Kek kalıbı tavsiyesi

LastMadOnEarth

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2017
4.794
7.223
Merhabalar efendim,
Siz deneyimli hanımlardan kek kalıbı tavsiyesi bekliyorum. En az 4 kalıp attım çöpe. Ya kalıptan çıkmıyor tamamen yapışıyor, ya da parça parça çıkıyor.

Benim de güzel şekilli şukullu keklerimi fırt diye çıkarabileceğim bi kalıbım olmasın mı?
Memnun kaldığınız markalar hangileri? Bi el atıverin :KK8:size de kekler yaparım:hamarat:

Neden cikmasin ki.?
Ilk basta margarinle yagla sonra un serpistir ve keki mutlaka soguyunca cikar.

Marka tavsiyesi veremicem yillardir hangi marka oldugunu unuttugum kalibi kullaniyorum

granit kek kalıbı kullanıyorum yaplamasam bile çıkıyor daha fırından çıkar çıkmaz

Canım yalayıp unlayinca çıkıyor benim kek kalıbım teflon marka bile değil çıkıyo bide fırından çıkar çıkmaz ters cevirirsen çıkmaz 5 dk bekle öyle çevir çıkar

Neden cikmasin ki.?
Ilk basta margarinle yagla sonra un serpistir ve keki mutlaka soguyunca cikar.

Marka tavsiyesi veremicem yillardir hangi marka oldugunu unuttugum kalibi kullaniyorum

Canım yalayıp unlayinca çıkıyor benim kek kalıbım teflon marka bile değil çıkıyo bide fırından çıkar çıkmaz ters cevirirsen çıkmaz 5 dk bekle öyle çevir çıkar

Tavsiyeleriniz için teşekkürler kızlar ama inanın ki dediğiniz her şeyi yapıyorum, öyle bir yapışıyor ki çıkmıyor. Hatta artık en son kalıp yerine borcama yapıp aynı şekilde yaglayip unladim o bile çıktı da kalıplara söz geçiremedim :KK70:

Eklentiler

• 7AB0E137-2377-44F6-AD7F-69A1D6273ED6.jpeg
    7AB0E137-2377-44F6-AD7F-69A1D6273ED6.jpeg
    40,2 KB · Görüntüleme: 2.544
ayyy kuzum sen hamişsin ben de kek fotosu koydum ya kalıp şekli göstercem diye
kuzum hemen kek yap canın çektimi:kızgın:

Bime gelen kek kalıbından almıstım 4 lü set halinde. Cok memnunum sadece yaglarım kalıbı. Fırından cıkar cıkmaz kalıptan cıkartırım kekı hıc de yapısmaz. Kac senedır kullanıyorum bır kere yapısmadı daha.

X