Kilo vermeye calistikca ustune kat kat aldim

Başka neler yaptınız 20 kiloyu verirken...
Olabildiğince ekmeği kestim ekmek bana hiç yaramıyor
O buğday çavdar ekmeği diye çok denedim
1 dilim bile yesem o gün asla kilo vermiyordum onu bıraktım
Daha fazla protein yedim akşam belki çorba ve salata aldım
Bitter çikolatayı kesmedim malesef ama başka tatlı yemedim
Bir de af edersiniz çok kabız olurdum ben onun için ilaç kullanmaya başlamıştım

Sebze yemiyosunuz kahveyi hem şekerli ve yaninda çikolatayla iciyosunuz bal.gibi gayet guzelde yiyosunuz spor kilo almak isyeyenlere daha cok yardimci olurmus kilo vermek icin yuruyeceksiniz protein ve sebze yeyip karbonhidrat seker vs hic yemeyeceksiniz bakin nasil kilo veriyosunuz

18 kilo verdim ama 9 ayda. 90 kiloya 4 ayda çıkmadınız ki hemen verin. Ayrıca duygusal açlığınız varsa önce onu halletmeniz gerekiyor. Yani altta sizi yemeğe iten sebep ne. Yıllarca kiloluydum hep kilo sakladım kıyafetlerle kendinize yazık etmeyin

Merhaba ben dengeli beslenerek su içerek egzersiz yaparak ve Herbalife ürünlerini beslenme tarzıma dahil ederek 3 ayda 15 kilo verdim ve 48 bedenden 40 bedene düştüm. İsterseniz yardımcı olabilirim.

Merhaba .
Kilo vermek için yıllardır uğraşıyorum verip verip alıyorum çok zor veren ve çok kolay kilo alan bi vücut tipim var . Tiroid şeker vs herşeyim normal . Metabolizma hizim da ne çok hızlı ne de çok yavaş . 24 yaşındayım 80 den nasıl kurtulurum derken hayatımda ilk kez 90 oldum şoklar içindeyim nasıl oldu anlamadim ve söyle bir sıkıntım var ki çok Çok zor ve yavaş kilo veriyorum. Bu yüzden 2 3 ay diyet spor müthiş yapsam da istediğim sonuçlara ulaşamayınca en sonunda bütün iradem kırılıyor bırakıyorum ve her seferinde üstüne kilo alıyorum . En son 4 ay spor salonuna gittim spor yapmak müthiş geldi . Hiç bir zaman üşenmem zaten . Nedense etrafımdaki herkesten daha çok spor yapıyorum ama en kilolu da benim . Çıldırma noktasındayım . Diyetisyen e de gitmiştim önceden hep klasik şeyler . Artık tüm yöntemleri ezberledim . Tek sıkıntım yapsam da müthiş uyamamak uygulayamamak çok yemek seciyorum . Sebze yemeklerinin cogunu yemedigim icin diyette ne yemek yapacağım derdi çok oluyor . Ve de çok fazla cikolata düşkunuyum. Bastirsin diye kahve nescafe içmekten onlara şeker atıp yanında minnacik bile olsa cikolata yemekten de bence veremiyorum ve bunu da tamamen kesmem gerek sanırım . Tabi o zaman nasıl çıldırmadan dururum cikolatasz bilemiyorum. Bağımlılık olmuş ben de sinirlilik yapıyor . Herneyse en son 4 ay hergün spora gidip bianda üyelik bitince yenilemedim bıraktım ve 5 6 kilo daha alinca üstüne 90 oldum . Hayatımda hiç böyle olmamıştım . Aynada Sirtim bile katlı görünüyor göbeğim aşırı çıktı mide üstü çok yağlanması arttı kollarım da çok kalın . Heryerim var yani simit bolgeside genetik çok çıkıntılı . Göbekle birlesince efsane oluyor . Boyum 176 . Insanlar iyisin diyor gıcık oluyorum çünkü değilim anlamıyorlar beni kimse .yanaklarim boynum bile çok yaglandi. Yıllardır bırakıp beslediğim tek şeye yürüyüşe tekrar başladım haftanın 5 günü 5 km yürüyorum . Ama her yeni basladigim da olduğu gibi kaval kemigim ağrıyor zorlanıyorum. Yeni yeni koşmaya başladım . Kemik zonklamasindan iki gündür gidemiyorum . Kosucam kosturtmuyor ağrıdan . Diyette sayılırım şekerli kahveyi ve minik çikolatayı bırakabilirsem tabi .eşim diyor senin yerinde olsam 20 kilo verirdim . Çok zor veriyorsun . O hemen veriyor o da diyette spor yapmadığı halde benden çok veriyor .
Kafayı yiyecegim . Neden diyet ve spor yapıp karşılığını alamıyorum ben . Her seferinde neden daha da artıyor... bi çare... müthiş diyet ve beslenme önerileri ve umut verici sözlere ihtiyacim var . Bebek de düşünüyorum evliyim 5 yıldır. Acil 15 kilo vermem şart. Kendimi zayıf güzel görmek istiyorum . Şu boyuma yazık ediyorum manken gibi olabilecekken 176 boya 90 olunca dev gibi görünmek çok kötü bir duygu ...oysa narın kibar görünecekken hayatta en çok istediğim şey zayıflamak.... Ben şimdi nasıl 25 kilo vereceğim.. bari 75 olsam ...

Hamburger pizza o tarz şeyler hiç yemiyorum . Yemekte pilav varsa ekmek hiç yemem . Günde iki dilim ekmek yiyorum o da cavdar, kepek vs. Ekmegi . Cips vs de hiç yemem . Bi çikolata onu da sıfıra indirmek uzereyim . Kendimi kandırmıyorum. Neyi yiyip neyi yemedigimi cok iyi biliyorum . Esim bike hergun şaşırıyor ekmek filan yemeyip yemeği de normal yediğim için çok şaşırıyor nasıl böyle oluyorsun diye . Şuana kadar da tek sebep kilolarımın cikolataydi . Inanirmisiniz bir ay 700 kalori ile beslenip hergün spor yaptim sadece 2 kilo gitti . Nasıl bi sıkıntım var çözemedik . Cildiricam
Aynı sıkıntılar..İnsülin direncin var büyük ihtimalle oranlarına gidip bir baktırsan iyi olur.Ben zayıflama serüvenimi şöyle özetleyeyim.Diyet ve bölgesel zayıflama yöntemleri!Mehmet Akgün'e gittiğimde 107 kiloydum artık bittim dedim yani beni kurtarın.Spashape+aqualyx+akupunktur ve soğuk lipoliz bu işlemlerin tümünden geçtim şuan 78 kiloyum :)1 yıl içinde giden kilolar beni nasıl mutlu etti anlatamam.Maddi durumun varsa hiç durma insülin direnci içinde uygun bir diyet hazırlat ve sonuçtan sende memnun kalıcaksın.Öncesi sonrası fotoğraflrımı aşağı bırakıyorum umarım faydam olur.

Eklentiler

• IMG_6557-horz-horz.jpg
    IMG_6557-horz-horz.jpg
    112,8 KB · Görüntüleme: 113
Aynı sıkıntılar..İnsülin direncin var büyük ihtimalle oranlarına gidip bir baktırsan iyi olur.Ben zayıflama serüvenimi şöyle özetleyeyim.Diyet ve bölgesel zayıflama yöntemleri!Mehmet Akgün'e gittiğimde 107 kiloydum artık bittim dedim yani beni kurtarın.Spashape+aqualyx+akupunktur ve soğuk lipoliz bu işlemlerin tümünden geçtim şuan 78 kiloyum :)1 yıl içinde giden kilolar beni nasıl mutlu etti anlatamam.Maddi durumun varsa hiç durma insülin direnci içinde uygun bir diyet hazırlat ve sonuçtan sende memnun kalıcaksın.Öncesi sonrası fotoğraflrımı aşağı bırakıyorum umarım faydam olur.
Insulin Direnci 3,5 Cikti 1 ay önce 1 ayda 5,5 kilo verdim yarın tekrar gideceğim . Sizin değişim süper olmuş tebrikler

Insulin Direnci 3,5 Cikti 1 ay önce 1 ayda 5,5 kilo verdim yarın tekrar gideceğim . Sizin değişim süper olmuş tebrikler
Reklamlara inanmayın lütfen. Burda kilo vermek isteyen belki de bu uğurda psikolojisi bozulan bir insan varken insanlar nasıl gelip böyle şeyler yazar anlamıyorum. Bir ayda 5.5 kilo zaten süper böyle devam edin, fazlasını verseniz sağlıklı olmaz. Bazen kilo verme durur normal diğer ay bakmışsınız takir takir gitmiş. Siz yolunuzda devam edin yok şu doktrormus,yok şu yardımcı takviye imiş bosverin. Tebrik ederim. Darısı başıma:)

30 gram cikolata dediginiz sey yarim paket neredeyse,cok cok fazla. Bir ayda yiyeceginiz miktari bir gunde yerseniz normal kilolu olmaniz

Sizi çok iyi anlıyorum.
7-8 ay spor ve agırlık saglıklı beslenme ile 3 kg verebilmii biriyim. En son tartıda 90 ı görünce bende bu duruma el atmalıyım dedim. Şansıma şuan hayatımda bana yardımcı olmaya çalışan bir diyetisyen arkadaşım var :)

Öncelikle hayat temponuzun az olduğu mümkünse evde olduğunuz bir hafta hayatınızdan dolaylı ve direk şekeri çıkarmanız tavsiye ederim. Evet çok zor oluyor el, ayak titremesi, baş dönmesi, aşırı sinir vb.. Bağımlılığı bırakmak zor. Sadece şeker, çikolata değil pirinç, meyve vb şeker içinde şeker olan hiçbir gıdayı tüketmeyin.

2. Olarak az beslenme ve çok spor vücudu kilitlemiş olabilir. Zayıflamak için 1200-1400 kalori almak sizin için uzun vadede daha sağlıklı olacaktır. Kendinize kesinlikle bir mutfak terazisi alın. Ne yerseniz kendinizi kandırmadan gramajı ile kalorisini hesaplayıp yazın. Bizim gözümüze hepsi azıcık geliyor  1 yemek kaşığı zeytinyağı 400 kalori mesela :)

Normalde sabah kalkınca ilk iş su içip kahvaltı hazırlıyordum. Ya evde yada işte tüketiyorum. Şuan akşamdan 1 haşlanmış yumurta ve 1 kupa yeşil çayı hazırlıyorum. Sabah uyandıktan 5 10 dk içinde tüketiyorum. Bu metobolizmamı hızlandırdı. Akşamları ise yatmadan önce bitki çayı içiyorum.

Bir günde yemem gereken tüm et miktarını (benim için 120-150 gr arası) öğlen tüketiyorum. Et/ yogurt/ 2 dilim (70gr) tam tahıllı ekmek / doyana kadar salata veya haşlanmış sebze tüketiyorum.

Akşam ise çorba/ salata veya sebze yemeği/yoğurt ikilisini tercih ediyorum. Çok çok aç hissedersem 1 dişim ekmek tüketiyorum.

Zamanı saymadım ama ara ara sabah ve öğlen öğünlerimde kaçamaklar olsa da akşam dengeleyerek 91 kgdan 84lere düştüm.. Acelem yok, bu ara spora da başlamam lazım. Kendimi bildim bileli kiloluyum ve hayatımda ilk defa vücudumdan tüyolar alarak sağlıklı beslenmeye çalışıyorum ve sonucunu görüyorum.. Umarım dirayetim bozulmaz ve böyle devam edebilirim :)

Kilo vermek isteyen bi zahmet pilav yemesin,pilav yerken ekmek yemiyormuşsunuz. Yahu pilav zaten falso bi tercih ki. Günlük 30 gr çikolata şekerli kahveler hey gidi heyy. Ben emziriyorum günlük 500 kalori yakıyorum desem yine de sizin yemenizle kilo alırım. Ayrıca yok millet şöyle yapıyor kilo veriyor ben veremiyorum diye o kadar hasetlenmeyin,hasetlik stres yapar,stres de amanın buralarda tehlike var olağanüstü hal gelebilir sıkı tutunun yağlar der velhasıl hasetlik de kilo yapar konu sahibi.

yavaş yavaş verılır ve ıradelı olmalısın.başlayıp bırakmak vucudun dengesını bozuyor halıyle.
tam direnç noktasına gelıyorsun ve kıracağın vakıt bırakıyorsun muhtemelen.
ayrıca vucut atılan yağların yerıne kendını korumak için su topluyor ve zamanla o suda atılınca kg vermiş oluyorsun.
en önemli şey ırade
bende spor salonuna gttım 5 ay boyunca.ama yedımde tabı.toparlanma oldu ınceldım fakat kg gtmedı.en son gttiğimde yediğim için kaslarım şişti.olçülerim artmış olarak çıktı.vucudumu dınlendırmek için ara verdım şuan. beslenme üzerine duruyorum.yemekten kesmekte işe yaramaz.ekmek yediysen bulgur, bulgur yediysen ekmek yeme.makarna ya da vs vs.çikolata yedın bıtter tercıh et.o gun çıkolata yediysen meyve yeme mesela.meyve yedıysen çıkolata yeme.ve kesınlıkle beyaz şekerı bırakmalısın.ekmek keza oyle.tatlı canın çektiği vakıt abartmamak şartıyla bitter tercıh et.ya da ılla yıyeceksen tatlı aç karnına(iştah kesıyor) ve gunduz yemeye bak.akşam sakın yeme.o an tatlı ısteğini bastırmak için başka şeyler denıyorsun en son yenık düşüyorsun ve yıne yıyorsun bu sefer daha fazla kalorı alıyorsun o yuzden ısteğini baştan uygula.ben boyle yaparak koruyorum vucudumu.sporu bırakma ama kendını de yorma.canının istemediği gunler yapma.evde kademelı sporlar yap.

Şuan bulunduğum diyet sayfamız buyur gel belki işe yarar

ben bundan 2 yıl önce 64 kg olduğumu gördüm tartıda boyum 1.58 cm ve 40 beden koca bir gobekle dolanan bir kızdım . Gobegimden kilo almamdan ötürü bekar halimle hamile misin diye soranlar bile oluyordu ve çok guceniyordum.hicbir giydiğim yakismiyordu herkes beni tanımlarken balık etli hafif tombul diyordu ve uzuluyordum. Eşimle tanıştıktan sonra bana dedi ki sen şekere ihtiyacını artiriyorsun kısa ve net bende uyandırıcı etki yaptı bu evet abur cubur a duskundum ve gereksiz şeker yüklemesi sağlıksız bir beslenme stilim vardi. Her akşam gofret yerine canım tatlı istedikce çayın yanında 3-4 hurma yedim( ki hiç sevmezdim) baktım tatlı isteğini kesiyor bir müddet zorladim kendimi ve bir haftada alıştım artık hurmayı cevizle kendim alır hale geldim her akşam hurma ve ceviz abur cuburum oldu benim ekmeği kestim haftada 3 kez fast food yerine 1 kez yedim ve 1 yıl içinde eridim gittim. Herkes şok oldu. Ben bile şu an benim için zayıf bir kız derlerken alisamiyorum yıllarca tombistim çünkü :) diyet kelimesi itici sağlıklı beslenmeyi ilke edinin iç organlarıniz yağlanıyor bunu hiç unutmayalım şekere alternatif urettim ve gitti kilolar çayı şekersiz icemeyen ben artık hurmasiz içermiyorum hatta şeker tuhaf geliyor :) bu tarz sağlıklı alternatif leri kazanınca abur cubur itici gelmeye başlıyor yavaş yavaş cips vs hepsinden hatta hamur işlerinden bile uzaklastim nadir yedim ama kendiliğinden oldu bu vücut istemedi artık bende canım çekmedi gereksiz kalori yüklemesi bitince eridi gitti kilolarim receteniz sağlıklı beslenme olsun kendinize de eziyet etmeyin ben bir kibrit kutusu peynir saçmalığına hiç girmedim mesela :)

X