Kaynanaya ev işi yapınca iyisin, aksatınca kötüsün

peppecura

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2008
167
5
arkadaşlar çok sinirliyim benim kayınvalide yaklaşık 1 ay oluyo bel fıtığından ameliyat oldu altlı üstlü oturuyoruz bütün gerekli işleri yapıyorum arada bende kendi evime bakıyorum mesela ütü yapmaz cam silmez evde süpüremiyo hastalandığı dönem hep evi ben derledim topladım severekte yaptım ama insan bu kadarda acımasız olmaz ki bugün arkadaşım aradı hadi kızlar gelcek sende gel dedi bende tamam dedim yukarı çıktım biraz o arada karşı komşu uğradı geçmişolsuna gelmiş bu gelende kafa dengi az oturup gicekti zaten o bile dedi evden çımıyon git hava al dedi kayınvalideye dedim anne ben arkadaşa davetliyim saat 2 de toplancaz dedim o da ev süpürülcek az erken çıksan yukarı da erken kalksanda 1 haftadır ev süpürülcek aha bak gelen giden oluyo dedi kadın içinde biriktirmişheralde bende niye kızıyosun ki anne dedim ev kötü değilki dedim iyi git dedi döndü arkasını gitti gıcık oldum ütüymüş cammış herişi yapınca seviniyo iki gün ev süpürülmeyince bana yaptığına bak insan derki git kızım hava al biraz işi gücü temizlik evde toz pis olsa sanki küçük çocuk var evde beni kırmaya değermiydi mahvetti günümü sinir kadın yüzünü bile görmek istemiyorum kırıldığımı anlasın istiyorum konuşursa konuşcam bişi demicem sizce nasıl davranayım ben bu kadına cevaplarınız bekliyorum arkadaşlar morale ihtiyacım var teşekkürler

keşke böyle olmasaydı ama cogu kaynanalar böyle canım malesef ki işlerine gelince iyiy işlerine gelmeyince de kötü oluyorsun bak ne zamandır sen yapıyormussun ne war yanı bunda sende herhalde kadınsın we ewde ne yapılması gerektiğini ne yapılmaması gerektiğini cok cok cok iyi biliyorsundur yani ....
bence kızdıgını yada kırıldıgını belli et helede başka bırının yanında böyle yaptıgını we cok kızdıgını söyle belki bir daha yapmaz yada anlar yanlış oldugunu başkasının yanında geline söz geçiriyorum ona buyuyruyorum mu demek istedi acaba .....
hiç üzme sen kendını canım boşwer inan ki üzüldüğüne değmez .......
yap et herşeylerini sonrada biz kötü oluyoruz her zaman neden çünkü geliniz -tatlicadiarzu-

allahım yarabbim ne yapsak yaranamayız zaten kaynanamıza:kızgın:hayır evini temizlediğin için teşekkür edeceğine yaptığına bak senin yaptığınıda herkes yapmaz tamam yardım edilirde sen fazlasını yapmıssın,sakın canını sıkma keyfine bak canıma.s.

haklısın ben şimdi onun gözünde kötü gelinim tabiki ev işinin ne zaman yapılcağını zamanlarını biliyorumtakıntılı kadın ona göremi yaşıcam canım varya en iyi uzak olmak içli dışlı olunca böyle sinir durumlar oluyooo çok kırıldım çokk

Allah yardımcınız olsun kızlarr..
benım kayınvalıdem hıc ole bırı degıl evını daha 1 kere bıle supurmuslugum yookk.
rahatım yanı..

allahım yarabbim ne yapsak yaranamayız zaten kaynanamıza:kızgın:hayır evini temizlediğin için teşekkür edeceğine yaptığına bak senin yaptığınıda herkes yapmaz tamam yardım edilirde sen fazlasını yapmıssın,sakın canını sıkma keyfine bak canıma.s.[/QU
evim barkım ayrı istediğim saatte çıkarım bide ona takmış valla tavrmı yapcam anlarsa tabii
aslıda fazla iyimser olmamak lazım böyle en ufak şeyde laf söylüyolar üstüme çıkıyo amannnn boşver

kaç yıllık evlisiniz bilmiyorum.

bence aşağı inip hıp hızlı tüm işleri yapıp hiç konuşmadan evinize çıkın. yada çıkarken süpürdüm başka isteğin var mı diye sorun... sonrada gerekmedikçe inmeyin kızı yada başka gelini yok mu süpürecek iş yapacak.

güzelim ben tecrübelerimden biliyorum yaptığın iş belki ilk zaman kıymetli sonra alışkanlık oluyor bu seferde hiç görevin değilken üstüne birsürü angarya yıkılıyor ve "ne varki tabi yapacaksın deyip bir teşekkürü esirgiyorlar"ha bunu önlemek için baştan tavrını koyacaktın canım.
Varsa maddi imkanı kendine bir kadın tutsu iki günde 1 saat gelse bile yeter üstelik bende bel fıtığı hastasıyım ama bütün işimi kendim yaparım çok nadir yardımcı alırım o da tembelliğime denk gelirse.
Nasıl tavır koyacağına gelince aranızdaki diyaloğu bilmiyorum ama ben olsam kesinlikle artık yetişemediğimi ve yapamayacağımı dolaylıda olsa anlatırdım ve gerçekten elzem bir durum olmadanda asla yardım etmezdim .Valla kimse kusura bakmasın benim kendi annme benim gözümün içine bakarken ben daha belkide yeni tanığım bir insana iş yapıp hizmetçi muamelesi göremem.
Bu arada sevaptır ne var yapsan diyenlerde olacaktır ama emin ol zamanla o sevap bile günaha dönüşüyor çünkü artık patlama noktasına geliyorsunuz ve içinizde büyüttüğünüz kinde cabası.Benden söylemesi.Çünkü şunu çok ii anladımki elimi verdimmi kolumu kaptırıyorum.

yaş ilerledikçe insanlar daha inatcı her dedigi olsun istiyor sakin olun ona laf bırakmayın en iyisi her işi yapın çekin evinize gidin madem yapıyorsunuz dedigi gibi olsun bosunada stres olmayın haksız elbette ama napıcaksınız :nazar:

kaç yıllık evlisiniz bilmiyorum.

bence aşağı inip hıp hızlı tüm işleri yapıp hiç konuşmadan evinize çıkın. yada çıkarken süpürdüm başka isteğin var mı diye sorun... sonrada gerekmedikçe inmeyin kızı yada başka gelini yok mu süpürecek iş yapacak.

2 yıllık evliyim kızı yok onun için anlamıyo beni zaten benim derdim bana yetiyo 2 yıldır tedavi görüyorum bebek hasretiyle yanıyorum çok hassasım bide böyle şeyler canımı sıkıyo yarın pazar eşim yarın çalışırsa erkenden çıkcam dediğin gibi evini süpürüp toplayıp atcam kendimi dışarı görmeye tahammülüm yok bi tane daha gelini varda oda taaa başka memlekette cnm

yaş ilerledikçe insanlar daha inatcı her dedigi olsun istiyor sakin olun ona laf bırakmayın en iyisi her işi yapın çekin evinize gidin madem yapıyorsunuz dedigi gibi olsun bosunada stres olmayın haksız elbette ama napıcaksınız :nazar:

baştan hata yaptım biraz mesafe koymak gerekliydi alıştırmamak lazımdı

ah canım aynı sorun bendede var. bende altlı üstlü oturuyorum maalesef:1no2: 9 aylık evliyim ilk baslarda hep kosuyodum her isine. sürekli yap iyisin bi gün yapma kötüsün.. soguttu inan kendinden simdi mesafe koydum tabi yasanan baska seylerde vardı amaaaannnn en iyisi uzak olmak vallahi. cocuk düsünmüyoruz henüz bunu biliyo korundugumuzu da ona ragmen olmuyo belkide diye düsünüyomus...valla ne diyim bilmiyorum sinir hastası olup cıkacaz bir gün...tasınmak istiyoruuummmmmmm

sanki mecburuz onların hizmetlerini görmeye..gelin=hizmetçi ya lugatlerinde niye tesekkur etsin kadın tabi söylencek hakkı ya(!)..kendi anamıza etmediğimiz hizmeti onlara etmeye adadık ya kendimizi..napsın kadıncagz da haklılülülülülülü

bundan sonra siz bence ''gözümü kaparım vazifemi yaparım'' deyin:)

evini temizleyin hıphızlı birşekilde işler bittiği gibi kaçın birdaha..belki siz sürekli iş yapıp konuşmadan gittikçe. kızım gel oturalım sohbet edelim diye çağıracaktır.yok anne işlerini bitireyim benim de gidicek yerim var işim gücüm var deyin. işi yapıp çekilin bir üsre sonra tamam yapma bile diyebilir.

insanlar yaslandikca cocuk gibi oluyor gercekten...
aslinda cocuktanda zor cocuga laf anlatabiliyorsun,kiziyorsun yapma diyorsun...
ama bu yaslilar...
simdilerde gelinler internet devrimini yasiyor...
gelinler kayinvalide oldugunda bu seferde gelin sikayetleri cogalacak nette..
biraz ara verin kayinvalidenizdeki gorevlerinize..
stresten uzak durun zaten tedavi goruyormussunuz

aslinda tipik gelin kaynana catismalari bunlar
hepimizin basinda aynisi ama ne yapsan degismez bunlar
en iyisi bazi seyleri kafaya takmamak
yine yapmak istediginizide yapin o söylensin dursun orda
konusmayan agiz konusan agizi herzaman icin yorar

X