Kendimi resmen böcek gibi hissediyorum artık.

hayat o kadar kısa ki zaman da en usta hırsız , güzellikte o kadar farklı bir kavram genellemesi yok. ama sizin hayatınız tek , yarın hastalansanız , kalbiniz atmayı bıraksa yine saçım , gözüm , yada o aslında kendi değersiz olan bey mi gelecek aklınıza yoksa içinde bulundugunuz girdabın pişmanlığı.
Hep aklımda zaten o durum. İleride çok pişman olacağım diye düşünüyorum ben de bu geçirdiğim zamanlara. O yüzden kurtulmak istiyorum bir an önce

Evet çünkü iyilesirsen ilk onu terkedeceksin. Kurban olarak kalmaya devam etmen için bu önemli. Lütfen kendini sev ve değerini fark et. Kimsenin seni almasına vs ihtiyacın yok. Kendi kendine de var olabilirsin.
Belki de öyle düşündü. Benim de tek istediğim kendi kendime yetebilmek, başkalarının değil benim ne düşündüğümün önemli olması, ben istediğim için diyebilmek her şeye

neden böyle yaptı, çünkü sizin doğru yola sapmanızdan bile korkmuş. o kadar benimsemiş ki sizi , siz kendi hayatınıza yön verdiginizde gelip yine içine edecek, kurtarın kendinizi
Umarım öyle bir şey yapmaz. Daha doğrusu yapamayacağı şekilde toparlarım. Asla istemiyorum öyle birini yakınımda. En kısa zamanda iş de değiştirmeye çalışacağım

Sıkıntı tam olarak bu aslında, söylediklerinde haklı olduğunu düşündüm içten içe çünkü hep bunu duydum sonra da ay şaka da yapılmıyor sana ya da senin iyiliğin için diyerek üste çıktılar bir de. Savunulur yanı yok tabii ama kendimce öyle düşündüm sanırım
Önce işe hatalarını sevmeyle başla. Vücudunu sev senin o çünkü bir başkasının değil o vücudu sen yönetiyorsun akıl senin aklın başkası ne karışır. Kişisel gelişim kitapları oku. Aynaya geç ve ben çok güzelim çok güzel fiziğim var artık kilolarımdan da arındım ben her şeyi başarırım diyerek kendini öp :) kendini motive etmeyi öğren.

Herkes aslında kendi içindeki çirkinliği sana yansıtıyor o dünya güzeli de olsan aynı muameleye maruz kalacaktın diyor, ben de bunu biliyorum ama çok maruz kaldım o yüzden amaan o da böyle manyak sal gitsin demem çok zor oldu. İnsan ilişkiyi bu zannediyor sürekli aynı döngüye girince ve daha önce yaşamayınca. Bir şeyleri de paylaşamamakla hata yaptım belki daha önceden farkına varabilirdim
Evet,bunu söyleyenler çok haklı aslında.İçindeki çirkinliği size yansıtmış.Bunu öyle güzel yapmış ki sizi bile buna inandirmis.Beni yanlış anlamayın sakin.Anlattiklariniza ve yorumlara bakınca kendimce şu kanıya vardım.Onun düşüncesine göre kendinden daha aşağıda birini,kendinden daha zayıf halkayi bularak içindeki ezilmislik duygusunu bastırmak.Zehrini size akıtıp,kendi ozguvenini tamir etmeye çalışmak olmuş.Bundan aldığı haz ve gazla kendinden çok daha üstün özelliklere sahip,zirvedekine ulaşmak.O zaman başarıya ulaşacağını düşünüyor.Sevgi bu değil.Sevgi iyileştirir,yaralarını sarar.Yaralarinin üstüne başka yara açmaz.Dedigim gibi sorunu siz değilsiniz.Onun savaşı egosu ve hırsıyla.Zirvedekine de ulaşsa bir süre sonra ona da aynısını yapacak.Onu da aşağılayacak,hor görecek,kusur arayacak.Belki onun da geçmişinde aynı yerden yaraları var.Belki de böyle bir ortamda büyüdüğü için ona göre normal olanı bu.Siz böyle bir parazitten kurtulduğunuz için dua edin.Bu adamla ömür geçmez.Allah'in sevgili kuluymussunuz.Kilo vermenize sagliginiz adına çok sevindim.Ama bundan sonra sadece bedeninizi değil,ruhunuzu da doyurun.Sadece dış güzelliğinize yatırım yapmayin.Ancak beden ve ruh sağlığı birlikteyse mutlu olabilirsiniz.Saglicakla kalın.

Önce işe hatalarını sevmeyle başla. Vücudunu sev senin o çünkü bir başkasının değil o vücudu sen yönetiyorsun akıl senin aklın başkası ne karışır. Kişisel gelişim kitapları oku. Aynaya geç ve ben çok güzelim çok güzel fiziğim var artık kilolarımdan da arındım ben her şeyi başarırım diyerek kendini öp :) kendini motive etmeyi öğren.
Yani ortalama bir güzelliğe sahip bir insanım aslında, kiloluyken kitap okurdum film izlerdim hayatım daha dolu ve anlamlıydı sanırım. Hep tek eksik hayatımda biri diyordum ama şimdi bakınca keşke hiç olmasaydı. Daha özgürdüm, daha cesurdum şimdiyse çoğu konuda 10 sene geriye gitmiş gibi hissediyorum kendimi çünkü bir ruh hastasına denk geldim ve hak ettiği şekilde cevap veremedim. Bu saatten sonra geçmişi bırakıp dediğiniz gibi kendimi öpmeye başlayabilirim 😊

Evet,bunu söyleyenler çok haklı aslında.İçindeki çirkinliği size yansıtmış.Bunu öyle güzel yapmış ki sizi bile buna inandirmis.Beni yanlış anlamayın sakin.Anlattiklariniza ve yorumlara bakınca kendimce şu kanıya vardım.Onun düşüncesine göre kendinden daha aşağıda birini,kendinden daha zayıf halkayi bularak içindeki ezilmislik duygusunu bastırmak.Zehrini size akıtıp,kendi ozguvenini tamir etmeye çalışmak olmuş.Bundan aldığı haz ve gazla kendinden çok daha üstün özelliklere sahip,zirvedekine ulaşmak.O zaman başarıya ulaşacağını düşünüyor.Sevgi bu değil.Sevgi iyileştirir,yaralarını sarar.Yaralarinin üstüne başka yara açmaz.Dedigim gibi sorunu siz değilsiniz.Onun savaşı egosu ve hırsıyla.Zirvedekine de ulaşsa bir süre sonra ona da aynısını yapacak.Onu da aşağılayacak,hor görecek,kusur arayacak.Belki onun da geçmişinde aynı yerden yaraları var.Belki de böyle bir ortamda büyüdüğü için ona göre normal olanı bu.Siz böyle bir parazitten kurtulduğunuz için dua edin.Bu adamla ömür geçmez.Allah'in sevgili kuluymussunuz.Kilo vermenize sagliginiz adına çok sevindim.Ama bundan sonra sadece bedeninizi değil,ruhunuzu da doyurun.Sadece dış güzelliğinize yatırım yapmayin.Ancak beden ve ruh sağlığı birlikteyse mutlu olabilirsiniz.Saglicakla kalın.
Rica ederim ne yanlış anlaması, zaman ayırıp yazıp ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.. Evet dış görünüşümle o kadar bozdum ki kafayı gerisini geliştirmek bir şeyler katmak hep geri planda kaldı. Belki de umursamayıp kendim olabilseydim bazı konular bu kadar etkilemeyecekti bile. Zararın neresinden dönsem kar diyeceğim artık sadece. Yardım alacağım, burnum-giden kilolarım yanıma kar kalacak ve daha mutlu devam edeceğim hayatıma diye umut ediyorum. Çok sağ olun 🍀

Hayatınızdan zehirli insanları çıkarın ve bu durumun altında yatan sebebi bulmak ve çözmek için mutlaka bir psikiyatristten terapi alın.
Böyle hissetmek sizin suçunuz değil, hisleriniz gerçekçi de değil. Size hissettirilen bu. Kimsenin size kötü hissettirmesine izin vermeyin. Sabırla terapiye devam edin, her şey yoluna girer.

Çok fazla insan var bu durumu yaşayan sen abartıyorsun diye çok dedim kendi kendime bu kadar zayıf olma insanlar neler atlatıp hayatına devam ediyor sonuçta. Ama tek başıma bazı şeylerin üstesinden gelemiyorum o yüzden keşke terapiye devam etseydim, en yakın zamanda başlayacağım tekrar
kişisel gelişim kitapları da okuyabilirsiniz. ben çok faydasını gördüm

Seni yerin dinine geçirip bundan güç alıp kendisini tatmin eden kişinin psikolojisi sağlıklı değil. Kötü hissetmen için bilerek yapmış her şeyi, aşırı kötü biri bu.

Hayatınızdan zehirli insanları çıkarın ve bu durumun altında yatan sebebi bulmak ve çözmek için mutlaka bir psikiyatristten terapi alın.
Böyle hissetmek sizin suçunuz değil, hisleriniz gerçekçi de değil. Size hissettirilen bu. Kimsenin size kötü hissettirmesine izin vermeyin. Sabırla terapiye devam edin, her şey yoluna girer.
Geçmişteki yaşantılar ve içten içe bu durumu kabullenmem büyük bir sebeptir ama asıl neden ne onu tabii bilmiyorum. Hep kendimi suçladım bu zamana kadar ben ama aslında tamamen onun bakış açısı ve kötü niyetliydi. Burda 2 gün konuşmak bile iyi geldi, terapiye mutlaka devam edeceğim

Seni yerin dinine geçirip bundan güç alıp kendisini tatmin eden kişinin psikolojisi sağlıklı değil. Kötü hissetmen için bilerek yapmış her şeyi, aşırı kötü biri bu.
Kötü mü hasta mı bilmiyorum ama insana iyi gelen bir tarafı yok onu biliyorum. Narsist yazmış birkaç kişi baktım aslında uyan özellikleri var ama uzman değilim belki de kişilik bozukluğu değil de kötü kalpli biri olmasıdır sebep. Allah kurtarsın onu da

Dermanınız estetisyende değil, Psikolog ya da psikiyatrda...
O adam dediğinizden de uzak durmanız şart, hala kızların içine düştüğünü gözlemleyip dert ediyorsunuz kendinize.:KK11:
Gözlemleme değil inanın suratına bir kez olsun bakmadım bu süreç içinde, ama yan masama geliyor mesela ilk zamanlar kalkıp lavaboya veya çay almaya gidiyordum ama sürekli yapamıyorum onu da dikkat çekerim diye. Ama insan kendisine yapılmayanları başkasına kahkahalarla kendini yırtarak yaptığını görünce üzülüyor şimdi yalan olmasın.
Estetik konusu kapandı tamamen artık, psikolog için de randevu almaya çalışıyorum

E siz de oturup bu söylediklerini mi dinliyorsunuz anlamiyorum ki.

Karşınıza geçip sen kadın mısin su kızların güzelliğine bak diyor. Siz de başınızı çevirip bakıyor musunuz.

Yani bu artık özgüvenim düşük, ailemde şöyle muamele gördüm böyle ezik yetiştim vs durumlarını aşmış. Her birimiz ailemizle ilgili belirle travmalar yaşadık. Ama sizinki acıdan zevk alma boyutuna ulaşmış.

Bu kadar lafı işitip bi de birlikte oluyorsunuz.

Doktora gitmenize laf ediyor. Ondan da vazgeçip hakaretlerini yükseltmesini bekliyorsunuz.

Ben öteki arkadaşlar gibi teselli edemeyeceğim. Kendinize yaptığınız şey hayatımda duyduğum en saçma ve onursuz şey. Şuursuzluk tam anlamıyla.
Bu kadar lafı işitmemiştim birlikte olduğumda. Birlikte olduk uzun da bir zaman geçti üzerinden sonra başladı sorunlarla birlikte bu tür konuşmalar. Çok alakasız konularla kavga etsek bile sürekli konu benim fiziksel özelliklerime kendimi ne zannettiğime, bir lütuf olarak kendisinin benimle olduğuna falan geldi. Sonra da birlikte olmadım hiç.
Siz de haklısınız, sadece insan bazı konularda net olduğu kadar durumun içindeyken net davranamıyor. Bir arkadaşım gelip bunları anlatsa ben de sizin gibi tepki verirdim belki ama işin içindeyken öyle olmadı. Sağlıklı değildik ikimiz de.

Bu adamın size böyle davranmasına nasıl izin verdiniz? O söyledi siz sustunuz mu yani 😳😳😳
Başlarda sustum, sonra cevap vermeye başlayınca küsmeleri başladı. Beni suçlamaya, her konuyla ilgili abartıyorsun şaka yapıyorum demeleri başladı. Sürekli ayrılık tehdidi vardı zaten ayrılırdım sen başka adamlara gitmek için hemen kabul ettin demeler. En sonunda ufak bir cinnet geçirince bitti tamamen. Ama uzun bir süre sustum maalesef.

Herkese merhaba. Estetik cerrah sayfalarından, alışveriş sitelerinden, makyaj malzemeleri nasıl kullanılır videolarından zar zor çıkıp bir kendime ne yapıyorsun diyebildim günler sonra.
Aşırı şişman, sürekli önünden yemek alınan, daha ilkokulda seni kimse almayacak böyle giderse denen bir evde resmen yemeğe sarılarak büyüdüm sürekli dalga geçildi, hala daha bir iki arkadaşım vardır hala yeni tanıştığım insanlarla çok rahat iletişim kuramam. Sonra biraz spor ve rejimle kendime geldim toparladım. Bu sırada yeni bir işe başladım ve hayatımın içine eden adamla tanıştım. İlk başlarda her şey olması gerekn gibi geliyordu ama sonraları başladı milletin saçını başını kıyaslamaya. Ben zaten kendimi hep eksik hissettim bu konuda sesimi çıkaramadım hiç. Sürekli yüz yüze baktığımız kızları övdükçe övdü sen kendine kadın mı diyorsun diye. Ben aç kaldım 36 bedene kadar düştüm bu sefer de yüzün kurbağaya benzedi senin, aşırı zayıfladın hastasın diye dalga geçmeye başladı. Zayıflayıp biraz özgüvenim yerine gelince millet için mi zayıfladın sen adamlara da bakarsın diye ruh hastası bir kıskançlık başladı. Arkadaşlarıyla tanıştırmadı 2 kelimeyi bir araya getiremiyorsun diyerek. Kavga ettik ortamdaki kızları övdü, onlar nasıl konuşuyor sen konuşamıyorsun fıstık gibiler sen haline bak, işte millet överdi o bana kıyafetlerine bak bilmem neler gibi giyiniyorsun derdi. Birlikte olduk ve ilk birlikteliğimdi çekingendim biraz, eski sevgilisini örnek vererek öff her şeyi ben yapıyorum kadın dediğin kıvrak olur dedi, vücudumda dalga geçmediği tek bir nokta yok sanırım. İnanılmaz kötü hissediyorum o zamanları hatırladıkça. Eski sevgilimi özledim öff ben o zaman seviyormuşum sana saygı duymuyorum dedi açık açık zaman geçirmiş. Aylardır ayrıyız ama ben bazı şeyleri aşıp devam edemiyorum. Burnumu yaptırdım zayıfladım ama benim sorunum dış görünüşüm değil farkındayım. Hala sürekli kıyafet alıyorum, onun hayvanlığı değil de benim sorunummuş gibi dert ediyorum her şeyi. Biriyle tanışırsam o da beğenmez diye düşünüyorum, zaten konuşamıyorum diye oysa o hariç birinden duymadım rahat olduğum ortamda hiç susmam. Evlensem vücudum kötü diyorum o beğenmedi diye.
İşin kötü tarafı her gün karşı karşıyayım ve övüp durduğu kadınların içine düşüyor aşırı mutlu, hiç olmadığı kadar rahat gözümün önünde ve ben kendimi kötü yetersiz hissediyorum. Ne yaptığının farkındayım ama çözüm bulamıyorum kendime.
Vala çaresizseniz çare sizsiniz.bence herkes psikolojik destek al diyecek .illakide alman lazım ama çözümü kendin ureteceksiniz en kötü barış muslu yu cok övuyorlar travma uzmani onu takip edin kitaplari var kitaplarla olamzsa randevu da veriyor .yaşadıkların kötü bir deneyim olmuş ama ders cikarip önüne bakarsin erkk ardsnda afedersin senin zaaflarindan yararlanmis seni üzmüş. sevgili asamasinda böyle biri olmamali idi hersey geldi gitti diyeceksin disarda iyi insanlarda var inan.yasadiklarini bundan sonra hicbir erkege anlatma güçlü kadin ol

Vala çaresizseniz çare sizsiniz.bence herkes psikolojik destek al diyecek .illakide alman lazım ama çözümü kendin ureteceksiniz en kötü barış muslu yu cok övuyorlar travma uzmani onu takip edin kitaplari var kitaplarla olamzsa randevu da veriyor .yaşadıkların kötü bir deneyim olmuş ama ders cikarip önüne bakarsin erkk ardsnda afedersin senin zaaflarindan yararlanmis seni üzmüş. sevgili asamasinda böyle biri olmamali idi hersey geldi gitti diyeceksin disarda iyi insanlarda var inan.yasadiklarini bundan sonra hicbir erkege anlatma güçlü kadin ol
Evet herkes hemfikir yardım almam konusunda ki en yakın tarihe randevu alabildim sonunda, biraz uğraştırdı ama gideceğim ve bu sefer devam edeceğim. Her şeyin sonunda iyi ki kurtulmuşum diyeceğime çok eminim aslında daha sakin kafayla düşününce. Kişisel gelişim kitapları sipariş ettim yazan isimlerin de hepsine bakmaya, takip etmeye çalışıyorum. Araya günler girdikçe de daha iyi hissediyorum kendimi. Bir de her gün görmesem pişkini daha da iyi olacaktım.

• Beğen
Reactions: Cac
Herkese merhaba. Estetik cerrah sayfalarından, alışveriş sitelerinden, makyaj malzemeleri nasıl kullanılır videolarından zar zor çıkıp bir kendime ne yapıyorsun diyebildim günler sonra.
Aşırı şişman, sürekli önünden yemek alınan, daha ilkokulda seni kimse almayacak böyle giderse denen bir evde resmen yemeğe sarılarak büyüdüm sürekli dalga geçildi, hala daha bir iki arkadaşım vardır hala yeni tanıştığım insanlarla çok rahat iletişim kuramam. Sonra biraz spor ve rejimle kendime geldim toparladım. Bu sırada yeni bir işe başladım ve hayatımın içine eden adamla tanıştım. İlk başlarda her şey olması gerekn gibi geliyordu ama sonraları başladı milletin saçını başını kıyaslamaya. Ben zaten kendimi hep eksik hissettim bu konuda sesimi çıkaramadım hiç. Sürekli yüz yüze baktığımız kızları övdükçe övdü sen kendine kadın mı diyorsun diye. Ben aç kaldım 36 bedene kadar düştüm bu sefer de yüzün kurbağaya benzedi senin, aşırı zayıfladın hastasın diye dalga geçmeye başladı. Zayıflayıp biraz özgüvenim yerine gelince millet için mi zayıfladın sen adamlara da bakarsın diye ruh hastası bir kıskançlık başladı. Arkadaşlarıyla tanıştırmadı 2 kelimeyi bir araya getiremiyorsun diyerek. Kavga ettik ortamdaki kızları övdü, onlar nasıl konuşuyor sen konuşamıyorsun fıstık gibiler sen haline bak, işte millet överdi o bana kıyafetlerine bak bilmem neler gibi giyiniyorsun derdi. Birlikte olduk ve ilk birlikteliğimdi çekingendim biraz, eski sevgilisini örnek vererek öff her şeyi ben yapıyorum kadın dediğin kıvrak olur dedi, vücudumda dalga geçmediği tek bir nokta yok sanırım. İnanılmaz kötü hissediyorum o zamanları hatırladıkça. Eski sevgilimi özledim öff ben o zaman seviyormuşum sana saygı duymuyorum dedi açık açık zaman geçirmiş. Aylardır ayrıyız ama ben bazı şeyleri aşıp devam edemiyorum. Burnumu yaptırdım zayıfladım ama benim sorunum dış görünüşüm değil farkındayım. Hala sürekli kıyafet alıyorum, onun hayvanlığı değil de benim sorunummuş gibi dert ediyorum her şeyi. Biriyle tanışırsam o da beğenmez diye düşünüyorum, zaten konuşamıyorum diye oysa o hariç birinden duymadım rahat olduğum ortamda hiç susmam. Evlensem vücudum kötü diyorum o beğenmedi diye.
İşin kötü tarafı her gün karşı karşıyayım ve övüp durduğu kadınların içine düşüyor aşırı mutlu, hiç olmadığı kadar rahat gözümün önünde ve ben kendimi kötü yetersiz hissediyorum. Ne yaptığının farkındayım ama çözüm bulamıyorum kendime.
Kaç yaşındasınız?

X