Kaynanasn seven Gelinlerin Cafesi

mors

cantanem
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2009
4.033
12
hep kaynanasini sevmeyen gelinleri dinledikk simdi sira kaynanasini sevenlerdee dokulun bakalim bacilarr:dance:neden seviyoruzz kaynanamiziii:sm_confused:

ayyy morscum benim...:1hug:çok güzel konu olmuş..
ben seviyorum çünkü anne..opuyorumnanaktan
elbette kırgınlıklarım oluyor,benimde onu üzen hareketlerim olmuştur..neticede ayrı insanlarız..
insanın kardeşiyle bile tezat olduğu yerler oluyorken bir başkasıyla olmaması garip olur zaten..CADIARZU
ama annelik mevhumu,o mertebe bilemiyorum;en kötü kayınvalideye karşı bile bana saygılı,terbiyeli davranılmayı hakettiğini düşündürüyor..mafoldumben
yani öyle bir konum varki kayınvalidesinden dert yananlarda..kendileri melek..harika.sütten çıkmış ak kaşıklar;ama kayınvalide bir cadı..benneyaptımki
bizde bir gün yaşlanıcaz..vereliniortak

Bu cafede bende yer almak isterim. Çünkü gerçekten seviyorum kayınvalidemi

bende cok seviyorum
benım kayınvalıdem cok asildir..
herşeyi bilir ama bilmez...
yanii hiç sinirlendiğini görmedim..
sadece üzülünce ağlar..
ben hala çocuğum
o da kocam gibi beni çekip çevirmeye uğraşıyor işte..

bende çok severim annemi arada sırada kırılıyoruz ama kendi annemizin söyledikleri batmıyor ama kayınvalide yüzünü asınca kötü kaynana oluyor. herşeye rağmen allah başımızdan büyükleri eksik etmesin hayır duası almak çok önemli

Ayşe annemi seviyorum

Ondan çok şey öğrendim kendi annemden bile fazlasını yapmıştır bana

Asla kötü bir sözünü duymadım

Ama en önemlisi beni olduğum gibi kabullenmeleri, hep bir mesafemiz var aramızda kimse çizgisini aşmıyor...

Ne kaynanalık gördüm, ne gelinlik yaptım

Ne kadar teşekkür etsem az az az azbuyrunnnnnnnnn

kayınvalidemi çok seviyorum çok iyi insandır eşim göreve gittiği zaman 3 ay kayınvalidemde kaldım beni kendi kızı gibi görür hep çocuklarının iyiliğini düşünür her anne gibi allah başımızdan eksik etmesin

kayınvalidemi çok seviyorum çok iyi insandır eşim göreve gittiği zaman 3 ay kayınvalidemde kaldım beni kendi kızı gibi görür hep çocuklarının iyiliğini düşünür her anne gibi allah başımızdan eksik etmesin

hosgeldiniz kizlar..a.s.tesekkur ederim saribocekopuyorumnanaktan
cok mutlu oldum benim gibi dusunen kadinlarin oldugunaa..:1hug:
once annemden ornek vereyim..annem babanemde cok cekti..ama ben annemden hep sunu gordum;
herseye ragmen annem hep sevgi dolu yaklasti..birgun kotu laf etmedi.
kendime gelecek olursam;
benimde bazi seylere kirginliklarim olmuyor mu oluyor..ama kalbime atip buyutup kin tutmuyorum...
cunku o bir anne benim buyugum...
annem calisan biri olmasina ragmen cok beceriklidir....hem cok iyi bir es hemde cok iyi bir annedir..neseli,guleryuzlu,eglenceli,dusunceli bir kadindir...minnosummmm:asigim:

Son düzenleme:
ben de kayınvalide adayımı seviyorum
beraber yemek yedimiz bir akşam benim aşkımla aramızın bozuk oldugunu anladı ve onun içeri girmesinden istifade kızım kıymetinizi bilin,benim oğlum seni çok seviyor,bi yanlışı olursa ben kızarım ona nolur mutlu olun dedi ve bir baktım gözleri yaşardı yaşlar akmaya başladı,o kdr duygusaldır ki:teselli:

kızdığım noktalar yok değil ama olur o kdr.bu arada gerçekten kötü kayınvalidelere sahip insnalar var ,gözümle şahit olduğum şeyler var.allah kımseye göstermesn:1no2:

Ben de kayınvalidemi çok seviyorum. Bana hep kızım diye hitap eder. Zaten herkes de bizi anne kız sanıyor. Ne zaman yanına gitsek oğluma ve bana mutlaka bir hediye alır ama eşime değil :)) dertleşir konuşur muhabbeti de çok güzeldir. Doğum yaptığımda da annem gittikten sonra o baktı bana ve canı gibi baktı.Seni seviyorum annecim

çok iyidir çok üzerime titrer.. beni evin küçük çocuğu gibi görür.. herkes iş yapsın ben yapmasam da olur ona göre:))
oğluna bile aman üzmeyin birbirnizi diye öğütler her zaman... bir işim olduğunda hemen yapacağını söyler. ben yaptırmadım şimdiye kadar... örneğin geçenlerde bana gelmişti mutfak halım oldukça kirliydi.. canım götüreyim ben bunu yıkar getirirm dedi... düşünmesi bile yeter...
evde iş güç temizlik olduğunda çağır babanla biz yardım ederiz der her zaman....
telefonda sesimi duysa konuşması bile neşeyle olur.. çok severim. netice de bana harika bir kocayı doğurmuş yetiştirmiş:))
kayınvalidemi seviyorum çünkü oğluna aşığım ve bir dediğimi iki etmiyor. benim annemi de el üstünde tutuyor... kocacım bu denli harika iken kayınvalidemin kötü yönlerini görüp kendimi ondan soğutamam...:)

zaten uzaktayız az görüşüyoruz. hiç bişeyime karışmazlar,gittiğim zamanda el üstünde tutarlar :nazar:düğün zamanı her istediğim oldu hiç bişeye hayır demediler karışmadılar. bende hiç saygısızlık yapmadım onlara karşı. sevmemem için bi sebep yok :1hug:

peki kizlar kaynananiz kotu niyetle olmasada birsey dedi...moraliniz bozuldu..
tepkiniz nasil olur:uhm:

Ben de kayınvalidemi de kayınbabamı da çok seviyorum. Yozgat'talar onlar ben İstanbul'dayım. Yozgat'a gittim diyelim. Yemek yeniyor, annem hemen beni çığırır. '' Hadi kızııım sen oturdun mu yemeğee? :)
Kızım nerde beniiim? ''
Kıyamam :)

peki kizlar kaynananiz kotu niyetle olmasada birsey dedi...moraliniz bozuldu..
tepkiniz nasil olur:uhm:

Öyle şeyler olmuyor değil tabi. Mesela bize gelmişlerdi. Ekmek alınması gerekiyordu. Ben biz çıkmayalım dedim, kocam alsın gelirken dedim. Eşimin de hemen yolunun üstü sayılmaz bir 200 metre felan fazla yürümesi gerekiyor ekmek alması için :)
Amaaan ne gerek var canım biz alalım, o yürümesin de zaten yorgun da bilmem ne... Bi abarttı ki :)
Sinirli bir anımdaydım. Böyle dilimin ucuna geldi ne yani onun görevi bu, biraz fazla yürüsün ne ki diye bağırıcaktım ama gülerek aman annecim nolcak alsın diye böyle sakin sakin cevap verdim tüm olgunluğumla.
Bazen biraz fazla seviyorlar oğullarını naparsın, anlayışlı olmak lazım kaydirigubbakcemile3

bende varım kızlar ne yalan söleyim bazen kendi kendime kızsamda severim kayınvaldemii

bende çok severim anneciğimi,2sini de severim yanii,kırmamıştır beni Allah razı olsun.
birini kırcam die ödü patlar zatii,ben ondan beter kaynan olurum bence:roflol:

X