Kendimi değerli hissetmiyorum ki etrafım hissetsin

oD2808

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2008
3.198
508
39
ben 30 yaşında evli ve çocuklu bir bayanım.
Kendim konuşmamdan,hareketlerimden,duruşumdan bile memnun değilim
Birisiyle ayakta konuşurken nasıl dikileceğimi bile bilemiyorum.
Arkadaşların yanında konuşurken mantıklı cümle kuramıyorum
İşyerinde müdürün odasında arkadaşım rahat rahat konuşurken ben sorulursa konuşuyorum kendim konuşamıyorum
Giyimim kuşamım yerinde karşıdan havalı olduğumu düşünenler oldu
Fakat ben kendimi hiç beğenmiyorum
Hangi ortama girsem muhabbetim sarmıyor
Bazı insanlar var hemen kendini fark ettirir ama ben öyle olamıyorum
Annem benim dediğim birşey olduğunda bana surat asardı
Bazı şeyler de baskı yapardı
Acaba bu yüzden mi diyorum ama kendimi hiç geliştiremedim
Kızımın okulunda bile toplantı olduğunda konuşamıyorum ses tonum değişiyor
nasıl kendimi geliştiricem bilmiyorum
Yorumlara ihtiyacım var

Kendinizi gelistirmek degilde guvenmemek.

Fikrinizin bilginizin oldugu konularda cekinmeniz bunu gosterir ozguven sorununuz var psikologla cok kolay atlatirsiniz bu durumu.
Özgüvenim eksik farkındayım küçüklüğümden beri
Yapanlar nasıl yapıyor nasıl geliştiriyor kendini

Özgüvenim eksik farkındayım küçüklüğümden beri
Yapanlar nasıl yapıyor nasıl geliştiriyor kendini
Yetismeyle alakali sanirim ben zorluk cekmem rezil olurum duygum yok dusunurum konusurum bazen bende yanlis seyler soyleyebilirim ama buna kendimde gulerim.
Kisisel gelisim kitaplarida alabilirsiniz yardimci olabilir size sormak istediginiz birsey varsa sorun nasil anlatilir bilemiyorum.

İlgi alanlarınız doğrultusunda kitaplar okumanızı ve kadın başarılarını konu alan filmler izlemenizi tavsiye ederim.
Özgüven eksikliği hissettiğim zamanlarda özellikle bu filmler bana çok iyi gelir :)

İlgi alanlarınız doğrultusunda kitaplar okumanızı ve kadın başarılarını konu alan filmler izlemenizi tavsiye ederim.
Özgüven eksikliği hissettiğim zamanlarda özellikle bu filmler bana çok iyi gelir :)
Film ismi yada kitap ismi verebilir misiniz

Volver de şahane bir film. Kız, kendini taciz eden babasını bıçaklıyor annesi de bıçağı alıp kanlarını temizliyor!!! Penelope Cruz gayet vahşi.

farkındasınız işte bu güzel. bunu tespit etmeniz de aslında bir adım. tabi, sanmayın ki ben size yorum yazarken özgüven patlaması yaşıyorum. yok öyle bir dünya.. hepimizin var yaraları bereleri.. şöyle bir masajdı, hamamdı sanuaydı, sonra da terapiydi öyle iyi gider ki :)

imkanınız varsa, yardım alın.

Olabilir, geçmişte yaşadıklarımız geleceğimizi şekillendiriyor. İnsanlar olarak çeşit çeşitiz, kimi insan çok girişken ve aktiftir kimi insan daha çekingen, mülayim bir yapıdadır. Bu konuda belli bir doğru yok, siz de böyle bir yapıdasınız, aktif ve girişken olmak zorunda değilsiniz. Kendinizi kabullenmekle başlayın önce, "Ben buyum, ben böyleyim." Hep olumsuz özelliklerinizi yazmışsınız biraz da olumlu özellliklerinizi yazın mesela :) Alın elinize bir kalem, bir kağıt, olumlu özelliklerinizi, hayattaki tüm başarılarınızın bir listesini yapın. Ne zaman kendinizi değersiz hissetseniz bu listeyi alın okuyun. Başa çıkamıyorsanız, sizi çok engelleyen bir duyguysa ben terapötik yardım almanızı da tavsiye ederim, daha kolay atlatacağınız bir süreç olacaktır.

ben 30 yaşında evli ve çocuklu bir bayanım.
Kendim konuşmamdan,hareketlerimden,duruşumdan bile memnun değilim
Birisiyle ayakta konuşurken nasıl dikileceğimi bile bilemiyorum.
Arkadaşların yanında konuşurken mantıklı cümle kuramıyorum
İşyerinde müdürün odasında arkadaşım rahat rahat konuşurken ben sorulursa konuşuyorum kendim konuşamıyorum
Giyimim kuşamım yerinde karşıdan havalı olduğumu düşünenler oldu
Fakat ben kendimi hiç beğenmiyorum
Hangi ortama girsem muhabbetim sarmıyor
Bazı insanlar var hemen kendini fark ettirir ama ben öyle olamıyorum
Annem benim dediğim birşey olduğunda bana surat asardı
Bazı şeyler de baskı yapardı
Acaba bu yüzden mi diyorum ama kendimi hiç geliştiremedim
Kızımın okulunda bile toplantı olduğunda konuşamıyorum ses tonum değişiyor
nasıl kendimi geliştiricem bilmiyorum
Yorumlara ihtiyacım var

temeldekı sorun :anne..annen senı eleştırerek buyuttugu ıcın artık ne yapsan ınsanlar senı elestırır yadırgar dıye konusmamayı secıyorsun ama ıletısım yoksa ınsan agır depresyona gırer... mumın sekman kıtapları oku.booool boooool kadınların sundugu acık oturum programları ızle.bak ben babamla gece sabahlara kadar acık oturum programları ızlerdım 8 9 yasında...bana mesela ısyerınde herkes coco senın avukat olman lazım,her konuda muhakkak bı cevabım vardır.ne kendımı ezdırırım ne yanımda bırı ezılebılır...mesela sen ıle arkadas olsam senı bırı yanımda elestırse ben o an asla sessız kalamam...hakaret-vari şekilde degıl tabıkı..mesela avukat feyza altun..feminist bir avukat.muhtesem bır kadın.ınstagram da onu takıp et.

ama dedıgım gıbı bunlar temeldekı ezılmıs psıkolojı ıle alakalı..
benım annemde senın annen gıbı.ama babam sagolsun bana tam tersı yırtıcı olmam gerektıgını ogretmıstır.... kızının da senın gıbı olmasına ızın verme..ezıldıkce ezıyor ınsanlar..ıletısım zor da olsa kur..kızar bozar ooof salaklık ettım de .hıc onemlı degıl..konustukca acılıyorsun..

cem yılmaz skeçleri izle...mesela o da cok etkılı..kıtapdan zıyade gorsel vıdeolar ızle..
aaa bı sey daha ; sosyal fobı de olabılır..bır psikıyatrıden destek al..6 aylık bı sosyal fobı ılacı ıle de muthıs cesaret gelıp ıletısım kurabılırsın.ınanıyorum sen bunun uzerınden gelırsın..( gaz vermem benı burda tanıyan tanır :) )

valla bu bıraz ozguven
benım ısyerınden arkadaşım
kendisi der ki sesimi ve konusmamı hıc begenmıyorum
ama ona ragmen gun boyu bı onun sesını duyarız
anlatabılıyor muyum
kendı sesınızı konusmanızı kendınızı sevın

aynı beni anlatmışsın konu açıcaktım bende aynı şeyleri anlatmışsın valla kendime seni gördüm :)

X