Kılıçdaroğlu'ndan Sümeyye Erdoğan açıklaması

Ne kadar alışmışlar farkında mısınız her yanlışa ses çıkarın diye bekliyorlar, kendi elleri armut topluyor çünkü.

Tutan mı var madem büyük bir hakaret olduğunu düşünüyorsunuz ortada siz başlatın imza kampanyasını, gidin protesto düzenleyin, yürüyüş yapın? Hem hiçbir şey yapmıyorsunuz hem de haksızlığa ses çıkarmaya üşenmeyip cesaret eden insanlara ekstra sorumluluk yüklüyorsunuz yok kediye köpeğe yürüyorlarmış da Sümeyye Erdoğan'a yürümemişler...Bütün dünyanın yükü aktivistlerin olsun zaten siz de yattığınız yerden ahkam kesin anca.

Kaldı ki dün zaten bu konuda ayıp edildiğini, böyle bir tweetin çok gereksiz olduğunu da yazdık konu kapandı en son.

aynen. o konuya yazıldı zaten. gelip birde buna mı yazmak zorundayız.

Sayet dun banlanmamis olsaydi arkadas aciklamami yapacaktim.Bu hakaret davasinda SUmeyyenin devlet erkani statusune girdigini biliyor musunuz? Sumeyye kim ya ? Bilal kim? Beden devlet adami statusunde sursun davalari? Adalet,esitlik arayanlar,kedi kopek icin ayaklaniyorsunuz diyenler,acin gozlerinizi de bakin bir olaylar nasil ilerliyor..

pkk li, ulkesinin askerini oldurmeyi kendine amac edinmis, silahi sehit kanlarina bulanmis kadin militanin oldurulup resmi paylasilinca cigir cigir bagiran kadin haklari savunucusu , (sozde) Türk vatandasi , Ataturkcu (!) vatandaslarin bu konuda sessiz kalisi ayrimciligin en iyi ornegi...
Vatan hainine uzulup ,ulkesinin Cumhurbaskanina inat kizina yapilan hakaretlerde sukunete burunen ilginc bi dusunce yapisi ....
Hayretteyim !!!

İnsanlar ne kadar meraklı diğer insanları sözde Türk vatandaşı sözde Atatürkçü yapmaya. Bir de konu niye hep Atatürk e getiriliyor. Bir de bir sürü üye çok mantıklı şeyler yazmış niye onlar gözardı ediliyor da bir sürü ünlemle !!! Biten cümleler döşeniyor. Aklımda deli sorular. Kendilerine oy vermeyeni adamdan bile saymayan kendilerine oy verene de troll diyen şahıs değil mi bunlar. Anlamadım ki niye siz yapmıyorsunuz dediğiniz şeyleri biz bu dediklerime rağmen peşinizden geliriz

pkk li, ulkesinin askerini oldurmeyi kendine amac edinmis, silahi sehit kanlarina bulanmis kadin militanin oldurulup resmi paylasilinca cigir cigir bagiran kadin haklari savunucusu , (sozde) Türk vatandasi , Ataturkcu (!) vatandaslarin bu konuda sessiz kalisi ayrimciligin en iyi ornegi...
Vatan hainine uzulup ,ulkesinin Cumhurbaskanina inat kizina yapilan hakaretlerde sukunete burunen ilginc bi dusunce yapisi ....
Hayretteyim !!!
Tıpkı gezide ki gibi. Gezi parkı belediyesi akp li olan biri tarafindan yönetildiği için ortalık yakılıp yıkıldı. Allahın sopası yokya kısa bir süre sonra chp li yalova belediyesi onlarca ağacı kesti. Nedense orada çevrecileri göremedik. Ülkesini bbc ye cnn e şikayer eden jölelileri göremedik..

Sozde Ataturkcu olmayanlar kendi askerine silah dogrultani savunmazlar . Ataturkcuyum , milliyetciyim diye gecinen ve soyledikleriyle bagdasmayan ifadelerle komik duruma dusenlere duydugum tek his "acima" ....

ha bu arada, siyasi gorusumu bilmeden elestirenlere soylemis olayim,sagci solcu diye ayirmiyorum, insan olarak bakildiginda bu boyle.

Sozde Ataturkcu olmayanlar kendi askerine silah dogrultani savunmazlar . Ataturkcuyum , milliyetciyim diye gecinen ve soyledikleriyle bagdasmayan ifadelerle komik duruma dusenlere duydugum tek his "acima" ....

ha bu arada, siyasi gorusumu bilmeden elestirenlere soylemis olayim,sagci solcu diye ayirmiyorum, insan olarak bakildiginda bu boyle.

Siz niye sürekli Atatürk ü katıp duruyorsunuz araya. Hangi partiden olduğunuzu hiç merak etmiyorum da Atatürk hakkında lisede okuduğunuz kitaplar dışında ne biliyorsunuz çok merak ediyorum.

Pkk li kadina hanfendi sus dien Arinca bi ton laf yazdik sayfalarca . Ama sumeyye erdogana tik yok kimseden . O kadin degil demi . O diktatorun kizi ona istediniz kadaf hakaret edin . Adaletini sevdim ulkem

Burada atıp tutan AKP'li arkadaşlarına seslendiği varsayıyorum zira onlar senin bu acını seninle paylaşabilirdi. Onlar nerede acep??? Onlar neden sana desteğe gelmedi ki??? Oysa sayıca çoklar...

Ayrıca herkes senin gibi düşünmek zorunda değil, senin zoruna giden başkasını bağlamaz, başkasının zoruna giden de seni. O kişilerde kendi savundukları şey de senden destek alamayınca hadi hadi, nerdesiniz hadi çıkın hadi demiyor.

Merak etme bnm vicdanim abisine dgl, ama arkada abisinin yanlis yaptini dusenen bayanlsr cekmeyin cekmeyin die haykırıyordu ys bnm icim onlara acidi . Cunku o yarbayin yanlış yaptini onlarda biliyordu . Orada yatan sehitimiz varya onun da kemikleri sizliyordur . .. vicdanim herkeze esittir merak etmeyin..

Acısı taze olan, kardeşini toprağa gömmüş adam orada gerçek suçluları işaret ederken size mi soracaktı? Arkadaki kadınlar çekmeyin derken adam haksız diye mi bunu dediler??

Ne kadar alışmışlar farkında mısınız her yanlışa ses çıkarın diye bekliyorlar, kendi elleri armut topluyor çünkü.

Tutan mı var madem büyük bir hakaret olduğunu düşünüyorsunuz ortada siz başlatın imza kampanyasını, gidin protesto düzenleyin, yürüyüş yapın? Hem hiçbir şey yapmıyorsunuz hem de haksızlığa ses çıkarmaya üşenmeyip cesaret eden insanlara ekstra sorumluluk yüklüyorsunuz yok kediye köpeğe yürüyorlarmış da Sümeyye Erdoğan'a yürümemişler...Bütün dünyanın yükü aktivistlerin olsun zaten siz de yattığınız yerden ahkam kesin anca.

Kaldı ki dün zaten bu konuda ayıp edildiğini, böyle bir tweetin çok gereksiz olduğunu da yazdık konu kapandı en son.

Bu tıpkı şey gibi, Doğu Türkistan kan ağlıyor nerede bu geziciler diyen AKPliler vardı face'de bolca. Kendileri eylem yapmaktan, Doğu Türkistan için ayaklanıp onların sesini duyurmaktan bitap düşmüşlerde yardım bekliyorlar sanırsın. Demek ki Doğu Türkistan için bişeyler yapmak gerektiğine inanıyorsun, ee bi zahmet kalk yap, mundini serip ona buna laf atmak ne saçma bir düşünce yapısıdır.

Son düzenleme:
Burada atıp tutan AKP'li arkadaşlarına seslendiği varsayıyorum zira onlar senin bu acını seninle paylaşabilirdi. Onlar nerede acep??? Onlar neden sana desteğe gelmedi ki??? Oysa sayıca çoklar...
hayırdır burası savaş yerimi
sen benim acımı kınamadın ben seninkini
çokmu zordu arkadaşın sitemlerine diğer konuya yazıldı gözden kaçırmısşın demek

15 gün siyasete bakmama kararı almıştım ama dürttü bişeyler işte:63:

ayrıca desteğe ihtiyacı yok bizler kümelenmiyoruz özelde cınımmm:63:

bir kadının en büyük düşmanı yine bir kadındır...boşuna dememişler
yapılan ve söylenen hangi kadın olursa olsun ÇOK ÇİRKİN..hele ki kocaman kocaman adamlar hiç mi hiç yakışmıyor..o kadar güçlü kudretleri varsa bel altından vurmasınlar....siyaset öyle yapılmaz..burdaki kadınlar kadar bile gelimiyorlar...yeminle o kadar adam burdakı bir kadın kadar gelemiyor

Arkadaşın aslen demek istediği belli konularda car car konuşan kadın hakkı savunucularinin demekki aslında kadın haklarının çok da umurlarinda olmadığı yada siyasi yanlı görüşleri kadar hakları savunduklari olmuş ki buna katılıyorum.
Yoksa başlık açıp yorum yazarak kendisi tepkisini ortaya koymuş sosyal medyada tepkiler var sizden destek değil samimiyet istiyor .
Kendi görüşüm ise ben burdaki çoğunluğun zaten hicbirzaman eşitlikçi hak hukuk savunanlar olduğuna inanmıyorum bu bilinen birşeydir sanırım ; )
Atlamayayim O okypete nin hakkını yemek istemem onu genelde hassas gördüm .
Atatürk konularında da daha merhametli olmaya davet ediyorum kendisini.
Neyse ne diyorduk ha bittiydi : ))

Bu ne yav? 4 sayfalık konuda 2 sayfa itham okudum. NErdeler bilmemneler..Kendi adıma konusayım hastanedeydim efendim. Konuyu yeni gordum.

Yanlısa yanlıs diyen zibilyon tane uye var burada. He ben o kadar objektif, esitlikci ve humanist degilim kusura bakılmasın.

Bir cumhurbaskanı tarafından "capulcu,gavur,terorist,perdesiz ev" ve nice hadden ve saygıdan uzak acıklama ve yaftaların icine girdigi %60 danım cunku.

Bazı insanlardan ve zihniyetlerinden o kadar tiksiniyorum ki, o insanları seven ve nice haksızlıgı, zulmu, iftirayı, adaletsizligi mesrulastıranları da sevmiyorum.

Arkadaşın aslen demek istediği belli konularda car car konuşan kadın hakkı savunucularinin demekki aslında kadın haklarının çok da umurlarinda olmadığı yada siyasi yanlı görüşleri kadar hakları savunduklari olmuş ki buna katılıyorum.
Yoksa başlık açıp yorum yazarak kendisi tepkisini ortaya koymuş sosyal medyada tepkiler var sizden destek değil samimiyet istiyor .
Kendi görüşüm ise ben burdaki çoğunluğun zaten hicbirzaman eşitlikçi hak hukuk savunanlar olduğuna inanmıyorum bu bilinen birşeydir sanırım ; )
Atlamayayim O okypete nin hakkını yemek istemem onu genelde hassas gördüm .
Atatürk konularında da daha merhametli olmaya davet ediyorum kendisini.
Neyse ne diyorduk ha bittiydi : ))

Dinime soven musluman olsa. Siz bu tur konularda oyle hassas oyle samimisiniz ki, cocuk yasta olen insanlara "oh olsun" diyebilen, memleket uzerinde donen dunya kadar oyuna "yarasın padisahıma" diyerek salınan guruhla alakanız yok degil mi?

NEyse ne diyorduk? He Ataturk. O konuda okiden daha merhametsiz ve acımasızımdır. Bir kac kisiyi savcılıga vermisligim vardır.

Kimse bu memleketin kurucusu , lideri ve silah arkadasları sehitlerimiz hakkında "car car" konusmayacak, herkes haddini bilecek.

Bu ne yav? 4 sayfalık konuda 2 sayfa itham okudum. NErdeler bilmemneler..Kendi adıma konusayım hastanedeydim efendim. Konuyu yeni gordum.

Yanlısa yanlıs diyen zibilyon tane uye var burada. He ben o kadar objektif, esitlikci ve humanist degilim kusura bakılmasın.

Bir cumhurbaskanı tarafından "capulcu,gavur,terorist,perdesiz ev" ve nice hadden ve saygıdan uzak acıklama ve yaftaların icine girdigi %60 danım cunku.

Bazı insanlardan ve zihniyetlerinden o kadar tiksiniyorum ki, o insanları seven ve nice haksızlıgı, zulmu, iftirayı, adaletsizligi mesrulastıranları da sevmiyorum.

Dinime soven musluman olsa. Siz bu tur konularda oyle hassas oyle samimisiniz ki, cocuk yasta olen insanlara "oh olsun" diyebilen, memleket uzerinde donen dunya kadar oyuna "yarasın padisahıma" diyerek salınan guruhla alakanız yok degil mi?

NEyse ne diyorduk? He Ataturk. O konuda okiden daha merhametsiz ve acımasızımdır. Bir kac kisiyi savcılıga vermisligim vardır.

Kimse bu memleketin kurucusu , lideri ve silah arkadasları sehitlerimiz hakkında "car car" konusmayacak, herkes haddini bilecek.

bak kardeşim şu düşüncede bir insan olarak asla benim merhametimi sorgulayamassın sen .
Eğer yaktıysan bir masumun canını rabbim misliyle mukabelede bulunsun sana diyorum.

bak kardeşim şu düşüncede bir insan olarak asla benim merhametimi sorgulayamassın sen .
Eğer yaktıysan bir masumun canını rabbim misliyle mukabelede bulunsun sana diyorum.

Masumun canını yakmak mı? Savcılık olayı icin mi diyorsun? Yok yahu bildigin suc islemisti yasalara gore.

MAsum canı yakmak kiiiim, ben kim guzel kardesim. Onu bizden daha iyi yapanlar var. Bedduana da cok uygun bir atasozu var ama burası yeri degil.

Masumun canını yakmak mı? Savcılık olayı icin mi diyorsun? Yok yahu bildigin suc islemisti yasalara gore.

MAsum canı yakmak kiiiim, ben kim guzel kardesim. Onu bizden daha iyi yapanlar var. Bedduana da cok uygun bir atasozu var ama burası yeri degil.
evt canım o atasözüyle mukabelede bulunacağını bilerek yazdım bakalım mevla neyler o zaman görürüz atasözümü yerini bulmuş dua mı...
Yasa benim için Allahın koyduğudur. bitti.
Samimiyetle diliyorum rabbimden yanına kalmasın inşallah.
zaten devlet gökden indirilen dogmalarla yönetilemzdi.

Neden beddua ediyorsunuz. Başbakan cumhurbaşkanı hakkında gözünün üstünde kaşın var dense dava acabiliyorlarsa , Atatürke hakaret için suç duyurusunda bulununca beddua mı çözüm.

Ozmaan şöyle deyim. Haksız yere suç duyurusunda bulunan eleştiri hakkımı elimden alıp tehditle sindirmeye çalışan herkesi Allaha havale ediyorum , allahim dan bulsunlar.
Gözünüzü seveyim inançlı insanım diyorsun , kolay mı bu kadar beddua etmek?!
Varmı dinimizde. yanlışta olsa doğruda olsa Allah görüyor değilmi? Gerek varmı işine karışmaya?

Not: konunun benimle hiç alakası yok ama "beddua -ilenme" denilen şeylere inanılmaz karşıyım.

X