Kendimi kötü hissediyorum

Gizem nur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2015
743
263
23
Merhaba kızlar kendimi çok kötü hissediyorum sürekli kendimi sevecek bir şey bulamıyorum. Yüzümü kilomu cildini bedenimi hicbir şekilde beğenmiyorum. Kendimi salak gibi hissediyorum. Her acıdan yetersizmisim gibi hissediyorum. Hicbir şey yapamıyorum. Hep başka kızlar çok güzel çok vsss. Bıkmıyorum canım yanıyor. Hicbir şekilde başarısız bir insanim
 

Lonelypoet

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2016
2.199
1.572
37
Eğer seni rahatsız eden bir durum varsa bunu düzeltmek te senin elinde canım
 

Lonelypoet

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2016
2.199
1.572
37
O zaman öncelikle psikolojik yardıma ihtiyacın var.Hepimiz hayatta bazı sıkıntılar çöküşler yaşıyoruz ama onı düzeltmek bizim elimizde başka kimse yardım edemez
 

Felix_Felicis

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2011
3.380
6.010
Ya benim arkadasim 160 boyundaydı 78 kiloydu da simdi bildigin 56 kilo. Diyet ve spor birlikte hem kilo verdi hem de sıkılastı.

Cildin icin de bir doktora git kan degerlerine hormonlarına baktır.

Vücudumuzdaki hicbir aksaklık sebepsiz olmuyor.

Ben kendime spor kiyafetleri aletleri bakıyorum mesela. Hava güzellesti dışarıda kosu yapıcam vs vs..

Önce bence sen buraya boyunu kilonu cildinden neden rahatsz oldugunu vs yaz. Burada birsürü arkadasın ablan var hepsinin de güzellik tüyoları var. Emin ol iyi geliyor :)
 

Gevramel

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2017
1.721
2.620
Hayattaki idealiniz beğenilmek, güzel kız olmak gibi görünüşle ilgili olduğu müddetçe istediğiniz görüntüde olsanız da mutlu olamazsınız, yetersizlik hissi peşinizi bırakmaz.

Bir insan hayatta neyi önemsemeli, ne için çabalamalı, kendini neye adamalı bunun üzerine düşünün bir müddet. Kendiniz için önemli olmasını istediğiniz şeyleri belirleyip hayatı o şeyler için yaşamaya başlayın. Kendinizi birileriyle kıyaslamayın, birileri gibi olamamak derdiniz olmasın.

Üniversite okuyorsanız ücretsiz hizmet veren psikolojik danışmanlar vardır okul bünyesinde, onlarla görüşün. Ya da bir devlet hastanesinde psikiyatriste gidip psikologla görüşmek istediğinizi söyleyin, bu şekilde de ücretsiz psikoterapi alabilirsiniz.
 

M e g g

Nirvana
Pro Üye
24 Kasım 2009
22.345
85.763
Kendini böyle sev halin yoksa.
Misal biri bana kilo mu aldın ne deyince hıı bıngıl bıngıl oldum boş zamanlarımda yağlarımı mıncırıyorum diyorum.
Kendinle dalga geçmeyi öğren önce.
Bir diğer deyişle kendinle barışık ol.
 

alaviten

objektıf ve leftist üye - ya xızır tu esta
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2014
1.539
1.567
içim karardı resmen pencere bile yok hayat görüşlerinde bir silkelen kendıne gel artık sismansan zayıflarsın yuzunde leke mı var sıldırırsın gıyım kuşam saç derken sen kendını bile tanıyamazsın her kadın yuzde yuz guzel değildirrr bunu bikere aklına koy elımızden geldıgınce kendımıze saygımızdan bakım yapmalıyız toplumda statü kazanmak cevreye gösteris yapmak ıcın değil suan saglıklı bir bedenın var sukretmelısın kendınden daha asagıda ınsanlara bak nasılda hayat dolu olmaya gayret edıyorlar kımse kımseden ustun değildir ama beterın beterı var demek ıstedım ..