Kilo Sevilmeye Engel midir?

napam ballı lokmam :KK70:
yersem eger kı yemek dunyanın en guzelı seyı cok yerım yıne hop alırım
sımdı kendımı daha cok sevıyorum yasadım o zorlugu gordum vermısım ödüm kopuyor alırım dıye fobı oldu resmen bende :KK70:

bırde ınankı unutuyorsun tadını ve o abur cuburlar ıgrenc gelmeye baslıyor nasıl zamanında ayıla bayıla yemısım bunu dedırtıyor gercekten bak valla bak :KK70:
Ben herkese diyorum sen gibi kimse yapamaz çok ciddiyim bak sen gibi nadir insanlar çikar 🤗 ben yapıyorum yapamam da abur cuburun kölesiyiz :KK70:

Ben herkese diyorum sen gibi kimse yapamaz çok ciddiyim bak sen gibi nadir insanlar çikar 🤗 ben yapıyorum yapamam da abur cuburun kölesiyiz :KK70:
sen cok hareketlısın amaaaaa yedıgının de hakkını verıyorsun ben 3 aydır spor yapıyorum sen hep hareketlıydın senın yedıgın yaga cevrılmeden kasa evrılıyor :KK70:

Kiloyla bence alakası yok o zaman bende hamile kaldığımda 96 kilo olmuştum ne yapalım boşanalım mı evet insanlar takıyor olabilir dış görünüşe ama siz insanlar için değil sağlığınız için zayıflayın lütfen ilerde şeker tansiyon için dikkat etmelisiniz ben 2 ayda 96 kilodan 73 e düştüm hiç mi yemedin derseniz hayır 5 öğün beslendim ekmek sokmadım sadece ağzıma beyinde bitirirseniz yaparsınız bence yarını dönüm noktası yapın ve başlayın

Çok uzun tam okuyamadım ama kilo deyince ince damarıma bastın. Canım çok eski zamanlarda da illede etli kadın isterlermiş. Her dönem güzellik anlayışı değişiyor malesef.

Verecez bu kiloları bak canım hastalık kiloyu getirir kilo hastalığı. Bu ikisi kısır döngüdür bi yerde kıracaksın.
Bi arkadaşım vardı. İpsiz sapsızlarla dolaşırdı kendisinin çok güzel işi gücü var kültürlü çünkü beğenilmeme korkusu vardı. Kıyamam ben ona çok zorlandı. Onu o ipsiz sapsızlardan kopardık. Bi aklı başonda adam buna evlilik niyetiyle yaklaştı. O bir sürü rahatsozlığı olan arkadaşım bir kilo verdi ah bi görsen. Düğününe ip gibi olacak valla.

Yani demek istediğim hastalıklarda bir bahane. Herşey duygu durumumuzdan kaynaklanıyor. Mutlu beden zayıflar.

Kilolu olup çok mutlu olan insanlar var ama yıllardır sevilmemek vs. Bu durum sende travma oluşturmuş. Yani kilo veremeden mutlu olamıycaksın mutluluk öyle özdeşleşmiş senle.

Kilo vericez. Bunu yapıcaz bnde şuan 90 civarıyım. Doğum kilolarım var. Ama ümidimizi kesmiycez. İstersen özelden de birbirimize destek oluruz. Bnde daha yeni başladım. Aralıklı oruç yapalım. Yapan başarılı olan çok duydum. Burda bir tanıdığımız 140 dan 90 a düştü erkek. Youtubede aralıklı orucu anlatan bir doktor var.

Günde 2 öğünle başlıycaz. Ümidimizi kesmiyoruz asla. Zaten o tartı da kilolar patır patır inmeye başlayınca senden mutlusu da olmıycak.

Sağlıkçıyım hastalığın ne olabilir tiroid adet düzensizliği şeker insülin direnci hiç birşey senin kilo vermeyi istemene bunu başarmana engel olamaz. Hadi hallet bu işi boşver şimdi üzülmeyi. Tuttuğunu kopar sen yaparsın. 💪🏻

90 kıloyken beraber oldugum tanıstıgım erkeklerın karızmasını yakısıklılıgını ellı kılo ıken bulamadım valla ama doksan kılodayken ozguvenım cok yuksektı bence kıloyla alakası yok

napam ballı lokmam :KK70:
yersem eger kı yemek dunyanın en guzelı seyı cok yerım yıne hop alırım
sımdı kendımı daha cok sevıyorum yasadım o zorlugu gordum vermısım ödüm kopuyor alırım dıye fobı oldu resmen bende :KK70:

bırde ınankı unutuyorsun tadını ve o abur cuburlar ıgrenc gelmeye baslıyor nasıl zamanında ayıla bayıla yemısım bunu dedırtıyor gercekten bak valla bak :KK70:

Sohbete dahil oluyorum ancak sendeki sadece disiplin değil (ki bu arada tebrik ediyorum seni). Bu diyeti sen sadece 1 defa yaptin. Ve yaparken kaygili, özgüvensiz bir kişiliğin yoktu. Daha önceden daha zayiftin ve hali lle yapabildiğine inandin. Ha tabiki senikide zordu, hemde çok.

Ancak neredeyse çocukluğundan beri kilolu olan insanlar, her diyeti denemiş, özgüvensiz, travmali, yarali insanlar icin tekrar diyete başlamak öyle kolay değil. Bende artik yapamiyordum diyet. O kadar çok denedim ve başarsiz oldum ki. Halen çok negatif düşünen bir insanim, en küçük şeyde başarsiz olacam korkusu var. Bu amelyat beni kurtardi. Çünkü ben değil, vücüdüm diyet yapiyordu. Biraz saçma bir tabir olsada. Hizli kilo veriyorsun, o psikolojik yük ortadan kalkiyor.

Iyi niyetin ile söylüyorsun elbetteki, ancak banada "diyet ile yaparsan, son defa" diyenler beni daha mutsuz ediyordu, daha başarsiz his ediyordum. Bazen olmuyorsa olmuyor.

annem rısklerden dolayı amelıyat olmamı ıstemıyor bende bogazımı tutmazsam yıne kılo alırım dıyorsunuz da
amelıyat olduktan sonra ıstesenızde yıyemıyorsunuz zaten ... 1 lokma yedıgınızde doymanız ıcın o amelıyat olunuyor... suan kısır dongudesınız mutsuz oldugunuz ıcın yıyorsunuz yedıkce mutsuz oluyorsunuz
gerekırse olun amelıyat baska carenız yoksa tabı
zayıfladıgınızda zaten mutlu olacaksınız amelıyatdan dolayı da yıyemeyeceksınız halıyle korkmanıza gerek yok

ama oncelıkle son kez bır kere daha saglıklı beslenmeyı denemenızı onerırım gunde 2 ögun yıyerek abur cuburları keserek tekrar kendınıze bır sans verın kendınıze ılk etap ıcın 40 beden bır elbıse alın gozunuzun onunde dursun senın ıcıne gırıcem dıyerek baslayın gune :KK70:
suan 56 bedensınızdır tahmınımce
ben kıloluyken 40 beden olsam yeter daha ne ısterım dıyordum 40 bedene dustum sonra 38 oldum sonra 36 :) baktım dusecek beden kalmadı spora basladım nasıl kendıme daha fazla dokunus yapabılırım dıye bu sekılde oluyor sızde de aynısı olacak

Agir yaşamlar izliyordum bir ara. Cok daha yuksek kilolarda insanlara bile ameliyattan once diyet yaptirip kilo verdiriyorlar, ayni zamanda iradelerini ölçmüş oluyorlar, ameliyat sonrasina da hazirlik oluyor.

Ameliyattan sonra istesen de yiyemiyorsun olayi sadece bir sureligine gecerli. Yemek yeme düşkünluğu devam ederse ameliyata ragmen kilo almaya başlayacaktir. Ameliyattan 2-3 sene sonra tekrar kilo alan biliyorum. Bu sefer ikinci ameliyata yelteniyorlar, cok tehlikeli. Sadece ameliyata guvenerek o işe girmesin bence de bogazini tutamazsa yine alir diye biliyorum. 🙄

Acı gerçeği söylemek gerekirse bence engeldir. Kilo fazlalılığımın aşırı olduğu zamanlarda ben dahi kendimi beğenmiyordum ki. Ağlaya ağlaya diyet yaptım ve zayıfladım. Her ne kadar beden olumlama, şişmanım mutluyum postları havalarda uçuşsa da hiç bir şişmanın çok mutlu olduğunu düşünmüyorum.

Merhaba ;
Her şeyi bırak sadece kendini düşün. Maalesef insanlar tanıştıklarında ilk dış görünüşe bakıyor. Sonra anlaşıp anlaşamadığına bakıyor.

Seni şu an mutlu edecek olan nedir ?
Kendine güvenin olması
Sağlık için, kendin için kilo vermen gerek.
Spor salonuna gitmek istemezsen eğer pilates salonuna gidebilirsin

Reformer pilateste insanlar bayaa bi kilo verebiliyor. Sadece kadınlar olduğu için daha rahat olabilirsin.

Kilo verdikçe özgüvenin yerine gelecek ve insanlarla daha rahat tanışabileceksin.

Senin sıkıntın sevgilinin olmaması değil kilo verememen önce bunu başarman lazım ki daha önce başarmışsın zaten yine yaparsın

Ayrıca abur cubur yeme eve sokma evde olursa aklın kalır yemek istersin
Eve sokmazsan eğer aklında da kalmaz.

Her şey alışkanlık . Alışkanlıklarını değiştir.
Gece yemek yiyorsan kendini buna alıştırmışsan kes bunu ilk başta isteyeceksin ama sonra bu durumu da alışacaksın.

Kendi sağlığını düşün :)

Merhabalar. Biraz uzun olabilir şimdiden özür diliyorum kusura bakmayın ama çok doluyum. Çok kötü durumdayım. Her gece ağlıyorum. Hayattan soğumuş haldeyim, insanlara da kendime de güvenim kalmadı. Mutsuzum.

Benim sorunum sevilmemek. 30 yaşındayım, kendimi bildim bileli kiloluyum(100 kilo üzeriyim yıllardır). Kilo vermek için çok uğraşıyorum hayatım diyetlerle doktorlarla geçti. Bazı sorunlarım var bu yüzden kilo vermem biraz daha zor. Ayrıca kendimi motive edemiyorum. Mutsuzluğum yalnızlığım bir noktada beni yoruyor, pes ettiriyor. Kilo veriyorum sonra yeniden alıyorum. Çekingenim, utangaç olduğum için sosyal ortamlara giremiyorum, spor salonuna gitmek istemiyorum. Evde de hareket ederim ama pek etkili olmuyor sanırım.

Üniversite de okudum, birkaç işte de çalıştım ama hiç sevgilim olmadı. Hiç beğenilmedim. Hiç aşık olunan kız olmadım. Utangacım, hemen herkesle samimi olamam, ancak tanıdıkça gerçek beni görebilirler ki yakın arkadaşım diyeceğim 2 kişi vardı artık onlar da yok biri taşındıktan sonra bizle bağını kesti diğer arkadaşım da evli ama her fırsatta bilerek ya da bilmeyerek beni eziyor, rencide ediyor. Bu yüzden şu sıralar ondan da uzaklaştım. Hiç arkadaşım yok, sevgilim yok, sevenim yok. Sosyalleşirim dedim işe girdim ama orada bile çevrem olmadı. Yaşım büyük olduğu halde benden küçükler bile bana lakap takıyor vs.

Bir iki defa çevreden tanıştırmak isteyenler oldu onda da kiloluyum diye birinde bir bahane ile ekildim, birinde de internetten tanıştık ortak arkadaşlar filan vardı yakın çevremdendi, ilk görüşmeden sonra arayıp sormadı ve takılmalık kız olarak görüldüm. Tabi ki istemedim böyle bir şeyi.

Sonrasında internetten biriyle tanıştım ruhsal olarak kendime çok uygun buldum, karakteri olsun, yaşadıkları olsun kendime çok yakın hissettim 2 yıldır arkadaşız sosyal medyadan ama ben yazmadıkça hiç yazmaz, arayıp sormaz, hislerimi belli de ettim aslında, direkt söylemesem de ama hiçbir şey söylemedi ne olumlu ne olumsuz. Ama belli ki o da ne sevgili ne de arkadaş olmak istiyor benimle. Ama konuştuğumuz zaman "ne kadar bilgilisin, ne kadar güzel" diyerek iltifat ediyor. Aynı şehirde değiliz ama bulunduğum şehirle de bağlantısı var. İstese arkadaşça bile görüşebilirdi ama ona da yanaşmadı. Herkeste telefonu var mesleği gereği ama bana vermedi, vermek istemedi. Ben vermiştim sosyal medyayı kapatırsam diye hiç mesaj atmadı, aramadı. Yani bir duygusu olmadığı çok net tabi. Evli değil, sevgilisi de yok(kendisi söylemişti, sosyal medyasından da belli zaten).

Benim bunları yaşama sebebim sadece kilolu olmam mı? Çok üzülüyorum çok kötü hissediyorum kendimi. Neden kimse tanımak bile istemiyor beni. Kilolu olunca insanlar neden karşısındaki insandan kaçıyor. Sadece sevgili meselesi değil arkadaşça bile tanımak istemiyor.

Ne yapmalıyım bilmiyorum. Psikoloğa gidemem çünkü durumum yok ama olsa bile gidebilir miydim bilmiyorum. Anlatamazdım herhalde. Burada beni tanımıyor kimse o yüzden rahatım ama normalde en yakınım dediğim kişi bile bilmiyor bu halimi.

Özgüvenim eksilerde. Sizlere anlatmak istedim derdimi. Uzun oldu. Kusura bakmayımin lütfen. Sevgiler.
Ben de öncesinde çok kiloluydum ve hayatımda biri olmamasını buna bağlıyorum. Kilo verdim ama yine sevilmiyorum. Kiloyla alakalı değil. Allah iyilerle karşılaştırsın

X