Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Kel kalmaktan korkuyorum. Lütfen yardım edin!

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

PrincesaDeLosCielos

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2011
2.648
71
Merhaba arkadaşlar.
Hemen konuya geçmek istiyorum.

Saçlarım önceden çok gürdü.
Hatta ben bu çokluğundan şikayet ederdim.
Ama son 5-6 ayda o kadar çok azaldı ki.
Bildiğiniz alnım açıldı.
Seyrekleşti saçlarım.
O kadar çok dökülüyor ki.
Kel kalacağım diye ödüm kopuyor.
Bu seyrelmenin 3 nedenden olabileceğini düşünüyorum.

1) PKO rahatsızlığım var ve sanırım PKO saç dökülmesine neden olabiliyormuş.
2) Okula giderken saçlarımı her gün 220 derecede düzleştirdim. Çok yıpranmışlardı. Tuttuğum yerden kopuyordu saçlarım.
Bu yüzden de saçlarımı kısacık kestirmiştim.
3) 1 seneden beri okulla ilgili çok sıkıntılar çektim. Bundan dolayı da olabileceğini düşünüyorum.

Sizce nedeni ne olabilir?
Bir de doktora gitmeyi düşünüyorum. Cilt doktoruna mı gideceğim?
Seyrekleşen saçlarımın tekrardan çoğalma ihtimali var mı?

Merhaba arkadaşlar.

Bildiğiniz alnım açıldı.
Seyrekleşti saçlarım.

2) Okula giderken saçlarımı her gün 220 derecede düzleştirdim. Çok yıpranmışlardı. Tuttuğum yerden kopuyordu saçlarım.
3) 1 seneden beri okulla ilgili çok sıkıntılar çektim. Bundan dolayı da olabileceğini düşünüyorum.

Öncelikle geçmiş olsun cnm saç düzleştirici çok kullanıldığı zaman saçları kurutur ama kesinlikle dökülmesine sebebiyet vermez bence siz doktora cildiye bölümüne gidin tahmlnim sizden kan tahlili istenecektir vitamin eksikliği vs. varmı diye tahlil sonuçlarına göre doktorunuz size bir tedavi yöntemi uygulayacaktır.

Öncelikle geçmiş olsun cnm saç düzleştirici çok kullanıldığı zaman saçları kurutur ama kesinlikle dökülmesine sebebiyet vermez bence siz doktora cildiye bölümüne gidin tahmlnim sizden kan tahlili istenecektir vitamin eksikliği vs. varmı diye tahlil sonuçlarına göre doktorunuz size bir tedavi yöntemi uygulayacaktır.

Canım çok teşekkür ederim bilgi verdiğin için.
En kısa zamanda gideceğim cilt doktoruna..

Merhaba arkadaşlar.

Bildiğiniz alnım açıldı.
Seyrekleşti saçlarım.

Pco saç dökmez..

Gerçekten mi canım?
Ama bunu bir yerde okudum ben.:26:

Nerde okudun canım? ? Ben öyle biliyorum.ne menem hastalıkmış.herseyin sebebi o!! Bu arada ben de pcos hastası olduğumu ögrendim.soğan kürüne başladım 2 aylık olumsuz ilaç tedavisinden sonra.inşallah kurtulurum.umutluyum..

Nerde okudun canım? ? Ben öyle biliyorum.ne menem hastalıkmış.herseyin sebebi o!! Bu arada ben de pcos hastası olduğumu ögrendim.soğan kürüne başladım 2 aylık olumsuz ilaç tedavisinden sonra.inşallah kurtulurum.umutluyum..

İnternette saç dökülmesiyle ilgili araştırma yapıyordum canım.
PCO saç döker mi? yazdım,çıkan şeyleri açtım okudum.
Dökebileceğini yazıyordu.
Her şeye inanmamak lazım tabi.
Ama gerçekten illet bir hastalık bu canım ya berbat bir şey.
Ben de tekrar deneyeceğim soğan kürünü canım ya.
İnşAllah faydasını görürsün sen de.:KK16:

İnternette saç dökülmesiyle ilgili araştırma yapıyordum canım.
PCO saç döker mi? yazdım,çıkan şeyleri açtım okudum.
Dökebileceğini yazıyordu.
Her şeye inanmamak lazım tabi.
Ama gerçekten illet bir hastalık bu canım ya berbat bir şey.
Ben de tekrar deneyeceğim soğan kürünü canım ya.
İnşAllah faydasını görürsün sen de.:KK16:

Saraçoğlu nun sitesinde 4-5ay devam edin diyor.adet bitiminden 2 gün sonra başlayıp 15 gün sürecek 1.aşama.geçmemişse eğer adetten 10 gün önce 10 gün yapilacak diğer aşamalar.inşallah kurtuluruz canım yaaaa:KK43:( bende kilo ve sivilce aldı başını gitti.karatay diyetini uygulayayim diyorum ama hiç içimden gelmiyor yine bir kilo diyet mücadelesine girmek.. :KK43:((

Gerçekten mi canım?
Ama bunu bir yerde okudum ben.:26:

pcos erkek tipi saç dökülmesine yol açar..saçların büyük ihtimalle o yüzden azalıyor..
bende aynı durumdan müzdaribim çünkü..neyse ki sarımsak zeytinyağı saçlarımı kendine getirdi..

Saraçoğlu nun sitesinde 4-5ay devam edin diyor.adet bitiminden 2 gün sonra başlayıp 15 gün sürecek 1.aşama.geçmemişse eğer adetten 10 gün önce 10 gün yapilacak diğer aşamalar.inşallah kurtuluruz canım yaaaa:KK43:( bende kilo ve sivilce aldı başını gitti.karatay diyetini uygulayayim diyorum ama hiç içimden gelmiyor yine bir kilo diyet mücadelesine girmek.. :KK43:((

Canım rahime bir zararı yoktur değil mi bu soğan kürünün?
Kurtulalım şu hastalıktan canım ya gerçekten çok kötü.:KK14:
Diyete başla bir an önce canım yoksa daha da alırsın.

pcos erkek tipi saç dökülmesine yol açar..saçların büyük ihtimalle o yüzden azalıyor..
bende aynı durumdan müzdaribim çünkü..neyse ki sarımsak zeytinyağı saçlarımı kendine getirdi..

Cilt doktoruma söyledim bunu canım yani PCO rahatsızlığım olduğunu.
Tahlillerime de baktı.
Bizim için demir ve tiroid önemli dedi.
E kadın-doğum doktoru da saç için yazamıyor bir şey.
Sadece PCO tedavisi için bir şeyler dedi.
Ben 5-6 yıldır PCO'luyum ama bu azalmalar daha yeni başladı.
Yani 1 yıl öncesine kadar böyle bir sıkıntım yoktu.
Ve erkeklerde bu kadar erken başlamıyor dökülme.
Ben daha 20 yaşındayım.
Sen sarımsak ve zeytinyağını nasıl kullandın canım?
Saçlarımız tekrardan gürleşebilir mi?

Canım rahime bir zararı yoktur değil mi bu soğan kürünün?

canım,saraçoğlu kadınların senede bir kaç kez bu kürü uygulamalarını tavsiye etmiş.rahmi temizliyormuş.yalnız bir yerde rahmi incelttiğini okumuştum ama doğruluğu hakkında bir bilgim yok.ancak öyle bir şey olsaydı saraçoğlu riski var falan derdi herhalde.:26:

Tahlillerime de baktı.
Ben daha 20 yaşındayım.
[/QUOTE]

canım şöyle bu hastalıkta mantığı unutacaksın..pcos yüzünden saç seyrelmesine tıpta erkek tipi saç dökülmesi deniliyor çünkü tepe ve yanlardan daha çok azalıyor saçlar bu hastalıktan dolayı ondan bu isim verilmiş..
ayrıca herkeste aynı etkiler görülmeyebiliyor sende biliyorsundur uzun süredir varmış hastalık sende de..
mesela bende tüylenme ve göbek var öyle ki çok zayıfım kilo problememim yok çok şükür ama başkasında da kilo olup adet düzenli olabilir yada tüylenme olmaz..o yüzden bu hastalık acayip bir şey sorgulamayı bıraktım ben artık..
düzenli doktora gidiyorum tahlillerim çok güzel çıktı çok şükür doğum kont hapı içmiyorum yan etkisi çok aslan pençesiyle adetimi düzenliyorum..
saç içinde işte türlü şeyler denedim ama şunu söyleyeyim hiç bir şey bizim bu hastalıkta saç çıkarmıyor sanırım kökler ölü..sadece dökülmeyi durdurabilirsin..saçların tekrar gürleşeceğine inanmıyorum çünkü çok şey denedim olmadı sadece olanı korur yaptıkların..
çok konuştum galiba umarım biraz da olsa yardımcı olabilmişimdir..haa bu arada fazla da kafana takma bu hastalığı :KK48: :KK4:

canım,saraçoğlu kadınların senede bir kaç kez bu kürü uygulamalarını tavsiye etmiş.rahmi temizliyormuş.yalnız bir yerde rahmi incelttiğini okumuştum ama doğruluğu hakkında bir bilgim yok.ancak öyle bir şey olsaydı saraçoğlu riski var falan derdi herhalde.:26:

Aynen canım ya. Saba Tümer'e gittiği zaman ki videosunu izledim. Hiç dememiş zararlı filan diye.
Rahmi incelttiğini de bu sitede okumuştum sadece.
Ben de başlayacağım canım ya.

canım şöyle bu hastalıkta mantığı unutacaksın..pcos yüzünden saç seyrelmesine tıpta erkek tipi saç dökülmesi deniliyor çünkü tepe ve yanlardan daha çok azalıyor saçlar bu hastalıktan dolayı ondan bu isim verilmiş..
ayrıca herkeste aynı etkiler görülmeyebiliyor sende biliyorsundur uzun süredir varmış hastalık sende de..
mesela bende tüylenme ve göbek var öyle ki çok zayıfım kilo problememim yok çok şükür ama başkasında da kilo olup adet düzenli olabilir yada tüylenme olmaz..o yüzden bu hastalık acayip bir şey sorgulamayı bıraktım ben artık..
düzenli doktora gidiyorum tahlillerim çok güzel çıktı çok şükür doğum kont hapı içmiyorum yan etkisi çok aslan pençesiyle adetimi düzenliyorum..
saç içinde işte türlü şeyler denedim ama şunu söyleyeyim hiç bir şey bizim bu hastalıkta saç çıkarmıyor sanırım kökler ölü..sadece dökülmeyi durdurabilirsin..saçların tekrar gürleşeceğine inanmıyorum çünkü çok şey denedim olmadı sadece olanı korur yaptıkların..
çok konuştum galiba umarım biraz da olsa yardımcı olabilmişimdir..haa bu arada fazla da kafana takma bu hastalığı :KK48: :KK4:

Benim tepemde ve yanlarda seyrelme yok aslında. Sadece alnımın sol tarafında bir seyrelme oldu o da sanırım düzleştiriciden. Çünkü ben saçımın önleriyle çok uğraşırdım.
Doktorun verdiği vitamine başlayınca saçlarımdaki dökülme durdu çok şükür.:nazar:
Saç ve tırnak güçlendirici vermişti.
PKO'dan olsa etki eder miydi yine diye düşünmeden alamıyorum kendimi canım.
Ya sanki PKO'dan dolayı olsa dökülme vitamin fayda etmezdi gibi geliyor.
Göbeğimde aşırı derecede var kıl.:KK53::KK31:
Erkek gibi oldum sanki.:KK14:
İnsan elinde olmadan takıyor canım ama ya.
Çok korkuyorum evlenince çocuğum olmaz diye.:KK31:

Aynen canım ya. Saba Tümer'e gittiği zaman ki videosunu izledim. Hiç dememiş zararlı filan diye.
Rahmi incelttiğini de bu sitede okumuştum sadece.
Ben de başlayacağım canım ya.

Benim tepemde ve yanlarda seyrelme yok aslında. Sadece alnımın sol tarafında bir seyrelme oldu o da sanırım düzleştiriciden. Çünkü ben saçımın önleriyle çok uğraşırdım.
Doktorun verdiği vitamine başlayınca saçlarımdaki dökülme durdu çok şükür.:nazar:
Saç ve tırnak güçlendirici vermişti.
PKO'dan olsa etki eder miydi yine diye düşünmeden alamıyorum kendimi canım.
Ya sanki PKO'dan dolayı olsa dökülme vitamin fayda etmezdi gibi geliyor.
Göbeğimde aşırı derecede var kıl.:KK53::KK31:
Erkek gibi oldum sanki.:KK14:
İnsan elinde olmadan takıyor canım ama ya.
Çok korkuyorum evlenince çocuğum olmaz diye.:KK31:

bende adet oldum olalı hep düzensizimdir evlendiğimde çocugum bir süre olmadı doktora gittim pko çıktı bebek tedavisi gördüm pko çok yaygın ama çocuk olmaz diye birşey yok benim 2 çocugum oldu ikisindede tedavi gördüm 3. istersek biliyorum ki yine teviyle olacak ama olmaz diye bişey yok tıp ilerledi öyle kötü şeyler düşünmene gerek yok ben hala düzensiz adet görüyorum yani bu pko geçmiyor ama çocuk olmaz diye birşey yok bunu aklından çıkar canım..

Tahlillerime de baktı.
Ben daha 20 yaşındayım.

çok konuştum galiba umarım biraz da olsa yardımcı olabilmişimdir..haa bu arada fazla da kafana takma bu hastalığı :KK48: :KK4:[/QUOTE]

Allahıma şükürler olsun yendim pcosu.soğan kürü ile yendim. Çok mutluyum. Darısı hepinizin başınaaaaaa :))))

Allahıma şükürler olsun yendim pcosu.soğan kürü ile yendim. Çok mutluyum. Darısı hepinizin başınaaaaaa :))))[/QUOTE]

canım nasıl oldu ki pcos kendiliğinden geçmez ki :26:

Kendiliğinden değil ki soğan kürü ile geçti.[/QUOTE]

ne kadar süre içtin peki, yani neye dayanarak geçti dedin adetlerin mi düzene girdi?

Son düzenleme:
Kendiliğinden değil ki soğan kürü ile geçti.

ne kadar süre içtin peki, yani neye dayanarak geçti dedin adetlerin mi düzene girdi?[/QUOTE]

Benim adet düzensizliğim yoktu . Doktora muayeneye gittim.pcos var dedi.2ay verdiği ilacı kullandım.daha da arttı kistler. 3.ay kullanmadım verdiği ilaçları.adet bitti.2 gün sonra 15gün süreyle uyguladım.salı günü adetin 2.günü idi.doktora gittim.hiçbir şey yok dedi. Böyle işte canım.

X