Kendimle Barışık Değilim 😔

Bakıyorum çoğu kişi kilsiz tüysüz. Doğuştan gelen bir şey var bazılarında. Ama ben hep çabalamak zorundayım. Zoruma gidiyor bazen. Ve sorguladıkça da kendimden uzaklaşıyorum
Doğuştan gelen birşey mi var bazılarında o çoğu kişi nasıl kılsız tüysüz oluyor çıkınca cımbız bant cart yani :KK70:

Ne kadar yemek yediğinden bahsetmedim ki zaten az yemek yiyorum bundan kısılmaz. Bazı insanların yapısı gereği böyle olabiliyor bilmiyorum yaptığınız yorum beni kırdı çünkü insan kendini bilerek üzmez. Ben de daha zayıf daha güzel olmak isterdim ayrıca tek derdim kilo değildi ama sağolun kilomu daha çok dert edeceğim bundan sonra
Ne yiyorsun mesela? Bugun be yedin yazar misin?

Merhaba arkadaşlar. Ben 23 yaşındayım üniversite mezunu ve nişanlıyım. Nasipse yaza düğünüm var inşallah. Kendimi beğenemiyorum 😔Kendimi bildim bileli biraz kiloluyum. Kilo vermekte çok güçlük çekiyorum fakat kolay kilo alıyorum. Giyimim çok spor. Ama yaşıt arkadaşlarıma çevreme bakıyorum herkes süslü herkes bakımlı gibi geliyor bana. Şuan çalışmıyorum evdeyim. Spor tarzda giyinmeyi seviyorum ama bazen kendimi haspal gibi hissediyorum. Bazen çok kilolu hissediyorum. Kendimi beğenemiyorum ve bu yüzden dışarı çıkmak istemiyorum bazen. Bilmiyorum çok bunaldim şuan ağlayasım var. Siz böyle sorunlar yaşadınız mi neler yaptınız nasıl başa çıktınız. Kilo konusunda da doktora gittim vs ama bir sorunum yok sağlıksal. Ve mesela yüzümde tüyler var 1 senedir lazere gidiyorum. Eskiden dişlerim yamuktu ve diş teli taktırdım. Yani dış görünüşümde bir şeylerin iyi olması için hep acı çekmekten ya da zor yoldan uğraşmaktan çok bunaldim. Mutsuzum..
Tabi ideal bi dünyada hepimiz çok güçlüyüz, çok mutluyuz, çok güzeliz, her gün her saat kendimize inanıyoruz ve güveniyoruz...da kazın ayagı öyle değil işte.

Öncelikle her zaman tam ve mutlu hissedemeyecegimizi bi kabullenmek lazım. Neticede hayat anlardan ibaret. Mutlu anlar var, mutsuz anlar var. Kendimizi sevdiğimiz/beğendiğimiz anlar var, bi de hadi diyelim kendimizi sevsek de bazı özelliklerimizi o kadar da sevmediğimiz/beğenmediğimiz, değiştirmek istediğimiz anlar var. Tamamlanmış hissettiğimiz anlar var, eksik hissettiklerimiz var, o eksiklikleri tamamlamak için cabaladığımız ya da hicbi sey yapmadığımız anlar var. Şu an kendinizi içten içe kıyasladığınız, sizin tabirinizle "süslü ve bakımlı" olan kızlar için de var üstelik.

Hayatınız da bedeniniz de nasıl diyeyim kil kamuru gibi bi şey işte. Nasıl şekillendireceginiz size kalmış. Bi yerinden mutsuz oldugunuzda degistirmeye cekinmeyin o yüzden. Yeni tarzlar deneyin, yeni egzersizler, yeni beslenme alıskanlıkları deneyin. Yapın bozun tekrar yapın tekrar bozun. Ama denemeyi hic bırakmayın.

Zorlanıyorum diye sızlanmayın da. O işin şanından çünkü; emek, ter, kan, gozyası, acı olacak. Ortaya çıkan eser sizsiniz, yaşadıgınız her gün yeni bi sizle kendinizi yaratıyosunuz. Zorlanmadan olacak iş degil bu.

Zaten en sonunda yer yer güzel, zarif, ince işçilikli ama yer yer de yamuk, egri bügrü bi beden ve ruhla eserimiz son halini alacak, sonra emek emek insa ettigimiz kil tekrar topraga karısacak. Baska da bi sey yok elimizde, o yüzden aradaki zamanı iyi degerlendirmek, tadını cıkarmak lazım.

Gece gece kozmetik dertlerden nerelere geldik, ne anlatıyo bu kız diyeceksiniz. Ben de tam bilmiyorum :KK70:

Ama özetle demek istiyorum ki bu kadar büyütmeyin bu meseleleri. Su anki giyim tarzınızı begenmiyorsanız mesela bi yenisiyle degistirin. İlla o bahsettiğiniz yaşıtlarınıza da benzemek zorunda degilsiniz. Daha başka bi sey de deneyebilirsiniz. Önemli olan sizi dogru ifade eden seyler giymeniz, sizi yansıtan sekilde görünmeniz.

Siz resmen kendinizi diz izi yapmış esofman gibi hissediyosunuz, :KK53: özensiz, formunu kaybetmiş, yıpranmış. Hissettiginiz gibi de giyiniyosanız mutsuz olmanız normal. Öyle hissetmeyin iste onu diyorum.

Tel meselesinde iyi etmişsiniz sonra. Ağrılı ve gıcık bi şey olduğuna eminim ama aynı zamanda geçici ve katlanılabilir. Konuya böyle bakın.

Kilo vermek arzusundaysanız dünyada sizin gibi bi sürü kadın olduguni ve o kadınların bi kısmının da buralarda takıldıgını bilin. Diyet spor gruplarına takılın, yardımlasın. Cok canınıza tak ederse diyeti sporu bozun, kaptanınızdan fırcayı yiyin, sonra programınıza geri dönün.:p

Ha arada dediklerimin hicbirini yapmayın; kendiniz dahil her seye de uyuz olun, sevmeyin, mutsuz olun. Çünkü bunlar da olagan, gecici ve katlanılabilir seyler ve yerlerini mutluluga, huzura, neşeye bırakacaklar.:KK36:

Yüz için lazerden ziyade iğneli epilasyonu tavsiye ederim. Kılları tek tek almak biraz çin işkencesi gibi ama kesin çözüm 👍

Merhaba arkadaşlar. Ben 23 yaşındayım üniversite mezunu ve nişanlıyım. Nasipse yaza düğünüm var inşallah. Kendimi beğenemiyorum 😔Kendimi bildim bileli biraz kiloluyum. Kilo vermekte çok güçlük çekiyorum fakat kolay kilo alıyorum. Giyimim çok spor. Ama yaşıt arkadaşlarıma çevreme bakıyorum herkes süslü herkes bakımlı gibi geliyor bana. Şuan çalışmıyorum evdeyim. Spor tarzda giyinmeyi seviyorum ama bazen kendimi haspal gibi hissediyorum. Bazen çok kilolu hissediyorum. Kendimi beğenemiyorum ve bu yüzden dışarı çıkmak istemiyorum bazen. Bilmiyorum çok bunaldim şuan ağlayasım var. Siz böyle sorunlar yaşadınız mi neler yaptınız nasıl başa çıktınız. Kilo konusunda da doktora gittim vs ama bir sorunum yok sağlıksal. Ve mesela yüzümde tüyler var 1 senedir lazere gidiyorum. Eskiden dişlerim yamuktu ve diş teli taktırdım. Yani dış görünüşümde bir şeylerin iyi olması için hep acı çekmekten ya da zor yoldan uğraşmaktan çok bunaldim.

Kardeşim bende spora gittim diyetisyene gittim powerplaet makinalara girdim kavitasyon yaptırdım zumbalara gittim gastroloji ye testler yaptırdım dediğin gibi hem acılar çektim hem yoruldum kilolarım çok yoktu 70 ten 64 e indim 168 boyundayım ama gel gelelim 98 cm göbeğim var her gören hamilemisin diye soruyo inan psikolojim bozuldu bu kadar şey yapmama rağmen göbeğim 94 cm inceldi şimdi diox diye bir çay kullanıyorum intten bulabilirsin hiç yan etkisi yok ama inanılmaz iştah kesiyor bol su içiriyor valla hiç birşey yapmadan bu çayla kilomu koruyorum göbeğim olmsa fitim göbek sorunun yoksa bence senin için çok ideal olur bence bir dene birde bol bol inşirah suresi oku canım bunalımlı hallerinin geçmesi için Rabbim bu gecenin hürmetine sana ferahlık ve mutluluk versin😇

Spor giyinmmek paspal olmak değildir. Çok şık spor giyimlerde var. Guzellik icin de mecbur zor şeylere katlaniyoruz. Sadece siz değilsiniz emin olun. Kilolu olduğunuzu düşünüyorsanız mutlaka vermeye çalışın. Yas ilerledikce malum zor oluyor.

Asrın sorunu gerçekten.. Şu ki; herkes kendisi dışında ki insanları mutlu, zengin, bakımlı, huzurlu, sürekli gezen, sosyal, aktif, güzel, beğenilen, kuaförden güzellik merkezlerinden çıkmayan 7/24 bu durumda sanıp; kendisini de bakımsız, paspal, asosyal gördüğü için de içine kapanıyor, özgüveni düşüyor, sosyallikten kaçıyor, kendini beğenmemeye başlıyor, kendini eksik hissetmeye başlıyor ve sonra gelsin depresyonlar, gelsin psikolojik sorunlar. (Bu durumun içine kendim de dahil olmak üzere). Valla bende çok zayıfım kilo almaya çalışıyorum ama bende senin durumundaydım kendimi hiç beğenmezdim. Ama şööööööyle bi çevremde kendini beğenen insanlara baktım ve şunu gördüm; dişleri çok kötü olanlar da var, saçları çok bakımsız olanlarda var, aşırı zayıflar, aşırı kilolular, kıllılar, tüylüler, burnu büyükler, gözleri küçükler..... liste uzaaaar gider. Böyle insanları görünce dedim ki; “demek ki kendini sevmek için mükemmel olmaya gerek yok.” Ve şunu sakın unutma; sen kendini her türlü beğenirsen başkaları da senin eksiklerini görmeyecektir. Biraz klişe olacak ama klişeler bana göre gerçeklerdir; kendini sev, kimse mükemmel değil ♥️

Asrın sorunu gerçekten.. Şu ki; herkes kendisi dışında ki insanları mutlu, zengin, bakımlı, huzurlu, sürekli gezen, sosyal, aktif, güzel, beğenilen, kuaförden güzellik merkezlerinden çıkmayan 7/24 bu durumda sanıp; kendisini de bakımsız, paspal, asosyal gördüğü için de içine kapanıyor, özgüveni düşüyor, sosyallikten kaçıyor, kendini beğenmemeye başlıyor, kendini eksik hissetmeye başlıyor ve sonra gelsin depresyonlar, gelsin psikolojik sorunlar. (Bu durumun içine kendim de dahil olmak üzere). Valla bende çok zayıfım kilo almaya çalışıyorum ama bende senin durumundaydım kendimi hiç beğenmezdim. Ama şööööööyle bi çevremde kendini beğenen insanlara baktım ve şunu gördüm; dişleri çok kötü olanlar da var, saçları çok bakımsız olanlarda var, aşırı zayıflar, aşırı kilolular, kıllılar, tüylüler, burnu büyükler, gözleri küçükler..... liste uzaaaar gider. Böyle insanları görünce dedim ki; “demek ki kendini sevmek için mükemmel olmaya gerek yok.” Ve şunu sakın unutma; sen kendini her türlü beğenirsen başkaları da senin eksiklerini görmeyecektir. Biraz klişe olacak ama klişeler bana göre gerçeklerdir; kendini sev, kimse mükemmel değil ♥️
Bu arada şunu da ekleyim ki; sen “Ya kendini sev demek kolay ben kendimi bakımsız hissediyorum vs” demeden; gerçekten HER ŞEY kendini sevmekle başlıyor. Kendini sevmeye başladıktan sonra kendine, giyimine vs daha çok özeniyorsun. Kendini sevmeden ne kadar bakımlı olursan ol ne kadar güzel giyinirsen giyin yine de içinde o sevgi olmayınca olmuyor. Umarım anlatabilmişimdir.

Merhaba arkadaşlar. Ben 23 yaşındayım üniversite mezunu ve nişanlıyım. Nasipse yaza düğünüm var inşallah. Kendimi beğenemiyorum 😔Kendimi bildim bileli biraz kiloluyum. Kilo vermekte çok güçlük çekiyorum fakat kolay kilo alıyorum. Giyimim çok spor. Ama yaşıt arkadaşlarıma çevreme bakıyorum herkes süslü herkes bakımlı gibi geliyor bana. Şuan çalışmıyorum evdeyim. Spor tarzda giyinmeyi seviyorum ama bazen kendimi haspal gibi hissediyorum. Bazen çok kilolu hissediyorum. Kendimi beğenemiyorum ve bu yüzden dışarı çıkmak istemiyorum bazen. Bilmiyorum çok bunaldim şuan ağlayasım var. Siz böyle sorunlar yaşadınız mi neler yaptınız nasıl başa çıktınız. Kilo konusunda da doktora gittim vs ama bir sorunum yok sağlıksal. Ve mesela yüzümde tüyler var 1 senedir lazere gidiyorum. Eskiden dişlerim yamuktu ve diş teli taktırdım. Yani dış görünüşümde bir şeylerin iyi olması için hep acı çekmekten ya da zor yoldan uğraşmaktan çok bunaldim. Mutsuzum..
ben de eskiden baya kiloluydum sonra kilo verdim kilo verdiğim dönemde bile aynaya baktığımda hala fazlalıklarım var diyordum yakınımdakilere saçmala falan diyorlardı ki cidden çok zayıftım yani. bu kilo konusu kişinin kafasında bitiyor bence kilo verseniz de durum değişmeyecek, burda kim ne derse desin siz kendinizi olduğunuz gibi sevmediğiniz sürece hep mutsuz olacaksınız. fazla kilonuz olsa ve bu durum sağlığınızı tehdit edecek boyutta olsa kilo vermeniz lazım diyebilirdik ama tamamen kafanızda biten bir durum bu. ben de hiç beğenmezdim fiziğimi ama bu durumun beynimi çok meşgul ettiğini fark ettim ve bir de kendimi sevmeyi deneyeyim ne kaybedebilirim ki dedim ve daha mutluyum, kendimizi sevdiğimiz sürece mutluyuz, böyle düşünün :)

X