Kendimi hatalı görmeli miyim?

Gelbegokyuzum

Ne güzel şeydi ah şu çocukluk 🎈
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2021
288
567
Sevgili kk sakinleri,buranın müdavimi ancak yeni üyesiyim.bdv ye iç dökmeye geldim.esimin ailesi başka bir şehirde yaşıyor.kayinvalidem ciddi bir hastalık sebebiyle yaşadığımız şehre ameliyat için geldi.ameliyat oldu.patalojisi iyi çıkmadı.kemoterapi ve radyoterapi aldı.tabi bu süreç yaklaşık altı ayı aldı.kaynim ve kp de tabi bu sürede bizde kaldı.bir yaşında çocuk ve bir de 9 yaşında bir çocukla onlarla ilgilenmek durumunda kaldım.şimdi tedavi sonu kontrol içinde yaşadığımız şehre gelmek istiyor.hatta bir daha tedavi almak gerekirse onu da burada yaptiracak.bizim burda ilgilenecek kimsemiz de yok.memleketi kalabalık bir sürü insan var.Alti aydır o kadar yoruldum ki kucuk evde koronadan da dolayı çocukları odalara hapis ettim.evin her yeri yatakhane oldu.surekli evde bir hasta.. gezerken bile suçlu olma,sorumluluk hissi.surat çekme durumu beni çok yordu.sizce çok mu bencilce davranıyorum.Yasadigim huzursuzca şeyleri yazmadım bile kp ilgili.esimle bile bir özelimiz kalmadı.simdi kontrole geldiklerinde tekrar tedavi verirlerse diye korku içindeyim.uc ayda bir gelecekler!ne yapardınız? bencilce mi düşünüyorum?

Sürekli evinizde başkalarının olması, evin düzenin alt üst olması evet kötü. Ama ortada kemoterapi alan bir hasta söz konusu. Kaldı ki bu kişi eşinizin annesi. Kvniz ile iletişiminiz nasıl seviyor musunuz herhangi bir problem yaşadınız mı? Daha doğrusu ona tahammül edebilir misiniz onu merak ettim. Başka bir alternatif yok sanırım o yüzden sizde kalıyorlar. Bahsettiğiniz surat çekme muhabbeti nedir?
Bencillik değil yaptığınız ama biraz tolerans gösterebilirsiniz diye düşünüyorum. Çünkü normal basit bir hastalık değil. Yarın bir gün keşke dememek yahut iyi ki demek için göz yumabilirsiniz diye düşünüyorum...

Ben hastalık durumunda keyif peşinde olmayı yanlış buluyorum
Eşimin annesi değil de kendi annem tedavi görecek olsa benden başka yere gitmesini istemem
Eşim anneme huzur vermese onu da ömür boyu görmek istemem
O sebeple eşimin annesine de aynı rahatlığı sağlamak isterim

Aynı durumda eşiniz değil de siz olsaydınız ne yapardınız? Sordunuz diye söylüyorum evet bencilce düşünüyorsunuz. Çok ciddi hayati bir sağlık problemi yaşayan ve eşinizin annesi olan bir insan için fedakarlık yapmak kadar doğal bir şey olamaz. Böylr durumlarda kendi rahatınızı düşünmeyin, eşinizin yerine kendinizi koyun...

Şahsen annemin en zor günlerinde ''eşimle özelimiz de kalmadı :KK43: '' diyen eşi ergenliğini aşamadığı için boşardım.O yüzden tavsiyem sesli bir şekilde dile getirmeyin bu duygularınızı,öyle ya da böyle eşinizi büyütmüş,biraz tolerans gösterin.
Zordur,tahmin edebiliyorum,kimse kolay demiyor,ama biraz empati yapın.Endişeleriniz ''acaba buraya gelince yine kalırlar mı'' yerine ''umarım kontrolde sonuçları iyi çıkar'' olmalı mesela.

evet gelsinler ama siz gezmenize giidn hayatnızdan vazgeçmeyin. 2 çeşit yemek koyacam diye kendiniziz paralamayın. çamaşır yıkansa katlamsını kayın valideye verin. ama kabul etmemezlik olmaz.e şiniz ne diyor bu duruma peki

Rabbim sağlık versin kv nize.. sağlık olmasa çok başka konuşurdum ama sağlık sebebiyle geliyorlar gelme denmez ki.. biraz sabır göstermelisiniz. Peki ama kp ve kayın niye geliyor onlar niye o kadar uzun süre kalıyor. Onlar gelmese bu kadar bunalmazdınız siz de

Aynı şey annenizin başına gelse gelme diyecekmiydiniz merak ettim. Eşinizin annesi kanser anladığım kadarıyla. Keyfindende gelip sizde kalmıyordur eminim. Mıhtemelen imkanları daha iyi bir şehir olduğu için tedavisini daha sağlam yaptırmak için geliyordur. Aynı şey annenizin başına geldiğinde eşiniz seninle sevişemiyoruz, kanserli annen gitsin başının çaresine baksın dese neler düşünürdünüz acaba?

Aynı şey annenizin başına gelse gelme diyecekmiydiniz merak ettim. Eşinizin annesi kanser anladığım kadarıyla. Keyfindende gelip sizde kalmıyordur eminim. Mıhtemelen imkanları daha iyi bir şehir olduğu için tedavisini daha sağlam yaptırmak için geliyordur. Aynı şey annenizin başına geldiğinde eşiniz seninle sevişemiyoruz, kanserli annen gitsin başının çaresine baksın dese neler düşünürdünüz

Özelden kastım o değil,bir konuyu bile konuşamıyoruz.tartisamiyorsunuz bile!bütün çekirdek aile mahremleriniz ortaya saciliyir.evin odaları tamamen dolu.kardesimi bile eve davet edemiyOrum.ayni çatı altında ev ev içinde yaşamak çok zor.

Hastalık durumu ekstremdir. Evinizde ağırlayın, surat asmayın. Allah kimseye vermesin kanser çok zor bir hastalık. Birkaç ay idare etmekten zarar gelmez.

Özelden kastım o değil,bir konuyu bile konuşamıyoruz.tartisamiyorsunuz bile!bütün çekirdek aile mahremleriniz ortaya saciliyir.evin odaları tamamen dolu.kardesimi bile eve davet edemiyOrum.ayni çatı altında ev ev içinde yaşamak çok zor.
Aynısını kendi anneniz hastayken ve sizin yaşadığınız yerde daha iyi imkanlar varken de söyler miydiniz yani?

Hastalık çok ayrı bir şey.. Kendi annem de Allah korusun hasta olsa kendi evi gibi istediği kadar kalır.. Eşimin annesi de aynı şekilde.. Böyle günler için aile oluyoruz, başkasından farkımız bu bence. Hastalık vs zor zamanlar bunlar. Allah şifa versin inşallah..

Evet zor bir durum ama sonuçta sağlık söz konusu. Eminim onlarda bu durumdan çokta memnun değillerdir. Bu süreçte destek olmanız gerekiyor.

Sevgili kk sakinleri,buranın müdavimi ancak yeni üyesiyim.bdv ye iç dökmeye geldim.esimin ailesi başka bir şehirde yaşıyor.kayinvalidem ciddi bir hastalık sebebiyle yaşadığımız şehre ameliyat için geldi.ameliyat oldu.patalojisi iyi çıkmadı.kemoterapi ve radyoterapi aldı.tabi bu süreç yaklaşık altı ayı aldı.kaynim ve kp de tabi bu sürede bizde kaldı.bir yaşında çocuk ve bir de 9 yaşında bir çocukla onlarla ilgilenmek durumunda kaldım.şimdi tedavi sonu kontrol içinde yaşadığımız şehre gelmek istiyor.hatta bir daha tedavi almak gerekirse onu da burada yaptiracak.bizim burda ilgilenecek kimsemiz de yok.memleketi kalabalık bir sürü insan var.Alti aydır o kadar yoruldum ki kucuk evde koronadan da dolayı çocukları odalara hapis ettim.evin her yeri yatakhane oldu.surekli evde bir hasta.. gezerken bile suçlu olma,sorumluluk hissi.surat çekme durumu beni çok yordu.sizce çok mu bencilce davranıyorum.Yasadigim huzursuzca şeyleri yazmadım bile kp ilgili.esimle bile bir özelimiz kalmadı.simdi kontrole geldiklerinde tekrar tedavi verirlerse diye korku içindeyim.uc ayda bir gelecekler!ne yapardınız? bencilce mi düşünüyorum?
Yaşadığınız zor bir süreç olmuş ama yinede sabredin derim ☺️
Çok ciddi bir hastalık bu, eşiniz için hoşgörün, süre uzun olsada birgün gideceklerini düşünüp kırıcı olmayın, o kadın eşinizin annesi, kıymetlisi, siz söylediğiniz herseyi eşinize söylemiş olacaksınız.
Bende kızımın babaannesi ameliyat olduğunda 8 ay evimde bakmıştım. İnanır mısınız kızımın babası “annem evimize gelmesin , 7 aylık kızımıza mı bakacaksın, işemi gideceksin, anneme mi bakacaksın,birini tutalım sana yazık “ demişti. Yinede ısrar ettim evimde baktım,böyle birgünde faydam olmayacaksa ne zaman olacak diye düşündüm, herseyi geçin Anne çok kutsal bir varlık, bunun hatrına, eşinizin hatrına sabredin.

Belki haklisiniz , sonuçta 2 evlat ve hasta bir insan var ve eviniz kalabalik fakat karsinizdaki yabanci değil ki çocuklarınızın babannesi esinizin ailesi , ileriki yillarda Allah korusun siz bu sekilde hasta olsaniz ve evladinizin esi sizden bu sekilde bahsetse sikayetci olsa nasil hissedersiniz kendinizi. Sonuçta kimin neyi ne zaman yaşayacağını bilemeyiz , kv deniz iyilesse ve siz ona muhtac olacak sekilde olsaydiniz , onun bu sekilde düşünmesi ve size hissettirmesi agriniza gitmez miydi ?
Ben hamileydim ve riskli bir gebeliğim vardi , bebegimi kaybetmeden 1 hafta önce doktor bana sadece wc ye kalabileceğimi soyledigi anda dünya başıma yikildi , kv dem bakti bana o 1 hafta ve bebek gibi kendi evimde bakti. Ama inanin o kadar zor ki bir insanın size bakması o kadar mahcup olmustum ki çünkü esini kaybetmişti 1.5 ay once zaten acisi vardi kadının bir de benim sıkıntimi cekiyor şimdi diye diye kendimi yiyip bitirmistim.
Kv deniz de muhemelen bu sekilde düşünüyordur, hem hasta hem size muhtaç ve sizi de zor durumda biraktigi icin ayrıca kendine kızıyordur belki bilemezsiniz.

Ölümlü dünya , kendi annenize bakıyormuş gibi baktığınızda bence bu vesveseleriniz de gececektir diye düşünüyorum

Eşinizi bu kadar çok etkileyecek bir mevzuda fedakarlık gösteremiyorsanız siz aile olamamışsınız demektir. Eşinizi karşınıza alıp annen inşallah tedavi olmaz deyin isterseniz bir de.

Ben hastalık durumunda keyif peşinde olmayı yanlış buluyorum
Eşimin annesi değil de kendi annem tedavi görecek olsa benden başka yere gitmesini istemem
Eşim anneme huzur vermese onu da ömür boyu görmek istemem
O sebeple eşimin annesine de aynı rahatlığı sağlamak isterim
6 aydır keyif adına tek bir şey yapmadık belki de bundan bu süreç bizi yordu.annesine huzur verme hususunda ise en çok ben huzur vermeye çabaladım ayrıca ben de annemi uzun zaman önce kanserden kaybettim..bu durumdaki hastayi asla üzmek istemem.

Yine herkes can kayinvalideci olmus.Kayinvalide gelsin kalsin da,digerleri niye kamp kuruyor eve.Bu kadin evin üstünde iki hane halki bakmak zorunda degil ki.Çocuklar niye odalara hapsolsun .Neden en ufak kari koca meselesi etrafa sacilsin.Arada siz de keyif alacak,gezecek,sarj olacaksiniz her insan gibi.Ben gordügünüz muameleyi dogru bulmadim.Kayinpeder ve diger her kimse evde kendilerine baksin.Ben en cok da cocuklara üzüldüm.

X