Kedim kurtlu mama yedi :(

Iremizm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2022
216
161
30
Kızlar selam. 24'lü schesir markalı mamadan almıştım. Dün geldi ve eşim iki paket yedirmiş kedime. Bugün de mama verecektim bi baktım kurt var içinde. Kedimi veterinere götürsem mi? İçim hiç rahat değil. Aldığım mama da o kadar pahalı ki resmen dalga geçiyorlar

Eklentiler

• IMG_20230107_132921.jpg
    IMG_20230107_132921.jpg
    56,1 KB · Görüntüleme: 68
Kızlar selam. 24'lü schesir markalı mamadan almıştım. Dün geldi ve eşim iki paket yedirmiş kedime. Bugün de mama verecektim bi baktım kurt var içinde. Kedimi veterinere götürsem mi? İçim hiç rahat değil. Aldığım mama da o kadar pahalı ki resmen dalga geçiyorlar
Karın ağrısı yapar mutlaka iğrenç bişey ya aldığınız yer iade edin

Veterinere götür ya ishal olur diye düşünüyorum yazık hayvana

Veterinere götürün bence. Schesir marka ben de kedime veriyorum uzun zamandir. 🙄 Hiç karşilaşmamiştim.

Ben de kaliteli diye alıyordum bu satıcı ile alakalı marka il değil. Elinde kalan kurtlu mamayı göndermiş

Tarihi geçen urunlerin tarihlerini silip yeni tarih ekliyorlar oyle bir şey mi oldu acaba ama kurtlanacak kadar bozulan mamayi kedi nasil yedi? 🙄🙄

Söylemiştim size schesir en kaliteli içerik mamalarındandır. Ama günde 2 paket çok çok zararlı ve riskli. Dışkısını takip ediyor musunuz? Bunca yaş mamaya dışkısı nasıl? Yaş mamalarda günlük alınması gereken vitamin ihtiyacı karşılanmaz bunun yerine kuru mamaya devam etmeniz gerek.

Konuya gelecek olursak mamalarda kılçık, kemik gibi seylerin cıkması olasıda, kurt talihsiz olmuş. Trendyolda aldığınız satıcı ne kadar güvenilir bilmem ama bu yaş mamaların güvenilir sitelerden alınması tarafıyım ben. Ve bir an önce veterinere kesinlikle götürmelisiniz. İç parazit tedavisini ne zaman yaptınız bilmiyorum ama hekim ona göre yol çizer.

Söylemiştim size schesir en kaliteli içerik mamalarındandır. Ama günde 2 paket çok çok zararlı ve riskli. Dışkısını takip ediyor musunuz? Bunca yaş mamaya dışkısı nasıl? Yaş mamalarda günlük alınması gereken vitamin ihtiyacı karşılanmaz bunun yerine kuru mamaya devam etmeniz gerek.

Konuya gelecek olursak mamalarda kılçık, kemik gibi seylerin cıkması olasıda, kurt talihsiz olmuş. Trendyolda aldığınız satıcı ne kadar güvenilir bilmem ama bu yaş mamaların güvenilir sitelerden alınması tarafıyım ben. Ve bir an önce veterinere kesinlikle götürmelisiniz. İç parazit tedavisini ne zaman yaptınız bilmiyorum ama hekim ona göre yol çizer.
Ya o kadar kıyamıyorum ki yaş mama vermeyince mutfaktan çıkmıyor miyavlıyor. Dışkısı normal çünkü kuru mama ile karıştırıp veriyorum. Acaba aç bıraksam kuru mamayı yer mi böyle çok vicdan azabı çekiyorum

Ya o kadar kıyamıyorum ki yaş mama vermeyince mutfaktan çıkmıyor miyavlıyor. Dışkısı normal çünkü kuru mama ile karıştırıp veriyorum. Acaba aç bıraksam kuru mamayı yer mi böyle çok vicdan azabı çekiyorum
Miyavlamalarına aldanmayın bir süre. Hatta yaş mama istemek için açlık grevi bile yapabilir ama en sonunda baktı vermiyorsunuz kuru mamayı yemeye baslar. İstediğini alamayınca böyleler. Fazlası dişlerine çok zarar verir tartar oluşur. Kuru mamaya alıştırmak karıştırıp verebilirsiniz ama bu süreklilik arz ederse ağır gelir ikisi birden. Mesela ben yaş mamayı ve evde yaptıklarımı su tüketimi için veririm. Örneğin 60 gr yaş mama veriyorum diyelim. Yaş mama vereceğim zaman 30 gr kuru mama veriyorum 30 gr yaş mama böyle dengeliyorum beslenmesini.

X