Kepçe kulak ameliyatı olmak istiyorum

atomickien

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2018
32
15
Kızlar merhaba, aranızda çok yeniyim. Benim kulaklarımdan sadece biri kepçe. Saçımı açık bırakmaktan bıktım, daha önce ameliyat olmuş olan var mı? Bana fikir, doktor tavsiyesi, fiyat hakkında yardımcı olabilecek olan var mı, İstanbul'da yaşıyorum buralarda olursa daha iyi olur.

Bu arada kaç gün rapor almam gerekir? İş yerinden izin alamam diye korkuyorum :63::110::mad:

Merhaba ben yazın İstanbulda Ali Mezdeğide oldum çok memnunum sadece 2 gün saç bandı takmamı istedi doktorum o saç bandıyla günlük hayatıma devam ettim de sadece biraz ağrım oldu ama ağrı kesici ile idare ediyorsunuz. Cumartesi ameliyat olmuştum pazartesi pansuman yapıldı ve saç bandını çıkardık şişlik oluyor tabi ama işe gidebilirsiniz bence uzun süre rapor almanıza gerek kalmaz sormak istediğiniz bişey olursa yanıtlarım

Merhaba ben yazın İstanbulda Ali Mezdeğide oldum çok memnunum sadece 2 gün saç bandı takmamı istedi doktorum o saç bandıyla günlük hayatıma devam ettim de sadece biraz ağrım oldu ama ağrı kesici ile idare ediyorsunuz. Cumartesi ameliyat olmuştum pazartesi pansuman yapıldı ve saç bandını çıkardık şişlik oluyor tabi ama işe gidebilirsiniz bence uzun süre rapor almanıza gerek kalmaz sormak istediğiniz bişey olursa yanıtlarım

kısa sürede iyileşmenize çok sevindim. cevaplarınız için teşekkür ederim. ne kadara mala oldu ameliyat peki?

Bende 5yıldır yaptırmak istiyordum, bugüne nasip oldu. İnternette birçok yorum okudum ve video izledim. Bugünde sıcağı sıcağına ben bir yorum yazmak istedim. Kendimi tam anlamıyla hazır hissedince ameliyat olmaya karar verdim. Doktorum çok iyi biriydi, bana güven verdi. Lokal anestezi altında ameliyatı oldum. Konka denen kıkırdak yapının bir kısmını eksizyonla aldı ve deride eriyen dikiş attı doktorum. Yaklaşık iki kulak 1.5saat sürdü ve hiçbir şey hissetmedim. Ameliyat olurken kıkırdağın kesildiğini duyuyorsunuz ama hissetmiyorsunuz o yüzden korkmayın. Ameliyat sonrası baskılı pansuman ve sargı bezi ile sardı. Ctesi günü pansumanı açacağını söyledi, ondan sonra geceleri yatarken tenisçi bandı kullanmamı istedi bir süre. Baskılı pansuman çok kaba duruyor bu şekilde dışarı çıkmak ve işe gitmek mümkün değil açıkçası o yüzden en az 5gün izin almalısınız. Bu arada anestezi etkisi geçince ağrı hissetmeye başlıyorsun ve yemek yerken çiğneme sırasında pansuman ve ağrı yüzünden rahat yemek yiyemiyorsun. Ama yinede buna değer diye düşünüyorum. O yüzden her anlamda hazır ol, yaptır ve rahatla. Bir an önce topuz yapmak istiyorum saçlarımı :))

Ben 2250 ye hatay’da yaptırdım. Bu kadar para istiyorlarsa buraya gel yaptır ve dön, çok daha uyguna gelecektir :) bu arada pansumanım bugün açıldı. Kulaklarım gayet iyi görünüyor, ödem veya hematom yok. Sadece ağrı var o da katlanılmayacak kadar değil.

Merhabalar, Foruma yeni katıldım. Kepçe kulak ameliyatı olmak istiyorum. Aslında çok kepçe değil ama saçlarımı toplayamıyorum. Forumda nereye yazabileceğimden de emin olamadım. Kimi tavsiye edersiniz? Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba kızlar Ben ameliyat olalı 1 hafta oldu Adana'da oldum nerdeyse hiç ağrım olmadı.hiiiiç beklemeyin valla değmezmiş korktuğuma

ben de hiç korkmuyordum ameliyattan, ağrısı falan da çekilmez değil. ama açıldı kulaklarım. hele birisi tamamen eski haline döndü. doktorum dikişler atmıştır diyor. revizyon yapılabilir diyor. Revizyon nasıl olacak bilmiyorum. ilkinde ne kadar zor oldu revizyonu düşünmek bile istemiyorum. aynı zorluklar, aynı süreç... kulaklarınız çok kepçe değilse hiç yaptırmayın... açılma riski var unutmayın.

Ben 22 sene önce yaptırdım, iyikide yaptırmışım. Hiçbir sıkıntı problem eskiye dönme gibi bir sorunum olmadı

X