kedim doğum yapıyor!

misscoffee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2013
529
89
kızlar yardım edin.
kedimin suyu geldi. miyavlıyor sürekli sanırım doğumu geldi ne yapmam lazm?
Çok panik oldum
sıvı açık kahverengi tonlarında.
ağzı açık nefes alıyor ve bacağını açıyor sürekli ama çok acı çekiyor gibi değil.
elim ayağım dolşatı bilgisi olan varmı

kızlar yardım edin.
Çok panik oldum
ağzı açık nefes alıyor ve bacağını açıyor sürekli ama çok acı çekiyor gibi değil.

Veterinerinizi ararsanız daha mantıklı olur sanki, bir sorun varsa müdahale eder.

kızlar yardım edin.
Çok panik oldum

Sıcak su kaynattttt :KK52: benim kedimde doğum yapmıştı kendi haline bırak eğer yanına gelirse hafif hafif karnını ovarsın bastırmadan kedi çıkınca baktın birazı içerde kaldı yardım edersin çıkmasına, birde ışıkları kapat karanlık loş ortam daha rahat olur

Agzından salya falanda akar korkma yani:KK1: ama aklında soru işareti kalıcaksa bi veterineri ara böyle böyle de kedşnin durumunu anlat oda yönlendirir. Ben kedime bişey olunca hemen arıyorum sagolsunlar bizim doktorlardan daha güzel daha içten anlatıyolar.

Ayy konunu görünce ben çok küçükken bizim kedi de doğum yapıyodu o geldi aklıma. Ben çok korkmuştum :KK1:
Annemler bişey olmaz dedi odanın kapsını kapattı, kendi kendine doğurdu Pamuk :KK31:

Son düzenleme:
kedi izin verirse karnını ovuştur hafif aşağıda ittir . O yavaş yavaş doğuracak lak diye doğuramaz zaten bizim gibi onlar da :KK16:

bencede kendi haline bırakın kendi kendine doğurur :KK16: inş. çok çabuk kolay doğurur güzel güzel bebişler ay şimdi ne tatlı olur onlar ya :KK17:

korkma kendi kendine doğurur. doğurunca yavruların göbek bağını yiyerek keser ve plasentayı da yer, endişe etme her biri normal seyler... yavrular arasında zaman farkı olabilir. yani 15 dk da bir olabileceği gibi yavrular arasında bir kaç saat zaman aralığı da olabilir. tüm yavrular doğurduktan sonra altına temiz bez ser.

kızlar yardım edin.
Çok panik oldum

kendisi doğururu tatlım ama veterineri bi ara napmam lazım diye eğer çok iş uzarsa çağırırsın:18::18:

canım eşim veteriner hekim.
tamamen yalnız bıraksın dedi.
karanlıkta olmalıymış ve yanına hiç girmesin dedi.
çok sıcak ve çok soğuk olmayan bir ortam olsun dedi.
12-48 saat arası doğum biter dedi.
iki gün rahat bıraksın dedi. müdahale asla sevmezmiş kediler.

Hanımlar ayrılmıyor yanımdan ben odadan çıkınca bağırmaya başlıyo :18:
Şimdi odaya koydum kapısını çeksemmi acaba :s

canım eşim veteriner hekim.
tamamen yalnız bıraksın dedi.
karanlıkta olmalıymış ve yanına hiç girmesin dedi.
çok sıcak ve çok soğuk olmayan bir ortam olsun dedi.
12-48 saat arası doğum biter dedi.
iki gün rahat bıraksın dedi. müdahale asla sevmezmiş kediler.

Sıvısı hala glmeye devam ediyor.
Beni çağırıyo hep ben yanından gidince miyavlıyor
ama şimdi odaya koydum kapısınıdaçektim biraz :18:
çok tşk ederim bu arada

Sıvısı hala glmeye devam ediyor.
Beni çağırıyo hep ben yanından gidince miyavlıyor
ama şimdi odaya koydum kapısınıdaçektim biraz :18:
çok tşk ederim bu arada

rica ederim.
benim kedim de doğurmuştu. arkasından kahverengi bir şey sarktıktan 12 saat sonra filan doğum yaptı. hızlı hızlı nefes alıyordu. sepetine yatırdım ordan hiç kalkamadı zaten doğuma yakın. yiyip içmedi de..doğum sonrası yavrularına ellemeyin lütfen aksi halde öldürmek ister yavrusunu.

"Doğurma vakti yaklaştığında kedi hızla soluk alıp vermeye başlar ve önce uzun aralıklarla, sonra gitgide sıklaşan kasılmalar yaşanır. Bu esnada vajinasından hafif bir akıntı gelebilir ve sürekli olarak karnından aşağı doğru kendi kendini yalar. Kimi zaman kum kabına giderek art arda birkaç kez dışkılayabilir.

Kediniz gözle görülür şekilde ıkınmaya başladığında artık doğum da başlamış demektir. Yavruların önce başları da gelebilir, ayakları da. İlk yavru göründükten yaklaşık 10-15 dakika sonra doğum kanalından tamamen çıkacaktır.

Yavrular genellikle 10-15 dakikalık aralarla doğarlar ve bu zaman zarfında anne kedi doğan yavruyu iyice temizleyerek kurutur. Kimi zaman bu aralık bir ya da birkaç saati bulabilir. Anne kedide olağandışı bir durum gözlemlemediğiniz sürece bu aranın uzunluğu endişe verici bir durum değildir. Tüm yavrular doğup da doğum tamamlandığında anne kedi belirgin bir şekilde sakinleşir ve yan yatarak yavrularını emzirmeye başlar

aşağıdaki belirtileri gözlemlediğiniz takdirde hiç vakit kaybetmeden veteriner hekiminizle temas kurun.
* Anne kedi saatlerce, örneğin 2 saatten uzun bir süre boyunca şiddetli bir şekilde ıkınmasına karşın yavru görünmüyorsa,
* Yavru doğum kanalında göründükten 10 dakika sonra hala doğmadıysa,
* İçi sıvıyla dolu zar doğum kanalından çıkıp şiştiyse ve 10 dakika sonra hala yavru çıkmadıysa,
* Anne kedide ani halsizlik, bilinç kaybı ortaya çıkarsa,
* Anne kedi yavrularla ilgilenmesi gerekirken yatıyorsa ve düzensiz soluk alıp veriyorsa,
* Vajinadan şiddetle kanama başlarsa,
* Yavrulardan biri veya bir kaçı kendiliklerinden anneyi emmeye başlamadılarsa.

miss bu okuduklarıma göre senin kedinin dogumu normal...
yine de bir veteriner hekim teli edinsen iyi olur. nolur nolmaz.

X