Kefir ile zayıflama

arkadaşlar bana kefir mayası gönderebilecek olan var mı? hazır içmeye başladım ama duyduğuma göre mayalayarak içmek daha faydalıymış. aktarlar yağların bile sahtesini satıyorken bu mayayı aktardan almak ne kadar doğru olur bilemiyorum

[arkadaşlar merhaba, kefir mayasına ihtiyacım var , gönderebilecek birileri var mı , lütfen yardım ...

[arkadaşlar merhaba, kefir mayasına ihtiyacım var , gönderebilecek birileri var mı , lütfen yardım ...

ben ege üniversitesinden temin ettim.hergün mayalayıp çocuklarla birlikte içiyoruz.eğer hala mayaya ihtiyacınız varsa kargo ile size gönderirim.

gerçekten kilo vermeye katkısı oldu mu? ben kısa sürede mayalanan ile uzun sürede mayalananın etkisinin farklı olduğunu okumuştum . biri bağırsakları çalıştırırken diğeri tam tersi etki yapıyordu.

arkadaşlar bende kefir mayalıyorum, internetten aldım bi üniversitenin üretimi. ama benim kefirlerim çoğalmıyor.tadında kıvamında bi terslik yok ama eskiden aktardan aldığımız kefirler çoğalırdı, dağıtırdık hep isteyenlere. bilgisi olan varmı? uzun zamandır mayalıyorum, maya olarak kullanmadığım zamanlarda sütün içinde buzdolabında bekletiyorum. böyle giderse bende kefir isteyeceğim burdan birinizden.

kefir ne kadar uzun durursa o kadar faydalı olurmuş, maya sütü iyice bozuyor çünkü uzun beklerse, tüm faydasını veriyor yani. tabi uzun beklerse içinde alkol miktarıda artıyor ve trafik kontrolunde sanırım farkediliyormuş. max. 48 saat bekletiyorum ben ama kışın. yaz aylarında 1 gün yeterli oluyor. bu arada ben 3 yıla yakın rusyada yaşadım, orada inalılmaz derecede kefir tüketiliyor. ucuz birde orada, kimse mayalamayla uğraşmıyor. günlük sütler gibi günlük kefirler var. rusların güzellik sırlarından biri kefir.:KK12:

arkadaşlar merhaba... ben uzun zaman önce kefir yapıyordum kendim evde memnundum ama şimdi maya bulamıyorum varmı acaba bana kefir mayası gönderebilecek olan??

arkadaşlar merhaba... ben uzun zaman önce kefir yapıyordum kendim evde memnundum ama şimdi maya bulamıyorum varmı acaba bana kefir mayası gönderebilecek olan??

Merhaba,girişimci kadınlar kulübünde konu başlığı açmıştım.

Süt teknikeriyim,kendi ürettiğim sağlıklı hijyenik kefir danesini

sizlere ulaştırmak istiyorum.Kefirin yapılışı,faydaları konusunda

Girişimci Kadınlar Kulübünde paylaştım.Yine de her şekilde yardımcı olurum.

Ayşegül Çoruhlu (Alkali Beslenme kitabının yazarı) kefirin alkali

beslenmeye uygun bir besin olduğunu söyledi.Bu benim için de

yeni bir bilgi.Ayrıca benim kefir danelerim kısa sürede çoğalıyor.

Yakınlarınızla da paylaşabilirsiniz.

1 litre süt için kefir danesi: 30 Lira

İlgilenen arkadaşlar bana ulaşabilirsiniz.

arkadaşlar ben de kefir mayası istiyorum ama 30 tl de çok yani.daha duyarlı olan arkadaşlarımdan rica ediyorum.edirnede oturuyorum.bana kefir mayası gönderecek varmı?ilginiz için şimdiden müteşekkirim.:KK52:

Evet zayıflatıyor.

Akşam üzeri okuldan eve döndüğümde, 3 su bardağı su içtikten sonra 20dk. kadar bir şey yemezdim. 20dk'nın ardından yaklaşık 200ml'lik kefirimi içip, yenisini mayalardım. Bir 20dk. daha geçirirdim. Bunun ardından iştahım inanılmaz şekilde kapanırdı. Küçük bir kâse çorba ile artık o gün yemek olarak ne varsa ondan küçük bir parça yerdim. Şunu da belirtmem gerek ama ekmek kullanmıyorum, onun yerine ceviz, fındık, fıstık yiyorum.

Peklik sıkıntımı da ortadan kaldırdı. 3 ay içinde 7-8kg. kadar zayıfladım.

kefirlerimi dağıta dağıta çok az kaldı elimde
hepi topu 4-5 danem var o da bana mayalamaya yetiyor
ama biraz beklersen çoğaldıklarında gönderebilirim:KK34:
merhabalar aranıza yeni katuıldım kefir mayasını uzun süredir aradım ama bulamadım varsa bana da gönderir misisn acaba rica etsem :)

X