Gebeliğe Hazırlık Kendi isteğinizle gebelik düşünmediğiniz için hiç bu tür sorulara maruz kaldınız mı? (Acil cevap)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

QueenM77

Üye
Kayıtlı Üye
15 Mart 2022
135
46
26
Merhabalar ben 1 buçuk senelik evliyim. Eşimle ben ortak bi karar verip 1 buçuk seneden sonra çocuk yapmayı düşünüyoruz. Dün bi arkadaşıma gittim çok incitici bi soru sordu bana bilip bilmeden. Şöyle dedi "senin hala çocuğun yok olmuyomu tedavimi görüyosun?" Dedi. Ki biz eşimle hiç bebek denemelerine başlamadık bile hep korunuyoruz. İnşallah Allahım sağlıklı bi şekilde bizede nasip ederde insanlarda böyle konuşmaz. Bu tür sprulara maruz kalan varmı aramızda? Çok üzgünüm gerçekten

Merhabalar ben 1 buçuk senelik evliyim. Eşimle ben ortak bi karar verip 1 buçuk seneden sonra çocuk yapmayı düşünüyoruz. Dün bi arkadaşıma gittim çok incitici bi soru sordu bana bilip bilmeden. Şöyle dedi "senin hala çocuğun yok olmuyomu tedavimi görüyosun?" Dedi. Ki biz eşimle hiç bebek denemelerine başlamadık bile hep korunuyoruz. İnşallah Allahım sağlıklı bi şekilde bizede nasip ederde insanlarda böyle konuşmaz. Bu tür sprulara maruz kalan varmı aramızda? Çok üzgünüm gerçekten
arkadaşınla görüşmeyi bırak kime ne ya Allahım çıldıracağımmm nasıl bu kadar hadsiz oluyorlar

Nasıl arkadas o oyle?

Siz de biz korunuyoruz ne acelemiz var diyebilirdiniz o size soruyu sorma hakkını bulmus keske biraz sert cıksaydınız.

Ne biçim bir arkadaş bu? İlk zırvalığı bu olmadığına göre çoktan uzaklaşmanız gerekirdi. Daha fazlasını yaşamamak için uzak durun.

Bana aşırı derece problem edecek bir durum gibi gelmedi.

" düşünmüyoruz şuan " demek zor değil yahu 😀insanlar artık aşırı alıngan olmuş.

Yani ben olsam takılmazdım. Bazı insanlar kötü niyetli olmasa bıle konuşmayı beceremiyor. Size uymayan biriyle de görüşmezsiniz olur biter.

Ama yıllarca olmaz ve bunu bilenler sürekli soruyorsa işte o insani sınır eder

Ne biçim bir arkadaş bu? İlk zırvalığı bu olmadığına göre çoktan uzaklaşmanız gerekirdi. Daha fazlasını yaşamamak için uzak durun.
İlk zırvalığı olup olmadığını nerden biliyorsunuz? İlk defa böyle bişey sordu. Defalarca bu soruya maruz kalsaydım çoktan kesmiş olurdum arkadaşlığımı

Bana aşırı derece problem edecek bir durum gibi gelmedi.

" düşünmüyoruz şuan " demek zor değil yahu 😀insanlar artık aşırı alıngan olmuş.

Yani ben olsam takılmazdım. Bazı insanlar kötü niyetli olmasa bıle konuşmayı beceremiyor. Size uymayan biriyle de görüşmezsiniz olur biter.

Ama yıllarca olmaz ve bunu bilenler sürekli soruyorsa işte o insani sınır eder
Alınganlıkla alakası yok. Kimse kimsenin özel hayatını sorgulayamaz. Aynı soruyu size sormuş olsalardı emin ol sizde sinirlenirdiniz. Oldu olacak ne zaman sex yaptığınızı da sorsunlar. Hoş bi durum mu bu?

Ben maruz kaldım ✋ 1 buçuk sene isteyerek yapmadık o süreçte bana doktor öneren bile oldu🤷‍♀️
Hamile kaldıktan sonra da tedavi mi gördün ?sorularına maruz kaldım 🤷‍♀️
İnsanlar cidden kafaya takmaya demiyorlar.
Ben korunduğumu bile açıklamıyordum kimseye artık ,bırakın kim ne düşünürse düşünsün

İlk zırvalığı olup olmadığını nerden biliyorsunuz? İlk defa böyle bişey sordu. Defalarca bu soruya maruz kalsaydım çoktan kesmiş olurdum arkadaşlığımı
Defalarca aynı soruya maruz kaldiniz demedim ki ben.

Başka konularda hadsizce konuşmuş olabilir.

Yakin zamanda böyle birini tanıdım.

İlk tanışmamızda bile hadsiz şeyler soyledi.

Sonra uzun yıllardır arkadaş oldugum insanları düşündüm.

Onlarin hiçbiri boyle konuşmadı, konuşmaz.

Yani arkadaşım diyebilecegim birinin nasil konuşacağını biliyorum, huylarini biliyorum

Bu deneyimimle yaptım yorumumu.

Ben maruz kaldım ✋ 1 buçuk sene isteyerek yapmadık o süreçte bana doktor öneren bile oldu🤷‍♀️
Hamile kaldıktan sonra da tedavi mi gördün ?sorularına maruz kaldım 🤷‍♀️
İnsanlar cidden kafaya takmaya demiyorlar.
Ben korunduğumu bile açıklamıyordum kimseye artık ,bırakın kim ne düşünürse düşünsün
Beni anlayan bi tek siz çıktınız. Diğerleri hep beni haksız bulmuş, bu soruyu bana sormaya cesaret eden kişi yerine

Alınganlıkla alakası yok. Kimse kimsenin özel hayatını sorgulayamaz. Aynı soruyu size sormuş olsalardı emin ol sizde sinirlenirdiniz. Oldu olacak ne zaman sex yaptığınızı da sorsunlar. Hoş bi durum mu bu?

Şimdi burada cok yazan olur . Ama reel de birileri bisi sorduğunda gayet normal cevap veriyorlar. Burada ise " aa ayıp etmiş
Aaa şöyle yapmış " deNiyor.

Madem bu kadar içinize oturdu açıkça yüzüne suan buraya yazdıklarınızı söyleseydiniz o zaman?

Sizin gibileri de anlamıyorum ki.

Fazla sertsiniz önce bi sakin olmayı deneyin. Hiç Düşünmedik daha erken demek çok zor değil aslında. Fazla gergin gördüm sizi.

Beni anlayan bi tek siz çıktınız. Diğerleri hep beni haksız bulmuş, bu soruyu bana sormaya cesaret eden kişi yerine
Yeri geliyor kendi annemiz kardeşimiz bile anlayamayabiliyor isteyerek çocuk yapmadığımızı o yüzden hiç kimseyi takmayın derim.
Soruyu soran kisiyle de mesafe koyun aranıza derim, direkt çocuk olmuyor mu diye sormak bana iyi niyetli gelmedi

Şimdi burada cok yazan olur . Ama reel de birileri bisi sorduğunda gayet normal cevap veriyorlar. Burada ise " aa ayıp etmiş
Aaa şöyle yapmış " deNiyor.

Madem bu kadar içinize oturdu açıkça yüzüne suan buraya yazdıklarınızı söyleseydiniz o zaman?

Sizin gibileri de anlamıyorum ki
En son sorduğum şeye cevap vermediniz. Boşuna polemik yaratmayın. Bende sizin gibileri anlamıyorum

Ohooo nelere maruz kaldım bir bilsen...
Genetik rahatsızlıklarım var, aylık kontrollerim oluyor. Onu duyan "Allah nasip eder inşallah" demeye başlamıştı 🙄 sonra adı her şeyinizi gizliyorsunuz oluyor, lafı dötünden anlamaya heveslisiniz de ondan...
Ayrıca konu sahibine yüklenmeyi de bırakın, yaşamayan anlamaz bunu, yaşayan bile aynı ölçüde yaşamış olmayabilir

En son sorduğum şeye cevap vermediniz. Boşuna polemik yaratmayın. Bende sizin gibileri anlamıyorum
Niye polemik çıkarayım ki?
Mantıklı gelmediği için vermemıs olabilir miyim?

Siz daha kendi arkadasınızın neyi ne amaçla sorduğunu anlamayıp
Gelip burada arkasından dedikodu yaptırmaya çalışıyorsunuz.

O anda açıkça yüzüne söyleyip gelip burada konu açsaydınız anlardım sizi.

Fazla sertsiniz önce bi sakin olmayı deneyin. Hiç Düşünmedik daha erken demek çok zor değil aslında. Fazla gergin gördüm sizi.
Ya gerçekten böyle insanları anlamıyorum. Aynı şeyi size sorsalardı emin olun sizde sinirlenirdiniz. Burda boşuna relax insan rolleri kesmeyin. Hadsiz sorular soran insanlar sütten çıkmış ak kaşık, ben gergin insan. Vayy be ne rahat insanlarmışsınız

Forumda konu açıp , konunuza yorum yapan üyeyi tersleyene kadar , arkadaşınıza söyleseydiniz o zaman.

Niye polemik çıkarayım ki?
Mantıklı gelmediği için vermemıs olabilir miyim?

Siz daha kendi arkadasınızın neyi ne amaçla sorduğunu anlamayıp
Gelip burada arkasından dedikodu yaptırmaya çalışıyorsunuz.

O anda açıkça yüzüne söyleyip gelip burada konu açsaydınız anlardım sizi.
Dedikodu mu? Artık cevap vermeyin daha fazla

Canım bana bebek düşünüp dusunmedigimi dahil sormadan canım bebek var mı diyorlar yok diyorum olur inşallah merak etme diyorlar yahu belki ben düşünmüyorum sana da tavsiyem 1.5 sene çok uzun bence o kadar beklemeyjn zaten bebek kolay olmuyor

X