kedimin kusucak gibi yapıp kusmaması

H E

Nirvana
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2013
24.859
62.725
30
Kızlar merhaba ,
3,5 yaşında tekir oğlum var çoğunuz biliyorsunuzdur .
Dün akşam eve geldim gayet iyiydi . Yemeğini falan çok güzel yedi . Akşam saat 9 gibi seveyım dıye kucagıma aldım . Bir gözü kapalıydı . Açmaya çalıştım gözünün içinde beyaz katman varya o yarıya kadar gözudeydı . Sonra bırden kusuyomuş gibi kasıldı . 2 3 kere ama kusmadı .
Sonra kucagımdan ınıp odasına gıttı . Ordada kusuyor giibi yapıp kasılıyo ve ağzına vuruyo pat pat dıye.
Boğazına kaçıcak hiçbirşey vermedim . Sadece kuru mamasını yedı .

Dün veterınerre vıdeosunu attım . Biraz gözlemle dedi . Akşam 2 ye kdr başında durdum . 1 saatte bir aynı kasılmalar oldu . Uyuya kalmışım yanında sabah kalktıgımda mamasını koydum . Yemeğe çalıştı ama sürekli kasıldı. Yavaş yavaş yemeğini yedi .

Eşim bugun işten erken çıkıp göturucek veterınere. Başına gelen varmı ? Nedir bu :KK42:.

Birde dili hep dışarda . Ağzından salya akıyo ve onu temızlemedı ben kendım sildim . :cry::KK42:

Edit: Kedimin ağzına iğne girmiş . Veterıner bayıltıp aldı iğneyi . Antibiyotık kullanıcak 4 gun (ağzındaki yara iltihap kapmasın diye ) ..

O kadar gözümden sakındığım halde bu nasıl oldu aklım almıyor .
Benım bu yaşadığım size örnek olsun .
Kıyılara köşelere bile dikkatle bakın :KK42:

Son düzenleme:
Benim kedimde de oldu ama beyaz perde ve ağzında salya yoktu. Normalde tüyleri yuttuğundan olabiliyor. Bende öyle olunca severek sakinleştiriyorum işe yarıyor. Bugüne kadar 2 kez filan yaşadım ama sizin durum daha farklı. Doktora götürmeniz şart..

Benim kedimde de oldu ama beyaz perde ve ağzında salya yoktu. Normalde tüyleri yuttuğundan olabiliyor. Bende öyle olunca severek sakinleştiriyorum işe yarıyor. Bugüne kadar 2 kez filan yaşadım ama sizin durum daha farklı. Doktora götürmeniz şart..
Şimdi veterınerle tekrar görüştüm . Boğazında veya bademcıklerınde pronlem var dedı . Eşime söyledım öğleye kdr götruucek

Gözündeki iç kapaklar görünmeye başladıysa bir sağlık sorunu olabilir. Zaman bulduğunuz gibi veterinere götürün.

Belki boğazları şişmiştir o yüzden yerken zorlanıyordur, yutkunmaya çalışırken kasılıyordur. Ciddi bir sorunu çıkmasın da hemen atlatsın minnoş :KK36: Çok geçmiş olsun :KK36:

• Beğen
Reactions: H E
Gözündeki iç kapaklar görünmeye başladıysa bir sağlık sorunu olabilir. Zaman bulduğunuz gibi veterinere götürün.

Belki boğazları şişmiştir o yüzden yerken zorlanıyordur, yutkunmaya çalışırken kasılıyordur. Ciddi bir sorunu çıkmasın da hemen atlatsın minnoş :KK36: Çok geçmiş olsun :KK36:
Çok teşekkğür ederim işyerınde ağla ağla helak oldum . Eşimde dayanamadı şuan eve gdiyor . Veteınere götürcek dua edın nolur . Hemen atlatsın :KK42:

Oyy iğneyi nereden bulmuş manyak? Bu kedileri anlamak çok güç bazen öyle şeyler bulup getiriyorlar ki insan şok oluyor. Özel güçleri mi var ne yapıyorlar anlamıyorum. Kedim geçen gün fıstıkla oynuyordu. Fıstık sevmem ve almam hala düşünüyorum o fıstık nereden geldi diye.

Eşinizin veterinere çabuk götürmesi iyi olmuş yavrucak acı çekiyormuş kıyamam ona yaa.

Oyy iğneyi nereden bulmuş manyak? Bu kedileri anlamak çok güç bazen öyle şeyler bulup getiriyorlar ki insan şok oluyor. Özel güçleri mi var ne yapıyorlar anlamıyorum. Kedim geçen gün fıstıkla oynuyordu. Fıstık sevmem ve almam hala düşünüyorum o fıstık nereden geldi diye.

Eşinizin veterinere çabuk götürmesi iyi olmuş yavrucak acı çekiyormuş kıyamam ona yaa.
Hiç anlamıyorum bende. Yatak odamda toplu ıgnelerım var ama oraya sokmuyoruz.
Kimbilir nerden buldu :KK43: Keşke beklemeseydık sabaha kdr ne kdr acı çektı kimbilir . :KK42:

Çıkmışlar veterınerden .
Yavru kuşum baygın hala eşim başında beklıyo .
İğneyi çıkarmışlar.
Buna da şükür .

Bundan sonra daha dikkatli olucam :cry:
Bu yaramazların nereye girceği belli olmuyor

Ay çok geçmiş olsun, yavrumun canı nasıl acımıştır kim bilir.. Dilleri olsa da söyleyebilseler keşke dertlerini.. Kıyamam ona.

Ay iğne mi kıyamam ya ne kadar uğraştı çıkarmak için kimbilir :KK43: biraz daha dikkat lütfen ya :KK43:

Ay iğne mi kıyamam ya ne kadar uğraştı çıkarmak için kimbilir :KK43: biraz daha dikkat lütfen ya :KK43:
3.5 yıldır 1 kere bile hasta olmadı gözüm gibi baktım ama başımıza gelcek varmış . Gözüm gibi bakarım hiçbirşeylerini sallamam . Şoka girdik resmen hala aklım almıyor. İğnelerim hep çekmecededir . Eve gelen misafirlerimden düştü kesin :KK42:

3.5 yıldır 1 kere bile hasta olmadı gözüm gibi baktım ama başımıza gelcek varmış . Gözüm gibi bakarım hiçbirşeylerini sallamam . Şoka girdik resmen hala aklım almıyor. İğnelerim hep çekmecededir . Eve gelen misafirlerimden düştü kesin :KK42:
Geçmiş olsun kuzuya :anne::KK200:

• Beğen
:KK42: En çok kahrolduğum nokta o ya .
Ağlamaktan mahvoldum . Şuan yavrum kucagımda hala narkozun etkısınde :KK43:
Ağlama artık, çok şükür geçti bir şey olmadan.. Bu minik yaramazlar yaramazlık yapmadan duramıyor ki, girmedikleri yer kalmıyor minnoşların :KK68:Benimki de fındık boyutunda ağda bandına basmış dün, ben de arıyorum ağda yok deli olacağım derken aklıma Mia geldi. Koştum vücudunu taradım, meğer üstüne basmış geçmiş. Çıkarana kadar anam ağladı, deli ya bir ağdası eksik kalmıştı :KK70:

• Beğen
Ağlama artık, çok şükür geçti bir şey olmadan.. Bu minik yaramazlar yaramazlık yapmadan duramıyor ki, girmedikleri yer kalmıyor minnoşların :KK68:Benimki de fındık boyutunda ağda bandına basmış dün, ben de arıyorum ağda yok deli olacağım derken aklıma Mia geldi. Koştum vücudunu taradım, meğer üstüne basmış geçmiş. Çıkarana kadar anam ağladı, deli ya bir ağdası eksik kalmıştı :KK70:
deme annesı öyle hep sen mı pürüzsüz olcan :halay:

X