Kendimi resmen böcek gibi hissediyorum artık.

Verdadmr14

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2022
66
25
Herkese merhaba. Estetik cerrah sayfalarından, alışveriş sitelerinden, makyaj malzemeleri nasıl kullanılır videolarından zar zor çıkıp bir kendime ne yapıyorsun diyebildim günler sonra.
Aşırı şişman, sürekli önünden yemek alınan, daha ilkokulda seni kimse almayacak böyle giderse denen bir evde resmen yemeğe sarılarak büyüdüm sürekli dalga geçildi, hala daha bir iki arkadaşım vardır hala yeni tanıştığım insanlarla çok rahat iletişim kuramam. Sonra biraz spor ve rejimle kendime geldim toparladım. Bu sırada yeni bir işe başladım ve hayatımın içine eden adamla tanıştım. İlk başlarda her şey olması gerekn gibi geliyordu ama sonraları başladı milletin saçını başını kıyaslamaya. Ben zaten kendimi hep eksik hissettim bu konuda sesimi çıkaramadım hiç. Sürekli yüz yüze baktığımız kızları övdükçe övdü sen kendine kadın mı diyorsun diye. Ben aç kaldım 36 bedene kadar düştüm bu sefer de yüzün kurbağaya benzedi senin, aşırı zayıfladın hastasın diye dalga geçmeye başladı. Zayıflayıp biraz özgüvenim yerine gelince millet için mi zayıfladın sen adamlara da bakarsın diye ruh hastası bir kıskançlık başladı. Arkadaşlarıyla tanıştırmadı 2 kelimeyi bir araya getiremiyorsun diyerek. Kavga ettik ortamdaki kızları övdü, onlar nasıl konuşuyor sen konuşamıyorsun fıstık gibiler sen haline bak, işte millet överdi o bana kıyafetlerine bak bilmem neler gibi giyiniyorsun derdi. Birlikte olduk ve ilk birlikteliğimdi çekingendim biraz, eski sevgilisini örnek vererek öff her şeyi ben yapıyorum kadın dediğin kıvrak olur dedi, vücudumda dalga geçmediği tek bir nokta yok sanırım. İnanılmaz kötü hissediyorum o zamanları hatırladıkça. Eski sevgilimi özledim öff ben o zaman seviyormuşum sana saygı duymuyorum dedi açık açık zaman geçirmiş. Aylardır ayrıyız ama ben bazı şeyleri aşıp devam edemiyorum. Burnumu yaptırdım zayıfladım ama benim sorunum dış görünüşüm değil farkındayım. Hala sürekli kıyafet alıyorum, onun hayvanlığı değil de benim sorunummuş gibi dert ediyorum her şeyi. Biriyle tanışırsam o da beğenmez diye düşünüyorum, zaten konuşamıyorum diye oysa o hariç birinden duymadım rahat olduğum ortamda hiç susmam. Evlensem vücudum kötü diyorum o beğenmedi diye.
İşin kötü tarafı her gün karşı karşıyayım ve övüp durduğu kadınların içine düşüyor aşırı mutlu, hiç olmadığı kadar rahat gözümün önünde ve ben kendimi kötü yetersiz hissediyorum. Ne yaptığının farkındayım ama çözüm bulamıyorum kendime.

Herkese merhaba. Estetik cerrah sayfalarından, alışveriş sitelerinden, makyaj malzemeleri nasıl kullanılır videolarından zar zor çıkıp bir kendime ne yapıyorsun diyebildim günler sonra.
Aşırı şişman, sürekli önünden yemek alınan, daha ilkokulda seni kimse almayacak böyle giderse denen bir evde resmen yemeğe sarılarak büyüdüm sürekli dalga geçildi, hala daha bir iki arkadaşım vardır hala yeni tanıştığım insanlarla çok rahat iletişim kuramam. Sonra biraz spor ve rejimle kendime geldim toparladım. Bu sırada yeni bir işe başladım ve hayatımın içine eden adamla tanıştım. İlk başlarda her şey olması gerekn gibi geliyordu ama sonraları başladı milletin saçını başını kıyaslamaya. Ben zaten kendimi hep eksik hissettim bu konuda sesimi çıkaramadım hiç. Sürekli yüz yüze baktığımız kızları övdükçe övdü sen kendine kadın mı diyorsun diye. Ben aç kaldım 36 bedene kadar düştüm bu sefer de yüzün kurbağaya benzedi senin, aşırı zayıfladın hastasın diye dalga geçmeye başladı. Zayıflayıp biraz özgüvenim yerine gelince millet için mi zayıfladın sen adamlara da bakarsın diye ruh hastası bir kıskançlık başladı. Arkadaşlarıyla tanıştırmadı 2 kelimeyi bir araya getiremiyorsun diyerek. Kavga ettik ortamdaki kızları övdü, onlar nasıl konuşuyor sen konuşamıyorsun fıstık gibiler sen haline bak, işte millet överdi o bana kıyafetlerine bak bilmem neler gibi giyiniyorsun derdi. Birlikte olduk ve ilk birlikteliğimdi çekingendim biraz, eski sevgilisini örnek vererek öff her şeyi ben yapıyorum kadın dediğin kıvrak olur dedi, vücudumda dalga geçmediği tek bir nokta yok sanırım. İnanılmaz kötü hissediyorum o zamanları hatırladıkça. Eski sevgilimi özledim öff ben o zaman seviyormuşum sana saygı duymuyorum dedi açık açık zaman geçirmiş. Aylardır ayrıyız ama ben bazı şeyleri aşıp devam edemiyorum. Burnumu yaptırdım zayıfladım ama benim sorunum dış görünüşüm değil farkındayım. Hala sürekli kıyafet alıyorum, onun hayvanlığı değil de benim sorunummuş gibi dert ediyorum her şeyi. Biriyle tanışırsam o da beğenmez diye düşünüyorum, zaten konuşamıyorum diye oysa o hariç birinden duymadım rahat olduğum ortamda hiç susmam. Evlensem vücudum kötü diyorum o beğenmedi diye.
İşin kötü tarafı her gün karşı karşıyayım ve övüp durduğu kadınların içine düşüyor aşırı mutlu, hiç olmadığı kadar rahat gözümün önünde ve ben kendimi kötü yetersiz hissediyorum. Ne yaptığının farkındayım ama çözüm bulamıyorum kendime.
Mesela doktora gitmek akla niçin gelmiyor.Belli ki sorun epeyi derinde ve bu 3 seansta çözülemez yıllarca bir yol alınmalı doktor ile.Nicin ülkemizde bu durum tam oturmadı hala bunun çözümü terapi.

aynanın karşısına geçsin de bi kıçına baksın o.

kesinlikle kendinizi üzmeye zerre değecek bir adam değilmiş karşınızdaki
Seven insan , varsa eğer kusurlarıyla sever
ve gerçekten seven insan istese de kusurları göremez
Gerçekten sizi sevmiyormuş , böyle düşünerek yolunuza devam etmek zorundasınız :KK43:
eğer biz önce kendimizi seversek , herkes bizi seviyor..
Gerçekten klişe ama eğer hayata geçirebilirsek faydasını görüyoruz
Kitap okumayı seviyorsanız eğer kişisel gelişim kitaplarından kendinize güzel bir liste yapın ve okumaya başlayın
Gerçekten çok iyi geleceğine emin olabilirsiniz
Mutlu olduğunuz şeyleri yapın , kendinizi sevin,kendinize sarılın,mutlu edin
en güzel ilacı bu :KK200:

Hayatına yeni birini almadan önce kendini sevmeyi öğren. Kendini kendi gözlerinle gör. Kusur bulmak için değil, güzel olan bi yerine odaklan. Mutlaka vardır, herkesin vardır. Eğer kendini sevmeden baska birini alirsan hayatına aynı sorunlari yasarsin. Sevileceğine inanmiyorsun çünkü kendini sevmiyorsun. Başkalarinin sözleriyle bakma kendine. Zaten insanlar iltifat cimrisi. Hem baskalariyla mutlu oluyorsa olsun, sen buna değil seni mutlu edemediğine odaklan. Seni mutlu edemiyor nokta. Kendine karsı nazik ol, sev kendini basla bi yerinden sevmeye.

kesinlikle kendinizi üzmeye zerre değecek bir adam değilmiş karşınızdaki
Seven insan , varsa eğer kusurlarıyla sever
ve gerçekten seven insan istese de kusurları göremez
Gerçekten sizi sevmiyormuş , böyle düşünerek yolunuza devam etmek zorundasınız :KK43:
eğer biz önce kendimizi seversek , herkes bizi seviyoru
Gerçekten klişe ama eğer hayata geçirebilirsek faydasını görüyoruz
Kitap okumayı seviyorsanız eğer kişisel gelişim kitaplarından kendinize güzel bir liste yapın ve okumaya başlayın
Gerçekten çok iyi geleceğine emin olabilirsiniz
Mutlu olduğunuz şeyleri yapın , kendinizi sevin,kendinize sarılın,mutlu edin
en güzel ilacı bu :KK200:
İnanın bu kadar değildi bu adama kadar kendimle problemim. Evet küçükken çok zorbalığa maruz kaldım ama aştım kendimi kabul ettim diye düşünüyordum hep. Sürekli eleştiri sürekli kıyas. Bir de yan yanayım ben o insanlarla düşünsenize sevdiğim insan sürekli çalışma arkadaşımın orasını burasını övüyor. Çok kötü hissettim kendimi hep.
Teşekkür ederim önerileriniz için bakacağım kitaplara

4 kere gittim terapiye onda da deli misin sen, biliyordum bir tuhaflık olduğunu zaten dedi ve ben de vazgeçtim.

Gittiğiniz kişinin doktor/psikolog olduğuna emin misiniz:KK57:Ben doktor değilim ama beden imajıyla ilgili probleminiz olduğu açık, küçükken ailenizin aşağılamaları sonucunda kafanızda yer etmiş. 36 bedenim diyorsunuz artık tombiş de değilsiniz. Okuyanlar yanlış anlamasın tombiş kızlar ezik, güvensiz olsun asla demiyorum. Konu sahibesinin ailesi berbat insanlar çocuklarının özgüvenini baltalamışlar konu kilo olmasaydı başka bir şey de bulurlardı eminim. Çevresi de berbat, tombişsin tombiş diyorlar zayıflıyorsun çok zayıfladın diyorlar manyamıilar resmen.

Konu sahibesi bence o hödükle siz konuçmayın asla hayvanın teki saygısız şerefsiz. Çevreniz de beş para etmez, memur olsam tayin ister giderdim herhalde toptan çevre değiştirir hayata yeniden başlardım bir de terapiyi ihmal emeyin tabi.

İnanın bu kadar değildi bu adama kadar kendimle problemim. Evet küçükken çok zorbalığa maruz kaldım ama aştım kendimi kabul ettim diye düşünüyordum hep. Sürekli eleştiri sürekli kıyas. Bir de yan yanayım ben o insanlarla düşünsenize sevdiğim insan sürekli çalışma arkadaşımın orasını burasını övüyor. Çok kötü hissettim kendimi hep.
Teşekkür ederim önerileriniz için bakacağım kitaplara

Leş gibi insanlar gerçekten, böyle iş ortamı mı olur :KK57:Ofis de, iş saatleri de çalışmak için iş arkadaşının gtüne bacağına bakmak için değil. Bunu o insanlara öylece söyleyin.

Hayatına yeni birini almadan önce kendini sevmeyi öğren. Kendini kendi gözlerinle gör. Kusur bulmak için değil, güzel olan bi yerine odaklan. Mutlaka vardır, herkesin vardır. Eğer kendini sevmeden baska birini alirsan hayatına aynı sorunlari yasarsin. Sevileceğine inanmiyorsun çünkü kendini sevmiyorsun. Başkalarinin sözleriyle bakma kendine. Zaten insanlar iltifat cimrisi. Hem baskalariyla mutlu oluyorsa olsun, sen buna değil seni mutlu edemediğine odaklan. Seni mutlu edemiyor nokta. Kendine karsı nazik ol, sev kendini basla bi yerinden sevmeye.
Bi noktada kendimle barışmaya başlamıştım bu adama kadar. Hatta öyle birini alabildim hayatıma ama böyle biri olabileceğini tahmin etmedim hiç. Bu kadar saf kötülük dolu bir insanla ilk defa bu kadar zaman geçirdim. Çok fazla örnek verebilirim bu olaylarla ilgili hayatımda kıyas, küçümseme, dalga geçme vs. Ama bu adam çok ayrı bir boyutta geldi üstüme. Seni benden başkası sevmezdi zaten, ben hayatımda ilk defa senin gibi birine bakıyorum diyerek.

4 kere gittim terapiye onda da deli misin sen, biliyordum bir tuhaflık olduğunu zaten dedi ve ben de vazgeçtim.

adamdan vazgeçeceğine terapiden vazgeçmek....

dön bu cümleyi on kere baştan oku..

ve hemen acilen tekrar terapiye başla..

başka türlü toparlanman mümkün görünmüyor..

Asıl sorunlu olan o. Manipülatif çakal. Siz terapiye devam edin, bunda hiçbir tuhaflık yok. Nasıl kolunuz bacağınız ağrıyınca doktora gidiyorsunuz, şimdiki probleminiz için de terapiye gideceksiniz bu kadar.

Leş gibi insanlar gerçekten, böyle iş ortamı mı olur :KK57:Ofis de, iş saatleri de çalışmak için iş arkadaşının gtüne bacağına bakmak için değil. Bunu o insanlara öylece söyleyin.
Çok güzel kızlar gerçekten, kendilerini geliştirmiş donanımlı insanlar. Ama her zaman için benden iyiler ve ondan iyiler olacaktı bu hayatta. İnsan kız arkadaşının yanında biraz dikkat eder, ne zaman bozulsak burnuna bak, göğüslerin iğrenç, dişlerin kötü sen çirkinsin 2 kelime konuşamıyorsun vs vs.

Keşke en başından bu beş para etmez adam ile vaktinizi harcamasaydınız. Madem size böyle hakaretler etti böyle aşağıladı neden devam etmesine izin verdiniz ki ? Lütfen kendinize saygı duyun emin olun kendinizden başka size iyi gelecek başka bir şey yok hayatınızdaki tek değerli şey kendinizsiniz. Kimsenin hayatınıza müdahale etmesine izin vermeyin

Umırsamayarak kendin içim yap nirşeyleri giymeyi yemeyi sen istediğin içim ye yada sen istediğin için zayıfla

X