Kendimden nefret ediyorum

Paragraf36

Anka kuşu gibi. ♍️
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2021
396
1.089
Genelde böyle insanlar kendisinde aslında aşağalık kompleksi vardır onun üzerini kapatmak ve güçlü hissetmek için başkasını aşağalar.
Aşağalanan da kimse tarafından sevilmediği için bu muameleyi kendine hak görür.
 

kadersizsanssz

Üye
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2021
177
240
24
Benzer bir konu gördüm, ben de yazıp sizden fikir almak istedim. Biraz uzun olabilir ama lütfen okuyun.
Ben çekilmez bir insanım. Öfke kontrolüm yok, tahammülsüzüm, en küçük şeyde bağırıp çağırmaya başlarım. İnsanları aşağılarım. Çirkin olduğunu düşünmesem bile çirkinsin derim mesela, sırf öfkemden. Hatta üzerine saldırırım. Ne biçim insansın diyeceksiniz. Sinirlenince öyle gözüm dönüyor ki. Kendime hiçbir şekilde hakim olamıyorum. Sus diyorum kavga çıkarma. Kötü bir şey söyleme. Ama olmuyor.
Ayrıca çok takıntılıyım, kuruntuluyum. En küçük şeyi kafama takar çok mutlu bir günü bile mahvederim. Hep en kötü ihtimali düşünürüm.
Ben bu davranışlarım yüzünden çok sevdiğim sevgilimi kaybettim. Onu sürekli aşağıladım. Allahın her günü kavga çıkardım. Her seferinde ayrılalım dedim kovdum sinirim geçince aradım döndü. Ama bir gün gitti ve geri dönmedi. 2 yıl geçti üstünden. Hayatıma kimse girmedi. Ve bakıyorum, ben hala aynı benim. Böyle olmamın sebebi muhtemelen annem. Annemle babam kendimi bildim bileli her gün kavga eder. Annem babamı her kavgada aşağılar. Ayrıca aşırı takıntılı kontrol delisi bir insandır. Anneme benzemekten korkarken şimdi bakıyorum onun tıpatıp aynısı olmuşum.
Yapayalnızım. Sevgilimi kaybettim, arkadaşlarımı kaybettim. Sevdiğim bir kişiyi daha kaybetmek istemiyorum. Fikirlerinize ihtiyacım var
kendinizi farkında olmanız güzel. psikoloğa gitmelisiniz
 

gul2016

Popüler Üye
Pro Üye
13 Kasım 2019
4.062
10.166
49
İlişki kurmayı ilk olarak annelerimizden babalarımızdan öğreniyoruz ve farkında olmadan onların ilişki paternlerini miras ediniyoruz. Ben de benzer bir durumdaydım, benim çocukluğum da gençliğim de sürekli anne ve babamın karı koca kavgaları ile geçti. Benim annem de babamı aşağılardı. Gençliğimde hiç erkek arkadaşım olmadı çünkü hep kaçtım, sonra olduğunda ise karşı cins seçimlerim hep yanlış kişiler oldu ve ben de bu ilişkiler içerisinde hep mutsuz, geçimsiz ve öfkeli oldum. Ben sonra terapi aldım. Size de tavsiye ederim. Şunu anladım ki benim annem çok iyi bir insandı ama babam da iyi bir insandı ancak birbirlerine uygun insanlar değillerdi. Hep şunu derim annemden bir ilişki nasıl yürütülür, iyi bir evlilik için neler yapılması gerektiğini öğrenemedim ama neler yapılmaması gerektiğini iyi öğrendim. Şu anda çok iyi giden bir evliliğim var. Kendinizden nefret etmeyin, önce siz kendinizi sevin sonra Allah da sizin karşınıza sizi sevecek insanlar çıkarsın inşallah.