Kendi ogrencisine ozel ders veren ogretmen.

Alakasiz olacak belki ama bu da burada dursun izninizle. Bir ogretmen olarak ozel dersin tumune karsiyim. Bana bu istekle gelen veliyi interaktif egitim programlarina yonlendiriyorum. İsim verip reklam yapmak istemem ama bu programlar yapilandirilmis bireysel egitim tabanli. Devrin imkanlarindan yararlanmak gerek.

Yorumu begenmemek degil, dusunmedigim birseyi yapacakmisim gibi anlatan yorumlara tepki gostermem gerekir diye dusunuyorum. Bu durumda size gore bunu mesele haline getirip rahatsiz oldugum ve konu actigim icin ben mi sucluyum? Aslinda yapilan cok normal birsey mi? O zaman neden suc olarak kabul ediliyor? Ben gercekten su yoruma cok sasirdim ya, kusura bakmayin.
Evet belki suçtur tam bilmiyorum ama buraya konu açana kadar arkadaşınızla bu konuyu konuşsaydınız şimdiye sorunu çözmüştünüz bence.Buraya tabi suç,şikayet et falan yazmışlar.Burda çoğunluk,özellikle öğretmenlere karşı hoşgörüsüz.Siz burada ne gibi bir tavsiye almayı ummuştunuz anlamadım.Belki haberi yoktu bunun yasak olduğundan,belki başka bir durum var.İstediğinizi yapın ya ne diyebilirim ki artık

Evet belki suçtur tam bilmiyorum ama buraya konu açana kadar arkadaşınızla bu konuyu konuşsaydınız şimdiye sorunu çözmüştünüz bence.Buraya tabi suç,şikayet et falan yazmışlar.Burda çoğunluk,özellikle öğretmenlere karşı hoşgörüsüz.Siz burada ne gibi bir tavsiye almayı ummuştunuz anlamadım.Belki haberi yoktu bunun yasak olduğundan,belki başka bir durum var.İstediğinizi yapın ya ne diyebilirim ki artık
Ne istedigimi anlamadiysaniz yazmayin mesela hanimefendi. Zorla mi yorum yaptiriyorum ben size?

Bu forum bunun icin var. Herkes bir sorunu varsa paylasip fikir aliyor. Kimse yazmasin o zaman. Herkes dusunup kendi bulabilir cozumu degil mi? Ne gerek var? Hep beraber terk edelim burayi. Zorla sinirlendiriyorsunuz insani ya

Ne istedigimi anlamadiysaniz yazmayin mesela hanimefendi. Zorla mi yorum yaptiriyorum ben size?
Buraya konu açarsanız yorum yazılır.Sanırım suç hemen şikayet et yazsaydım böyle sinirlenmeyecektiniz.Ne dediğinizde gayet iyi anlaşılıyor.Diğer öğretmen arkadaşa üzüldüm.

Buraya konu açarsanız yorum yazılır.Sanırım suç hemen şikayet et yazsaydım böyle sinirlenmeyecektiniz.Ne dediğinizde gayet iyi anlaşılıyor.Diğer öğretmen arkadaşa üzüldüm.
Hanimefendi siz ne yazayim dediginiz icin ben de yazacak birsey bulamadiysaniz yazmayin dedim. Sizin ne dediginiz belli degil. Bu kadar insan anladi beni, bir siz anlamadiniz. Tani ki herkes yorum yazmakta ozgur. Bana zit yorum yapan tek siz degilsiniz ama nedense bir sizinle anlasamadik. Diger arkadasa da niye uzuldugunuzu anlamadim, onunla gayet guzel bir iletisimimiz var. Beni arkadan is ceviren biri gibi gordugunuz icin yazacak baska birsey bulamadiniz sanirim

Hanimefendi siz ne yazayim dediginiz icin ben de yazacak birsey bulamadiysaniz yazmayin dedim. Sizin ne dediginiz belli degil. Bu kadar insan anladi beni, bir siz anlamadiniz. Tani ki herkes yorum yazmakta ozgur. Bana zit yorum yapan tek siz degilsiniz ama nedense bir sizinle anlasamadik. Diger arkadasa da niye uzuldugunuzu anlamadim, onunla gayet guzel bir iletisimimiz var. Beni arkadan is ceviren biri gibi gordugunuz icin yazacak baska birsey bulamadiniz sanirim
Neyse uzatmaya gerek yok.Umarım siz hayatınızda hiç hata yapmaz,suç işlemezsiniz.İyi günler.

Ben kolej mezunuyum, bir dersin sınavı tüm sınıflarda aynı anda olurdu. Hatta bazen sınıfını değiştirirlerdi öğrencilerin.
Bütün okul o ders esnasında sınav olduğu için, öss gibi koridor kapıları açık olurdu, bitiren çıkardı.
Her öğretmen kendi sınavını hazırlar, sonra onlardan soru seçilip tek sınav oluşturulurdu.

Aslında oldukça şeffafmış, şimdi kıyas edince

Dünyanın düzeni bu fakir çocuk işçi olacak
Zenginin çocuğu müdür fakirler daha çok çocuk doğursun ki zengini daha çok zengin edelim, tabi sizde adil davranmayıp görmezden geleceksiniz yada huzurunuzu bozup, öğretmenle uğraşacaksınız, ama hep zenginler kazanır ülkemizde adalet yok,
Zengin kısmı vergi ödemez, SSK yapmaz böylece fakirler çoğalır elit kesim, elit kesimle gezer tozar bu düzen böyle devam eder kim kimi ezerse

O yaklasiminin ozel dersle alakali olmadigini yazmistim ben de bir yorumumda. Dersi bozacak davranislar yaptiklarini soyledi bana. O sebepten kizgin oldugunu dusunuyorum. Ama ozel ders verildiginin butun sinif tarafindan bilinmesi, bunu ayrimcilik olarak dusunmeleri cok can sıkıcı. Ogretmenin de buna sebep olacak bir duruma dahil olmasi daha da kotu.

pardon o yorumunuzu gormemıstım
bu ayrıntıları bılmıyordum evet haklısınız ozaman durum baska olmus
ben sızın yerınızde olsam ogrencıler bana geldıgınde mudurıyete gıtmelerını soylerdım
oyle hassas bır nokta kı ogrencıyle ogretmen arasındakı ıletısım duzelır olan sıze olur
mudurle sız gorussenız mudur nasıl bırı hemen bahsı gecen ogretmenı cagırıp sızı yuzlestırmelere kalkmalar ısmınızı vermeler falan yapıp ortalıgı karıstıracak bırı mı ?

Ben burada geniş düşünüyorum, meseleye daha yüksekten bakıyorum. Bu öğrenciler üniversite hazırlıkta iddialı değiller ve başarısızlığa bahane arıyorlar. Sınavı kazanamayacak öğrencinin ilk işi öğretmenle dalaşıp kendine etrafa sunacak sebepler yaratmaktır. Derste sıkıntı çıkaranın da sözlü notu zaten düşük olacaktır bundan daha doğal bir şey YÖK.

cok dogru

pardon o yorumunuzu gormemıstım
bu ayrıntıları bılmıyordum evet haklısınız ozaman durum baska olmus
ben sızın yerınızde olsam ogrencıler bana geldıgınde mudurıyete gıtmelerını soylerdım
oyle hassas bır nokta kı ogrencıyle ogretmen arasındakı ıletısım duzelır olan sıze olur
mudurle sız gorussenız mudur nasıl bırı hemen bahsı gecen ogretmenı cagırıp sızı yuzlestırmelere kalkmalar ısmınızı vermeler falan yapıp ortalıgı karıstıracak bırı mı ?
Mudure gitmeyecegim. Biraz daha takip edecegim. Bugun yine sinif icinde sıkınti cikmis, bir ogrenci izinsiz yer degistirmis. Bana konusur musun dedigi icin dahil oldum olaya. Ogrenciye git ozur dile dedim, kizdim biraz da. Ama neredeyse her gun sikayet ediyor. Diger hocalarla konustum sinifimdan yana bit sikayetiniz var mi diye. Yok dediler. Alan derslerinde boyle tatsizlik olmasi her iki taraf icin de eziyet. Bu kadar kizginlik varken bir de bu konuyu acarsam sinifa daha cok cephe alir diye cekiniyorum.

X