Kılıçdaroğlu'nun son gafı sosyal medyayı salladı!

11 Mart 2013
9.601
12.963
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, konuk olduğu radyo programında yeni bir gafa imza attı. Programda, "Cumhurbaşkanlığı Sistemi" üzerine konuşan Kılıçdaroğlu, bu sistemde başbakanlığın kaldırılacağını bilmeden Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın iki ayrı partiden çıkması durumunda güçler ayrılığının yaşanacağına ve kavga çıkacağını iddia ederek "Neden millete anlatılmıyor" sözleri ile sitemde bulundu.

Kılıçdaroğlu 'Yeni sistemle birlikte Başbakan ile Cumhurbaşkanın farklı partilerden olması durumunda asıl kavganın o zaman çıkacağını' söyledi.

http://m.sabah.com.tr/galeri/yasam/kilicdaroglunun-son-gafi-sosyal-medyayi-salladi
40_d.jpg
39_d.jpg
38_d.jpg
37_d.jpg
34_d.jpg
41_d.jpg

tencere dibin kara senin ki benden kara misali kemal kılıcdarogluna laf edicek en son kisiler:) ben kemal kılıcdaroglu nuda savunmam benim icin oda lider vasfına sahip degil ama kemal kılıcdaroglunun gafına gulecek elestirecek kisiler de akp kesimi hic olamaz donup kendilerine baksınlar ya

Akp lide değilim, chp lide. Ama bu Kılıçtaroğlu kripto akp li bence. Bir insan bu kadar prim vermez yaa. Kimse yok mu şu partinin başına geçebilecek, aklı başında iki laf edecek...

baskanlik sistemi avrupadaki gibi isleyecegini pek sanmiyorum. Türkiyede cesit cesit irktan insanlar var ve her eyalet kendi kafalarina göre kanun düzenleyecek. cerkezi cikip vay efendim niye lazlarin dedigi oluyor. Laz cikip gürcülere kim sormus diyecek gibime geliyor

Durum Kılıçdaroğlu'nun gafıyla vahim olmuyor, Kılıçdaroğlu isterse full saçmalasın, gece gündüz saçmalasın onun saçmalaması ne ekonomiyi, ne benim işimi gücümü, ne doları ne euroyu etkiliyor. Ülkede aldıkları her kararla saçmalayıp ekonomiyi çökertenlerin, doları 3, 80'lere fırlatanların gafları önemli olan. Onlara susup buna sayfa sayfa döşeyenleri anlamaya çalışmak yeminne devrelerimi yakıyor yaa....

Durum Kılıçdaroğlu'nun gafıyla vahim olmuyor, Kılıçdaroğlu isterse full saçmalasın, gece gündüz saçmalasın onun saçmalaması ne ekonomiyi, ne benim işimi gücümü, ne doları ne euroyu etkiliyor. Ülkede aldıkları her kararla saçmalayıp ekonomiyi çökertenlerin, doları 3, 80'lere fırlatanların gafları önemli olan. Onlara susup buna sayfa sayfa döşeyenleri anlamaya çalışmak yeminne devrelerimi yakıyor yaa....
Sayfa sayfa mı döşenmiş,emin misiniz?İnsaflı davranılmış sizin tabirinizle döşeme kısmında.:cool:
Tam tersi diğer konularda sayfa sayfa yazan,geyiğe bağlayanlar üç maymunu oynar olmuş.:işsiz:
Evet diyen seçmene cahil,maddeleri bilmiyor ,neye oy verdiğini bilmiyor diyen seçmenlerin genel başkanı başkanlıkta başbakan olmadığını bilmiyor,okumamış bile belki de.:skandal:
Madem CHPye oy veren biri için durum ciddi değil,Allah ayırmasın o zaman ,daha uzun seneler genel başkanlıkta oturmasını nasip etsin.Bizim için hiçbir sakıncası yok.:ıslık:

Sayfa sayfa mı döşenmiş,emin misiniz?İnsaflı davranılmış sizin tabirinizle döşeme kısmında.:cool:
Tam tersi diğer konularda sayfa sayfa yazan,geyiğe bağlayanlar üç maymunu oynar olmuş.:işsiz:
Evet diyen seçmene cahil,maddeleri bilmiyor ,neye oy verdiğini bilmiyor diyen seçmenlerin genel başkanı başkanlıkta başbakan olmadığını bilmiyor,okumamış bile belki de.:skandal:
Madem CHPye oy veren biri için durum ciddi değil,Allah ayırmasın o zaman ,daha uzun seneler genel başkanlıkta oturmasını nasip etsin.Bizim için hiçbir sakıncası yok.:ıslık:

Ben sadece burayı baz almıyorum haber okurken. Bu haberle ilgili bir çok linkin altına, sosyal medyaya sayfa sayfa yorum döşenmiş. Her yerde bu haber var capsler şeklinde.

Ayrıca neye oy verdiğini bilmiyor diyen seçmenlerin genel başkanı değil Kılıçdaroğlu, bu ülkede HAYIR diyenler sadece CHP seçmeni değil dikkatini çekmek isterim. AKPli olup da hayır diyen ve biraz okumayı sevenlerde var, sistem mantığıma yatmadı diyenler var. Baştaki ne derse eyvallah demeyen az da olsa bi kitle var. MHPli yanar döner olmayanlar da var mesela. Ben Kılıçdaroğlu dediği için HAYIR demiyorum emin ol. Kılıçdaroğlu EVET dese bile hayır derdim çünkü benim aklım mantığım bir adamın peşinden ne olursa olsun gitmek üzerine değil, doğrusunu kendim yorumlarım, ülkem için bireysel hayırlı kararlar alabilirim çünkü çok şükür bir BEYNİM var. Kılıçdaroğlu'nun HAYIR gerekçelerini hiç dinlemedim bile emin olabilirsin.

Ve şuna da emin ol, CHP seçmeni Kılıçdaroğlu üzerine inşa etmedi siyaseti. Kılıçdaroğlu'nu vazgeçilmez reis olarak görmüyorlar...

Ben sadece burayı baz almıyorum haber okurken. Bu haberle ilgili bir çok linkin altına, sosyal medyaya sayfa sayfa yorum döşenmiş. Her yerde bu haber var capsler şeklinde.

Ayrıca neye oy verdiğini bilmiyor diyen seçmenlerin genel başkanı değil Kılıçdaroğlu, bu ülkede HAYIR diyenler sadece CHP seçmeni değil dikkatini çekmek isterim. AKPli olup da hayır diyen ve biraz okumayı sevenlerde var, sistem mantığıma yatmadı diyenler var. Baştaki ne derse eyvallah demeyen az da olsa bi kitle var. MHPli yanar döner olmayanlar da var mesela. Ben Kılıçdaroğlu dediği için HAYIR demiyorum emin ol. Kılıçdaroğlu EVET dese bile hayır derdim çünkü benim aklım mantığım bir adamın peşinden ne olursa olsun gitmek üzerine değil, doğrusunu kendim yorumlarım, ülkem için bireysel hayırlı kararlar alabilirim çünkü çok şükür bir BEYNİM var. Kılıçdaroğlu'nun HAYIR gerekçelerini hiç dinlemedim bile emin olabilirsin.

Ve şuna da emin ol, CHP seçmeni Kılıçdaroğlu üzerine inşa etmedi siyaseti. Kılıçdaroğlu'nu vazgeçilmez reis olarak görmüyorlar...

Boşuna anlatma kendini Zeymurcum. Ben daha önce denedim hep aynı düşünce tarzı. Hayır diyenleri hep chp li görüyorlar. Onlar da chp hdp hayir dedigi icin evet diyor. Hatta Kılıçdaroglunun bu gafindan sonra iki kere evet diyecekler bla bla... :işsiz:

Boşuna anlatma kendini Zeymurcum. Ben daha önce denedim hep aynı düşünce tarzı. Hayır diyenleri hep chp li görüyorlar. Onlar da chp hdp hayir dedigi icin evet diyor. Hatta Kılıçdaroglunun bu gafindan sonra iki kere evet diyecekler bla bla... :işsiz:

Zaten mitinglerde hayır diyenler belli CHP, PKK, DAEŞ falan diyorlar ya sinirlerim zıplıyor. CHP bazında HAYIR diyenleri resmen terörist ilan etme algısı oluşturuluyor. PKK ile CHP'yi hatta HAYIR diyenleri aynı kefeye koymak nasıl bir hadsizliktir Allah aşkına ya?

Ben de soruyorum PKK'nın, DAEŞ'in hayır dediğini nereden çıkarmışlar acaba? PKK, DAEŞ resmi bir kuruluşmu ki fikrini beyan ettiler haberimiz yok. Bilakis PKK sevenler evet diyebilir çünkü HDP şu an HAYIR çalışması bile yapamıyor çünkü adam kalmadı dışarda. PKK savunucuları CHP'yi baz almayacak sonuçta çünkü PKKnın etkin olduğu bölgede CHP oy bile alamaz asla. Ben de görelim seçimde HDP'nin oyları kime kayacak, hodri meydan diyorum.

Son düzenleme:
Akp lide değilim, chp lide. Ama bu Kılıçtaroğlu kripto akp li bence. Bir insan bu kadar prim vermez yaa. Kimse yok mu şu partinin başına geçebilecek, aklı başında iki laf edecek...

Hangi partinin genel başkanı düzgün ki, al kılıçdaroğlunu vur Bahçeli'ye :işsiz:

Baz aldığınız yerdeki sayfa sayfa döşeyenlere,o sayfada yapın o zaman yorumunuzu.Buradaki konuya yapınca buradakileri muhatap alır.
Benim oy veren herkes CHPli diye bir iddiam yok.Burada yapılan yorumların üzerine yazdım.
Demek AKP li olup ta biraz okumayı seven var ,yine aynı yere geldi o zaman yorumum.
Emin ol o beyin herkeste var,beynim kelimesini büyük yazmanızda da hiç art niyet yok.
CHP seçmeni vazgeçilmez reis görmüyorlar ama ,nasıl oluyorsa senelerdir ,defalarca seçimlerde başarısız olmasına rağmen aynı koltukta duruyor.Kılıçdaroğlu sizin için vazgeçilmez değil ama söyledikleri karşısında koruma ihtiyacı hissediyorsunuz,yazılanlar zorunuza gidiyor.

Baz aldığınız yerdeki sayfa sayfa döşeyenlere,o sayfada yapın o zaman yorumunuzu.Buradaki konuya yapınca buradakileri muhatap alır.
Benim oy veren herkes CHPli diye bir iddiam yok.Burada yapılan yorumların üzerine yazdım.
Demek AKP li olup ta biraz okumayı seven var ,yine aynı yere geldi o zaman yorumum.
Emin ol o beyin herkeste var,beynim kelimesini büyük yazmanızda da hiç art niyet yok.
CHP seçmeni vazgeçilmez reis görmüyorlar ama ,nasıl oluyorsa senelerdir ,defalarca seçimlerde başarısız olmasına rağmen aynı koltukta duruyor.Kılıçdaroğlu sizin için vazgeçilmez değil ama söyledikleri karşısında koruma ihtiyacı hissediyorsunuz,yazılanlar zorunuza gidiyor.

İlk yorumumda Kılıçdaroğlu'nu savunduğum bir cümle söylersen sana hak vereceğim ama Kılıçdaroğlu'nu savunmaya yönelik yazmadığım bir yazıda bile beni Kılıçdaroğlu'nu savunmakla suçlaman çok ilginç. İlk ve 2. cümlemi oku ve nerede onu savunduğumu belirt. Ben aksine Kılıçdaroğlu'nu baz almadığımı söylememe rağmen bunu ısrarla söylemen cümlelerimi ne kadar iyi okuduğunu gösteriyor. Bu ülkede belli bir seçmeni temsil eden partidir CHP ve o seçmen Kılıçdaroğlu'na değil CHP ideolojisine oy verir. Kılıçdaroğlu'nu en çokta onlar eleştirir. Mesela Kılıçdaroğlu'na özel methiyeler dizen, şarkılar yazan, reis diyen bir CHPli göremezsin çünkü siyasette liderler gelir geçer ideolojiler kalır. Ama bazıları için ideoloji değil adamcılık vardır. Siz bunu savunduğunuz için bizim de Kılıçdaroğlu'nu vazgeçilmez reisimiz olarak gördüğümüzü sanmanız normal aslında.

Ülkede CHP'yi vurabildiğiniz tek yer Kılıçdaroğlu ve gafları zaten. Beni irrite eden Kılıçdaroğlu'na laf etmeniz değil emin olun ama bu ülkede kocaman bir çoğunluğun herşeyi muhalefete bağlaması, Kılıçdaroğlu'nun gaflarına kahkah kohkoh gülerken bir dolu bakanın fütursuz laflarını görmezden gelmesi, o gafları sineye çekmesi. Kılıçdaroğlu en fazla kendini küçük düşürür ama bazı gaflara imza atanlar ülkemizi küçük düşürüyor. Ortada suçlanacak iktidar yok zaten, herşeyin sorumlusu CHP ve Kılıçdaroğlu. Diğer ülkelerde muhalefet iktidara yürür suçlar, biz de iktidar muhalefetin tepesine biniyor sanki ülkeyi yöneten muhalefet gibi. Şaka gibi ama gerçek.

X