Kendini ait hissetmeme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

N U R

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Mart 2021
6.142
30.219
35
Kendimize ait bir evimiz var. Ne çabalarla aldık. Tek maaşlı bir iş ve borçlar. 8 yaşında 2. Sınıfa giden bir kızım var ve hayat çok pahalı. Hiç bir zaman hayalim yüksek standartlara sahip olmak olmadı. Kendi yağında kavrulan mütevazi bir yaşam her zaman bana daha çok cazip geldi. Anne olmak ve ev hanımı olmak beni mutlu ediyordu. Fazla bir beklentim olmadı. Kimseyi maddi anlamda kıskanmadım.

Gel gelelim dün ki mevzuya komşularla hava almak için kamelyaya oturalım maske mesafe kuralına da uyarız ne zamandır görüşmüyoruz diye görüştük. Herkes o kadar lüks yaşıyor ki çocukların okulu bütün kadınların altında araba ne kadar yakit yaktığı çocukların cep harçlığı marka kiyafetler yazın tatil planları derken ben kendimi çok çok konu dışında kaldığımı hissettim.
Çünkü benim kızım devlet okulunda yeri geldiğinde cebine harçlık koyamadigimiz marka giyimi gibi bir derdimiz hic olmayışı gibi durumlardan dolayı sohbeti seven ben öylece kalakaldım.
Zaten bana ne soru soruldu ne göz teması kuruldu.
Hani görünmez olursunuz da insanlar kendi aralarında konuşurlar ve sizi görmezler ya öyle hissettim resmen.
Çocukların derslerinden konu açmaya çalıştım çalışma tekniklerinden konu özel ders hocalarına yine beni aşan şeylere geldi.
Eve geldiğimde sadece şunu düşündüm biz buraya ait değiliz.
Kızım geçen gün anne bizim apartmandaki herkes en pahalı kolejlere giderken sadece ben neden devlet okuluna gidiyorum dışarıda beni görseler yüzüme bile bakmıyorlar anne biz çok mu fakiriz insanlar fakirleri sevmiyor mu diye soru sordu.
Uzun uzun açıkladım.
Eşime en basta demiştim bize burası fazla lüks burdan ev almayalım diye. O bizi rahat ettirmek için canını dişine takıp aldı. Huzur olmadıktan sonra evin saray olsa ne yazar.
Bizim durumumuz orta halli. Eşime desem ki burayı satalım daha mütevazi bir yere semte taşınalım orta halli bir ev bize daha çok huzur verir desem ya da dün ki olayları anlatsam onu incitir miyim?
Kendini yetersiz hisseder mi ?

Zor bir durum.çocuğunuzun etkilendiğini buradakilerin yabancı gibi davrandığını içlerine almadığını yumuşatarak anlatabilirsiniz..

Zor bir durum.çocuğunuzun etkilendiğini buradakilerin yabancı gibi davrandığını içlerine almadığını yumuşatarak anlatabilirsiniz..
Bugün konuşacağım ne tepki verecek bilmiyorum daha bu evin borçlari bitmemisken böyle bir şey teklif etmek.

Bu işin ucu =Maddiyat. Para ne kadar çoksa hayat standartı o kadar yüksek oluyor onların tatili, çocukların okulu vs hayat standartlarında normal ve olması gereken şeyler sizde tek eksik eve tek maaş girmesi sizde çalışın kazanın kendinizin beklentileri olmasa da çocuğunuza daha iyi bir hayat sunarsınız. Çalışan kadınlar niçin işi bırakmıyor sanıyorsunuz ki?
Öncelikle kendi geleceğimizin garantisi için ikincisi çocuklarımız için.

Kendimize ait bir evimiz var. Ne çabalarla aldık. Tek maaşlı bir iş ve borçlar. 8 yaşında 2. Sınıfa giden bir kızım var ve hayat çok pahalı. Hiç bir zaman hayalim yüksek standartlara sahip olmak olmadı. Kendi yağında kavrulan mütevazi bir yaşam her zaman bana daha çok cazip geldi. Anne olmak ve ev hanımı olmak beni mutlu ediyordu. Fazla bir beklentim olmadı. Kimseyi maddi anlamda kıskanmadım.

Gel gelelim dün ki mevzuya komşularla hava almak için kamelyaya oturalım maske mesafe kuralına da uyarız ne zamandır görüşmüyoruz diye görüştük. Herkes o kadar lüks yaşıyor ki çocukların okulu bütün kadınların altında araba ne kadar yakit yaktığı çocukların cep harçlığı marka kiyafetler yazın tatil planları derken ben kendimi çok çok konu dışında kaldığımı hissettim.
Çünkü benim kızım devlet okulunda yeri geldiğinde cebine harçlık koyamadigimiz marka giyimi gibi bir derdimiz hic olmayışı gibi durumlardan dolayı sohbeti seven ben öylece kalakaldım.
Zaten bana ne soru soruldu ne göz teması kuruldu.
Hani görünmez olursunuz da insanlar kendi aralarında konuşurlar ve sizi görmezler ya öyle hissettim resmen.
Çocukların derslerinden konu açmaya çalıştım çalışma tekniklerinden konu özel ders hocalarına yine beni aşan şeylere geldi.
Eve geldiğimde sadece şunu düşündüm biz buraya ait değiliz.
Kızım geçen gün anne bizim apartmandaki herkes en pahalı kolejlere giderken sadece ben neden devlet okuluna gidiyorum dışarıda beni görseler yüzüme bile bakmıyorlar anne biz çok mu fakiriz insanlar fakirleri sevmiyor mu diye soru sordu.
Uzun uzun açıkladım.
Eşime en basta demiştim bize burası fazla lüks burdan ev almayalım diye. O bizi rahat ettirmek için canını dişine takıp aldı. Huzur olmadıktan sonra evin saray olsa ne yazar.
Bizim durumumuz orta halli. Eşime desem ki burayı satalım daha mütevazi bir yere semte taşınalım orta halli bir ev bize daha çok huzur verir desem ya da dün ki olayları anlatsam onu incitir miyim?
Kendini yetersiz hisseder mi ?
Komşuçuluk yapmanızsanız sorun çözülür

Kendimi geçtim sonuçta olgun bir yaştayım ayağımı yorganıma göre uzatıyorum. dediğiniz gibi görüşmem olur biter. Ama çocuklar bizden daha çok etkileniyor.
Bir şey soruyorlar cvp vermeden önce bir yutkunuyorum.

Bugün konuşacağım ne tepki verecek bilmiyorum daha bu evin borçlari bitmemisken böyle bir şey teklif etmek.
Alırken hiç arastirmadinizmi kimler oturuyor mevkisi nasıl kim istedi evi orada eşinizmi. borcu varsa satmakda zor ustelemeden ağzını arayın kızımız böyle söyledi içten içe üzülüyor eksik hissediyor kendini diyebilirsiniz ortak nokta elbet bulunur...

Ev konusunda her şey fazlasına kadar var. Ama insanlar da etkiliyor işte.
Ben hiç düzgün bi komşuluk yaşamadım belki o yüzden ihtiyaç duymuyorum, eksiklik hissetmiyorum. Ama herkes bundan yakınıyor bence. Tabii sizin kararınız ama ev fiziki şartlarıyla güzelse ben düzen bozmazdım.

Bence insan kendi sosyoekonomik denkleriyle benzer bir çevrede yaşamalı. Ben komşuculuğu hiç sevmem. Merhaba iyi akşamlar günaydın falan dır ilişkim. Ama ben bir Yıl kadar lüks bir sitede oturdum. Yine komşuculuK yapmadım ama adamların arabalarının yanına kendi clionu park ederken bile ezikleniyorsun :KK48: Ben yapamazdım bir ömür. Bence direnmeye değmez.

Bu durumdan rahatsız iseniz çözüm taşınmak değil ki

Çocuğunuz da büyümüş siz de ekonomiye katılın

Biz de aksine daha orta sınıf çoğunluğun devlet okuluna gittiği bir sitede oturuyoruz burada da çocuğumun özel okulu bindiği bisiklet yahut 4 yıldır elimde olan aynı iPhone konu oluyor

Sende her şey var deniliyor mesela bu da beni geriyor

Evet bunlar var ama karı koca gece gündüz çalışıyoruz

Drama queen tarzı bi dert anlatışı. Ve cevap yazılması için acele etmesi de komik. Konu dışı bu sorgulama mesajınız ama yine de cevapladım. Konuya yorum yazınız.
Tamam :KK48:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X