleyemem heralde diye düşünüyorum.İkinci konuya gelirsek,orta yolu bulmak gerekiyor diye düşünüyorum ben.Bir hafta oraya gidersiniz,bir hafta oraya eşinizede anlatın bu durumu.Allah huzur bereket versin hanenize:))).

Merhaba,benimde kızım evli.Bende onun evine gittiğim zaman söylerim.burası dağınık,şurası dağınık diye.Ama kızım o benim, gelinime söyleyemem heralde diye düşünüyorum.İkinci konuya gelirsek,orta yolu bulmak gerekiyor diye düşünüyorum ben.Bir hafta oraya gidersiniz,bir hafta oraya eşinizede anlatın bu durumu.Allah huzur bereket versin hanenize:))).
Çok teşekkür ederim bir anne kızına dediği zaman kızı buna alınmaz ama bir kaynana bu akla direk ben pismiyim ki benim evimi temizliycek o mu yaşıyor bu evde ki o düzenliycek insan annesinin dediklerini kaldırır ama başkasınınkini kaldıramaz bence

Kalma sebebimiz eşim ailesinden elini çekmek istemiyor yokluğunu hissettirmek istemiyor ben kalmak gitmek istemediğim zaman ise sorumluluklarım var benim diyor eşim olduğu içinde dayanamıyorum kendimi kötü hissediyorum ama bu durum da artık beni yormaya başladı bende sizin gibi düşünüyorum isterde çok dağınık olurum yine ağzıno açıp bişey diyemez çünkü benim evim zaten kendimi asla ama asla ezdirmem
Kendince iyi niyetli olarak eşim üzülmesin diye düşünüyorsun ama inan kimse senin üzülmeni takmıyor, sen herkes kendi hatasını anlasın diye bekliyorsun ben ne kadar iyi olursam o kadar zamanla anlayacaklar gibi. ama sana kötü bi haberim var insanlar değişmiyor sınırlarını şimdiden çizmelisin sana bunları sınırlarını zamanında çizememiş biri olarak söylüyorum kimse iyilikten tatlı sözden anlamıyor

Kendi sorumluluklarına sizi ortak ediyor, ne güzel, sizin sorumluluklarınıza gelince ne yapıyor? Aileniz size, siz onlara karşı sorumluluk taşımıyor musunuz? Öyle anlaşılıyor ki tam olarak sizi ailelerine almışlar, geçmişinizi, bağlantılarınızı, duygularıızı yok saymışlar. Kv de evinizi sizin eviniz gibi değil, kendi evi gibi gördüğü için "evimi temiz, düzenli tut" diyor. Siz eşinizle ayrı bir aile değilsiniz, siz de ayrı bir birey değil, o ailenin yeni demirbaşısınız, koltuk gibi, dolap gibi sadece o ailenin malısınız, sizi nereye nasıl yerleştireceklerine onlar karar verirler, siz hiç bir koltuğun "burda canım sıkıldı, biraz da şu köşede durayım" dediğini duydunuz mu? Sizin istekleriniz de onlar için aynı, konuşmaya kalkan koltuk... . Algıları bu yönde olunca davranışlar da buna göre şekilleniyor. Koltuk olmayı beceremediğinize göre (koltuklar üzülmez), insan olduğunuzu onlara anlatmanız veya hisettirmeniz gerekiyor... Belki de çoook öncden yapılmalıydı... Başarılar...

Çok saçma. Kayınvalidenin hiçbir şekilde gelininin evini incelemeye açıklarını dile getirmeye iyi niyetli bile olsa hükmü yok bence. İkinci olarak dizinde orda kalmanız çok saçma. Benim eşim ben yalvarsam bile gidip annesinde kalmamızı kabul etmez her hafta sonu gider 3 4 saat otururuz her ikimizin ailesinde sonra da eve döneriz olması gerekende bu bence siz evli ciftsiniz eşiniz nasıl annemde kalalım diyor anlamış değilim

Çokça haklısın izin vermemekte tabıkı ben şahsen babamla konusmadıgımız ıcın ailemde kalamıyorjm ama gunduzlerı gıdebılıuorum anneme babam olmadıgı zamanlar bızde haftasonu kaynanmda kalıyoruz bende 7aylık evlıyım ve çok şükür temızlk konusunda bi sözunu duymadım işimi yemeğimi begenır eşinin ailesine gösterdıgı sevgı alakayı senın ailenede gostermesın lazım sen nasıl 1gunde kalabılıyorsan kendı ailen evındede kalmak senınde hakkın buna sadece sen ve eşin tartışabılırsınız kaynannın araya gırmesı bu konuda cok alakasız gerekn yerde cevabını ver kendını ezdırme saygıda kusur etme ama uygun bı dılde lafını söle hiç ıcıne kapanma canım birikirsin sonra açık sözlı ol ölüm var dıye lafını esirgeme bizede ölüm var biz neden gelınler laf yıyelım canını sıkma eşinle konusup anlaşman yeterli

Evli adamın ailesinde kalmak gibi bir sorumluluğu O-LA-MAZ! Ne yeyip ne içiyorlar da bu kafaya geliyorlar. 2 yaşında sonra annesinin memesinden kesilmesi lazım ama kesilmemiş demek ki.
Ablacım sen bu kafayla devam edersen birkaç seneye anksiyete ve/veya panik atak hastası olursun. Bak uyku düzenin bozulmaya başlamış bile. Vücudun alarm veriyor, bu böyle gitmez diyor. Sense aman kimsenin kalbi kırılmasın, kavga çıkmasın diyorsun. Senin kırılan kalbin ne olacak?
1 saatlik yola yatılı kalmayın, kalmak istiyorsanız da bir hafta onlarda bir hafta sizde olacak şekilde kalın. Yeni evli çift niye başka yerde yatılı kalmak ister ki? Çok anormal bir durum. Kadınlığını kullan, eşini evde tut 😉

ızın vermeyın gıtsın kendı evıyle ılgılensın valla ben ıyımser olamıycam cunku benımkıde gelır hep gozlerı mutfak dolaplarımdadır sen kac ayda bır sılıyorsun dolapları bılmem ne, ayrıca evlerınız cok mu uzak neden kv. kalıyorsunuz ?
su olayıda hıc anlamıs degılım

Evli adamın ailesinde kalmak gibi bir sorumluluğu O-LA-MAZ! Ne yeyip ne içiyorlar da bu kafaya geliyorlar. 2 yaşında sonra annesinin memesinden kesilmesi lazım ama kesilmemiş demek ki.
Ablacım sen bu kafayla devam edersen birkaç seneye anksiyete ve/veya panik atak hastası olursun. Bak uyku düzenin bozulmaya başlamış bile. Vücudun alarm veriyor, bu böyle gitmez diyor. Sense aman kimsenin kalbi kırılmasın, kavga çıkmasın diyorsun. Senin kırılan kalbin ne olacak?
1 saatlik yola yatılı kalmayın, kalmak istiyorsanız da bir hafta onlarda bir hafta sizde olacak şekilde kalın. Yeni evli çift niye başka yerde yatılı kalmak ister ki? Çok anormal bir durum. Kadınlığını kullan, eşini evde tut 😉
en nefret ettıgım bu kalma durumları zaten bız de yenı evlıyken cok dırendıler on dk mesafede ee burda yatın eee burda yatın asla tavız vermedım en son bırıncı senemde evımı taşıdıım sımdı bırsaatlık mesafedeyız.3senedır kafam rahat

X