Kedimi Sahiplendirmek Zorunda Kaldim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kızınız kaç yaşında bilmiyorum ama konuşuyorsa anlatın ve ona da nasıl hissettigini sorun. Konunun üzerine konuşun yani. Annesinden nefret etmez merak etmeyin. Bu elimde olan bir durum değil diyerek anlatın anlayacaktır

12 yasinda kızım.O da ben de çok bağlanmıştır hayvana.Ama benim alerjim ortaya çıkınca vermen gerekti.Ne kadar konuşup anlatsam da anlamıyor.Onu üzmek için yaptığımı düşünüyor.

Tam ergenlik döneminde. Kedinin gidişini bile babası ile bağdaştırmış. Üzücü bir m durum tabi. Oturup bu durumdan sizinde mutlu olmadığınızı, kediyi çöl özlediğinizi ama sizin sağlığınızı da kötü etkilediğini anlatmak dışında bir yolu yok.
Bu arada alerji ilaçları var aslında bu durumlarda. Arkadaşımin kedisi var alerjisi çıkınca doktor kontrolünde ilaç aldı ve sorun yaşamıyor düzenli ilacını kullandığında.

Alerjiniz 6 ay sonra mı çıktı? Doktora görünseydiniz bir alerji hapı verirdi. Bana da bu sonradan beliren alerjiler biraz bahane geliyor açıkçası.
Size kesinlikle katılıyorum gizemliasli gizemliasli . Ayrıca artık kedinin tüylerinden kaynaklı alerji sorununu minimuma indiren mamalar bile var. Ne olursa olsun biraz mücadele etmeliydiniz. Eğer gerçekten alerji sorunu çözülemeyecek gibi ise en son aşamada sahiplendirme düşünebilirdiniz. Yalnız sahiplendirince de her şey bitmiyor. Takip şartıyla sahiplendirdiniz mi? Karşıdaki kişinin o kediyi sokağa atmayacağının garantisi var mı? N Nazlican333

Size söylemiyorum ama şu kedi alerjilerinin büyüükkk çoğunluğu bahane ve yalan gibi geliyor bana artık 🤷‍♀️

Size kesinlikle katılıyorum gizemliasli gizemliasli . Ayrıca artık kedinin tüylerinden kaynaklı alerji sorununu minimuma indiren mamalar bile var. Ne olursa olsun biraz mücadele etmeliydiniz. Eğer gerçekten alerji sorunu çözülemeyecek gibi ise en son aşamada sahiplendirme düşünebilirdiniz. Yalnız sahiplendirince de her şey bitmiyor. Takip şartıyla sahiplendirdiniz mi? Karşıdaki kişinin o kediyi sokağa atmayacağının garantisi var mı? N Nazlican333

Kelimesi kelimesine katılıyorum. Kedi büyüyüp, koltuğa perdeye zarar verip tüylerini dökünce çıkıveriyor allerjiler nedense.

Kediyi sahiplendikten sonra iki kızında allerji çıkan bir tanıdığımız ilaçlarla kontrol altına aldı ve kediden vazgeçmedi. Bahane bulmak isteyene çok kolay.

6 aydır bakmakta olduğum yavru kedimi kedi alerjim meydana geldiği için başkasına vermek zorunda kaldım.Kızım ve Ben şu anda çok üzgünüz. Kızıma tam bir arkadaş olmuştu kedi.Acaba benden nefret eder mi kızım.
Ne tesadüf yaaa bu herkeste aynı yalan. Bakamayacaksiniz alamayacaksınız o hayvanları ziyan ediyorsunuz. Ben 16 yıl baktım 8 yaşındaydım ölene kadar benleydi. Hiç birimiz de de alerji çıkması nedense. Dört koltuk değiştik. Canı sagolsundu. Çünkü evlat oluyor biyerde. Kızınız için üzüldüm daha hem çok küçük hemde arkadaşı olarak görmüş ve hakli da. Üzgünüm.

Alerji için mamalar oluyor
İlaçlar oluyor

Benim de aynı yaşta oğlum var herseye de alerjısı vardır
Ona diyeceğim ki kedinin yüzünden hasta oluyorsun sahiplendireceğim
Çok ciddiyim ya üzüntüden hasta olur ya da kediyi de alır evden kaçar o kadar seviyor
Kızınız için üzüldüm çok haklı

Sahiplendirmeden önce keske çözüm yolu bulsaydınız

Alerji için mamalar oluyor
İlaçlar oluyor

Benim de aynı yaşta oğlum var herseye de alerjısı vardır
Ona diyeceğim ki kedinin yüzünden hasta oluyorsun sahiplendireceğim
Çok ciddiyim ya üzüntüden hasta olur ya da kediyi de alır evden kaçar o kadar seviyor
Kızınız için üzüldüm çok haklı

Sahiplendirmeden önce keske çözüm yolu bulsaydınız

Çözüm mü ne gerek var? Kedi bu nasılsa eşya gibi al ver ne olacak!

Önce sağlık elbette ama aşıları olunca zararı olmuyor diye biliyorum.benim kedim çocuğum dogdugunda 2 yaşındaydı. Oğlumda alerji başladı. 1 yaşında.Çocuk doktoru kedi gidecek dedi.veteriner hekime söyledim kedim cinsde değil ki kim alır diye ağladım. O zaman halıları kaldıracaksin peluş oyuncağı da olmayacak hele saksıdaki toprak daha zararlı dedi. Sonra başka doktora gittim. Alerji testi yaptırdık. Sonuçta kedi kaldı. Oğlumda iyi çok şükür 4 yıl önce kedim melek oldu.Oglum çok zor atlattı.

Alerjiniz 6 ay sonra mı çıktı? Doktora görünseydiniz bir alerji hapı verirdi. Bana da bu sonradan beliren alerjiler biraz bahane geliyor açıkçası.
Seneler önce kardeşim ilk kedimizi getirmişti, annemde de alerji çıktı ama sizin de dediğiniz gibi 6 ay sonra değil ilk bir haftada çıktı, ilaçlarını kullanınca rahat etti, şuan evinde iki kedisi var gece onlarla uyuyorlar hiç sıkıntı olmuyor, kedisi ve alerjisi olan üyelere ister istemez bahane olduğunu düşündürüyor.

Seneler önce kardeşim ilk kedimizi getirmişti, annemde de alerji çıktı ama sizin de dediğiniz gibi 6 ay sonra değil ilk bir haftada çıktı, ilaçlarını kullanınca rahat etti, şuan evinde iki kedisi var gece onlarla uyuyorlar hiç sıkıntı olmuyor, kedisi ve alerjisi olan üyelere ister istemez bahane olduğunu düşündürüyor.
Ben de kendimden biliyorum, benim de kedim var ve alerjim var. Bir adet minnak hapım var , iki günde bir alsam yetiyor. Hatta bazen 3 gün araya çıktı sanırım bağışıklık gelişti artık. Tosunumun da tüyü kadar ömrü olsun inşallah.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X