Tüp Bebek Merkezleri Kıbrıs Halil İbrahim Tekin Hastaları Buraya

Gecenin bu saatinde neden aklıma geldi burası bılmıyorum. Ustelık uzun zamandır girmiyorumda. Taaa en başa donup hersey bir bir gozumun onune gelince dedım vardır bunda da bir hayır. Belkı birilerinin guzel seyler okumaya ihtiyacı vardır. Cok uzun ve zorlu bir surecten sonra Halil İbrahim tekin ile tanıstım. İlk yumurta donasyonumuz hersey yolunda olmasına ragmen negatif oldu. Ama ikincide ben artık gozyaslarıma yenik düşmüş ağlayıp vazgectıgımı soyledıgım de bana donup kararlı ve emin bir sekilde bana izin ver basaracagız bu kez, demekkı gozden bırseyleri kacırdık bırseyler ters gıttı, hamile kalacağına en cok guvendıgım hatalarımdan biriydin ded. Sadece izin ver dedi ve son kez bırıne bu konuda guvendım. Sonuc şimdi dört yasına girmek üzere olan bırı kız bırı erkek ikizlerim var. Ne kadar istediğinizi biliyorum, söylenen onca vicdan azabı cektırecek konusmalar karsısında nasıl ikileme dustugunuzu, kendı ıcınızde acaba benım gıbı hıssedermıyım endılerı yasadıgınızı, gunahamı giriyorum dıye celiskiler yasadıgınızı bılıyorum.
Dusunmeyın, anne olmayı istemek bu hayatta gunahsa ben gunahına razı oldum. Kendı evladım gibimi hıssedıyorum ilk zamanlar tabiki hayır, oyle oy annesi ölsün modunda degıldım acaba ait hissetmiyormuyum derken bıgun yardımcımız tırnaklarını cok derin kestıgını farketmemle ıcım cız etti. Benımde canım yandı dedımkı annelik boyle birsey sanırım. Sonra biraz daha buyuduler ilk adımlarını gordum gozlerı bana ısıl ısıl bakarken. Anne dedıler, annem dediler şimdilerde benim annem deyip sıkı sıkı sarılmaları varki ömre bedel. Aklım cıkıyor bana birsey olacak diye. Bana birsey olursa onları bu hayatta benım gıbı kimse sevemez dıye. Cok hayal ettim cok bekledim, cok agladım. Allah hayal ettırmedıgı seyı nasıp etmezmıs. Hayal ediyorsan bıgun kavusacaksın çünkü "kunfeyekun"
Merhabalar kaç senesinde tedavi oldunuz ve kaç yaşındaydınız Ve ne kadar ödediniz cevaplarsanız çok mutlu olurum Üstünden çok sene geçmiş .
Merhaba arkadaslar arada gidiyorum takıp edıyorum halıl ıbrahım beyle tedavi olmayı düsündügümden beri arastırıyorum aslında kararsızım ben 3 kez denedım yumurta donasyonu tedavısı ama düsüş yasadm sımdı tekrar denemek ıstıyoruz son düşükten sonra aradan 2 yıl gectı cesaret bulup baslayamıyoruz ne yapıcaz hıc bılmıyoruz hem cok ıstıyorz cocugumuz olsun hem korkuyoruz ya tekrar hersey güzel gıderken kalbı durursa dıye o zaman ne yaparm dıyorum ıyıce piskolojımız bozuldu hangı doktora guvenecegımızı sasırdık neden düsük yapıyorum kalbı atan bebegın neden kalbı durur hersey güzel gıderken anlamıyorum
Merhabalar benimde bebeklerimin kalbi duruyor

Yok cnm kimse aramadi ben olmiycani biliyodum cunku endometriyum 8 in altinda olunca olmuyomus benimki 8 altindaydi senin dedigin gibi bu fizyo terapi de hikaye kimse aramadi sormadi aynen yemedim icmedim para biriktirdim ama sonuc husran sen de kendini asla degersiz gorme birde soyle dusun cnm oyle evlatlar var ki anasina emdigi sutu burnundan getirten evlatlar var belki boylesi daha hayirli bir de bu tarafini dusun cnmm dilerim hayirli bi evladin olur ama her seyin en iyisini Allah bilir uzme kendini. Allah buyuk
Durumunuz ne oldu?Insallah iyi seyler olmustur bu zaman icinde

BEN bağış yumurta ile tüp bebek tedavisi yaptırkmak içi yakın doğu Üniversite Hastanesini seçtim. Üniversite deye güvendim . Hastanenin kadın doğum doktoru Burcu Özbakır ile tüp bebek tedavi yapılmasına anlaştık. Yaşım gereği doktor Kıbrıs Türk cumhuriyeti Sağlık Bakanlığından izin aldı. Amma belli sebeplerden dolayı 15 ay sonra tedavi için Kıbrıs'a gitme şansım oldu. Doktor hanım izin süresi geçmesine rağmen yeni izin almadan ve en önemli sağlık testlerini yeniletmeden tedaviye başladı ve en önemlisi eşimin son sperm testi 17 ay önce yapıldığına bakmayarak yeni test istemedi. Tedavi uygulandı. 5 bin us doları alındı bizden. Ve bütün bu işlemler doktorun ekip arkadaşları tarafından çok kaba, usulsüz şekilde yapıldı. Doktoru ise tedavi süresinde toplam 15 dakika bile görmedim. Transfer öncesi doktor hanım embriyonları ikinci yeni düşük kalitede olduğunu ve bundan dolayı gebe kalma şansımın az olduğunu söyledi. Neden düşük kalite sürüme ise eşimin spermi kalitesi yetersizdi dedi. Eğer böyle se; neden doktor hanım son 17 ayda sperm testini yenilemedi eşimin 62 yaşı var. Bu yasada Belli ki her ay her şey deyişe bilir. Kalitenin düşük olduğunu bilip hiç tedaviye gitmezdim ve o kadar zaman. Para boşu – boşuna harcamazdım. 17 ay öncesi sperm testi için ise doktor hanımın yorumu – motalitesi düşük amma kalite yeterli, semen ciddi bir problem çıkarmayacak -.
Tedaviden 15 gün sonra gebe kalmadığımı bildik den sonra hastanenin hasta hakları birimi ile görüştüm. Bütün bilgileri tahlil sonucu ve yazışmalar dahil bize gönderin dediler hepsini yaptım. Sonrasında defalarca hasta hakları birimi M** hanıma telefon açtım, her defasında 10 kere aradıktan sonra kendisine zor ulaşa bildim ve her defasında size yazılı bilgi verilecek diye söyledi ama hiçbir bilgi verilmedi. Sonunda başhekim yardımcısına ulaştım. O benim haberim yok. Araştırıp size yazılı bilgi vereceğim dedi. Üstünden 1 aya yakın zaman geçmesine rağmen yine hiçbir haber yok. Hastanenin doktorlarının, baş hekim yardımcısının ve hasta hakları biriminin hedefi hasta memnuniyeti değil. Tek hedefi paradır. kesinlikle tüp bebek tedavisi için Yakın doğu Üniversite hastanesini seçmeyin.
Durumunuz da bir degisiklik oldu mu bu zaman zarfinda?Umarim hayirlisi olmustur

arkadaşlar merhaba, halil ibrahim tekin de yani hit te yasadığım kötü bir deneyimi sizinle paylaşmak istiyorum. genelde merkezlerde olumlu olursa o merkez iyi, olumsuz olursa o merkez kötü diye bir düşünce var. sırf bu yüzden daha gebelik testimi yapmadan buraya yazmak istedim.,
merkeze gittiğimde aslında herşey yolunda gibi gözüküyordu, başta dediler 10 yumurta toplandı, sonrasında dediler 7 kaldı,sonra 5.. bunlara takılmadım, 5 de olsa benim için yeterliydi. ta ki transfer akşamına kadar. akşam diyorum, çünkü gündüz planlanan transfer halil beyin istanbula yetişmesi gerektiği için, gece yarısı 3 e çekildi. zaten o ayrı bir gerginlik yarattı o aksam transfer olacaklara, ki nerden baksanız benim sayabildiğim 7 transfer vardı.
ben onada takılmadım, benim asıl canımı sıkkan,transfer öncesi sanırım zerrin hanım emin değilim,gelip transfer edilecek embriyo hakkında bilgi vermek istedi. embriyonun kalitesini sorduğumda, saat erken olduğu için daha blast seviyesine gelmediğini, kalitesinin tranfere uygun olduğu gibi saçma bir açıklama yaptı. ben daha türkiyelerden geliyorum, o kadar ilaç uygulaması alıyorum ve o doktor müşterisi için uygun olmayan bir saatte, uygun olmayan bir embriyo transfer ediyor. peki dedim embriyolağa, dondurlmuş kalacak mı? " yarın bakıcaz, eğer donduralacak kalitede varsa, donduracağız!" dediği an, ben hiç birşeyin yolunda gitmediğini anladım. zaten hemşireninde bilgisi var muhtemelen onun suratta düşük! transfer oldu, ertesi gün merkeze gittik geriye donduralacak embriyo kalmadığını söylediler!!!! hemen her soruma cevap yazan hemşire, afedersiniz beni iplememeye başladı. benim moral tabi yerlerde. donduralamayacak kadar kötü kalitede de olan bir embriyo, nasıl gebelik getirecek. ? benim yumurtam kaliteli değil diye burda deneme yapıyorum, karşılaştığım şey yumurta kalitesizliği.! kimbilir kaç kişiye böldüler o yumurtaları? neye yanacağımı şaşırdım, paramın gittiğine mi yanayım, haybeye 10 gündür toplam hayatım boyunca alacağım hormona mı yanayım. ? acayip derece de gerginim. yarın test var ama gebelik olacağına hiç inanmıyorum.
Merhaba, su an ki durumunuz nedir? Insallah olumlu olmustur ve pes etmemissinizdir

Merhabalar cok uzun zaman once konusulmş ama bnde bu sene hit e gtmeyi düşünüyrom banada bilgi verirmisinz tecrübeli olanlar yazabilirmi

arkadaşlar merhaba, halil ibrahim tekin de yani hit te yasadığım kötü bir deneyimi sizinle paylaşmak istiyorum. genelde merkezlerde olumlu olursa o merkez iyi, olumsuz olursa o merkez kötü diye bir düşünce var. sırf bu yüzden daha gebelik testimi yapmadan buraya yazmak istedim.,
merkeze gittiğimde aslında herşey yolunda gibi gözüküyordu, başta dediler 10 yumurta toplandı, sonrasında dediler 7 kaldı,sonra 5.. bunlara takılmadım, 5 de olsa benim için yeterliydi. ta ki transfer akşamına kadar. akşam diyorum, çünkü gündüz planlanan transfer halil beyin istanbula yetişmesi gerektiği için, gece yarısı 3 e çekildi. zaten o ayrı bir gerginlik yarattı o aksam transfer olacaklara, ki nerden baksanız benim sayabildiğim 7 transfer vardı.
ben onada takılmadım, benim asıl canımı sıkkan,transfer öncesi sanırım zerrin hanım emin değilim,gelip transfer edilecek embriyo hakkında bilgi vermek istedi. embriyonun kalitesini sorduğumda, saat erken olduğu için daha blast seviyesine gelmediğini, kalitesinin tranfere uygun olduğu gibi saçma bir açıklama yaptı. ben daha türkiyelerden geliyorum, o kadar ilaç uygulaması alıyorum ve o doktor müşterisi için uygun olmayan bir saatte, uygun olmayan bir embriyo transfer ediyor. peki dedim embriyolağa, dondurlmuş kalacak mı? " yarın bakıcaz, eğer donduralacak kalitede varsa, donduracağız!" dediği an, ben hiç birşeyin yolunda gitmediğini anladım. zaten hemşireninde bilgisi var muhtemelen onun suratta düşük! transfer oldu, ertesi gün merkeze gittik geriye donduralacak embriyo kalmadığını söylediler!!!! hemen her soruma cevap yazan hemşire, afedersiniz beni iplememeye başladı. benim moral tabi yerlerde. donduralamayacak kadar kötü kalitede de olan bir embriyo, nasıl gebelik getirecek. ? benim yumurtam kaliteli değil diye burda deneme yapıyorum, karşılaştığım şey yumurta kalitesizliği.! kimbilir kaç kişiye böldüler o yumurtaları? neye yanacağımı şaşırdım, paramın gittiğine mi yanayım, haybeye 10 gündür toplam hayatım boyunca alacağım hormona mı yanayım. ? acayip derece de gerginim. yarın test var ama gebelik olacağına hiç inanmıyorum.
Merhaba, yazınızı okudum ama profilinize baktığımda aslında Halil beyde hamile kaldığınızı gördüm. Tebrik ederim 💕 Gülşen hemşire benim de hemşiremdi. Bazen geriliyoruz ama Halil bey çok iyi bi doktor hakkını vermek lazım 🙏🏻 o sebepten bu yazınızı keşke düzeltseniz hakkında kötü reklam gibi oldu

X