Kaynanasn seven Gelinlerin Cafesi

peki kizlar kaynananiz kotu niyetle olmasada birsey dedi...moraliniz bozuldu..
tepkiniz nasil olur:uhm:

olmazmı hayatım ya..
hakikaten can sıkıcı kelimeler oluyor.bozuluyorum duyduğum şeye..
ama neticede anne..hangi anne evladının kötülüğünü isterki deyip takılmıyorum..
nerde gördüğünüze bağlı kendinizi birazda sanırım..
değilmi?yerimseniben

ne olursa olsun bana nekadar kötülük yaparsa yapsın
kayınvaldemi sevmiyorum ondan nefret ediyorum demedim asla
çünki oda anne eşimi büyütüp bu yaşa getirmiş
bana yaptıkları eziyetin hesabı Allah'la onun arasında
ama kaynanamdan nefret ediyorum kelimesi çok itici ve olmaması gereken bir düşüncedir
benim için..

Biz annemle uzagiz.O Türkiye'de.Ama uzak bile olsa her zaman Allah razi olsun ondan derim.Daha bu ay oradaydik.Havayi kaldiramadim diye halsizdim hep.Ama o hep benim nazimla oynadi.Canim benim.Ben yemek yiyemedim diye o da yemedi.Elimi bir ise sürdürmedi.Ben esimle bir konu yüzünden tartistik diye agladi.Seni oglumdan cok seviyorum dedi.
Her zaman böyle oldu.11 senelik evliyim ve biz bir kere bile küsmedik.Vallahi kendi annem bile bu kadar nazimla oynamaz benim.

olmazmı hayatım ya..
hakikaten can sıkıcı kelimeler oluyor.bozuluyorum duyduğum şeye..
ama neticede anne..hangi anne evladının kötülüğünü isterki deyip takılmıyorum..
nerde gördüğünüze bağlı kendinizi birazda sanırım..
değilmi?yerimseniben

katiliyorum canim..:lepi:
akilli bir kadin zaten oglunun mutlulugu icin gecinmesi gerektigini bilir..
bize sorunlu davransalar biz esimizin basinin etini yeriz onlarda bu yollardan gectiii:jeyyar:
kirildigimda ya yuzune cevap veririm yadaa gozlerim dolar tutarim kendimiii.biras hassasim.:kahve:
muzik tarzimiz,ilgiyi cok sevmemiz,en kucuk seyden mutlu olmamiz,sevdiklerimiz icin yemek yapmak,hislerimizin guclu olmasi,kizdigimiz seyler daha bircok yonumuz cok benziyor..bende hosuna giden seyler onu oglundan kiskanmamam ilk beni gordugunde bunu olcmustu hissetmistim..bir digeride sunun esi soyle boyle diyip kiyas yapmamam..birde cok konusmuyorum bicir bicir degilim fazlaa onu sevmiyor:tomato:
yapim bu benimde ama esimin yaninda hic oyle degilimmm:roflol:sekilden sekile girip onu gulduruyorum evdeesırnaşık şey :roflol:

Son düzenleme:
Bende Annemii Çoook Seviyorum opuyorumnanaktan En Az Kendi Annem Kadar Yakın Banahihoyyyt
2 Sene Sözlülük 1 Ay'lık Nişanlılık Zamanı Boyunca Kızım, Annem, Annecim,Yavrum, Gülüm Kelimesi Dışında Daha Bir Kere ısmimle Hitap Etmedi Bana Sağolsun a.s.Hiç Unutmam Ameliyat Olduğumda Sesimi Duyunca Ağlamaya Başlayıp 40 Kere Kurban Oldu Bana Canım Benim :kedi:
Böyle Anne Sevilmezmi Kendisi Başımın Tacıdır. ıyki Varsın Gülşen Annemm zemuszemus

deren benm kayınvalide adayımın da adı gülşenkaydirigubbakcemile5

benim de çok sinirlendiğim şeyler oluyor daha şimdiden,kocasını pek bir sever e bu kötü mü diyeceksiniz,ama kocası ailesine hiç babalık yapmamış aksine eşini çocuklarını borçtan borca sürüklemiş zevk sefahat düşkünü biridir.kadın onun yüzünden 3 kere araba alıp kendine satmış şu ana kadar ki kendi çalışıyor.ben kızıyorum çünkü çok üzülüyor,ama bir türlü resti çekemiyor yine iyilik meleği.ama gün geçmiyor ki adamın bir komedisi çıkmasın bir köşeden.çok çok çok düşüncesiz biri,gerçekten anlatılmaz yaşanır o derece

ben severdim eskiden kayınvalidemi eskiden de yaptığı çok şey vardı ama olsun iyi yanları da var der geçerdim ama en son onun sebep olduğu bazı şeyler yüzünden boşanıyorduk nerdeyse en son eşim yuvamı mı yıkacaksınız diye resti çekince aklına geldi beni arayıp kızım dur hallolacak herşey demek bu arada ilk sorunumuz üzerinden 4 ay geçmişti o sürede hiç arayıp da aman iyi olun demedi (kızının her boşanma girişiminde yapmıştır damadına mesela) hatta bir dönem biz sorunları çözmüş olduğumuz halde onlar bunu bilmiyordu eşime beni kötülemek için bişiler söyledi ama ters tepti eşim en son sen bunları haketmiyorsun ben ne kadar yanlış tanımışım onları dedi

gene de nefret ediyorum demem asla nötrüm sadece henüz affetmedim ama ileride affedersem gene sevebilirim belki

gelin olarak saygımı gösteriyorum güleryüzümü esirgemiyorum asla ama samimi değilim bir nevi oynuyorum ne olursa olsun eşimin annesi ama keşke samimiyetimi kaybetmeme neden olmasaydı da seviyorum diyebilseydim :KK43:

Bende şu an sözlüyüm kısa zaman sonra nişan düğün olacak. Ama şimdiye kadar asla tek kötü birşeyini görmedim. Adımı bile söylemez hep kızım yavrum bebeğim der. Hatta dün onlardaydık ayaklarıma dokundu üşümüş dedi hemen kalktı çorap getirdi giy dedi. Öyle yani.. Allah bozmasın inşallah hep böyle devam eder. Birde biz aynı apartmanda altlı üstlü oturacağız.. Umarım herşey bu akışta gider :)

sarıböceğindende dediği gibi
sevmem için en büyük nedenlerden biride ANNE olması
allahıma şükür kaç senedir bir sorun yaşamadık
yaşayacagımızıda sanmıyorum
o beni kendi kızı gibi gördüğü sürece
bende onu kendi annem gibi gördüğüm sürece
aramızda bi sorun olacagını sanmıyorum
seviyorum kaynanacaıgımı ya
hoş pek kaynana kelimesinden haz etmem ama
kayınvalide diyelim daha kibar sanki

ben severdim eskiden kayınvalidemi eskiden de yaptığı çok şey vardı ama olsun iyi yanları da var der geçerdim ama en son onun sebep olduğu bazı şeyler yüzünden boşanıyorduk nerdeyse en son eşim yuvamı mı yıkacaksınız diye resti çekince aklına geldi beni arayıp kızım dur hallolacak herşey demek bu arada ilk sorunumuz üzerinden 4 ay geçmişti o sürede hiç arayıp da aman iyi olun demedi (kızının her boşanma girişiminde yapmıştır damadına mesela) hatta bir dönem biz sorunları çözmüş olduğumuz halde onlar bunu bilmiyordu eşime beni kötülemek için bişiler söyledi ama ters tepti eşim en son sen bunları haketmiyorsun ben ne kadar yanlış tanımışım onları dedi

gene de nefret ediyorum demem asla nötrüm sadece henüz affetmedim ama ileride affedersem gene sevebilirim belki

gelin olarak saygımı gösteriyorum güleryüzümü esirgemiyorum asla ama samimi değilim bir nevi oynuyorum ne olursa olsun eşimin annesi ama keşke samimiyetimi kaybetmeme neden olmasaydı da seviyorum diyebilseydim :KK43:

benimkinin aileside onun gelecegine yon verirken farkinda olmadan benimkini olumsuz etkilediler...cok zor gunler gecirdim bende..en iyi annem bilir az aglamadim annemi de az uzmedim..tabi en cok benim annem uzuldu onun ailesine yansimadi..herseyi iyi der gecer..biraz esimde de suc vardi aslinda..neyse..seni iyi anliyorum inan..durumlarimiz belki ayni degil ama insanin icinde gitmeyecek kirginliklari oluyor..hakli olarak ve elinde olmadan..ama ben bir guleryuzunu goruyor kiyamiyor,kizamiyorum.hayat boyle hatasiz insan olmuyor..bizimde hatalarimiz oluyor onlarinda..

3.5 yıllık evliyim daha bikere kötü sözünü işitmedim sağolsun
anne gibi yakın arkadaş gibi anlayışlı aynı zamanda iyi ibr çocuk bakıcısı:-)
hep kızım yavrum diye hitap eder bende yanımda yokken bile annem diye konuşurum.
aramız çok iyi inşallah hep böle devam deriz
iki gelin daha alacak bakalım neler olacak

:nazar::nazar::nazar:

öncelıkle topiğin hayırlı olsun demek istiyorum mors a.s. a.s.

diğer topıkte demek istedgıım buydu..
sonucta bazı olumsuz yasanmıslıklar oluyor elbet ama asla nefret duymadım çok ama çok uzuldugum zamanlarda sadece sevgımın anneme karsı azaldıgını hıssettım okadar..suan aramız iyi çok sukur.. sanırım artık tanımaya basladık bırbırımızı..
dil yarası gecmez derler dogru ama bunuda sureklı gundemde tutmak gereksız.. haa arada ınsanın aklına gelmıyor mu gelıyor elbet.. sadece o anlık en fazla 5dakka kafana takıp huzunlenıyorsun okadar sonra hayata hiçbişey olmamış gibi devam edıyorsun ..
zaten sevmeseydım ''anne'' yerıne ısmıyle hitap ederdım.. ve pike takımı yapmazdım hediye olarak :)

2 yıllık evliyim, hiç kötü lafını duymadım, ha kırıldığım zamanlarda oldu ama ona hiç belli etmedim, sorunum olduysa hep eşime söyledim kayınvalideme yansıtmadım, derdim olur arar, evime gelir bana sormadan eşyelarıma kıyıma köşeme dokunmaz, eşimle beni bir sayar oğlum şunu yesin bunu sever demez siz der hep.. Ufak tefek şeyler dışında (onlarda nadiren) severim kayınvalidemi..

öncelıkle topiğin hayırlı olsun demek istiyorum mors a.s. a.s.

diğer topıkte demek istedgıım buydu..
sonucta bazı olumsuz yasanmıslıklar oluyor elbet ama asla nefret duymadım çok ama çok uzuldugum zamanlarda sadece sevgımın anneme karsı azaldıgını hıssettım okadar..suan aramız iyi çok sukur.. sanırım artık tanımaya basladık bırbırımızı..
dil yarası gecmez derler dogru ama bunuda sureklı gundemde tutmak gereksız.. haa arada ınsanın aklına gelmıyor mu gelıyor elbet.. sadece o anlık en fazla 5dakka kafana takıp huzunlenıyorsun okadar sonra hayata hiçbişey olmamış gibi devam edıyorsun ..
zaten sevmeseydım ''anne'' yerıne ısmıyle hitap ederdım.. ve pike takımı yapmazdım hediye olarak :)

tesekkur ederim canimm:1hug:
masum degilizz hicbirimizzzyerimseniben

seviyorum çünkü;
beni doğru anladığı ve sevdiği için,
bana şevkat ve hoşgörü ile yaklaşabilecek olgunlukta ve donanımda olduğu için,
beni kendi kızlardan ayırt etmeksizin,lohusalığımda ağzıma şerbetler vererek beni ve sağlığımızı düşündüğü için,
ve yine geceleri üşememem için üstümü örtüğü ve
hasta olduğumda terlemiyim diye kontrol edip ,uykusundan fedakarlık edip mis kokulu çamaşırlarla değiştirdiği için..
ona her gittiğimde sevdiğim yemekleri büyük bir özenle yaptığı için,
benimle yorgunluğuna rağmen ,yılmadan ,ses etmeden gülen yüzüne hakim olarak mağaza mağaza dolaştığı için ...:kedi:
belki de süregelen zaman içinde olmuş olan küçük hatalarımı ve yanlışlarımı görmezden gelmeyi başarabildiği ve yakın bir arkadaş ,yoldaş ve tabii içten ,sıcak bir ANNE olabilmeyi başardığı için ...
veee ,canım eşimi en iyi şekilde yetiştirip benimle paylaşabilmesini bilebildiği için ....
onu çok seviyorum, gökkuşağının 7 renginden biri olabildiği için benim baharımda ...opuyorumnanaktan

him aklıma gelmısken..
dugunden sonra balayına 2gun gec gıdıcez cunku dugun bızım için yapılıyor ve k.validemın evını oylece bırakıp gidemem elimi kolumu sallaya sallaya, içim rahat etmez .. oyuzden evin temızlıgını bırlıkte yapalım teklfını yaptım.. annem saskın ve sevınclı sekılde olmaz kızım ne temızlıgı siz gidin balayına dedi.. ama dedım ya benım içim rahat etmez yazık değilmi yaa tek basına ugracasak yanında bi yardım edenide olmayacak yani.. aşkım bılıyor 2ay oncesınden demıstım cunku.
balayı diye ben ölmedim sonucta.. az daha bekleyebılırım..
annemı sevmesem bu konuyu esımın aklına sokmam bi defa..

tesekkur ederim canimm:1hug:
masum degilizz hicbirimizzzyerimseniben

:1hug:
tabıkıde illakı bişiler oldu yanı su zamanlara gelene kadar..
k.validem oğlunu benle paylasmasını ogrendı bende sagdan soldan doldurusa gelmemeyı ogrendım.. kısaca bazı seylerı bırlıkte ogrendık bunlar farklı konularda olsa ki bu oğrendıklerımız sayesınde olgunlastık..
zaten çok fazla yuzyuze gorusmuslugumuz olmadıgı için bu zamana kadar hep telde iletısımımız olmustur.. yanı ancak tel vasıtasıyla tanıyoruz bırbırımızı.. buda yuzyuze gorusmek gibi olmuyor..
eşim dıyor tanıdıkca çok daha iyi anlasacaksınız hatta benı dıslamanızdna korkuyorum dıyor :))) ben esımın söyledıklerıne inanmayı çok ıstıyorum ve zamana bıraktım bazı seylerı sonucta hemen patt diye olmuyor..

neden seviyorum...
aslında buraya olumlu bir çok özellik yazarım ama benim sebebim hiç birisi değil...
bizim aramızda gelin-kayınvalide ilişkisi hiç olmadı... ne o benim için eşimin annesi ne de ben onun için oğlunun karısıyım... ilişkimiz bu sınırların çok çok dışındadır sanırım ben en çok buna izin verdiği için seviyorum kayınvalidemi...

valla bende seviyorum.çok yardım sever güler yüzlü bir kadın.içi dışı bir.öle kötülük yapayım ara bozayım derdinde değil.doğal içten.karşılıklı sevgi saygı olduktan sonrada böyle devam eder inşallah herşey.

şuan seviyorum ama ilerde nolur bilemicim
garantisi yok sevebilirim de sevmeyebilirim de:icecream:
imza:dursun-tatlicadiarzu-

X