Kaynanamın demek istediği nedir?

Şu an gerçekten şok oldum , ne sapık zihniyetli bir kayinvalideniz var. Allah size sabir versin. Buarada ben de eşime gösterirdim, büyük terbiyesizlik çünkü. Yarin bigün ortaya çıksa adam bana neden sakladın der. Annesi kendi oglunu ,kendi kocasini dusunmuyorsa benim yapabilecegim bir sey olmaz. Cunku buyuk bir hakaret olarak algilardim. Ama kp ye gostermezdim esim bilsin yeter. Büyuk terbiyesizlik ya .

Şu an gerçekten şok oldum , ne sapık zihniyetli bir kayinvalideniz var. Allah size sabir versin. Buarada ben de eşime gösterirdim, büyük terbiyesizlik çünkü. Yarin bigün ortaya çıksa adam bana neden sakladın der. Annesi kendi oglunu ,kendi kocasini dusunmuyorsa benim yapabilecegim bir sey olmaz. Cunku buyuk bir hakaret olarak algilardim. Ama kp ye gostermezdim esim bilsin yeter. Büyuk terbiyesizlik ya .
Buradaki arkadaşlarda beni suçluyorlar kayınvalidemden nefret ediyorum da o yüzden duymak istediklerin şunlar diyorlar.Cevabınız için teşekkürler

Peki sence kaynanan ne demek istedi?
Senin fikrin ne
Günlerdir düşünüyorum hadi beni uyarmak istedi böyle iğrenç bir konu yüzünden mesela neden kocasına gidip sormadı bu çikolatalar hayırdır diye ben buna takıldım.Sonuçta böyle bir şeyi ben yaşasam eşime başta hesap sorardım geline giyimine dikkat et demezdim.Yani diyorum ki ben zaten tesettürlüyüm taytla dar pantolonlarla bir yerimi belli eden şeylerle oturmuyorum yanlarında başım bile kapalı ha bakan her türlü bakar orası ayrı konu ama kayınvalidemin kocasını böyle bir şeyler itham edeceği de aklıma gelmezdi.Ne düşündüğümü bende bilmiyorum çıkamadım işin içinden 😏

Buradaki arkadaşlarda beni suçluyorlar kayınvalidemden nefret ediyorum da o yüzden duymak istediklerin şunlar diyorlar.Cevabınız için teşekkürler
Önceki konularınızı bilmiyorum. Direkt yazılan olaya gore yorum yapmayı daha sağlıklķ buluyorum. Ne oldu ne yaşandı bilmiyorum ama bu tarz bir mesajın hicbir açıklaması olamaz, hadsizlikten baska bir şey degil. Çocuğu yaşındaki kızdan üstelik oğlunun karısından kiskanacak kadar akıl tutulması yaşamış. Kaldı ki adamın zihniyeti pisse bile kayınvalidenizin muhatabı kendi eşi siz değilsiniz.

Seneler dediğiniz evleneli aylar 2 seneyi ya gecti ya gecmedi tanisliginiz. Kv de ise kocasini asirlardir taniyor o halde siz 2 seneyle seneleeer oluyorsa

Peki bir sey soracagim şimdi ne olacak aile arasinda Konu acmada ki amacin neydi? Nasil yol izleyeceksin.
Off nereden biliyosunuz evlenmeden nişanlanmadan önce de birbirimizi tanıyıp tanımadığımızı da 2 seneyi ya geçti ya geçmedi diyorsunuz?
Konu açmadaki amacım bunu kayınpederimle paylaşıp paylaşmama düşüncesiydi ama o kadar dalga geçtiniz ki hele siz yani hiç mi kendinizi benim yerime koyarak bakmadınız mesela? Ha ben beni doğrulayın demiyorum tabiki

Herkese merhaba kaç gündür bu konu yüzünden uykularım kaçtı.Kaynanamlar alt katımızdalar geçen pazar eşim aşağıdayken mutfakta bitane çikolata bulmuş kalp şeklinde markası belli değil arkasında da bişeyler yazıyodu ama ot isimleri falan aklımda tek kalan çakşır otu ama bildiğimiz çikolataydı.
Kardeşine sordu bu kimin diye kardeşi de senin değil mi annem senin getirdiğini söyledi demiş.Eşim kendisi annesine gidip sordu eşime de baban getirdi demiş neyse sorun yok buraya kadar.Akşam otururken eşim,aklıma takıldı babam gelince ona sorcam diyip indi aşağıya.Kayınpederimde suriyeli bi arkadaş iş yerinde hepimize dağıttı bende yarısını yedim yarısını eve getirdim demiş.
Eşim yukarı geldiğinde annesi mesaj attı boşucam bu adamı kaç yaşına gelmiş nelerle uğraşıyo falan filan.Kayınpederimin asla böyle şeylerle işi olmaz adam 5 vakit namazında işten eve evden işe ve dünya iyisi babamızdır.Eşimde annesine saçmalama adam ne bilsin öyle çikolata olduğunu ayrıca paketin üzerinde kadın yok kız yok kötü bişeyde yazmıyo demiş ve sonra biz yattık eşim uyudu ben uyuyamadım.Kaynanam o sıra bana mesaj attı sana bişey söylicem elim yazmaya varmıyo bunları söylicem ama mesajları sonra sil oğlum görmesin sakın kimseye de söyleme dedi.Şak diye bi mesaj kayınpederim için “X evdeyken aşağıya indiğin zaman etek giy yada bol şeyler bunları sil mutlaka kocan görmesin.” Salak gibi sadece neden ne oldu yazabildim sonra konuşuruz yazmış.
Eşim uyanınca mesajları görmüş aşağı in annemle konuş ben inersem fena olcak dedi indim ne demek istiyosun dedim cevap vermedi asla.Eşim indi o sormuş ona da baban eve böyle çikolatalar getiriyo baksana oğlum bende öyle yazma gereği duydum kötü niyetim yok demiş.32 haftalık hamileyim o kadar canım sıkıldı ki şu yaşıma kadar kimseden böyle bişey duymadım bu nasıl bir zihniyet bu nasıl bir cahillik kadın kocasının nasıl bir insan olduğunu bile bile bu yaftayı yapıştırıyo ve üstüne bana giyinme konusunda akıl veriyo.Aşağıya çok inmem indiğim zamanda gayet düzgün giyinirim tesettürlüyüm zaten.İçimde kalan o kadar şey varki neden cevap vermedim diyorum sen babama da bana da ne demeye çalıştın diye neden haddini bildirmedim diyorum.Kayınpederimin böyle şeylerle işi olmaz ama şayet oldu diyelim o çikolatayı yiyip bana mı bakıcak tövbe allahım hayatımda duymadım böyle şeyler o kadar üzgünüm ki anlatamam.Eşim annesiyle kavga etti o günden beri görüşmüyoruz annesiyle ve kadın hala yüzsüzce bana yazıyo yok aşağıda patates var haşlarmısın yok börek sardım fırına atarmısın cevap vermiyorum.
Anneme anlattım sakın bidaha aşağıya inme dedi kayınpederin neden gelmiyosunuz diyince göster mesajını karısının ne yaptığını bilsin dedi.Sizce kayınpederime söylemelimiyim çok utanıyorum adam bidaha yüzüme bile bakamaz hatta yanımda bile oturmaz bunu duysa ama içim hiç rahat değil hamileliğimi zehir etti bu kadın bana allah rızası için bana bir akıl verin ne yapayım?
Kayinvalideniz buyuk bir densizlik etmis ama mesaj gisterme olayi dogru gelmedi bana esiniz teokisini koymus zaten sizde kizdiginizi belli edin bir süre

Konuyu okuyunca aşkı memnu ' yu yorumları okuyunca sağ salim izledim sanki🤣🤣..Çakşırlı çikolata dağıtan suriyeli, bulduğu çikolatayı araştıran eş, kocasının çikolataların yarısını yediğini duyup abaza'ya döneceğinden korkan kv..Çikolata değil yasak elma mübarek

Kayınvalidem tuhaf orası ayrı yani her konuda tuhaf.Kayınpederimin hal ve hareketlerinden bakışlarından bugüne kadar bir şey sezmedim sadece kendime değil dışarıdaki kimseye karşı sezmedim insan kendini az çok belli eder ya hani bende buna dayanarak kayınpederime güvendiğimi söylüyorum burda ama anlamıyorlar neden koruyosun adamı diyorlar.
Senin için ne doğruysa onu yap derim
Gözlemlediğin olay doğrudur

Neden bu kadar içiçesiniz yani kv bana üstüne uzun giyin bilmem ne demez dedirtmem kendme ya dese anne dert etme ben nerede ne diyeceğimi bilmiyorum der kapatırım konuyu size öyle yazıyor beni ilgilendirmez der kapatırım konuyu karı koca ne yapacaksanız yapın yani.

Eşim uyanınca mesajları görmüş aşağı in annemle konuş ben inersem fena olcak dedi indim ne demek istiyosun dedim cevap vermedi asla.

kadın saçma sapan mesaj atmış, sil oğlum görmesin demiş, tamam silmemişsiniz. eşinize göstermiş de olabilirsiniz sıkıntı yok.
eşim uyanınca mesajları görmüş ne demek ya?
eşiniz her sabah uyanınca ilk iş telefonunuza mı bakıyor, tam da görmemesi gereken mesajları görüyor :KK70:

Yani konu pek bi değişik ne diyim bilemedim ama benim kv paranoyak ilaç kullanıyor uçan kuştan eşini kıskanır her kadını kocasına bakan ayartacak biri gibi görürmüş, kocasına da bi akrabası kadın ya da genç bir yeğeni bile bi kelime dese imalı imalı konuşur kocasının her kadına birşeyler hissettiğini düşünürmüş. Çok sonra öğrenmişler paranoyak olduğunu psikolojik tedavi görüyor yıllardır. 20 yıldır ilaç kullanıyor. Öyle bişiyler olabilir kvdede bilemedim.

X