Kendimle barışmama yardımcı olun.

1 yıldır hemen hemen bende böyleyim. Kilo aldığımdan beri saldım kendimi. Zaten aram olmaz kombin işleriyle. Yani uzun uzun yapamam renk uyumu vs. Sade ama biraz şık birşeyler yapmaya çalışırım kendimce. Aynı sizin gibiydim deniyorum yok bende olmuyor. En son eşim bile dedi insanlar ne kilolar alıyor yine giyiniyor seç kendine güzel değişik seyler giyin diye😅 Şimdilerde 5 kilo verdim ama bu asla yeterli değil. Cildime bakımım sıfırdı şimdi yıkama jeli tonik vs aldım ama bu seferde cildim tepki vermeye başladı doktora gideceğim. Makyaj zaten yapmazdım uğraşamazdım ama biraz biraz kilo verdikçe birşeyler yapmaya basladım makyajımı maskeye rağmen yapıyorum saçlarımı düzleştiyorum. Evet kilo vermişsiniz ama bir kez o bıkkınlık hali geldi mi yapışıyor insana. Daha istekle daha hevesle yapın :) İnanın dümdüz olmaktansa insan kendine baktı mı vay be diyor. Ben kilolu halimle bakım, makyaj yaptığım zaman şey diyordum güzel kızım he aslında ama bakım bakmıyormusum kendime demek 😅 değişiyor insan.
Öyle haklısınız ki... Kilo gerçekten büyük etken. Bu arada cildinizin tepki vermesi normal olabilir. Eğer yeni başladıysanız ,cildin alışma süreci olabilir. Çok ciddi etkiler gözlemlemiyorsanız tabi.

Bıkkınlık hali evet ne güzel ifade etmişsiniz,yapışıp kaldı. Söküp atabilmem için atağa geçmeliyim önce ama atağa geçebilmem için de gücümü,özgüvenimi az da olsa kazanmam gerekiyor. Benzinsiz bi araba gibiyim😄

Kesin psikolojik. Görmüşsünüzdür çevrenizde kendini çok beğenen, seven fakat pek de beğenilecek bir yanı olmayanları 😊 mesele güzel olmak değil iyi hissetmek. Kim bilir böyle düşünmenize neden olan geçmişte ne yaşadınız
Neler neler yaşamadık ki,hala yaşıyoruz hatta... Her şeye rağmen buraya yazabilip,sizden yardım bekliyorsam kendimden umudu kesmemişim demek ki...🙂

bu konu üzerine bir kitap okuyorum ben de şu an, "uygulama rehberi".. hocam önermişti. burada da görünce hoşuma gitti :)) kendi üzerimde henüz bir etkisini görmedim tabii daha dün başladığım için, ama hem kendim, hem konu sahibi hanımefendi için faydalı olabileceğini düşünüyorum.
Çok teşekkürler! ❤️

Valla pandemi yüzünden ben de giyinmeyi unutmuşum öyle sap gibi duruyorum gardırobun önünde.

Biraz kilo fazlaniz var ama veriyormussunuz bu çok güzel. Diğer konulara gelince aşılmayacak şeyler değil hemen hepimizin sorunu. Benim de hiç hoş görünmeyen bir cildim var. Hiç bilmem kapatıcı ya da fondöten sürmeden bir rimel sürüp çıktığımı. Ama şükürler olsun ki en azından normal bir yüzümüz var. Geçen bir kızı gördüm yüzü yanmıştı. O kıza "bir rimel sürüp çıkamıyorum çok mutsuzum" desek ne kadar şanslı olduğumuzu düşünür.

Kimbilir ne kadar güzel bir yüzünüz vardır ayrıca. Sadece negatif baktığınız için öyle tepki veriyorsunuz. Kendinizi sevin, şükredin. Kombin konusunda moda bloglarindan fikir alabilirsiniz. Pinterestte bile çok güzel kombinler var bu konuda İnternet büyük nimet. Ben artık işin içinden cikamayinca parçaları yazıyorum. Mesela çizme - Jean kombin gibi. Gözüme güzel geleni eldeki imkanlarla uyguluyorum :)

Çok klişe ama aynada kendinize hayranlıkla bakarsanız bri yerden sonra bakış açınız değişiyor. Kendinize güvenin bu saçınızın daha parlak, cildinizin daha aydınlık görünmesini sağlayacak. Son olarak, ben de alnımin çok geniş olmasından şikayetciyim mesela herkesin derdi baska:) alnınızdan bir kaç sıra saç aldırıp genişletebilirsiniz ayrıca
Kendime hayranlıkla bakabilmem için önce benim buna ikna olmam gerekiyor sanırım🙂 Bir anda bu hale gelmedim,bir anda da evrileceğimi sanmıyorum açıkçası... Ama bi yerden başlamak gerek dedim artık,yaşım ilerliyor,ömrümün en güzel yılları çöp oldu,bari bundan sonrası için geç kalma Melez dedim. İyiki de yazmışım,her kelimenize,her cümlenize teşekkürler.

Güzel hissetmeniz hiçbir şarta bağlı değil. Kilo vermenize, göz altlarınızın açık olmasına, cilt renginizin eşitlenmesine... Bu kadar düşünmeyin, beğendiğiniz ve içinde iyi hissettiğiniz şeyi giyinin işte. Yakışıp yakışmamasına nasıl karar veriyorsunuz örneğin? Ben önceden göbeğim var şu bana yakışmaz diye çok beğendiğim kıyafetleri giymeyi reddederdim. Şimdi giyiyorum her şeyi. İnsanlar aa olmamış dese bile. İçinde iyi hissediyorsam, bedenime uyuyorsa oluyor demektir bu kadar. Neyi düşünüyoruz ki sürekli? Ben boş olduğum zamanlarda böyle şeylere çok kafa yorma eğilimindeyim belki sizinki de böyle bir dönemdir? Bir de siz biriciksiniz. Kendinizi kimseyle karşılaştırmayın.
Aynen aynen... Göbeğim var yakışmaz,bacaklarım yeterince ince değil olmaz. O yakışmaz,bu da olmaz diye diye alışveriş de yapamıyorum. İnsan beğenmez mi hiçbir yerini ya,valla beğenmiyorum. Fena halde buna inanıyorum. Bu arada boş değilim inanın. Yoğun bir iş hayatım var. Öncesinde de böyle düşünüyordum gerçi...

Çok teşekkürler! ❤️
sizinle benzer sıkıntıları ben de yaşıyorum, "hiçbir şey bana yakışmıyor" tarzı düşüncelerim epey arttı aldığım kilolarla birlikte. :KK43: ben de kilo vermeye çalışıyorum bu ara. ama yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla kendinize acımasız davranıyorsunuz - bu bende de var maalesef - eğer bu konuda kitabın faydasını görürsem paylaşırım sizinle de. :KK200: :KK200: bana öneren hocam klinik psikolojide doktora yapıyor, o yüzden etkili olabileceğini düşünüyorum ben, vaktiniz olursa öz şefkat konusunu bir araştırabilirsiniz. bence her şey gayet de güzel yakışıyordur ayrıca, kendinize bakış açınızı olumlu yönde birazcık değiştirebilirseniz siz de öyle düşüneceksiniz bence :KK37:

Elbetteki oldu ve ne acı ki,sebebin bu olduğunun farkındayım aslında! 57 kg da dönenin bir daha dönüp baktığı bir genç kızdım ben. Esmeralda’ya benzetilen siyah,gür saçlarım vardı. Sonra kapandım kendi isteğimle ama kendimi de kapattım sanki... Evlendim,ailemden çok uzağa gittim,farklı bir kültürün içinde buldum kendimi ve orada kaybettim sanırım. Önce psikolojik rahatsızlıklar buldu beni,ardından 20 kg kadar aldıran ağır ilaçlar,o zamanlar destek vermeyen (ama şimdi pişman) bir eş,ciddi anlamda dökülen saçlarım,stresten bozulan cildim ve bunu her gün aynada izleyen ben. Ailemin yanına gidince, sıklıkla duyduğum ne olmuş sana böyle çökmüşsün,cümleleri... Gitgide artık bunu kabullenmem ve sonuç. Gerçekten giyinmeyi unutmaya başladım. Kafamda kalan az miktarda saça şekil veremedikçe,aynadaki ablak suratımı suçladım,bu surata ne yapsan faydasız diye... Var sebeplerim, hem de çok var aslında! Toparlanmak istemem bu yüzden... Hani bir şarkı sözü vardı ya,ben böyle değildim,yaşarken oldum,diye...😄 Hah,o tam olarak benim işte.
hepimizin iyi zamanları kötü zamanları oluyor; baksan aynı kadınız ama ruh halimize göre kendimizi güzel ya da çirkin ya da berbat görüyoruz. yoksa 20 kilo biraz saç dökülmesi insanı çökertmez, o çevrenizdekilerin saçmalaması. ruh halimiz iyi değilse dış görüşünüşümüzde bir olumsuzluğu bin hissediyoruz galiba. güzel hisset güzel görün; işin en dipteki sırrı bu. dış görünüş açısından mesela benim de saçlarım incecik telli ve gür de değil hatta seyrek bile sayılır. şimdi şu çok popüler olan saç şekillendirici aleti aldım; sabahları beş dakika dalga yapma kısmıyla kurutunca birden saçlarım hacim alıyor, daha gür görünüyor. birkaç ay önce gluten yemeyi bıraktım; karın bölgemdeki yağlar derhal azaldı ve cildim arkadaşlarımın söylediğine göre daha sağlıklı ve parlak oldu. tuzu da kesebilsem ya da minimuma indirsem herhalde daha da iyi olacak cildim. ne yersen öyle görünürsün diyorlar ya; basit temizle nemlendir dışında ben bol su içerek olanı iyi tutmaya çalışıyorum. spor yapmak çok içimi sıkıyor o yüzden günlük azıcık yürüyüş sabah akşam düzenli birkaç dakika plankla az çok vücudumu formda tutmaya çalışıyorum. belki sizin de işinize yarar diye yazıyorum bunları. kombin konusuna da bence çok takılmayın. cildiniz parlak modunuz yüksekse ne giyseniz yakışır zaten. eğer zevkinizden çok emin değilseniz fazla renk desen stil kamaşasına girip iyice karıştırmayın. en basit renk kombinlerini en klasik kesimleri tercih edin. farklılığı aksesuarlarla yaratmaya çalışın; klasik etek ceket ya da pantolon gömlekle değişik büyük bir kolye ya da gösterişli bir bileklik gibi. böylece rafine bir zevkiniz var görünür. tesettürlü değilim ama tesettür giyim olmayan yerlerde de sizin giyebileceğiniz parçalar olacağını düşünüyorum. bütün markalara bakın internette zaman buldukça, sadece tesettür mağazalara ve onların fiyatlarına mahkum olmayın. uzun tunikler, kaftanlar mesela mango'da da bolca bulunuyor ya da polo garage'da filan. eskiden kendinizi güzel hissediyormuşsunuz ben o şimdi de o zamanki kadar güzel olduğunuzdan eminim. sadece buna inanın

sizinle benzer sıkıntıları ben de yaşıyorum, "hiçbir şey bana yakışmıyor" tarzı düşüncelerim epey arttı aldığım kilolarla birlikte. :KK43: ben de kilo vermeye çalışıyorum bu ara. ama yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla kendinize acımasız davranıyorsunuz - bu bende de var maalesef - eğer bu konuda kitabın faydasını görürsem paylaşırım sizinle de. :KK200: :KK200: bana öneren hocam klinik psikolojide doktora yapıyor, o yüzden etkili olabileceğini düşünüyorum ben, vaktiniz olursa öz şefkat konusunu bir araştırabilirsiniz. bence her şey gayet de güzel yakışıyordur ayrıca, kendinize bakış açınızı olumlu yönde birazcık değiştirebilirseniz siz de öyle düşüneceksiniz bence :KK37:
Öz şefkat konusunda derhal bir araştırmaya giriyorum.🙂 Ve evet,benim kendime bakışımı değiştirmem,sevmem,aynaya asık değil,güleç bir suratla bakmam gerekiyor. Ömür geçiyor ve farkında değiliz. Bu farkındalıkla en azından bir adım atmış olmamın sevinci var şimdi içimde... İyi ki varsınız Kk nın güzel kadınları. ❤️

hepimizin iyi zamanları kötü zamanları oluyor; baksan aynı kadınız ama ruh halimize göre kendimizi güzel ya da çirkin ya da berbat görüyoruz. yoksa 20 kilo biraz saç dökülmesi insanı çökertmez, o çevrenizdekilerin saçmalaması. ruh halimiz iyi değilse dış görüşünüşümüzde bir olumsuzluğu bin hissediyoruz galiba. güzel hisset güzel görün; işin en dipteki sırrı bu. dış görünüş açısından mesela benim de saçlarım incecik telli ve gür de değil hatta seyrek bile sayılır. şimdi şu çok popüler olan saç şekillendirici aleti aldım; sabahları beş dakika dalga yapma kısmıyla kurutunca birden saçlarım hacim alıyor, daha gür görünüyor. birkaç ay önce gluten yemeyi bıraktım; karın bölgemdeki yağlar derhal azaldı ve cildim arkadaşlarımın söylediğine göre daha sağlıklı ve parlak oldu. tuzu da kesebilsem ya da minimuma indirsem herhalde daha da iyi olacak cildim. ne yersen öyle görünürsün diyorlar ya; basit temizle nemlendir dışında ben bol su içerek olanı iyi tutmaya çalışıyorum. spor yapmak çok içimi sıkıyor o yüzden günlük azıcık yürüyüş sabah akşam düzenli birkaç dakika plankla az çok vücudumu formda tutmaya çalışıyorum. belki sizin de işinize yarar diye yazıyorum bunları. kombin konusuna da bence çok takılmayın. cildiniz parlak modunuz yüksekse ne giyseniz yakışır zaten. eğer zevkinizden çok emin değilseniz fazla renk desen stil kamaşasına girip iyice karıştırmayın. en basit renk kombinlerini en klasik kesimleri tercih edin. farklılığı aksesuarlarla yaratmaya çalışın; klasik etek ceket ya da pantolon gömlekle değişik büyük bir kolye ya da gösterişli bir bileklik gibi. böylece rafine bir zevkiniz var görünür. tesettürlü değilim ama tesettür giyim olmayan yerlerde de sizin giyebileceğiniz parçalar olacağını düşünüyorum. bütün markalara bakın internette zaman buldukça, sadece tesettür mağazalara ve onların fiyatlarına mahkum olmayın. uzun tunikler, kaftanlar mesela mango'da da bolca bulunuyor ya da polo garage'da filan. eskiden kendinizi güzel hissediyormuşsunuz ben o şimdi de o zamanki kadar güzel olduğunuzdan eminim. sadece buna inanın
Tavsiyelerinize çok teşekkürler! Hepsini dikkate alıp,uygulamaya geçeceğimden şüpheniz olmasın. Son cümleniz özellikle çok iyi hissettirdi.❤️ Çok sağ olun.

Öyle haklısınız ki... Kilo gerçekten büyük etken. Bu arada cildinizin tepki vermesi normal olabilir. Eğer yeni başladıysanız ,cildin alışma süreci olabilir. Çok ciddi etkiler gözlemlemiyorsanız tabi.

Bıkkınlık hali evet ne güzel ifade etmişsiniz,yapışıp kaldı. Söküp atabilmem için atağa geçmeliyim önce ama atağa geçebilmem için de gücümü,özgüvenimi az da olsa kazanmam gerekiyor. Benzinsiz bi araba gibiyim😄
Cildimde aşırı yanmalar var. Yıkama jelimi kesin değiştircen de tonik ve nemlendiriciye iyi para verdim 😂😂 inşallah doktor yok birşeyin der ben rozasea gibi geldi de. Valla ben bazen kiloluyum diye giymemezlik yaparım bazı seyleri sonra dışarıda bir görürüm benden daha özgüvenli kız benden daha kilolu çatır çatır giymiş bende saf saf bakıyorum. 🥲

Cildimde aşırı yanmalar var. Yıkama jelimi kesin değiştircen de tonik ve nemlendiriciye iyi para verdim 😂😂 inşallah doktor yok birşeyin der ben rozasea gibi geldi de. Valla ben bazen kiloluyum diye giymemezlik yaparım bazı seyleri sonra dışarıda bir görürüm benden daha özgüvenli kız benden daha kilolu çatır çatır giymiş bende saf saf bakıyorum. 🥲
Ooo yanma varsa aman dikkat! Dilerim çabucak geçer.
Ben de görüyorum evet,hatta kızıyorum bazen kendime neden giymiyorum diye ama içimde hayır giymemelisin diyen biri var.😂

Öz şefkat konusunda derhal bir araştırmaya giriyorum.🙂 Ve evet,benim kendime bakışımı değiştirmem,sevmem,aynaya asık değil,güleç bir suratla bakmam gerekiyor. Ömür geçiyor ve farkında değiliz. Bu farkındalıkla en azından bir adım atmış olmamın sevinci var şimdi içimde... İyi ki varsınız Kk nın güzel kadınları. ❤️
siz de iyi ki varsınız, dilerim her şey çoook güzel olur sizin için :KK37:

bu konu üzerine bir kitap okuyorum ben de şu an, "uygulama rehberi".. hocam önermişti. burada da görünce hoşuma gitti :)) kendi üzerimde henüz bir etkisini görmedim tabii daha dün başladığım için, ama hem kendim, hem konu sahibi hanımefendi için faydalı olabileceğini düşünüyorum.
Öz şefkat çok önemli ve zaman isteyen bir konu.
Fakat o kadar etkili ve guzelki ,kendinize "geçti, yanındayım" demek gibi..kendimize şefkat göstermediğimiz süreçte ,kendimizi çok fazla yargilariz begenmeyiz ,güzellikleri hakettigimizi düşünmeyiz,bu çok üzücü.
..bide bu konuda uzman kişilerin online atölyelerine katılın iyi gelecektir.

Kendinizi başkalarıyla kıyaslamayı bırakın. Öncelikle Kilo çok etkiliyor insanın psikolojisini.
Sağlığınızı ve yaşınızı da düşünerek kilo vermek için biraz girişimde bulunun. Malum 30-35ten sonra her sene vücuda 1-2 kg yapışıp kalıyor. Bu zinciri bir kırın. Kendinizi daha hafif hissedeceksiniz. Kıyafetleriniz de farkedecek.
Ayrıca herkes renkli kombinli giyinmek zorunda değil bence. Nasıl rahat ediyorsanız öyle güzelsinizdir ❤️

Kendinizi başkalarıyla kıyaslamayı bırakın. Öncelikle Kilo çok etkiliyor insanın psikolojisini.
Sağlığınızı ve yaşınızı da düşünerek kilo vermek için biraz girişimde bulunun. Malum 30-35ten sonra her sene vücuda 1-2 kg yapışıp kalıyor. Bu zinciri bir kırın. Kendinizi daha hafif hissedeceksiniz. Kıyafetleriniz de farkedecek.
Ayrıca herkes renkli kombinli giyinmek zorunda değil bence. Nasıl rahat ediyorsanız öyle güzelsinizdir ❤️
Evet,kilo bence de bu durumun yüzde 80 lik dilimini oluşturuyor. Kilo veriyorum,her gün istemesem bile iş yoğunluğundan dolayı da olsa:) mutlaka 10 bin adımım var. Bi 70 altına düşsem bile şahane hissedeceğim kendimi...

X