Kendimi şişko hissediyorum

hzlsel

👩🏻‍❤️‍👨🏻💙T
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2021
7.961
21.379
32
Aslında dert bile değil kabul ediyorum ama içimi dökersem rahatlarım gibi hissettim 1.5 senedir diyetteyim 50 kilodan fazla verdim şu an 1.70 boy 65 kilo yaklaşık on senedir hep kiloluyum 95 üstüyüm belki bunun etkisi vardır ama ben kendimi hala şişko hissediyorum çevremdekiler bana ne kadar zayıfladın 5li kilolarda gibi duruyorsun dediğinde hem mutlu oluyorum hem asla inanmıyorum sürekli kalori hesaplıyorum içtiğim ilaçtan sürdüğüm kremden kilo yapar diye işkilleniyorum bir şey yemeye korkuyorum kilo vermeye devam etmek istiyorum ama ailem sürekli karşı çıkıyor eşimle zaten sürekli kilo yüzünden kavga halindeyiz kilo al deyip duruyor oysa ben 38 bedenin mutluluğunu yaşıyorum ve daha fazla problem yaşamayalım diye diyeti bitirdim koruma dönemine geçtim ama dediğim gibi kendimi zayıf hissedemiyorum aynaya baktığımda ancak resimlere baktığımda böyle mi gözüküyorum diyorum sonra yok ya resim açısındadır bu kadar zayıf değilim deyip resimlere de inanmıyorum sanırım kiloyla kafayı bozduğum için iyice kafayı yedim🙈

Şöyle düşünün
Bir ogrenci surekli matematik gorurse iki sayiyi yan yana gorsun toplamaya cikarmaya calisir
Bir ogretmen nerede bir bozukluk gorurse ogrencisi kivamindaki insanlara mudahale etmeye calisir gibi gibi
Yani suregelen bir diyet programiniz olmus ve hayatinizi buna gore sekillendirmissiniz
Haliyle kalori hesaplamaniz tamamen dogal

Ben bir ara surekli ders calisiyordum ataninca bir bosluga dusmustum ders calismaya devam etmistim ajdjfk oyle dusunun

Yeni goruntunuze alismak icin cok zaman gecmemis zaten
Bir sure sonra baktiniz hala ayni inanamiyorum tanriiğgm bu got bu gobek nereye gitti, bu fistik da kimmis aaa benmisim tavrindaysaniz destek almayi dusunebilirsiniz.

Çünkü ‘güzellik’ algısı gözle görülen bir şeyden ötedir.
Hep derim, farazi sayılıyor lakin değil işte.
İnsanın kendini sağlıklı, iyi görmesi rakamlardan ve kalıplardan çok daha öte.
Sizinki bir takıntı olmuş, bunu çözmeniz lazım.
Evet normal kilodasınız artık ama algınızı değiştirmedikçe bunu görebileceğinizi sanmıyorum.

Yazdıklarınızı tam okuyamadım bile anlamsız sayılarla dolu ve tetikleyici olduğu için. Beden algınızı bozmuşsunuz besbelli, geçmiş olsun. Ayrıca sadece başlıktaki ‘şişman hissediyorum’ cümleniz bile o kadar çok şey anlatıyor ki umarım yardıma ihtiyacınız olduğunu siz de anlarsınız. Şişmanlık hissedeceğiniz bir duygu değil, kötü hissettiğinizde kötü, yetersiz, değersiz gibi kelimeler yerine şişman kelimesini kullanmayın lütfen. Mesela bi gün uyanıp uzun veya kısa hissediyor musunuz hiç? Ayrıca benim de dahil olduğum bir grup şişman kadın şu an seksi, özgüvenli ve mutlu hissediyor ama biri gelip şişman hissediyorum diyince gerçekten ofansif olabiliyor sanki şişman olduğumuz için kötü hissetmeliymişiz gibi.

Sezgisel yemeyi araştırın. Mutlaka psikolojik destek alın. Geçmiş olsun

İnsan yapabildiğinin daha fazlasını ister çünkü onun tadına varmıştır acaba daha ne kadar yapabilirim diye beyin ona farkında olmadan başka sebeplere ve bahanelere sararak süsleyerek önünüze sunar ve siz bunun bir oyun olduğunu farketmeden kendinizi ölüm diyetinin içinde buluveririrsiniz.
Durun silkelenin ve deyin ki biliyorum daha da fazlasını yapabilirim ama bu beni hem cirkinlestirir ve sağlığımı bozar.
İdeal kiloma ulaştım deyip konuyu ya beyninizde kapatacaksınız ya da destek alacaksınız.
Arkadaşlar da çok güzel şeyler yazmislar onlara da katılıyorum.

Aslında dert bile değil kabul ediyorum ama içimi dökersem rahatlarım gibi hissettim 1.5 senedir diyetteyim 50 kilodan fazla verdim şu an 1.70 boy 65 kilo yaklaşık on senedir hep kiloluyum 95 üstüyüm belki bunun etkisi vardır ama ben kendimi hala şişko hissediyorum çevremdekiler bana ne kadar zayıfladın 5li kilolarda gibi duruyorsun dediğinde hem mutlu oluyorum hem asla inanmıyorum sürekli kalori hesaplıyorum içtiğim ilaçtan sürdüğüm kremden kilo yapar diye işkilleniyorum bir şey yemeye korkuyorum kilo vermeye devam etmek istiyorum ama ailem sürekli karşı çıkıyor eşimle zaten sürekli kilo yüzünden kavga halindeyiz kilo al deyip duruyor oysa ben 38 bedenin mutluluğunu yaşıyorum ve daha fazla problem yaşamayalım diye diyeti bitirdim koruma dönemine geçtim ama dediğim gibi kendimi zayıf hissedemiyorum aynaya baktığımda ancak resimlere baktığımda böyle mi gözüküyorum diyorum sonra yok ya resim açısındadır bu kadar zayıf değilim deyip resimlere de inanmıyorum sanırım kiloyla kafayı bozduğum için iyice kafayı yedim🙈
Bu bi hastalıktı ama adını hatırlayamadım şimdi. Gözünüz eski benliğinize alışkın olduğu için aynaya bakınca onu görüyor. Bilinçaltınızda kiloyu çok takmışsınız. Kendinizi o tombiş hallerinizde gibi hissediyorsunuz.

Vücudunuzu ortaya çıkaran fiziğinizi belli eden zayıfladığınıI gösteren elbisellerle dar elbise yani bol bol foto çektirin. Sürekli bunlara bakın. Kafanızdaki sizi tekrar oraya kaydedin. Zamanla alışıcaksınızzz 🥰😬😬😬

Ah derdimiz kendimize alışmak olsun yaa bi kilolarımızdan kurtulakta 😁

Umarım sporla vermişsinizdir,aksi taktirde sizi rahatsız eden şeyin salmış vücut olacağını düşünüyorum.. spor yapan ve yapmayan iki tane 65 kilo insanı yanyana koyun çok farklı görüneceklerdir. Rakamlar değil yani mesele,fit olmak önemli. Herkesin bu konuda algısı farklı ama bende 170 boy 65 kilo olsam kiloluyum derdim. 5-10 kilo arası daha verirseniz incecik olursunuz. İncelirken kas kütlenizi korumayı unutmayın. Taş atmak isteyen tombişlere baştan söyleyeyim 175 cm boy 54 kiloyum.

Tebrik ederim guzel zayıflamışsınız. Aman dikkat anoreksia belirtileri göstermeyin. Bu haliniz on numara beş yıldız

Sporla vermediyseniz ve kas kütleniz saglam degilse zaten hala biraz fazlaniz var.

Ama beslenme ve kilo verme surecinde en önemli nokta gidalarla saglikli iliski kurabilmektir, siz bu adimi yok etmissiniz. Anoreksiya genelde böyle basliyor. Kesinlikle bir uzmanla görüsün.
Sürdürülebilir bir sürecte degilsiniz. Devam ettiremediginizde hem fiziki hem ruhen cokus yasayacaksiniz. Surekli kalori hesabiyla hayat kalitenizi de dusuruyorsunuz.

Umarım sporla vermişsinizdir,aksi taktirde sizi rahatsız eden şeyin salmış vücut olacağını düşünüyorum.. spor yapan ve yapmayan iki tane 65 kilo insanı yanyana koyun çok farklı görüneceklerdir. Rakamlar değil yani mesele,fit olmak önemli. Herkesin bu konuda algısı farklı ama bende 170 boy 65 kilo olsam kiloluyum derdim. 5-10 kilo arası daha verirseniz incecik olursunuz. İncelirken kas kütlenizi korumayı unutmayın. Taş atmak isteyen tombişlere baştan söyleyeyim 175 cm boy 54 kiloyum.
Tmm en güzel sensin cnm .s.s
Not: 170 boy 65 kilo tombiş bi hamiş

Hormonlar dengesiz tabi.. İlk hamileliğinde +25 ikinci hamileliğinde +17 kilo alan benden selam olsun sana tombiş hamiş. Çok normal,geçecek..
:))Umarım bu yazınız beni motive etti gerçekten, hayırlısıyla bir doğursam da atsam şu ödemlerimi ve şişkoluklarımı diyorum:bicak:

Tmm en güzel sensin cnm .s.s
Not: 170 boy 65 kilo tombiş bi hamiş
Hormonlar dengesiz tabi.. İlk hamileliğinde +25 ikinci hamileliğinde +17 kilo alan benden selam olsun sana tombiş hamiş. Çok normal,geçecek
:))Umarım bu yazınız beni motive etti gerçekten, hayırlısıyla bir doğursam da atsam şu ödemlerimi ve şişkoluklarımı diyorum:bicak:
32. Haftada o boya o kilo çok iyi. Milletin normal hali o,senin içinde doğmaya hazır bebek var neredeyse.. Ben hunharca yedim,acımadım ne kendime ne bedenime :) ama biliyorum bedenimi üzmezdi beni.. Lohusalık bitiminde 3-4 kilo fazlam vardı.. Geçiyor,gidiyor.. herşey normale dönüyor,yeterki sağlık olsun. En güzel zamanların tadını çıkar derim. Sağlıkla al kucağına bebeğini..

Hormonlar dengesiz tabi.. İlk hamileliğinde +25 ikinci hamileliğinde +17 kilo alan benden selam olsun sana tombiş hamiş. Çok normal,geçecek

32. Haftada o boya o kilo çok iyi. Milletin normal hali o,senin içinde doğmaya hazır bebek var neredeyse.. Ben hunharca yedim,acımadım ne kendime ne bedenime :) ama biliyorum bedenimi üzmezdi beni.. Lohusalık bitiminde 3-4 kilo fazlam vardı.. Geçiyor,gidiyor.. herşey normale dönüyor,yeterki sağlık olsun. En güzel zamanların tadını çıkar derim. Sağlıkla al kucağına bebeğini..
Çokk teşekkür ederim❤️🥰 kesinlikle öyle gerçekten tek gerçek sağlık, amin inşallah🙏🏼🥲

Psikolojik rahatsızlık boyutunda olabilir mi bu durum?

Sürekli kalori hesaplamak, yediklerimizi içimiz rahat bir şekilde yememek, yemek yerken sürekli kiloyu düşünmek bir yeme bozukluğudur. Çok kilo verdiğiniz için tekrar kilo almaktan korkuyorsunuz doğal olarak. Ben sizin kadar vermedim, 16-17 kilo verdim ciddi sporla. 36 beden oldum ama ben de inanamıyordum. Yedikçe kilo almadığımı farkettikçe sizin yaptıklarınızı yapmayı bıraktım. Kendiniz bu durumu aşamıyorsanız destek alabilirsiniz.
Bir de çok fazla detoks yapıp, çok az kalori ile verdiyseniz bu kiloyu bu da yeme bozukluğuna sebep oluyor.

X