Kendimi değerli hissetmiyorum ki etrafım hissetsin

my_angel_86

Guru
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2008
2.053
268
ben 30 yaşında evli ve çocuklu bir bayanım.
Kendim konuşmamdan,hareketlerimden,duruşumdan bile memnun değilim
Birisiyle ayakta konuşurken nasıl dikileceğimi bile bilemiyorum.
Arkadaşların yanında konuşurken mantıklı cümle kuramıyorum
İşyerinde müdürün odasında arkadaşım rahat rahat konuşurken ben sorulursa konuşuyorum kendim konuşamıyorum
Giyimim kuşamım yerinde karşıdan havalı olduğumu düşünenler oldu
Fakat ben kendimi hiç beğenmiyorum
Hangi ortama girsem muhabbetim sarmıyor
Bazı insanlar var hemen kendini fark ettirir ama ben öyle olamıyorum
Annem benim dediğim birşey olduğunda bana surat asardı
Bazı şeyler de baskı yapardı
Acaba bu yüzden mi diyorum ama kendimi hiç geliştiremedim
Kızımın okulunda bile toplantı olduğunda konuşamıyorum ses tonum değişiyor
nasıl kendimi geliştiricem bilmiyorum
Yorumlara ihtiyacım var

PabucumunNicki

NickiminPabucu
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2014
7.769
15.793
Özgüvenim eksik farkındayım küçüklüğümden beri
Yapanlar nasıl yapıyor nasıl geliştiriyor kendini
Yetismeyle alakali sanirim ben zorluk cekmem rezil olurum duygum yok dusunurum konusurum bazen bende yanlis seyler soyleyebilirim ama buna kendimde gulerim.
Kisisel gelisim kitaplarida alabilirsiniz yardimci olabilir size sormak istediginiz birsey varsa sorun nasil anlatilir bilemiyorum.

casperinhayaleti

Üye
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2017
114
190
İlgi alanlarınız doğrultusunda kitaplar okumanızı ve kadın başarılarını konu alan filmler izlemenizi tavsiye ederim.
Özgüven eksikliği hissettiğim zamanlarda özellikle bu filmler bana çok iyi gelir :)

MissCherryBlossom

Nirvana
Pro Üye
23 Ağustos 2012
36.023
141.282
Volver de şahane bir film. Kız, kendini taciz eden babasını bıçaklıyor annesi de bıçağı alıp kanlarını temizliyor!!! Penelope Cruz gayet vahşi.

yinandyang

Guru
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2011
3.755
3.103
farkındasınız işte bu güzel. bunu tespit etmeniz de aslında bir adım. tabi, sanmayın ki ben size yorum yazarken özgüven patlaması yaşıyorum. yok öyle bir dünya.. hepimizin var yaraları bereleri.. şöyle bir masajdı, hamamdı sanuaydı, sonra da terapiydi öyle iyi gider ki :)

imkanınız varsa, yardım alın.

Astoria

for whom the bell tolls... time marches on.
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2016
16.715
52.933
29
Olabilir, geçmişte yaşadıklarımız geleceğimizi şekillendiriyor. İnsanlar olarak çeşit çeşitiz, kimi insan çok girişken ve aktiftir kimi insan daha çekingen, mülayim bir yapıdadır. Bu konuda belli bir doğru yok, siz de böyle bir yapıdasınız, aktif ve girişken olmak zorunda değilsiniz. Kendinizi kabullenmekle başlayın önce, "Ben buyum, ben böyleyim." Hep olumsuz özelliklerinizi yazmışsınız biraz da olumlu özellliklerinizi yazın mesela :) Alın elinize bir kalem, bir kağıt, olumlu özelliklerinizi, hayattaki tüm başarılarınızın bir listesini yapın. Ne zaman kendinizi değersiz hissetseniz bu listeyi alın okuyun. Başa çıkamıyorsanız, sizi çok engelleyen bir duyguysa ben terapötik yardım almanızı da tavsiye ederim, daha kolay atlatacağınız bir süreç olacaktır.