Kendimi frenleyemiyorum, yeme alışkanlığımı değiştirmek istiyorum 😔

Abartılı bi kilonuz yok 55e düşmek için 5 yada 6 ayı gözden çıkarmanız lazım
Kilo verdikçe verme miktarıda düşüyor
Yemek yemeyi seviyorsanız her zaman verilen kiloları geri almaya mahkumsunuz
Bende veriyorum sonrasında hop geri geliyor
Her zaman zayıf olmak istiyorsanız her zaman diyet yapmalısınız
Yemek önceliğiniz olmamalı kesinlikle

Abartılı bi kilonuz yok 55e düşmek için 5 yada 6 ayı gözden çıkarmanız lazım
Kilo verdikçe verme miktarıda düşüyor
Yemek yemeyi seviyorsanız her zaman verilen kiloları geri almaya mahkumsunuz
Bende veriyorum sonrasında hop geri geliyor
Her zaman zayıf olmak istiyorsanız her zaman diyet yapmalısınız
Yemek önceliğiniz olmamalı kesinlikle
Keşke 5 6 ayda o kiloya geleceğimi bilsem, bi dönem 64 kilodan 53 e düşmüştüm 10 11 ay kadar sürmüştü ama hem çalışıyordum, iş yerinde çok aktiftim, hızlıydım tüm gün ayaktaydım, hem de günde 1 öğün ve az yiyerek yaptım şimdiyse tüm gün evdeyim 2 bebekle dışarı çıkmak çok zahmetli, tek mutluluk kaynağım yemek olmuş fark etmeden, başka hiç birşey beni rahatlatmıyor ama dediğiniz çok önemli bir şey yemeği önceliğim olmaktan çıkarmam lazım bunun üstüne düşüneceğim, başka bir şey bulmam lazım onun yerine

Ay bu ben. O kadar ben ki anlatamam. Sonra bana birden estiler, diyet yapmaya başladım. Sporla brlikte vücudum şekillendikçe çok hoşuma gitti. 55'e düştüm 5 ayda. 17 kilo verdim sağlıklı bir şekilde. Yeme olayını dizginleyemiyorsanız günde 2 öğün olarak beslenmeyle başlayın ve akşam saat 6.30-7'den sonra bir şey yemeyin. Öğünleriniz yağ ve protein ağırlıklı olsun. O zaman acıkmıyorsunuz. Günde 2 öğün yemek yemeye sabitlerseniz kendinizi aklınızda hep ne yesem diye dönmüyor.
Sabah 2 yumurta, bol yeşillik zeytinyağlı, zeytin, salata, domates, ceviz yiyince acıkmadığınızı göreceksiniz. İlk 1 hafta 10 gün zor geçiyor, vücut şekere alıştığı için ben bunu hurma yiyerek dengelemeye çalıştım.

Ben de böyleydim, ne görsem yemek istiyordum, sürekli acıkıyor gibiydim, porsiyonlarım hep çok büyüktü. 3 sene kadar önce insülin direncim olduğunu öğrendim, ilaç kullanmaya başladım, açlık krizlerim yok oldu, porsiyonlarım zamanla küçüldü, hafif kilo da verdim.

Sonra pandemi girdi araya, herkez kilo alırken ben aynı kiloda kaldım çünkü günde 2 öğün ve ara öğünlere, küçük porsiyonlara zaman içinde alışmıştım. Hamile kaldım, 9.ayımdayım, 4 kilo aldım sadece, çünkü başta 2-3 kilo kadar vermiştim yiyememekten.

Yani önce bir doktor kontrolünden geçin, bedeninizde bir problem bulunmazsa bir psikoloğa gidin. Mutlaka çözersiniz. Kilonuz sağlığınızı etkilediği sürece rahatsız edici olmalı.

Ben de böyleydim, ne görsem yemek istiyordum, sürekli acıkıyor gibiydim, porsiyonlarım hep çok büyüktü. 3 sene kadar önce insülin direncim olduğunu öğrendim, ilaç kullanmaya başladım, açlık krizlerim yok oldu, porsiyonlarım zamanla küçüldü, hafif kilo da verdim.

Sonra pandemi girdi araya, herkez kilo alırken ben aynı kiloda kaldım çünkü günde 2 öğün ve ara öğünlere, küçük porsiyonlara zaman içinde alışmıştım. Hamile kaldım, 9.ayımdayım, 4 kilo aldım sadece, çünkü başta 2-3 kilo kadar vermiştim yiyememekten.

Yani önce bir doktor kontrolünden geçin, bedeninizde bir problem bulunmazsa bir psikoloğa gidin. Mutlaka çözersiniz. Kilonuz sağlığınızı etkilediği sürece rahatsız edici olmalı.
Helal olsun size ya ben 2 hamileliğimde de 15 er kilo civarında aldım 40ım çıkana kadar 10 kilo kadar gidiyordu, şimdi bekarlık kilomdan yaklaşık 10 kilo fazlayım keşke şu yemek olayını artık hepten çözebilsem size kolay bir doğum dilerim sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah 🥰

Ay bu ben. O kadar ben ki anlatamam. Sonra bana birden estiler, diyet yapmaya başladım. Sporla brlikte vücudum şekillendikçe çok hoşuma gitti. 55'e düştüm 5 ayda. 17 kilo verdim sağlıklı bir şekilde. Yeme olayını dizginleyemiyorsanız günde 2 öğün olarak beslenmeyle başlayın ve akşam saat 6.30-7'den sonra bir şey yemeyin. Öğünleriniz yağ ve protein ağırlıklı olsun. O zaman acıkmıyorsunuz. Günde 2 öğün yemek yemeye sabitlerseniz kendinizi aklınızda hep ne yesem diye dönmüyor.
Sabah 2 yumurta, bol yeşillik zeytinyağlı, zeytin, salata, domates, ceviz yiyince acıkmadığınızı göreceksiniz. İlk 1 hafta 10 gün zor geçiyor, vücut şekere alıştığı için ben bunu hurma yiyerek dengelemeye çalıştım.
Gülümsedim mesajınızı okuyunca, benim yaşadıklarımı yaşayıp sonra başarılı olan birini görmek çok güzel, inşallah ben de o iradeye sahip olurum ben de öyle güzel bi sonuca ulaşırım. Dediğiniz gibi vücut 1 haftada alışır kaç senelik ömrümde hep yedim bi hafta az yesem ne olur yani de sofraya oturunca o an gözüm dönüyor malesef 🙈herşey benim elimde seneye buraya yazabilirim inşallah ben de 55 oldum diye

Yalnız abur cubur inanılmaz bağımlılık yapıyor, yedikçe yiyesin geliyor. O döngüyü kırmakla işe başlayın. İlk birkaç hafta abur cuburu ağzınıza sürmeyin. Ev yemeğini tıka basa yiyerek doyun. Şeker isteğini meyveden alabilirsiniz. Daha sonra porsiyonları ufaltıp, ekmeği kesersiniz.

Ama öncelikle abur cuburu bırakmanız şart. Sadece kılo olarak düşünmeyin, kirpik diplerinize bile zararı var.

İyi geceler hanımlar. Ben malesef yemek yemeyi çok seven ve iradesine sahip olamayan biriyim. En son geçen ay tartıldığımda 74 kilo geldim,boyum 170.15 aylık bebeğim var emiyor. senelerden beri gereğinden çok fazla yiyorum, abur cubur,hamurişi çok fazla abartıyorum kendimi frenlemek istiyorum ama yapamıyorum. yemek sanki bende artık hastalık boyutuna geldi, sürekli düşüncemde bu var, hep ince, göbeksiz biri olmak istedim ama kısa süren zamanlar haricinde kendimi frenleyemedim. Yıllardır kısır bi döngü içindeyim 55 kilolarda olma hayali var hep içimde, sakladığım kıyafetler var zayıflayınca giyerim diye, kendime kıyafet almayı hep erteliyorum kilo verip öyle alırım diye diye yıllar geçiyor. Çok üzülüyorum ama bi oturuşta baya uzun sürüyor yemem . İradesine sahip çıkabilen varsa ne düşünüp te kendini durduruyor bana önerisi olan var mı?
Ara ogun yememekle baslayabilirsin kuzum acligi tetikler ve sekerini dengeleyici seyler mutlaka ye ki siddetli.aclik hissetme (tarfin yogurt sut zencefil-zerdecal vs) 3 ogunle yetin

Helal olsun size ya ben 2 hamileliğimde de 15 er kilo civarında aldım 40ım çıkana kadar 10 kilo kadar gidiyordu, şimdi bekarlık kilomdan yaklaşık 10 kilo fazlayım keşke şu yemek olayını artık hepten çözebilsem size kolay bir doğum dilerim sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah 🥰
15 kilo normal, hiç takmayın kafanıza. Dedim ya, önemli olan sağlığınız. Eğer sağlıklıysanız değiştirilemeyecek birşey yok.

Siz önce bir doktor kontrolünden geçin, belki insülin direnci gibi kolayca tespit edilip aksiyon alınacak bir probleminiz vardır.

Bu aynı ben. Hamilelikte 14 kilo aldım, bebek 2300 doğru 5 kilo kadar gitti. ama 7 kilo kaldı benle. Kocam yüzünden beslenme alışkanlığım çok değişti. Artık son 1 senedir psikolojik olarak çok kafaya takıyorum bu konuyu. Kilom boyum hemen hemen sizle aynı. İstikrarsızım açıkçası ne yapıcam bilmiyorum

Bu aynı ben. Hamilelikte 14 kilo aldım, bebek 2300 doğru 5 kilo kadar gitti. ama 7 kilo kaldı benle. Kocam yüzünden beslenme alışkanlığım çok değişti. Artık son 1 senedir psikolojik olarak çok kafaya takıyorum bu konuyu. Kilom boyum hemen hemen sizle aynı. İstikrarsızım açıkçası ne yapıcam bilmiyorum
Benle aynı durumda olanları görünce nedense iyi hissediyorum ama üzüldüm bi yandan sizin için. Zor çünkü kendinle mücadele edip kendine hakim olamamak. Eğer 1 bebeğiniz varsa bebek arabasına koyup yürüyüş yapabilirsiniz benim bebeklerim 1 ve 2.5 yaşında onlarla çıkmak zor oluyor

Gülümsedim mesajınızı okuyunca, benim yaşadıklarımı yaşayıp sonra başarılı olan birini görmek çok güzel, inşallah ben de o iradeye sahip olurum ben de öyle güzel bi sonuca ulaşırım. Dediğiniz gibi vücut 1 haftada alışır kaç senelik ömrümde hep yedim bi hafta az yesem ne olur yani de sofraya oturunca o an gözüm dönüyor malesef 🙈herşey benim elimde seneye buraya yazabilirim inşallah ben de 55 oldum diye
Yaşım 32, lise sondan beri 65-70 arasındaydım. Evdeyken de çok yedim, çıktım 72'ye. Doğru beslenmek çok önemli. Kendinizi aç bırakmamak, canınız çektiğinde bir şeyler yemek, vitamin bakımından vücuda yeterli desteği vermek. Bunlardan biri oldu mu açlık, devamında da iradesizlik zannedilen yeme isteği geliyor.

X