Kaynanamın bana aldığı yüzüğü beğenmedim sizce söylesem mi

lunamila

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2021
122
34
25
Ben nişanlılıyım, nişanlım bana baget yüzük alıcaktı ama çalıştığından dolayı vakti olmadığı için annesi almış. Fakat gitmiş kafasına göre takılmış numaramı bilmeden istediğim modelide bilmeden almış bir tane.

ben maalesef yüzüğü beğenmedim benim istediğim modelden değil. Onun aldığı daha çok eski modelden. Sonuçta sürekli elimde olacak bir yüzük o yüzden içime Sinen bir yüzük olsun istiyorum

bunu nişanlıma söylemek istiyorum ama bir yandan diyorum acaba ayıp mı olur ki? Güzel bir üslup ile söylesem olur mu ki nasıl söylenir sizce yardım ve tavsiyelerinize ihtiyacım var

Ama işte nişanlıma söylesem ayıp olmaz mı? Nasıl söylesem ki acaba. Birde nişanlım benden uzakta, yanıma 10 gün sonra gelecek :)
Nişanlından neden utanıyorsun ki? Neden ayıp olsun. Gayet normal. Görücü usulü falan mı?

10 gün sonra geldiğinde parmağıma olmadı diye değiştirmeye gidin işte. gitmişken farklı modellere de bakalım mı dersiniz. alınan yüzüğü direkt beğenmedim demeyin zaten. oraya gittiğinizde bu model daha çok hoşuma gitti, içime daha fazla sindi dersiniz

Ayip olan onun yaptigi, nişanlin musait degilse sen gidip secebilirdin sonuçta. Hiç olmuyorsa yüzüklerin fotograflarini yollayabilirdi annesi, fikrini alabilirdi illa ki.
Annesinin yuzuk alacagini siz bilmiyor muydunuz? Ben olsam baştan derdim ben seçmek istiyorum diye. Annesi de nişanlin da baştan savma iş yapiyor.

Ben nişanlılıyım, nişanlım bana baget yüzük alıcaktı ama çalıştığından dolayı vakti olmadığı için annesi almış. Fakat gitmiş kafasına göre takılmış numaramı bilmeden istediğim modelide bilmeden almış bir tane.

ben maalesef yüzüğü beğenmedim benim istediğim modelden değil. Onun aldığı daha çok eski modelden. Sonuçta sürekli elimde olacak bir yüzük o yüzden içime Sinen bir yüzük olsun istiyorum

bunu nişanlıma söylemek istiyorum ama bir yandan diyorum acaba ayıp mı olur ki? Güzel bir üslup ile söylesem olur mu ki nasıl söylenir sizce yardım ve tavsiyelerinize ihtiyacım var
Ne işte çalışıyor yahu çıkıp bir yüzük alamayacak kadar ?
NNişanlınız konuyu önemsemeyip annesine paslamış annesi de özenmeden rastgele bir şey almış gelmiş baştan sona fiyasko bir durum.
Burda ayıp size yapılmış sizin beğenmediğinizi belirtmeniz çok normal

Ayip olan onun yaptigi, nişanlin musait degilse sen gidip secebilirdin sonuçta. Hiç olmuyorsa yüzüklerin fotograflarini yollayabilirdi annesi, fikrini alabilirdi illa ki.
Annesinin yuzuk alacagini siz bilmiyor muydunuz? Ben olsam baştan derdim ben seçmek istiyorum diye.
Yani nişanlısı anne git kafana göre bi yüzük al mı demiş acaba ne numarası ne modeli konu sahibinin istediği gibi değil. Garip bir durum. Kesinlikle fotosu yollanır numarası sorulabilirdi ölçü için

Hayırlı olsun mutlu huzurlu olun inşallah :KK200:
Yüzük pırlanta mıydı ? Pırlantaysa eğer çok kolaylıkla değiştirelemiyor diye biliyorum.
KV nize gelince söyleyin gitsin aklımda bi model vardı daha mutlu olurum onu kullanırsam diye :21:

Hayırlı olsun mutlu huzurlu olun inşallah :KK200:
Yüzük pırlanta mıydı ? Pırlantaysa eğer çok kolaylıkla değiştirelemiyor diye biliyorum.
KV nize gelince söyleyin gitsin aklımda bi model vardı daha mutlu olurum onu kullanırsam diye :21:
Çok teşekkür ederim ❤️ Hayır pırlanta değil kuyumcudan alınmış bir baget yüzük. Ama ilk olarak nişanlıma söylesem daha uygun olur ama nasıl söylesem bilemedim ki şimdi

Yani nişanlısı anne git kafana göre bi yüzük al mı demiş acaba ne numarası ne modeli konu sahibinin istediği gibi değil. Garip bir durum. Kesinlikle fotosu yollanır numarası sorulabilirdi ölçü için

Nişanlisi baştan savmiş, annesi de kafasina gore takilmiş. İnsan nişanlisinin yuzuk olcusunu bilmez mi? Sormaz mi? Yuzuk alinmaya gidiliyor kiza, hadi modeli gectim ölcü dahi sorulmuyor.
Annesinin almaya gidecegini bile soylememiş belli ki konu sahibine, aldiktan sonra ogrenmiş.

Hala ayip olur mu nasil soylesem derdinde, çok ezilecek belli.

Yüzük daralttırılıyor zaten, benim şimdiye kadar ki bütün yüzüklerim standart numara alındı. Eşim bana verdikten sonra daraltmaya gittik hep. Ben numara kısmına takılmadım o sebepten. Ama keşke fotoğraf atsaymış ya da beraber gidip seçseymişsiniz daha şık olurmuş. Daraltmaya gittiğinizde başka modellere de bakabilir miyim deyin, beğendiğinizle değiştirin. Çekinecek bir şey yok. Beğenmeme ihtimaline karşı daralttırmamış bile olabilir. İşlem görmediği sürece değiştirilebiliyor.

Nişanlıniz evlilik teklifi ederken yüzük almadı mı zaten ?

Neyden cekiniyosunuz ki simdiden boyle yaparsaniz zorluk cekersiniz.
Begenmemenin neresi ayip guzellikle kaynanayada nisanliyada soylenebilecek bisey. ben bu tarz istemiyodum annen yanlis almis gidip degistirelim de olsun bitsin. Ayrica bu yuzuk sizin kaynananiz takmicak bu ufacik konuda soz hakkiniz agirliginiz olmazsa evlenince hic olmaz.

Parmak ölçünüzü uygun alın elbette ama nişanlınizda annenizin aldığını biliyor sonuçta oda begenmistir . Değiştirmek bence biraz ayıp olur gibi geldi . Tabiki siz daha iyi bilirsiniz ama gönlünden o geçmiş almış 🙂

X