Kesede bebegi görememek lütfen yardımcı olun arkadaşlar🙏😭

Elagozluprenses

Üye
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2021
310
219
28
Arkadaşlar başlıkta bahsettiğim gibi kese içinde bebegide yolk sac da göremedik kese boyu 23 mm baştan beri tek bir doktora gittim başka bi doktora görünmedim ultrason cihazları arasında fark olur mu bilmiyorum yanı moralim çok bozuk 1 haftadir internette araştırmadığım konu kalmadı çoğu kişi 8. 9. Hatta 10. Haftalarında görmüşler bebeklerini kendimi kürtaja hazırladım ama doktora kalsa hemen kürtaja alıyor hic mi olağanüstü bir vakayla karşılaşmadınız ne kadar vicdansız olabiliyorsunuz anlamıyorum bana ultrasona göre tam 7 hafta dedi bu arada sizin basınıza yada çevrenizdeki tanıdıklarınızın basına böyle bisey gelen oldu mu😭alttan bakılmadı bu arada onu da zaten teklif bile etmedi nasıl bi doktorsa anlamadım birde göbek çevremde yağlanma var çok aşırı olmamakla birlikte hafif kiloluyum biliyorum evet normal şartlarda 6. Haftada kalp atışı duyulur ama ben olağan dışı bi olay yaşayan var mi basına belki değişik bisey gelmiştir ve çok geç görmüştür bebeğini bu kişilerden yorum bekliyorum lütfen 🙏🙏🙏

Bu kadar yoğun düşünceler varken neden başka doktora daha gitmiyorsun?
6. Haftada kalp atışı olmaz 4. Haftada kese 6. Tohum yani embriyo 8 de de kalp atışı beklenir genelde. Bunlar 2 hafta ileri geri sarkabilir. Sizinki 7 haftalıksa doktor otomatik kürtaj der zaten.
Aklınızda kalmasın gibip başka doktordan da görüş alın. Duruma göre zaten önünüz netleşir.

Vajinal bakacak baska bir doktora daha gidin.

Vicdan konusuna gelince, onlar doktor.

Rahminizdeki de yalnizca bir doku onlar icin.

Duygulariyla hareket edecek olsalardi yemin ederek meslege baslamazlardi.
Öncelikle Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim 🙏gerçekten ne kadar kolay onlara göre ben özel kliniği olan bi doktora gittim baştan beri ama suan yeni 1 sene falan olmus galiba deneyimi yok yani olağan dışı bir vaka görmemiş ya da belki oluşur diyemiyorlar acımasızlar bende vajinal baktıracağım doktorumu değiştirip insallah dualarınızı bekliyorum rabbim kimseye yaşatmasın bu durumu evladıyla sağlığıyla sınamasın kimseyi 🙏🙏😭

Bu kadar yoğun düşünceler varken neden başka doktora daha gitmiyorsun?
6. Haftada kalp atışı olmaz 4. Haftada kese 6. Tohum yani embriyo 8 de de kalp atışı beklenir genelde. Bunlar 2 hafta ileri geri sarkabilir. Sizinki 7 haftalıksa doktor otomatik kürtaj der zaten.
Aklınızda kalmasın gibip başka doktordan da görüş alın. Duruma göre zaten önünüz netleşir.
Cevapları görünce çok mutlu oldum gerçekten teşekkür ederim konu açıyorum çok az kişi cevap veriyor ya da vermiyor veren de olumsuz konuşuyor moralim bozuluyor daha çok ama sizlere teşekkür ederim 🙏yanı söyle ben doktordan duyunca baya bi üzüldüm ve kendime kabullendirmeye kötüye alıştırdım bos gebelik dedim sonra üzülmeyim diye ama bu doktora ne bir daha gelirim ne de kürtajımı burda olurum dedim iki hafta bekleyim baya sure geçmiş olsun tam netleşsin öyle başka bi doktora vajinal baktırayım bu kadar sure beklemeye de artık hersey netleşir bir sure daha beklemek zorunda kalmam dedim sürekli sürekli doktora git olumsuz doktora git olumsuz beni çok yordu baştan beri hep bi sıkıntı yanı söyle ilk adet tarihime hic uymuyordu 2-3 hafta var nerdeyse doktor ona bisey olmaz dedi ama yine de insan normal olmadığına üzülüyor sonra kese göremedik 1 hafta bekle git keseyi gör büyümüş iki hafta bekle kalp atışı duyamadik tekrar git gel git gel doktor bizi sürekli çağırdi çok yoruldum burdan gebelik düşünen arkadaşlara tek tavsiyem hemen test yaptım gebeyim diye gitmesinler bence 1 ay beklesinler zaten 7-8 haftalık oluyor bir bekleyince hersey netleşsin öyle diğer türlü insani çok yoruyor ve sacma sapan yok sen dis gebeliksin yok sen bos gebeliksin kürtaj hemen insanların moralini bozmaya hic hakları yok. Size tekrardan teşekkür ederim sizlerle sohbet etmek konuşmak rahatlatıyor beni hakkınızı helal edin 🙏

Öncelikle Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim 🙏gerçekten ne kadar kolay onlara göre ben özel kliniği olan bi doktora gittim baştan beri ama suan yeni 1 sene falan olmus galiba deneyimi yok yani olağan dışı bir vaka görmemiş ya da belki oluşur diyemiyorlar acımasızlar bende vajinal baktıracağım doktorumu değiştirip insallah dualarınızı bekliyorum rabbim kimseye yaşatmasın bu durumu evladıyla sağlığıyla sınamasın kimseyi 🙏🙏😭
Hala ayni sekilde konusuyorsunuz doktorlar icin. Acımasız, onlara gore kolay falan...

Allah askina duygusalligi bir kenara birakip olana bitene aglamak yerine baska bir doktora gidin. Doktor seçme özgürlüğünüz var.

Evet onlara gore kolay çünkü onlar doktorlar. Yemin ediyorlar duygusal bakmamak icin.

Oradaki bir doku, haftasina gore gelisim gostermediyse bir sorun var demek ki. Sorunlu dokunun vücudunuzda kalması size zarar verecek. Doktorlar icin oncelikli olan sizsiniz, sizin sagliginiz.

Acıyıp ne yapacaklar, acimanin bilimsel ne tarafi var?

Bir terörist agir yarali gelse, onu da tedavi etmek zorundalar. Işin icine duygusallik girse tedavi edemezler.

Anliyorum hassas bir donemdesiniz ama doktorlara suç yukleyip oturup aglamak bir çözüm degil.

Yeni bir doktora gidin. Universite hastanesine gidin. Arastirin doktorun adini google'a yazın.

Butun sorularınızı sorun, cevaplanmayan hicbir sorunuz kalmasin. Iciniz rahat bir sekilde çıkın.

Bu kadar endişe edeceğimi şu an kalkıp bir doktora daha giderdim yerinizde olsam devlet doktorlarına laf etmiyorum ama özelde daha bir ilgililer bilgilendirmeler oluyor tavsiye ederim
Çok Korkuyorum inanın biraz daha bekleyecek gücümde kalmadı ama gidecek gücümde suan 2 aylık olması gerekiyor ama her gittiğimde sorunlar sorunlar ve öğrendiğim günden itibaren ben doktordayım 1 hafta bekle gel 2 hafta bekle gel valla keske öğrendiğim zaman değilde ilk suan gitseydim stres falan olmayacaktı en azından rabbim kimseye yaşatmasın su durumu çok zormuş 🙏ben devlete sıra bulamıyorum yaşadığım şehir gerçekten beni bıktırdı hastane randevusu alamıyorum resmen o yüzden öğrendim günden beri hep aynı doktor özel kliniği olan bi doktora gittim gitmez olaydım rabbim insallah bundan sonra iyi insana çıkarsın müjdeli haber almayı nasip etsin🙏Ve birde diyeceğim şu ki benim icin de cok kesin konuştu doktor ama bekliyorum insanlar doktorları bence cok dinlemesinler yanı söyle söylenilen şeyleri araştırıp soruşturup biraz bekleyip öyle karar versinler çoğu insan doktor mağduru bence

Hala ayni sekilde konusuyorsunuz doktorlar icin. Acımasız, onlara gore kolay falan...

Allah askina duygusalligi bir kenara birakip olana bitene aglamak yerine baska bir doktora gidin. Doktor seçme özgürlüğünüz var.

Evet onlara gore kolay çünkü onlar doktorlar. Yemin ediyorlar duygusal bakmamak icin.

Oradaki bir doku, haftasina gore gelisim gostermediyse bir sorun var demek ki. Sorunlu dokunun vücudunuzda kalması size zarar verecek. Doktorlar icin oncelikli olan sizsiniz, sizin sagliginiz.

Acıyıp ne yapacaklar, acimanin bilimsel ne tarafi var?

Bir terörist agir yarali gelse, onu da tedavi etmek zorundalar. Işin icine duygusallik girse tedavi edemezler.

Anliyorum hassas bir donemdesiniz ama doktorlara suç yukleyip oturup aglamak bir çözüm degil.

Yeni bir doktora gidin. Universite hastanesine gidin. Arastirin doktorun adini google'a yazın.

Butun sorularınızı sorun, cevaplanmayan hicbir sorunuz kalmasin. Iciniz rahat bir sekilde çıkın.
Haklısınız gideceğim insallah ama bu sefer iyi araştıracağım birde vajinal muayene olmayı tercih edeceğim dualarınızı bekliyorum 🙏

Cevapları görünce çok mutlu oldum gerçekten teşekkür ederim konu açıyorum çok az kişi cevap veriyor ya da vermiyor veren de olumsuz konuşuyor moralim bozuluyor daha çok ama sizlere teşekkür ederim 🙏yanı söyle ben doktordan duyunca baya bi üzüldüm ve kendime kabullendirmeye kötüye alıştırdım bos gebelik dedim sonra üzülmeyim diye ama bu doktora ne bir daha gelirim ne de kürtajımı burda olurum dedim iki hafta bekleyim baya sure geçmiş olsun tam netleşsin öyle başka bi doktora vajinal baktırayım bu kadar sure beklemeye de artık hersey netleşir bir sure daha beklemek zorunda kalmam dedim sürekli sürekli doktora git olumsuz doktora git olumsuz beni çok yordu baştan beri hep bi sıkıntı yanı söyle ilk adet tarihime hic uymuyordu 2-3 hafta var nerdeyse doktor ona bisey olmaz dedi ama yine de insan normal olmadığına üzülüyor sonra kese göremedik 1 hafta bekle git keseyi gör büyümüş iki hafta bekle kalp atışı duyamadik tekrar git gel git gel doktor bizi sürekli çağırdi çok yoruldum burdan gebelik düşünen arkadaşlara tek tavsiyem hemen test yaptım gebeyim diye gitmesinler bence 1 ay beklesinler zaten 7-8 haftalık oluyor bir bekleyince hersey netleşsin öyle diğer türlü insani çok yoruyor ve sacma sapan yok sen dis gebeliksin yok sen bos gebeliksin kürtaj hemen insanların moralini bozmaya hic hakları yok. Size tekrardan teşekkür ederim sizlerle sohbet etmek konuşmak rahatlatıyor beni hakkınızı helal edin 🙏
Helal olsun ama boyle demeyin herkes öğrendiği an gitmeli çünkü dış gebelik tüplerin yırtılıp batın içi kanamalara sebep olabiliyor. Aynı şekilde boş gebelikte zararlı düşünsenize siz hamile değilsiniz ama vücut tüm hormonları siz hamileymissiniz gibi salgiliyor. Ayrıca gebeliği engelliyor.
Ben yerinizde olsam hiç beklemez bir başka doktordan daha görüş alırdım.

Helal olsun ama boyle demeyin herkes öğrendiği an gitmeli çünkü dış gebelik tüplerin yırtılıp batın içi kanamalara sebep olabiliyor. Aynı şekilde boş gebelikte zararlı düşünsenize siz hamile değilsiniz ama vücut tüm hormonları siz hamileymissiniz gibi salgiliyor. Ayrıca gebeliği engelliyor.
Ben yerinizde olsam hiç beklemez bir başka doktordan daha görüş alırdım.
Ya tabiki haklısınız dis gebelik tabiki tehlikeli zaten kendini belli ediyor agriniz kanamanız oluyor ben bi sıkıntı olmayanlar icin demiştim kanaması agrisi olmayan bence acele davranmasın yanı kese görünmesi için bile beta hcg 3000 olması gerekiyor onu takip edip gitmen gerekiyor ama rabbim herkese sağlıklı gebelikler nasip etsin insallah 🙏benim icin dualarınızı bekliyorum 🙏

Ya tabiki haklısınız dis gebelik tabiki tehlikeli zaten kendini belli ediyor agriniz kanamanız oluyor ben bi sıkıntı olmayanlar icin demiştim kanaması agrisi olmayan bence acele davranmasın yanı kese görünmesi için bile beta hcg 3000 olması gerekiyor onu takip edip gitmen gerekiyor ama rabbim herkese sağlıklı gebelikler nasip etsin insallah 🙏benim icin dualarınızı bekliyorum 🙏
Ederim canım. İnşallah boş değildir seninkide 🌺

Seni üzmek istemem ama yolk sacı yok ise ne yazık ki bebek oluşmaz.
Ben 6.hafta kontrole gittiğimde yolk sacı vardı ama bebek yoktu. 7. haftada tekrar kontrole gittik bebek ve kalp atışı vardı. 9. hafta tekrar kontrole gittiğimde ne yazık ki kalp atışı durmuştu ve kürtaj oldum.

Seni üzmek istemem ama yolk sacı yok ise ne yazık ki bebek oluşmaz.
Ben 6.hafta kontrole gittiğimde yolk sacı vardı ama bebek yoktu. 7. haftada tekrar kontrole gittik bebek ve kalp atışı vardı. 9. hafta tekrar kontrole gittiğimde ne yazık ki kalp atışı durmuştu ve kürtaj oldum.
İkiside yok bos gebelik icin kesin dedi doktor ama ben kendim bekleyip başka doktora görünmek istedim allahtan umut kesilmez 1-2 hafta beklemekte bi zarar olmaz kanama yoksa böyle şeylerde herkes icin söylüyorum acele etmesinler bir zararı dokunmayacak birseyse ani müdahale gerektirmiyorsa hemen bi karar vermesinler.sizin adınıza çok uzuldum rabbim size bol sabır versin bir daha böyle bir acı yaşatmasın.🙏Benim içinde bos gebelikse bile içim rahat etmiş oldu beklemeden apar topar kürtaj olsaydim vicdanen kotu olurdum rabbimden umut kesilmez verirsede vermezsede gelen hersey ondan biz herseyine razıyız çok şükür 🙏sizden bi ricam olacak siz yine de benim icin dua eder misiniz🙏

Başka bir dr gidin vajinal daha net sonuç veriyor ilk haftalarda gözükmez ki karnından ultrasonla bakmışsa

X