Kedi tüyü ve kumu/hijyen

Gereksiz06

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2017
6.039
8.251
Merhaba hanımlar. Çok kötü durumda olan yavru bir kedi sahiplenmistik şimdi büyüdü bir prenses oldu bizimle mutlu mesut yaşıyor ama büyüdükçe sorunları da büyümeye başladı.
Kapalı tuvaleti var, bunun önüne bir paspas serdim ama yine de etrafa cok fazla kum dağılıyor, internette elekli paspaslar gördüm dağılan kumu içine hapseden. Boyutlarına göre fiyatı değişiyor, bundan kullanıp fayda gören veya elinde olup artık kullanmayan bana piyasa fiyatından biraz daha azına satmak isteyen var mı?

Bir de tüy dökmesi çok arttı her yerde var, önüne gecemiyorum zorla tarıyoruz ama henüz çözüm bulamadık, yapışkan rulolar vs sürekli elimizde.. bunun için de eldiven seklinde tüy toplayıcılar gördüm bunu da kullanıp fayda gören ve yine elinde olup kullanmayan bana satmak isteyen varsa cevap ve önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler..

Kapalı tuvaleti var, bunun önüne bir paspas serdim ama yine de etrafa cok fazla kum dağılıyor, internette elekli paspaslar gördüm dağılan kumu içine hapseden. Boyutlarına göre fiyatı değişiyor, bundan kullanıp fayda gören veya elinde olup artık kullanmayan bana piyasa fiyatından biraz daha azına satmak isteyen var mı?
Ben kullanıyorum iki kedi için. Ben gayet memnunum, üzerindeki kumları gördükçe "şimdi bunlar etrafa dağılacaktı vay anasını" diyorum devamlı :KK53:

9985665564722.jpg

Ben bunu kullanıyorum, işe yarıyor. Bunun öncesinde dişli kedi tarakları var onlardan kullanıyorum. Sonra eldivenle topluyorum.
Bizde de var ama tararken resmen savaş veriyoruz o yüzden eldiven daha pratik olur mu diye sormak istedim çok teşekkür ederim cevap için

Merhaba hanımlar. Çok kötü durumda olan yavru bir kedi sahiplenmistik şimdi büyüdü bir prenses oldu bizimle mutlu mesut yaşıyor ama büyüdükçe sorunları da büyümeye başladı.

Bir de tüy dökmesi çok arttı her yerde var, önüne gecemiyorum zorla tarıyoruz ama henüz çözüm bulamadık, yapışkan rulolar vs sürekli elimizde.. bunun için de eldiven seklinde tüy toplayıcılar gördüm bunu da kullanıp fayda gören ve yine elinde olup kullanmayan bana satmak isteyen varsa cevap ve önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler..
Bende kapalı tuvalet aldım önüne o elekli olan paspastan almadım ama yine kediler için olan paspaslar var delikli delikli daha uygun fiyata yumuşak silikonumsu bir şey ondan aldım Tuvaletten çıkarken dökülen kumları hepsini de tutuyor etrafa kum dağılması gibi bir problemimiz yok üstelik baya uyguna aldım 15 tl mi neydi. Kedi tüyü içinse büyüdü derken ne kadar büyüdü? Bebeklikten çıktı mı? Bebeklik tüylerini döküyor olabilir hala? Bir de hangi mamayı kullanıyorsunuz. Aşırı dökülüyorsa beslenmedendir.

Bahsettiğiniz eldiveni ben 1 defa kullandım kedilerimde, evet tüyleri çıkartıyor ama bizimkiler pek yerinde durmadıkları için sağlıklı sonuç alamadım. İsterseniz size verebilirim eldiveni ama internetten sıfır da alabilirsiniz ucuz bir şeydi yanlış hatırlamıyorsam. Bir de mamayla çok alakalı oluyor tüy dökülmesi. Ucuz sağlıksız mamalar tüy dengesini bozuyor.
Kum için sanırım kesin çözüm bulan yok :/ Bizimkiler tuvaletlerini hep gece yapıyorlar bu yüzden normal günlük süpürge yaparken kumları da o şekilde temizliyorum ben zaten. Tuvaletin önünde halı yok mesela bizim. Bu yüzden faraşla temizlemek en azından o dökülen kısım için kısa süreli çözüm oluyor.

Ben de o elekli paspaslardan kullanıyorum, 100'de 100 olmasa da %70 azaltı diyebilirim (evde 4 kedi var). Tüy sorununa en iyi çözüm düzenli taramaktır, yavru iken alıştırırsanız daha iyi çünkü genelde büyüdükten sonra pek hazetmiyorlar. Ayrıca o bahsettiğiniz eldivenlerden ben aldım ama böyle kadife gibi olanlardan aldım internette bulabilirsiniz, resmini de gönderiyorum. Resmen bir mucize, harika temizliyor, ve bir de kolay, tavsiye ederim. Ayrıca kıyafet üzerine yapışan tüyleri ise rulo ile temizleyebilirsiniz ama temizlenmeyenler maalesef çamaşır makinesinde de diğer çamaşırlara yapışıyor ve kıyafetler genellikle tüylü çıkıyor. Bunun için pahalı ama kesin çözüm kurutma makinesi. Bizim 4 kedimiz var, çamaşır asacak yerimiz de kısıtlı olduğu için tavsiye üzerine kurutma makinesi aldık taksitli. İnternette olumlu yorumlar okudum, tam inanmadım, kurutma makinesi kullanan hayvan sahiplerine sordum hepsi tavsiye etti. Ben de sonuçtan memnun kaldım, çamaşır ve kıyafetlerde tüy derdinden böyle kurtuldum diyebilirim.
trixie-kedi-kopek-tuy-toplama-eldiveni-kirmizi-30140-40-B.jpg

Bende kapalı tuvalet aldım önüne o elekli olan paspastan almadım ama yine kediler için olan paspaslar var delikli delikli daha uygun fiyata yumuşak silikonumsu bir şey ondan aldım Tuvaletten çıkarken dökülen kumları hepsini de tutuyor etrafa kum dağılması gibi bir problemimiz yok üstelik baya uyguna aldım 15 tl mi neydi. Kedi tüyü içinse büyüdü derken ne kadar büyüdü? Bebeklikten çıktı mı? Bebeklik tüylerini döküyor olabilir hala? Bir de hangi mamayı kullanıyorsunuz. Aşırı dökülüyorsa beslenmedendir.
Sanirim 6-7 aylık oldu, geçici bi süreç mi bilmiyorum ama çok döküyor tararken de cok zorluyor. Açıkçası bir kedi bakmak icin yeterli maddi düzeyde değiliz bu kediyi sokakta ölmek üzere bulup mecburen sahiplendik, borçlarımızı toparlayana kadar orta düzeydeki siradan mamalardan alıyoruz, belki de dediğiniz gibi beslenme kalitesini artirirsak azalabilir dökülme olayı

Bahsettiğiniz eldiveni ben 1 defa kullandım kedilerimde, evet tüyleri çıkartıyor ama bizimkiler pek yerinde durmadıkları için sağlıklı sonuç alamadım. İsterseniz size verebilirim eldiveni ama internetten sıfır da alabilirsiniz ucuz bir şeydi yanlış hatırlamıyorsam. Bir de mamayla çok alakalı oluyor tüy dökülmesi. Ucuz sağlıksız mamalar tüy dengesini bozuyor.
Kum için sanırım kesin çözüm bulan yok :/ Bizimkiler tuvaletlerini hep gece yapıyorlar bu yüzden normal günlük süpürge yaparken kumları da o şekilde temizliyorum ben zaten. Tuvaletin önünde halı yok mesela bizim. Bu yüzden faraşla temizlemek en azından o dökülen kısım için kısa süreli çözüm oluyor.
Valla bizimki canı sıkıldıkça tuvaletine girip çıkıyor kum için sürekli temizlemem lazım. Mama konusunda önce de yazdığım gibi bu kediyi sahiplenmek bize sürpriz oldu ama o halde de birakamazdim, ilan da verdim sahiplenmek isteyen olmadı, maması orta kalitedeki mamalar, umarım zamanla kalitesini artirabiliriz :)

takviye vitamin vs kullanıp tüy konusunda fayda gören oldu mu??

Ben de o elekli paspaslardan kullanıyorum, 100'de 100 olmasa da %70 azaltı diyebilirim (evde 4 kedi var). Tüy sorununa en iyi çözüm düzenli taramaktır, yavru iken alıştırırsanız daha iyi çünkü genelde büyüdükten sonra pek hazetmiyorlar. Ayrıca o bahsettiğiniz eldivenlerden ben aldım ama böyle kadife gibi olanlardan aldım internette bulabilirsiniz, resmini de gönderiyorum. Resmen bir mucize, harika temizliyor, ve bir de kolay, tavsiye ederim. Ayrıca kıyafet üzerine yapışan tüyleri ise rulo ile temizleyebilirsiniz ama temizlenmeyenler maalesef çamaşır makinesinde de diğer çamaşırlara yapışıyor ve kıyafetler genellikle tüylü çıkıyor. Bunun için pahalı ama kesin çözüm kurutma makinesi. Bizim 4 kedimiz var, çamaşır asacak yerimiz de kısıtlı olduğu için tavsiye üzerine kurutma makinesi aldık taksitli. İnternette olumlu yorumlar okudum, tam inanmadım, kurutma makinesi kullanan hayvan sahiplerine sordum hepsi tavsiye etti. Ben de sonuçtan memnun kaldım, çamaşır ve kıyafetlerde tüy derdinden böyle kurtuldum diyebilirim. Eki Görüntüle 2586081
Bu eldivenleri hiç görmemiştim bi de bunu araştırayım çok teşekkürler. Rulolar sürekli elimizde, kurutma makinası için de ne yerim ne maddiyatim şuan elvermiyor artık idare edicez eldiven rulo vs. Paspas icin yorumlar epey iyi alacağım insallah

Sanirim 6-7 aylık oldu, geçici bi süreç mi bilmiyorum ama çok döküyor tararken de cok zorluyor. Açıkçası bir kedi bakmak icin yeterli maddi düzeyde değiliz bu kediyi sokakta ölmek üzere bulup mecburen sahiplendik, borçlarımızı toparlayana kadar orta düzeydeki siradan mamalardan alıyoruz, belki de dediğiniz gibi beslenme kalitesini artirirsak azalabilir dökülme olayı
Ooo o zaman normal tüy dökmesi. 1 yaşına kadar bu şekilde tüy döker bebeklik tüylerini atar. Çok güzel bir şey yapmışsınız. Onu geri sokağa bırakmayın sakın. Eminim size çok alışmıştır. Mesela araştırın güzel bir petshop bulun güvenilir. Ben çok uzun süre araştırdım ve sonunda bir petshop buldum kullandığım mamanın açık kilo işi olarak alıyorum. 1 er kiloluk paketler halinde kutulu olarak satıyorlar. O şekilde biraz daha indirimli oluyor

Ooo o zaman normal tüy dökmesi. 1 yaşına kadar bu şekilde tüy döker bebeklik tüylerini atar. Çok güzel bir şey yapmışsınız. Onu geri sokağa bırakmayın sakın. Eminim size çok alışmıştır. Mesela araştırın güzel bir petshop bulun güvenilir. Ben çok uzun süre araştırdım ve sonunda bir petshop buldum kullandığım mamanın açık kilo işi olarak alıyorum. 1 er kiloluk paketler halinde kutulu olarak satıyorlar. O şekilde biraz daha indirimli oluyor
Asla birakamam o benim çocuğum artık :) önerinizi denicem inşallah çok teşekkür ederim

Onu nasıl yapcam hijyen açısından daha kötü olmaz mı? İçine düşer veya pisligi ayağına falan bulaşırsa
Alaturka tuvalet yani oturarak yaptıgımız tuvalet çeşidi. Kediniz oraya düşecek kadar minik değildir herhalde. Benimkini alıştırdım 1 senedir oyle yapıyo, tam deliği tutturuyo ben de günde 2 3 sefer su döküyorum fırçalıyorum çevresini her ihtimale karşı o kadar. Aksine bana göre daha hijyenik. Kumda asıl pislettiği yere basma ihtimali var

Eldiven şeklindeki tüy toplayıcı işe yarıyo tararken baya tüy topluyo. Ama sizinki de benimki gibi çok tüy bırakan bi yaramazsa taramaktan da beziyorsunuz. Kedisine göre değişiyor bence tüy dökme adeti. Ve önlenebilcegini azaltılcagını da düşünmüyorum

GoruyorsunuzMukemmel GoruyorsunuzMukemmel alaturka tuvaletin ne olduğunu biliyorum, ben kedime güvenmiyorum oraya tuvaletini yapınca dokup oynarsa vs diye pek becerebilecegine emin olamadım, gece veya ben görmeden yapacak olursa yani küçükten alışsaydi belki rahat ederdik şimdi ama cesaretim yok hiç

X