kendini geliştirme, sorumluluklarını yapma günlüğü, beraber işlerimizi düzene koyalım

little bird

❤️‍🔥
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2011
3.235
5.412
Merhaba herkese, aslında bu günlüğü deftere yazmayı düşünüyordum ama sürekli evdeyim. Korona'dan dolayı daha da çok evdeyim. Çok fazla konuşacak arkadaşım yok. Gün boyu sevgilimle konuşurdum ve o bana yeterdi ancak ayrıldık ve yalnız hissettiğim için burda belki katılım olur, beraber hayatımızı düzene koyarız diye yazmaya karar verdim.

Bu günlüğün amacı beraber düzene koymak istediğimiz konuları yazıp ne kadar ilerleme kaydettiğimizi paylaşmak. Kişisel gelişim ve motivasyon sözleri, videoları paylaşmak. Bizi nelerin veya hangi düşüncelerin engellediğini de yazarak bulabiliriz. Ayrıca başta kendimizi tanıtırsak daha sıcak bir ortam olabileceğini düşünüyorum :). Aynı zamanda dertlerimizi, nasıl hissettiğimizi, duygusal ilerlememizi de paylaşabiliriz. Katılım olmama ihtimalini de göz önüne aldım artık bakalım ben önden başlayacağım 😄. Zaten düzenli olarak internete ve bu foruma giren biriyim. Sadece bugün yapmamız gerekenleri de paylaşabilir, uzun vadede gelişmesini istediğimiz şeyleri de. Kısacası amacım toplu bir günlük oluşturmak, bu yüzden bana katılmak isteyenleri bekliyorum 🤗

Kendimi tanıtacak olursam 25 yaşındayım, bekarım, üniversite yeni bitti sınavıma hazırlanıyorum. Genel olarak evdeyim.

Kendimi geliştirmek istediğim konular:
  • Her gün düzenli ders çalışmak, yapabildiğim kadar uzun süre çalışmak
  • Uykumu düzene sokmak
  • Kilo vermek (Karantinadan önce baya kilo vermiştim ama karantinayla 15 civarı kilo aldım ki karantina öncesi de fazla kilom vardı)
  • Duygusal yönden güçlenmek (Duygusal biriyim bu yüzden aşk, arkadaşlık,aile konularına önem veriyorum ve kolay boşluğa düşüp yalnız hissedebiliyorum)
  • Düzenli her gün 20 dk bölümümle alakalı bir kitabı okumak istiyorum. Önem sırası olarak daha az olduğu için 20 dk yeterli olacak.
  • Ve en önemlisi işlerimi ertelemeyi bırakmak :).

Son düzenleme:
Bugünkü hedeflerim:
  • Duş almak
  • Bölümümle alakalı kitaptan birkaç bölüm okumak
  • Diyete devam etmek
  • 1-2 saat ders çalışmak
  • Yürüyüş yapmak
Diyete 11 kasım'da başladım. Aslında amaç diyet değildi ama moral bozucu şeyler yaşadığım için 2 gündür pek bişey yiyemedim. Şimdi daha sağlıklı beslenicem. Belki buraya yediklerimi de yazarım, şimdilik üşeniyorum :).

10.11.2020'de kilom 86.5
11.11.2020'de kilom 85.3

Her gün tartılmayacağım bir süre sonra güncel halini yazarım. Bugünkü hedeflerimi ne kadar yaptığımı da ara ara paylaşırım :). Yürüyüşü sabah yapmıştım ama yine bugünkü hedefimdi diye yazayım dedim.

merhaba hayırlı olsun konunuz takipteyim ..
Karantinada çok aşırı kilo aldım.
Kendimize verimli olarak rutin oluşturmak çok önemli düzenli takip etmek insanın motive ediyor ..
Bende Evdeki temizlikle ilgili genelde yapmadan önce yapılacak zamanı düşünerek kendime bir zaman belirliyorum ve o işi o dakika veya saate kadar yapıyorum.Bu işler için küçük bir not defteri edindim.
Kendimden bahsedeyim 27 yaşındayım ,çalışıyorum
Üniversiteyi yeni bitirdim bende :) geç kalmış olsam da ..
Şimdi önümde bir sınav hazırlığı var. Smmm için çalışıyorum yada çalışacağım diyelim kitaplarımı aldım bekliyor ..
Siz ne için sınava hazırlanıyorsunuz ?

merhaba hayırlı olsun konunuz takipteyim ..
Karantinada çok aşırı kilo aldım.
Kendimize verimli olarak rutin oluşturmak çok önemli düzenli takip etmek insanın motive ediyor ..
Bende Evdeki temizlikle ilgili genelde yapmadan önce yapılacak zamanı düşünerek kendime bir zaman belirliyorum ve o işi o dakika veya saate kadar yapıyorum.Bu işler için küçük bir not defteri edindim.
Kendimden bahsedeyim 27 yaşındayım ,çalışıyorum
Üniversiteyi yeni bitirdim bende :) geç kalmış olsam da ..
Şimdi önümde bir sınav hazırlığı var. Smmm için çalışıyorum yada çalışacağım diyelim kitaplarımı aldım bekliyor ..
Siz ne için sınava hazırlanıyorsunuz ?
Merhabaa hoşgeldiniz teşekkür ederim. Ben de günü 3 e bölerek planlamayı düşünüyorum. Bugün tam olarak bölmedim de yavaş yavaş oturtucam. Kpss tarzı bir sınava hazırlanıyorum, şimdi burda birçok kullanıcı var; bir derdim varın da müdavimi olduğum için burdan söylemeyeyim ama özelden yazayım biraz tanınma korkum var paranoyağım :KK70:.

Merhabaa hoşgeldiniz teşekkür ederim. Ben de günü 3 e bölerek planlamayı düşünüyorum. Bugün tam olarak bölmedim de yavaş yavaş oturtucam. Kpss tarzı bir sınava hazırlanıyorum, şimdi burda birçok kullanıcı var; bir derdim varın da müdavimi olduğum için burdan söylemeyeyim ama özelden yazayım biraz tanınma korkum var paranoyağım :KK70:.
😂 hayırlısı olsun inşallah bir an önce kazanırsınız

Sabah erken kalkmak ve sonrasinda tekrar uyumamak en büyük hayalim. Onu bir yapabilsem her şey çorap söküğü gibi gelecek inaniyorum aafahaja. Mental olarak kendimi hazirlama surecindeyim yapacağim😂
Erken yatıp kalkmayı alışkanlık edinince alışıyor insan 😂 geç yatmak tüm gün modumu düşürüyor ve etkiliyor beni bunu fark edince düzene soktum gibi ben de. Ama hala çok uyuyorum geri yatıyorum bazen :/

• Duş almak -
  • Bölümümle alakalı kitaptan birkaç bölüm okumak +
  • Diyete devam etmek +
  • 1-2 saat ders çalışmak -
  • Yürüyüş yapmak + Uzun süredir görüşmediğim bir arkadaşım aradı ve baya konuştuk o yüzden program aksadı.

Harikasınız bende size katılacağım 😊
.....
Diyetini kaçamaksız uygula.
50 sayfa kitap oku
Dahiliye , anestezi ders notlarını çıkar .
Fizyoloji çalış. Terminoloji notlarını çıkar .
Çarşı işlerini hallet .
Evi toparla ve süpür.
Kpss matematik video izle + test çöz.

Harikasınız bende size katılacağım 😊
.....
Diyetini kaçamaksız uygula.
50 sayfa kitap oku
Dahiliye , anestezi ders notlarını çıkar .
Fizyoloji çalış. Terminoloji notlarını çıkar .
Çarşı işlerini hallet .
Evi toparla ve süpür.
Kpss matematik video izle + test çöz.
Hoş geldiniiz beraber daha da çok motive oluruz umarım 🤗

Bugün dünkü kiloyla aynı çıktım, zaten dün aniden çok vermemden belliydi 😄 muhtemelen başta su vermiştim, birazını toparlamışımdır. Bi sonraki tartılmam 20 kasımdan sonra olacak. Yürüyüşü de 2-3 günde bir yapmayı düşünüyorum.
Bugünkü planlarım:
  • Diyete devam
  • Çalışabildiğin kadar ders çalış
  • 20 dakika bölümünle alakalı kitap oku
  • Akşama kadar eline telefonu alma (herhangi bir arkadaşının mesajına/aramasına cevap vermek dışında)
  • Duş al

Uykumu düzene sokmak konusunda da meditasyon faydalı oluyor, hatta mucize gibi diyebilirim :). Dün gece uyuyamıyordum mesela, açtım bi meditasyon yatarken, gözlerimi kapatıp yapmaya başladım. Gözlerimi açtığımda sabah olmuştu.

X