Kendimden Midem Bulanıyor.

gizzemksk

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2009
886
86
Hamileliğimin başında hiç bulanmayan midem son iki haftadır acayip hassas. Bulanmaya başlayınca kendimden tiksiniyorum. Saçımdan ellerimden üstümden başımdan cildimden tenimden düpedüz kendimden tiksiniyorum. Banyo yaparken bile tiksiniyorum içim kalkıyor. Kendime dokunmak istemiyorum o nasıl oluyorsa artık. Ama hissettiğim bu. Ayaklarım birbirine değse içim kalkıyor. Bir yerim kaşınsa tiksine tiksine kaşıyorum. Ağzımın içinde acayip bir tat var. Bu bulantı tuttumu tek çarem yatıp uyumak oluyor uyuyunca geçer diye bazen geçiyor bazen geçmiyor. Önceden limon yiyordum şimdi ondanda tiksindim. Su içtiğim bardak temiz ama bardaktanda tiksiniyorum.

Her şeyi geçtim kendimden iğreniyorum. Ne yapacağım böyle bir şey geçiren var mı?

Son düzenleme:
Esinden ev esyalarindan tiksineni duydumda bunu hic duymamistim

Avea inTouch 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hamileliğimde ben de böyleydim, herşeyden kusardım. üstelik 9 ay boyunca kustum, doğuma giderken bile kustum öyle gittim.
saçımı elleyemezdim. banyo yaparken saçımı ayrı, bedenime ayrı yıkardım, saçım vücuduma yapışınca kustuğum için.
mutfağa giremezdim bile, parfüm kokusu, naftalin kokusu çikolata görüntüsü, et herşey. hatta abartıp kasap yada kendin pişir kendin ye yazısını bile okuyunca kusardım. kusa kusa çok nazende bir kız doğurdum.

Hamileliğimin başında hiç bulanmayan midem son iki haftadır acayip hassas. Bulanmaya başlayınca kendimden tiksiniyorum. Saçımdan ellerimden üstümden başımdan cildimden tenimden düpedüz kendimden tiksiniyorum. Banyo yaparken bile tiksiniyorum içim kalkıyor. Kendime dokunmak istemiyorum o nasıl oluyorsa artık. Ama hissettiğim bu. Ayaklarım birbirine değse içim kalkıyor. Bir yerim kaşınsa tiksine tiksine kaşıyorum. Ağzımın içinde acayip bir tat var. Bu bulantı tuttumu tek çarem yatıp uyumak oluyor uyuyunca geçer diye bazen geçiyor bazen geçmiyor. Önceden limon yiyordum şimdi ondanda tiksindim. Su içtiğim bardak temiz ama bardaktanda tiksiniyorum.

Her şeyi geçtim kendimden iğreniyorum. Ne yapacağım böyle bir şey geçiren var mı?

Peki ya esinizden? Ondan da tiksiniyor musunuz? Valla insanlar böyle diye diye hamile kalmayi çok istememe rağmen korkuyorum da. Gerçekten cennet annelerin ayaklarının altında. Ne eziyet çekiyorlar ah ah. Allah yardımcınız olsun ne diyim..

Peki ya esinizden? Ondan da tiksiniyor musunuz? Valla insanlar böyle diye diye hamile kalmayi çok istememe rağmen korkuyorum da. Gerçekten cennet annelerin ayaklarının altında. Ne eziyet çekiyorlar ah ah. Allah yardımcınız olsun ne diyim..

Maalesef evet birde sigara içiyor eşim. Ama bunu ona söyleyemem alınır kesin. Yatağın ucunda yatıyorum düşeceksin deyip duruyor bende böyle rahat ediyorum diyorum ne yapayım?

Maalesef evet birde sigara içiyor eşim. Ama bunu ona söyleyemem alınır kesin. Yatağın ucunda yatıyorum düşeceksin deyip duruyor bende böyle rahat ediyorum diyorum ne yapayım?

Gerçekten çok zor. Allah yardımcınız olsun. Inşallah evladınız sizin kıymetinizi çok iyi bilir.. Allah sağlıcakla kucaginiza almayi nasip etsin..

Yeni bir ilaca başladınız mı? Demir hapları bulantı yapabiliyor böyle..

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

ayy cnm ben şükür atlattım o günleri dayan 3-4 aya geçiyor. ben eşimden tiksinmişti yanıma bile oturtmadım. bana dokunmasına bile tahammülüm yoktu mutfaktan kokulardan ... off çok zordu yaa. şimdi toplarlandım. seninki daha zor tek çare zamanın geçmesini sağlamak uyu sürekli.

hamileliğimde ben de böyleydim, herşeyden kusardım. üstelik 9 ay boyunca kustum, doğuma giderken bile kustum öyle gittim.
saçımı elleyemezdim. banyo yaparken saçımı ayrı, bedenime ayrı yıkardım, saçım vücuduma yapışınca kustuğum için.
mutfağa giremezdim bile, parfüm kokusu, naftalin kokusu çikolata görüntüsü, et herşey. hatta abartıp kasap yada kendin pişir kendin ye yazısını bile okuyunca kusardım. kusa kusa çok nazende bir kız doğurdum.

Ben yazdım sandim :/
Üstüne esimin o dönem saclari omzuna kadardı. Lavaboya korkudan bakamazdim sac kıl gorcem diye. Yanima oturunca kazaginda sac gördüğüm zaman hastanelik olurdum.
Aslında kafamı hep kurcaliyor kizimin yememe problemi, narinligi.
Perisandim ama mutluydum, simdi kizim aç ama mutlu.

Ben yazdım sandim :/
Üstüne esimin o dönem saclari omzuna kadardı. Lavaboya korkudan bakamazdim sac kıl gorcem diye. Yanima oturunca kazaginda sac gördüğüm zaman hastanelik olurdum.
Aslında kafamı hep kurcaliyor kizimin yememe problemi, narinligi.
Perisandim ama mutluydum, simdi kizim aç ama mutlu.

benim de en mutlu günlerimdi bütün perişanlığıma rağmen. işin en enteresanı saçlar hamilelikte benim kabusumken, kızım aklı erdiğinden itibaren, ki şuan ergenlikte uzun saç hayranı ama hala nazlı.

benimde ağzımda tuhaf bir tat olurdu...valla şekerim bu bulantıları en az 3 ay çekeceksin..çaren yok..bende turşudan kuru soğandan tiksinirdim..halbuki soğanı elma gibi yemek eşliğinde yiyen biriydim..o zaman yemek yapamazdım ama yapmak zorundaydım nefesimi tutarak yaparım..

İçim bi tuhaf oldu siz anlatirken gecen seneki halim aklima geldi eksiği var fazlasi yok bende kendimden yatagimdan tiksinirdim hergün carsaf degistirir banyo yapardım işin aksi banyodan da şampuan sabundanda cok tiksiniyordum mutfak lavoba buralara giremezdim komsularin yemek kokularini alir battaniyeyi kafama cekerdim 5 ayy ac susuz yattim diyebilirim 5. Aydan sonra düzeldim cok şükür dışarı ciktigimda eve geldigim zaman evimden bile tiksiniyordum ayyy ne günlerdi yaa ama kucagina alinca iyiki cekmişim diyorsun saglicakla kucagina alirsin cok zor Allah yardimcin olsun insallah 9 ay surmezz..

Son düzenleme:
Canim b12 vitaminin nasıl acaba bir baktirsan sinir sistemi için çok önemli. .doğumdan sonra da önemli.

Canim ilk aylarsa olurmus. Benim olmadı ben son zamanlarsa diye b12 ye baktir dedim

X