Kedi besleyenler yardım ☹️

Saçma sapan yalandan duyar kasan diyeceğinize bir kulak verseniz insanlar ne anlatmaya çalışıyor diye. İnternetten de araştırın kediyi traş ettirmenin zararlarını. Sizin saydığınız sebeplerle bu işleme talep olduğu için para karşılığı bunu yapanlar var ama kedinin doğasına aykırı. Bakın sizi eleştirmek için yazmıyorum. Bilmiyor olabilirsiniz. Tüyleri traş edilince hayvan ferahlıyor zannediliyor. Öyle değil. Tüyler onun cildini ve cilt floryasını koruyor. Tüyler kışın soğundan çok yazın sıcağından ve güneşin yakıcı etkisinden koruyor cildi. Ayrıca kedinin sadece yüzünde bıyıklar var zannederiz ama patileri ile bacak arkalarında da bıyıkları var, bunlar kedinin dengesini sağlamasında rol oynuyorlar, traş esnasında onlar da gidiyor maalesef.

Hayır sanki kötü bir şey yazmışız, "bunu ona nasıl yaparsın, vicdansız kadın" falan demişiz.
Şu milletteki bilgisizlik konusundaki kompleks beni benden alıyor. Bir şeyi bilmiyorsan bilmiyorsundur, bu kadar büyütecek bir şey yok. Doğrusunu öğrenince "aa öyle mi bilmiyordum" demek neden bu kadar zor anlamıyorum. Hemen incileri dökülüveriyor.

Mecbur bizimki çok döküyordu sabah akşam taramaya rağmen toprak topak geliyordu yine biotin filan aldık oda etkilemedi kusuyordu hayvancagız rahatlasın biraz dedim canım sıkılmışta dur ben bir kediyi kırptayım demişim sanki saçma sapan yalandan duyar kasanlar yok mu bitiyorum.
8 ayda tüy dökümü mü bıktırdı sizi ay yazık.
Kusmasın derseniz tüylerini kakasıyla çıkartmasına yardımcı maltlar var. Güzel mama, tarama, takviye bunları uzun süreli deneyip sonuç alabilirdiniz ama unuttuysanız o bir kedi illa ki tüy dökümü olacak.
Hayvana narkoz vermek ne kadar kolay sizin için ya. Duyar benim değil mi kasarım kasmam.

Arkadaşlar merhabalar kedi besleyen varsa yardımcı olabilir mi acaba ☹️ Kedimi 2 gün önce traşa götürdüm ilk traşı bu arada o günden beri 8 aydır (40 günlükken geldi) benimle uyuyan kedi yanıma gelmiyor kucağımdan kurtulmak için büyük çaba veriyor ve durduk yere koşup bacagımı ısırdı gece sanırım iğne filan canı yanınca güveni sarsıldı ve küstü bu durumu yaşayan var mı? Evinde partili can besleyenler beni çok iyi anlayacaktır moralim çok bozuk gerçekten ☹️
Ben kedimi hiç traş ettirmedim ama kediler küsen varlıklar. Dişi kedimi kısırlaştırınca bize kendini uzun bir süre hiç sevdirmedi. Hep kaçtı saklandı. Halbuki doğduğu günden beri bizim kucağımızda büyüyen bir hayvandı. Zor kullanılmak biraz hoşlarına gitmiyor. Dreamies ödül maması alın ördekli biraz rüşvet verin

Kediler çok narin hayvanlardır öyle sıkıntıya gelmezler pek. Sağlıklı olmadığını söylüyolar genellikle kedilerin psikolojileri acisindan ama tam bilmiyorum isin uzmani degilim. Yine de evde de olsa usur. Bedeninden bir seyler eksilince tuhaf karsilamistir. nasil cocuklar saclarini kestirmek istemez bedeninden bi parca koptugunu sanip korkar kediler de oyle diye dusunuyorum tipki bi cocuk gibi. Bir de fark ettiyseniz kedilerin sirt bolgelerini elleyince irkilme hareketi dalgalanma hareketi yaparlar bir de kesildigi zaman daha cok stres olabilirler. Aslında demek istedigim su kisaca kediler pek ellenmekten hoslanmaz sadece kendileri isterse dokunabilirsin. Ben kedilerimi istemedikleri surece ellemiyorum hoslanmiyolar cunku. Ilac verince mecburen zorluyorum biraz o da mecburen. Tarayamiyorum bile. Zamanla duzelir bol bol sevin, ilgi gosterin.

Son düzenleme:
Kedimi hiç traş ettirmedim. İlk defa bu yıl ihtiyaç hissettiğimde on veteriner aradım hepsi narkoz ile yaptığını söyleyince vazgeçtim. En sonunda bir Pet kuaförüne sordum, asla narkozlu yapmadıklarını, narkozun hayatlarından 1 sene götürdüğünü söyledi. Uzman değilim bilemem ama zaten kedim genç değil,hislerimi dinlemeyi tercih ettim, narkoz traşı yaptırmadım. Ha bu arada narkozsuz da traş ettirmedim, küser ya da depresyona girer diye korktum. Sizinki de küsmiştür, bir kaç güne kadar geçer belki. Bir de fıtratına aykırı olan tüysüzlüğe alışmak zordur yani normal. Saçımızı kuaförde bir parmak kısa kesseler kendimize gelemeyen canlılarız. Çok mecbur kalınmadıkça yapılmaması gerekir diye düşünüyorum.
Acaba narkoz nasıl ömürden bir yıl goturuyormus. Acaba açıklama nasıl çok merak ettim dayanagini . 20 yıllık hekimim böyle bir şey hiç duymadım . Hem tirasta kimse narkoz yani anestezi yapmaz , sakinleştirici uygulanır . Kediniz sakinse onada gerek kalmaz .

Acaba narkoz nasıl ömürden bir yıl goturuyormus. Acaba açıklama nasıl çok merak ettim dayanagini . 20 yıllık hekimim böyle bir şey hiç duymadım . Hem tirasta kimse narkoz yani anestezi yapmaz , sakinleştirici uygulanır . Kediniz sakinse onada gerek kalmaz .
Ben
Mesajıma da yazmıştım aslında uzman değilim bilmiyorum diye, kuaför de kanaatini paylaştı. Yine de mecbur kalmadıkça, sağlığı gerektirmedikçe bu tip ilaçları almasına sebebiyet vermemek sahibi olarak görevim diye düşünüyorum. Tüy problemi bazen gerçekten çığrından çıkıyor, temizliği ve taramayı arttırarak sabretmek lazım, traş en son seçenek olmalı.

Burdakiler profesör çenenizi yormayın hiç 😄😄 20 yıllıkta 50 yıllıkta hekim olsanız buradaki herbokalogları geçemezsiniz

Ben kedimi hiç traş ettirmedim ama kediler küsen varlıklar. Dişi kedimi kısırlaştırınca bize kendini uzun bir süre hiç sevdirmedi. Hep kaçtı saklandı. Halbuki doğduğu günden beri bizim kucağımızda büyüyen bir hayvandı. Zor kullanılmak biraz hoşlarına gitmiyor. Dreamies ödül maması alın ördekli biraz rüşvet verin
Ban yemiştim kusura bakmayın aynı gün barıştık zaten kuzumla 🥰 bizimki jungle yaş mamayı seviyor 😄 ertesi günde öyle rüşvetlendi sıkıntısı yok şuan şükür

Kediler tıraş edilmez. Evinizde tüy istemiyorsaniz kedi sahiplenmeyin. Biri durup dururken saçlarınızı sıfıra vurdursa ne hissedersiniz? O da aynı sekilde çok üzgün. Hatta buna kedi depresyonu deniyor sanırım. O tuyler onun vücut ısısını dengeliyor. Vücudunun bir parçası. Ne hakla tıraş ediyorsunuz? Sahiplendiniz diye uzerinde bu kadar hakkınız oldugunu mu düşünüyorsunuz?

X