Kendimi kötü hissediyorum

Gizem nur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2015
739
260
26
Merhaba kızlar kendimi çok kötü hissediyorum sürekli kendimi sevecek bir şey bulamıyorum. Yüzümü kilomu cildini bedenimi hicbir şekilde beğenmiyorum. Kendimi salak gibi hissediyorum. Her acıdan yetersizmisim gibi hissediyorum. Hicbir şey yapamıyorum. Hep başka kızlar çok güzel çok vsss. Bıkmıyorum canım yanıyor. Hicbir şekilde başarısız bir insanim

Kilon boyun kaç ki? Ayrıca kaç yaşındasın? Ve neden bu kanıya vardın?

Eğer seni rahatsız eden bir durum varsa bunu düzeltmek te senin elinde canım

O zaman öncelikle psikolojik yardıma ihtiyacın var.Hepimiz hayatta bazı sıkıntılar çöküşler yaşıyoruz ama onı düzeltmek bizim elimizde başka kimse yardım edemez

Ya benim arkadasim 160 boyundaydı 78 kiloydu da simdi bildigin 56 kilo. Diyet ve spor birlikte hem kilo verdi hem de sıkılastı.

Cildin icin de bir doktora git kan degerlerine hormonlarına baktır.

Vücudumuzdaki hicbir aksaklık sebepsiz olmuyor.

Ben kendime spor kiyafetleri aletleri bakıyorum mesela. Hava güzellesti dışarıda kosu yapıcam vs vs..

Önce bence sen buraya boyunu kilonu cildinden neden rahatsz oldugunu vs yaz. Burada birsürü arkadasın ablan var hepsinin de güzellik tüyoları var. Emin ol iyi geliyor :)

Hayattaki idealiniz beğenilmek, güzel kız olmak gibi görünüşle ilgili olduğu müddetçe istediğiniz görüntüde olsanız da mutlu olamazsınız, yetersizlik hissi peşinizi bırakmaz.

Bir insan hayatta neyi önemsemeli, ne için çabalamalı, kendini neye adamalı bunun üzerine düşünün bir müddet. Kendiniz için önemli olmasını istediğiniz şeyleri belirleyip hayatı o şeyler için yaşamaya başlayın. Kendinizi birileriyle kıyaslamayın, birileri gibi olamamak derdiniz olmasın.

Üniversite okuyorsanız ücretsiz hizmet veren psikolojik danışmanlar vardır okul bünyesinde, onlarla görüşün. Ya da bir devlet hastanesinde psikiyatriste gidip psikologla görüşmek istediğinizi söyleyin, bu şekilde de ücretsiz psikoterapi alabilirsiniz.

Kendini böyle sev halin yoksa.
Misal biri bana kilo mu aldın ne deyince hıı bıngıl bıngıl oldum boş zamanlarımda yağlarımı mıncırıyorum diyorum.
Kendinle dalga geçmeyi öğren önce.
Bir diğer deyişle kendinle barışık ol.

içim karardı resmen pencere bile yok hayat görüşlerinde bir silkelen kendıne gel artık sismansan zayıflarsın yuzunde leke mı var sıldırırsın gıyım kuşam saç derken sen kendını bile tanıyamazsın her kadın yuzde yuz guzel değildirrr bunu bikere aklına koy elımızden geldıgınce kendımıze saygımızdan bakım yapmalıyız toplumda statü kazanmak cevreye gösteris yapmak ıcın değil suan saglıklı bir bedenın var sukretmelısın kendınden daha asagıda ınsanlara bak nasılda hayat dolu olmaya gayret edıyorlar kımse kımseden ustun değildir ama beterın beterı var demek ıstedım ..

Boyun kaç? Ay neyse sanırım uğraşamıycam ne dersek diyelim böyle düşüneceksin o zaman boşver nasıl biliyorsan öyle yap.
Bizi de bezdiriyorlar dimi :KK53: valla bende kendimden umudumu kesmiştim 36 yaşındayım ama 63 yaşındaki hatunu görünceye kadardı hoş o bütün yaşatısında öyle çıtırmış bense hep şişko :deli: eşiminde dediği gibi bundan sonra senin vücut kurtulmaz :olamaz::KK70:boğucam kocamı galiba :tokat:

Bizi de bezdiriyorlar dimi :KK53: valla bende kendimden umudumu kesmiştim 36 yaşındayım ama 63 yaşındaki hatunu görünceye kadardı hoş o bütün yaşatısında öyle çıtırmış bense hep şişko :deli: eşiminde dediği gibi bundan sonra senin vücut kurtulmaz :olamaz::KK70:boğucam kocamı galiba :tokat:

Benim yeğenim de var bu yaşta görsen çok güzel çıtı pıtı fıstık gibi ama o da aynen böyle ona da uyuz olmuştum konu sahibine de oldum o yüzden, cevabı bile saygısız, yeni nesil berbat maalesef.
Ayrıca eşin öyle dediğinde sen ne yaptın? Sanırım benim eşim dese bi tokat çakardım:))) ama sen yapma :))) bi de sorma Of şu kilolar gitmiyor eskiden ben de fittim ama hormon ilaçları falan filan mahvetti beni :/

Merhaba kızlar kendimi çok kötü hissediyorum sürekli kendimi sevecek bir şey bulamıyorum. Yüzümü kilomu cildini bedenimi hicbir şekilde beğenmiyorum. Kendimi salak gibi hissediyorum. Her acıdan yetersizmisim gibi hissediyorum. Hicbir şey yapamıyorum. Hep başka kızlar çok güzel çok vsss. Bıkmıyorum canım yanıyor. Hicbir şekilde başarısız bir insanim

Kendi kendinin düşmanı mısın sen acabaa ?
Bişeyler yap hepimizin yıldığı zamanlar olur.
Bi makyaj bile kendini güzel hissetmene yeterli olur en azından

X