Kaynanayı anlarım da Görümcelere ne oluyor? Dış kapının mandalı

feryalcan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2009
373
4
arkdadşalr bir önce açtığım konuda kayınvalidemden dert yanmıştım ama işe görümclerimde girdi biri 40 yaşına geldiği halde evlenmemiş dieri kocasından her türlü hakareti yiyen bi görümcem yani insan bi yerde kayınvalidemi alttan alabilirm der ama görümceleri anlamıyorum ben kayınvalidemle tartıştım derdi görümcelere düştü eşimi sürekli arayıp annemiz yataklarda üzüntüsünden halbuki kayınpederim evime geldğinde yok öyle bi şey yatakta falan değil diyo,eşimn işyerine gidip doldurmalar annemi arayıp ağzına geleni söylemeler...görümcler o kadar kızdırıyor ki kayınvalidemin yaptıklarına kızacak zaman bulamıyorum...var mı sizde de böyle görümceler....daha çok şey var mama anlatmim yazdıkça sinirleniyorum...

ohooooo olmazmı canım ya.bende 5 tane var.eşimi kandırabilseler bugün boşatacaklar.atmadıkları iftira kalmadı.yalan,dolan hepsi mevcut benim görümcelerde.

arkdadşalr bir önce açtığım konuda kayınvalidemden dert yanmıştım ama işe görümclerimde girdi biri 40 yaşına geldiği halde evlenmemiş dieri kocasından her türlü hakareti yiyen bi görümcem yani insan bi yerde kayınvalidemi alttan alabilirm der ama görümceleri anlamıyorum ben kayınvalidemle tartıştım derdi görümcelere düştü eşimi sürekli arayıp annemiz yataklarda üzüntüsünden halbuki kayınpederim evime geldğinde yok öyle bi şey yatakta falan değil diyo,eşimn işyerine gidip doldurmalar annemi arayıp ağzına geleni söylemeler...görümcler o kadar kızdırıyor ki kayınvalidemin yaptıklarına kızacak zaman bulamıyorum...var mı sizde de böyle görümceler....daha çok şey var mama anlatmim yazdıkça sinirleniyorum...

Canim muhakkak senin de bir abin ve onun da esi vardirr ...

Annenle gelininiz sürekli catisma icerisinde olsa ( hakli haksiz düsünmeden ) sen bu durumda annenin üzülmemesi icin olaya müdahale etmez miydin ?

Tabiki görümcelerin karissinlar demiyorum ...

Karisacaklarsa bile arayi bulma konusunda konuya dahil olmalari uygun olacaktirrr..
Kizistirma ve büyütme konusunda degill ...

Her ne yasanirsa yasansin ...

Disardan biri olarak sadece kendimizi karsimizdakinin yerine koydugumuzda daha iyi karar verebilecegimizi söylemek istiyorum ...

Ve diyorum ki ... HAYATTA HERSEY KARSILIKLIDIRR :..

Saygi görmek istiyorsak , saygi göstermeliyizz ..

kaynanayı anlarım da görümcelere ne oluyo dış kapının mandalı
konu başlığı bile o kadar yanlışki
ne demek dış kapının mandalı.
benim ağabeyim var. hayattaki tek ailem..
ne yani , ben ağabeyimin dış kapının mandalımıyım.
olacak şey değil.. şoka girdim. daha konuyu okuyamadım bile takıldım ,başlığa, gözlerimi ayıramıyorum:1ninca:.
ben kardeşiyim kanıyım canıyım. karındaşıyım.
Allah sizin gibi düşünen gelinler vermesin kimseye:enbuyukkk:

Son düzenleyen: Moderatör:
bende okypeteye katılıyorum bikere başlık yanlış

bende gelinim bewnde görümceyim
eşimin ablasını dış kapının dış mandalı görmem için eşimle tüm ilişkimi bitirmiş olmam lazım
aynı şekilde erkek kardeşlerimin eşleri içinde öyle durum
görümce dış kapının dış mandalı değildir
ha belki gerçekten sana çok çektiriyorlardır ama başlığın yanlış

nasıl abimizin ya da erkek kardeşimizin eşiyle annemiz arasında sorun olduğunda bu bizi de ilgilendirirse
bizim kayınvalidemizle olan sorunumuz da ailedeki herkesi ilgilendirir. kimse dış kapının mandalı değildir. biraz empati yapmak gerekiyor sanırım.

eltiler var bana küs onlara ne olduysa ben kaynanaya küsünce en azından dostumu düşmanımı tanıdım gelip sormadılar dahi neden küsdün diye ohaoldumsmile

Kendi kardesinini düsün, onun esi ile annen arasinda bir tartisma gecse, hakli haksiz kim farketmiyor, ben dis kapinin dis mandaliyim kim oluyorumda karisiyorum deyip susarmisin? Beni ilgilendirmez dermisin?
Galiba konu basligni cok sinirli bir aninda yazdin arkadasim....bence yanlis düsünüyorsun.:kahve:

Tabikide görümcelerin yapici olarak karissa, ortaligi bulandirmak yerine atese körükle gitmek yerine anneleri ile gelinlerinin arasini daha cok yikmak yerine düzetlmeye calissalar ne güzel olur.....ama malesef her insanda böyle cesur bir yürek yok.
Yeri geldimi annelerine babalarina karsida haksizsin diyebilecek, tabiri caizse bir el kizi icin kendi annesine karsisina almak her insanin yapabilecegi birsey degil.:nazar:

O yüzden bence fazla takma kafana....esin onlarin dolduruslarina gelmiyorsa umursama bile.

Lakin bir daha anneni arar ve küfür ederlerse, ben olsam Allah yaratti demeden saclarindan baslarindan tutup kafa kafayi vururdum onlari ve aynende öyle uyarirdim.... Kimse benim anneme küfür edemez. :mymeka:

Ha ondan sonrada görümce derdim olmazdi zaten.boshayallersmile

olacak şey değil.. şoka girdim. daha konuyu okuyamadım bile takıldım ,başlığa, gözlerimi ayıramıyorum:1ninca:.

Aynen katiliyorum canim sanakaydirigubbakcemile5
benim de o konu basligi cok dikkatimi cektti, ne demek oluyor dis kapinin mandali benim de abim evli ve bende bi görumcegim simdi ben dis kapinin mandalimiyim?alsanaalsanasmile

dış kapının dış mandalı olsa olsa (sizin gibi) gelinler olur :kahve:
bence önce herkes yerini bilmeli
o aileye sonradan giren szsinizn, görümceniz değil

uff baslık cok fena...
bı anda tırsdım..bende gorumce adayıyım ve bı anda sasırdım kaldım..
aılemıze sonradan gelen bı gelın bu sekılde konussursa benden uzak olsund erım sadece..
ah gorumce olmak ne zor adımız cıkmıs 9 a ınmez 8 zaten toplum olarak bı onyargı ıle yaklasılıyo dırek gorumcem senmısın dıye..
o onyargı kalkdımmı emınım ılıskının boyutudaha guzel olcaktır..belkıde super anlasıcamız bı gorumcemız vardır..
ama tanıma şansı dahı vermeden damgayı yıyo adı ustunde gorumce dıye..

Son düzenleme:
evet aile ilişkilerinde yalanlar söyleyip doldururlarsa dış kapının mandalından daha öte bi şey olurlar kızkardeşse kızkardeşliğini bilecek ikide bir iş yerlerine gitmeler sürekli aramalar kusura bakmayın ama ben bile eşimi gün içerisinde bu kadar aramam....

Kendi kardesinini düsün, onun esi ile annen arasinda bir tartisma gecse, hakli haksiz kim farketmiyor, ben dis kapinin dis mandaliyim kim oluyorumda karisiyorum deyip susarmisin? Beni ilgilendirmez dermisin?
Galiba konu basligni cok sinirli bir aninda yazdin arkadasim....bence yanlis düsünüyorsun.:kahve:

Tabikide görümcelerin yapici olarak karissa, ortaligi bulandirmak yerine atese körükle gitmek yerine anneleri ile gelinlerinin arasini daha cok yikmak yerine düzetlmeye calissalar ne güzel olur.....ama malesef her insanda böyle cesur bir yürek yok.
Yeri geldimi annelerine babalarina karsida haksizsin diyebilecek, tabiri caizse bir el kizi icin kendi annesine karsisina almak her insanin yapabilecegi birsey degil.:nazar:

O yüzden bence fazla takma kafana....esin onlarin dolduruslarina gelmiyorsa umursama bile.

Lakin bir daha anneni arar ve küfür ederlerse, ben olsam Allah yaratti demeden saclarindan baslarindan tutup kafa kafayi vururdum onlari ve aynende öyle uyarirdim.... Kimse benim anneme küfür edemez. :mymeka:

Ha ondan sonrada görümce derdim olmazdi zaten.boshayallersmile[/QUOb
iki kişinin arasında olan tartışmaya her kim karışrsa dış kapının mandalıldır bana göre gerçekten yapıcı olsun dış kapının mandalı demem yani ben tepkimi vermezsem onlar beni dış kapının mandalı yapcaklar şimdi sizler olayın içinde olmadığız için bilemezsiniz evli bi görümce önce kendi eşiyle çocuklarıyla ilgilensin ondan sonra ona bunu doldursun hayır benmi kızdığım nokta bu hem onu ilgilendiren bi tartışma bi konu değilken her şeye dahil olmasına kızarım dış kapının da mandalı derim inş görümce olacaklar yada olanlar kendilerine bunu dedirtmezler

Son düzenleme:

bekar yazıyor ama umarım dişli görümcelere düşmezsinn
o kadar mutsuzluğun için uğraşıyorlar ki ister istemez el olmuşlar karışmassınlar diyorsun
benimde 3 erkek kardeşim var hepsi canım ama eşleriyle iyi olsunlar yeter ki diyorummm....
evlenince anlarsın dıştan (yani kendiniz dışında sen ve eşin)biri yüzünden bi gece küs yatsan bir yıl gibioluyor...

iyi o zaman sizin annenizi arasın a(nnem 8 saatlik mesafede bi şehirde) ağzına geleni söylesin sonra biz gelin olalım biz sonrdan geldik diye onların hayatıma yalanlar dolanlar sokmasını huzurumu bozmasına daha da kötüsü annemi arayıp küfür derecesinde konuşmasına göz yumayım ben sonrdan geldim diye boynumu büküp bi köşede oturama siz beceriyosanız ne mutlu size sabrınıza....

uff baslık cok fena...
bı anda tırsdım..bende gorumce adayıyım ve bı anda sasırdım kaldım..
aılemıze sonradan gelen bı gelın bu sekılde konussursa benden uzak olsund erım sadece..
ah gorumce olmak ne zor adımız cıkmıs 9 a ınmez 8 zaten toplum olarak bı onyargı ıle yaklasılıyo dırek gorumcem senmısın dıye..
o onyargı kalkdımmı emınım ılıskının boyutudaha guzel olcaktır..belkıde super anlasıcamız bı gorumcemız vardır..
ama tanıma şansı dahı vermeden damgayı yıyo adı ustunde gorumce dıye..

güzelim daha evlenmemişsiniz ne biçim yorumlar yazıyosunuz
siz iyi görümce olun mesela abinizle yengenizin mutluluğunu isteyin başta emin olun ki dünyanın en iyi görümcesi değil kardeşi olursunuz gelininizin gözünde...

dış kapının dış mandalı olsa olsa (sizin gibi) gelinler olur :kahve:
bence önce herkes yerini bilmeli
o aileye sonradan giren szsinizn, görümceniz değil

iyi o zaman sizin annenizi arasın (annem 8 saatlik mesafede bi şehirde) ağzına geleni söylesin sonra biz gelin olalım biz sonrdan geldik diye onların hayatıma yalanlar dolanlar sokmasını huzurumu bozmasına daha da kötüsü annemi arayıp küfür derecesinde konuşmasına göz yumayım ben sonrdan geldim diye boynumu büküp bi köşede oturama siz beceriyosanız ne mutlu size sabrınıza...

güzelim daha evlenmemişsiniz ne biçim yorumlar yazıyosunuz
siz iyi görümce olun mesela abinizle yengenizin mutluluğunu isteyin başta emin olun ki dünyanın en iyi görümcesi değil kardeşi olursunuz gelininizin gözünde...

evet insan yaşamadan bilemiyor bekarken her şey daha farklı bazen haketmedğin sözlere maruz kalıyosun ben iddaa ediyorum dış kapının mandalı herkes kendi ailesiyle ilgilensin görümcelerede kendi aileleriyle...........

Son düzenleme:
Aynen katiliyorum canim sanakaydirigubbakcemile5
benim de o konu basligi cok dikkatimi cektti, ne demek oluyor dis kapinin mandali benim de abim evli ve bende bi görumcegim simdi ben dis kapinin mandalimiyim?alsanaalsanasmile

ay nedir bu yaa kızlar yapmayın görümce deyip geçmeyin siz iyi olabailirsiniz ama inanın çok fenalar var.....

evet insan yaşamadan bileimyorum bekarken her şey daha farkıl bazen haketmedğin sözlere maruz kalıyosun ben idda ediyorum dış kapının mandalı herkes kendi ailesiyle ilgielnsin görümclerede kendi aileleriyle...........

kesinlikle arkadaşım evlenmiş oluyolar gene de karışıyorlar ya herkesin evi ayrı yolu ayrııı...nedir bu müdahale...

X