Kendimi salak hissediyorumm

mizirtilicizirti

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2014
447
104
Ya neden böyleyim konuşurken biri bişey söylediğinde pat diye kalıyorum sonra keşke şunu deseydim böyle deseydim saf gibi kaldım diyorum etrafıma bakıyorum temkinli düşünceli herkes uyanık ben mi salağım acaba diyorum yapı olarak karşımdaki insanı kırmamaya çalışan biriym o yuzden hazır cevap olamıyorum biri laf soksa donup kalıyorum off düşünmeden mi konuşan biriyim yoksa boşluğuma mı denk geliyo herkes her an uyanık mı geziyo anlamıyorum ben

Ya neden böyleyim konuşurken biri bişey söylediğinde pat diye kalıyorum sonra keşke şunu deseydim böyle deseydim saf gibi kaldım diyorum etrafıma bakıyorum temkinli düşünceli herkes uyanık ben mi salağım acaba diyorum yapı olarak karşımdaki insanı kırmamaya çalışan biriym o yuzden hazır cevap olamıyorum biri laf soksa donup kalıyorum off düşünmeden mi konuşan biriyim yoksa boşluğuma mı denk geliyo herkes her an uyanık mı geziyo anlamıyorum ben

Bir şey demek istiyorum, alttan alma ve kimseyi kırmaktan korkma. Korktukça daha çok üstüne gelip, daha fazla kırarlar seni. Sonradan keşke deseydim, söyleseydim diye düşünüp kendi kendini yiyeceğine bırak karşındakiler taksın kafaya söylediklerini.

Bir şey demek istiyorum, alttan alma ve kimseyi kırmaktan korkma. Korktukça daha çok üstüne gelip, daha fazla kırarlar seni. Sonradan keşke deseydim, söyleseydim diye düşünüp kendi kendini yiyeceğine bırak karşındakiler taksın kafaya söylediklerini.
Aynen karşıdaki beni kırmaktan korkmuyosa bende lafımı esirgememeliyim ama olmuyo işte yapamıyorum

Aynen karşıdaki beni kırmaktan korkmuyosa bende lafımı esirgememeliyim ama olmuyo işte yapamıyorum

Benim annem de senin gibiydi. Hep susardı. Onun için kavga ederdim sürekli :eek:
Artık değişti ama. Çat çat söylüyor valla, hep içine atmaktan hastalanacaktı neredeyse. Kendine yapma bunu.

Seni kıracak bir şey söylediklerinde hiç durma, sen de söyle. Bak nasıl rahatlayacaksın. :) İnsanın huyunu değiştirmesi zordur ama bence yaparsın ve yaparsan da çok rahatlarsın.
Zaten insanlardan çekindiğimden değil o an doğru kelimeleri bulsam diyeceğim ama kal geliyo aklıma gelmiyo sonra diyorum ah neden demedim

İnsanlar seni kırıyorsa sen de insanları kıracaksın. Sonra tepene çıkarlar. Lafını esirgeme. :KK66:

Ben de söyleyemem ama söyleyince de ağır konuşurum insanlar bunu anlamıyor işte kibarca duruyoruz nezaketten insanı hanımefendi çizgisinden kaydırıp çirkefe bağlatacaklar illa ki :KK70: hep diyorum söyleyeceğim söylemiyorum söylemiyorum sonra patlıyorum o zaman da ipler kopuyor.

zamanla değişirsiniz. bende sizin gibiydim. lafları duyup duyup üzülünce aştım kendimi. millet beni üzmeye çekinmiyor da ben mi onları kırmaya çekinecem. herşeyi diyorum artık bazen gülerek bazen ciddi.

yok o an bir donukluk yaşıyorsun ve muhtemelen aklına sonra geliyor söyleyeceklerin..insan ne zaman laf yiyeceğini önceden belirleyemez ama sana tavsiyem aklında birkaç cümle kur altta kalmamayla ilgili hazırlıklı gez biraz ...birde bazı sayfalar var sosyal medyada güzel okkalı sözler vs içeren onları takip et..aslında biliyomusun laf sokmak insanın zekasını geliştiriyormuş..bende kimseyi kıramam ama adamına göre davranacaksın bazı insanların anladığı dilden konuşacaksın ..eğer sana kırılıyorsa o da kırmayacak arkadaş

X