Kaynanam yüzünden nişanlım evi terketti :(

dadlummm

Guru
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2008
825
2
Arkadaşlar hayırlı akşamlar.
kaç gündür canım aşırı sıkkın. Düğünüme 21 gün var.ama birbirinden fena 2 görümcem ve kaynanam yüzünden en güzel günlerim ağlayarak geçiyor :eek:lmaz:

Kaynanam bana hiç birşeyi layık görmüyor.1 senedir nişanlıyız 1 senedir yaptıkları beni bitirdi. herşeye ne gerek var diyor. bizim nişanımız olmadı sayılır.evde 1 yüzük taktık sadece. bu zamana kadar yaptıklarını sineye çektim.düğün günüm geliyor dedim.
evimizi binbir zorlukla nişanlım tuttu.kaynanamların üst katı :çok üzgünüm:
ama beraber oturmaktan iyidir. kadın ne olsa benden biliyor. aramayan kadın 2 gün önce annemi aradı. annemde şaşırdı.
annem hal hatır sorarken kaynanam demez mi kına elbisesini siz alıyosunuz.biz ayrı şehirlerdeyiz.çeyizlerimin bi kamyon gibi bişeyle gitmesi lazım.kadın tutturdu ben gelipte çeyiz alamam banane sizin çeyizinizden. anneme dediki sen anneyle oğlunu ayırdın,alışmışsın.senin kıızın oğlumu benden kopardı.ve daha bir sürü laf,hakaret. annem hüngür hüngür ağladı..bende bi yandan ağlamaya başladım.sonra babam geldi anlattık.kaynatamı aradı.nişanı bitirdiler senağlama

nişanlım babamı aradı konuştu.annem babam karışmıyor ben yapıcam herşeyi dedi..
annesi olucak kadın eşyalarını kapıya koymuş
o da kiraladığımız eve gitmiş.2-3 gündür orda kalıyor. ama evde eşya yok bişey yok.ne yiyo ne içiyo hiç bilmiyorum.2 gündür sinirimden ağlıyorum..
Bu mubarek günlerde benim en güzel günlerimi zehir edenleri Allaha havale ediyorum

Son düzenleme:
kaynanan düğünde masraf yapmıyım diye kavga çıkarmış bence düğün olsun bitsin kapınızı aşındırır.oğlumu benden ayırdınız diye söyleniye kendisi oğlunu kapının önüne koyuyo dengesiz kadın

gerçekmi bunlar yaaaakannehir

yuh diyorum böyle insanlara:umursamaz:

cnm öle kirada oturcaksınız bari uzakta tutaydınız ewinizi yaa, hazırda ew olsaydı hadi tamamda kira ödiyceksiniz madem uzakta olurduda huzurlu olurdunuz..

eğer nişan atma olayı hallolduysa nasılsa eşya yok ewde, nişanlıız hemen yeni ew arayışına başlasın we kurun hayatınızı..

tabi sizede çok görew düşüo, ailenizi ikna etme gibi.. ayrıca unutmayın yuwayı dişi kuş yapar, kaynananızı unutun we kurun haytınız nişanlınızla eleleopuyorumnanaktan

kaynanan düğünde masraf yapmıyım diye kavga çıkarmış bence düğün olsun bitsin kapınızı aşındırır.oğlumu benden ayırdınız diye söyleniye kendisi oğlunu kapının önüne koyuyo dengesiz kadın

tam dengesiz hemde. paraya aşık bi kadın.sezon açılmadan gelinlik alalım dedi.6 ay önceden gelinliği aldık.altına çamaşır almadı,ayakkabı almadı.hiç bi alışverişe çıkmadık.utanmadan görümcemin çamaşırı getirdi. görümcem ben aldım çamaşırını dedi bi açtım bustiyer var.altının çamaşırı yok çorabı yok. bunun içi eksik dedim.görümcemde sen tamam la dedi.meğer kendininmiş. 1 kuruş bile harcamıyolar. buzdolabımı çamaşır makinemi bile babam aldı.

gerçekmi bunlar yaaaakannehir

yuh diyorum böyle insanlara:umursamaz:

cnm öle kirada oturcaksınız bari uzakta tutaydınız ewinizi yaa, hazırda ew olsaydı hadi tamamda kira ödiyceksiniz madem uzakta olurduda huzurlu olurdunuz..

eğer nişan atma olayı hallolduysa nasılsa eşya yok ewde, nişanlıız hemen yeni ew arayışına başlasın we kurun hayatınızı..

tabi sizede çok görew düşüo, ailenizi ikna etme gibi.. ayrıca unutmayın yuwayı dişi kuş yapar, kaynananızı unutun we kurun haytınız nişanlınızla eleleopuyorumnanaktan

öyle yapmaya çalışıyoruz canım. ama çok üzülüyorum.nişanlım boş evde yalnız kalıyor.alt katta annesi hiç umursamıyor. evde sadece 1 minder var. orda yatıyor. böyle hain kadın görmedim.

ya neden bu kadar sorun varken üst katı tuttunuzki bedaa değil kira veriyorsunuz anladığım kadarıyla iki odalı olsun başka yerde olsu be güzelim ne bu şimdiden huzurunuzu kaçıran kadın alt katta rahat dururmu ki.

cok zor cok...
hala cözemedim su kaynanalarin tabiatini ben ya sanki oglu evlenınce ondan kopucak sanıyolar...
hic dusunmuyoılarmı karsı tarafta ana kuzusu...bugun varız yarın yokuz bari uc gunluk dunyada elimizden ne geliyosa yapalım diye...
biseyleri yapmayinca zittina zittina gidince ne oluyo sanki...
gül gibi yasamak varken inatlasmak neden....
karsi taraf resti cekmis bellli....
ama siz elinizden geleni yapinn madem cocuk senı sevıyo herseyi ben hallederim diyo...
bari senin annen baban yardimci olsunlar...yukunu paylasın...
sonucta aynı evde de olmayacaksınız.... takmayin kafanıza elbet yumusarlar....

ailen ne dio şuanda peki?

ailemin kafayı çok karışık..bana ve nişanlıma kıyamıyolar.yoksa kesinlikle o insanlarla dünür olmayı istemiyorlar. özellikle annem çok üzgün.2 gündür kendinde değil kadın..nasıl olucak bu düğün diyolar. düğün davetiyeleri bastırdı nişanlım.kına burda düğünüm nişanlımın yaşadığı şehirde olucak..benimde kafam çok karışık. o kadınla aynı binada oturmayı istemiyorum.nişanlımla konuştum onlar bana orda huzur vermezler dedim. oda sen merak etme yukarı çıkamazlar,sana kimse bi laf edemez.için rahat olsun dedi. biz bu evi tutana kadar canımız çıktı kızlar.aynı evde oturmadığım için kaynanam bana ne laflar saydı bilemezsiniz.bu tuttuğumuz ev ucuz ve nişanlımın iş yerine yakın.civara çok baktı ama ev bulamadı.hep pahalı.ona da durum yok.

cok zor cok...
hala cözemedim su kaynanalarin tabiatini ben ya sanki oglu evlenınce ondan kopucak sanıyolar...
hic dusunmuyoılarmı karsı tarafta ana kuzusu...bugun varız yarın yokuz bari uc gunluk dunyada elimizden ne geliyosa yapalım diye...
biseyleri yapmayinca zittina zittina gidince ne oluyo sanki...
gül gibi yasamak varken inatlasmak neden....
karsi taraf resti cekmis bellli....
ama siz elinizden geleni yapinn madem cocuk senı sevıyo herseyi ben hallederim diyo...
bari senin annen baban yardimci olsunlar...yukunu paylasın...
sonucta aynı evde de olmayacaksınız.... takmayin kafanıza elbet yumusarlar....

ailemden Allah razı olsun..borç aldılar çeyizimi yaptılar. nişanlıma yük olmasın olmasın diye beyaz eşyamıda ailem aldı.perdelerimi filanda ailem aldı. ama benim ailemin elindende ancak bu kadar geliyor. hiç utanmıyolar düğün arefesinde beni ağlatıyolar.Allah ıslah etsin bu insanları.insan demek bile gelmiyo içimden

arkadaşım nişanlınla birbirinizi seviyorsanız takma kaynananı, kapını çeker oturursun baktın olmuyo başka eve taşınırsın. eğer nişanlın senin için boş evde kalıyosa bitirme öyle hemen. ay ne gıcık insanlar var ya. turşusunu mu kuracakmış oğlunun, ayrılırsanız istediği olur, uğraştın olmadımı bi paket turşu kur al yolla :kızgın:

ne olursa olsun önemli olan ailenin ve nişanlının yanında olması, aman diim evlenirseniz en baştan koy tavrını neyi yapıp neyi yapamıyacaklarını bilsinler, baştan nasıl yaparsan öyle devam eder

arkadaşım nişanlınla birbirinizi seviyorsanız takma kaynananı, kapını çeker oturursun baktın olmuyo başka eve taşınırsın. eğer nişanlın senin için boş evde kalıyosa bitirme öyle hemen. ay ne gıcık insanlar var ya. turşusunu mu kuracakmış oğlunun, ayrılırsanız istediği olur, uğraştın olmadımı bi paket turşu kur al yolla :kızgın:

ne olursa olsun önemli olan ailenin ve nişanlının yanında olması, aman diim evlenirseniz en baştan koy tavrını neyi yapıp neyi yapamıyacaklarını bilsinler, baştan nasıl yaparsan öyle devam eder

teşekkür ederim arkadaşım yorumun için.. ben nişanlımı çok seviyorum ondan ayrılmak gibi bişey söz konusu olamaz. sadece ailesininbu yaptıkları çok zoruma gidiyor.

ne ayıp ya :1closedeyes:
kalkıp üstüne değil başka yere tasının Allaha havale edin siz mutlu mesut yasayın

kaynanla altıüstlü oturduğun sürece sorunların asla bitmez.
memlekette ev mi kalmadı da kalkıp üst katını tuttunuz arkadaşım..

Bazi insanlar böyledir malesef....hic yapici olmaz sürekli yikici olurlar...

Dügününe böyle az bir zaman kalmisken bu durumlari yasamaniz cidden cok üzücü...

Hazir evi dayamadan dösemeden baska ev arayan arkadasim kendinize....inan evlendikten sonra dahada burnundan gelir hersey...

Ayrica kaynananin annene yaptigi saygisizlikta yenilir yutulur degil....ne demek banane sizin ceyizinizden? Ne ayip ya..

Bazi insanlar böyledir malesef....hic yapici olmaz sürekli yikici olurlar...

Dügününe böyle az bir zaman kalmisken bu durumlari yasamaniz cidden cok üzücü...

Hazir evi dayamadan dösemeden baska ev arayan arkadasim kendinize....inan evlendikten sonra dahada burnundan gelir hersey...

Ayrica kaynananin annene yaptigi saygisizlikta yenilir yutulur degil....ne demek banane sizin ceyizinizden? Ne ayip ya..

saygısızın önde gideni.. ama ona sorarsan ondan daha saygılı görgülü bi aile yok. aşırı kibirli..

rica ederim arkadaşım elimden ne gelirse. insanları değiştiremezsin işte. siz birbirinizi seviyorsanız önemli olan o. üstünde oturması nişanlının senin yanında olduktan sonra o kadar da farketmez, önemli olan sana destek olması sen gerisini boşver.yoksa ayrı oturupta kaynanalarının rahat vermediği o kadar çok insan var ki.

ilk evlendiği zaman insan daha yumuşak başlı oluyo, sesini pek çıkartamıyosun alışana kadar. otur düşün neleri yapabilirim neleri yapamam diye, yapmanı istedikleri bir şey olursa tavrın ona göre olur.yoksa bu durumundan daha çok üzülürsün.

nişanlınla sana mutluluk dolu bir hayat diliyorum, a.s. inan kalp kıran ah alan rahat edemez bu dünyada,içini rahat olsun.

X