KİM HAKLI ??KAYNANAM MI KOCAM MI BEN Mİ ??

Bugün tartışırken söyledim anneni ara parayı isteme ama bizde 500 lira var de bakalım annen ne diyecek. Annemin parasının eksiği var nasıl diyim diyor . Ver ya ver 500 biz taş yeriz dedim. Yani aklım almıyor . Kayınvalidem değişik biri çok saf hiçbirşeyden anlamıyor gibi yapıyor ama herşryi çok iyi biliyor . Ben onu aramam ama o ben sırf ona hayırlı olsun demem için arayacak beni bilmiyorum yarın ona ne desem de bu durumumuz onun içine otursa keşke 500 lira ile ayı geçireceğimizi bilse
Konu sahibi siz de bi değişiksiniz. Ben ona diyemem, acaba ne desem de içine otursa diye düşünüyorsunuz. Ben olsam evi almadan elimi çabuk tutar, parayı geri isterim. Elde avuçta hiçbir şey kalmamış, dımdızlak ortada kalmışsınız, para hibe edilecek zaman mı? Neyden çekinip korkuyorsunuz da parayı isteyemiyorsunuz? En fazla gereksiz kocanızla kavga edersiniz. Tuhafsınız siz de.

Sen bilirsin demek bence bir nevi evet demek.☺ olmaz diyecektiniz. ...kendi kendinizi yiyeceginize kayinvalidenize durumunuzu anlatan 2 çift laf edin

Merhaba arkadaşlar,

içinden çıkamadığım haksız mıyım anlayamadığım bi konu var. Eşimle 4 yıllık evliyiz son iki yıl içinde çok büyük imtihanlar yaşadık 4 aylık bebeğimizi kaybettik sonra kanser olduğumu öğrendik tedavi oldum sonra eşim iş yerinde sorumlu olduğu inşaatta işte çok ağır bi iş kazası davası açıldı kendisine . Kabus gibi bir dönemdeyiz derken hamile olduğumu öğrendik çok mutlu olduk. Neyse Eşimin annesi tek başına yaşıyordu ve bian da ev değiştirme kararı Aldı. Ama çalışmıyor kendisi . Eliminde önümüzdeki ay dava duruşması var maddi olarak çok zor durumundayız avukat masrafı falan çok yüksek ve eşim yetkili olduğu için yargılanma durumu yüksek .( inşallah olmaz) eşimin annesine bunu anlattık . Aaa ben sizden para istemem çok üzüldüm oğlum Falan dedi tamam dedik . Ev buldu kayınvalidem . 15 bin eksik . Şöyle diyim 6 bin vardı köşede ama eşime bişi olursa diye köşede tuttuğum para çünkü eşim giderse aylık 4.500 borcumuz var ve maaaşım yetmiyor.
eşim verelim mi dedi anneme 6 bini bizi bekleyen tüm ihtimalleri söyleyip sen bilirsin dedim. Ve sabah öğrendim ki hesabımda sadece 500 lira kalmış sadece . Elde avuçta ne varsa vermiş . Ya tamam 6 bini Verde biz nasıl geçinecez 1 ay daha ödeme yapmadık niye tüm parayı verdin. Ağzıma ne geldiyse dedim. Eğer elinde para yoksa neden beni mağdur ediyor annesi . Başka zaman olsa çalışır kazanırız ama önümüzdeki ay ne olacak bilmiyorum hamileyim bide doktor masrafım var . Bi yandan eşim e ne olacak . Delirdim. Annesi de yok yok ben almam diyormuş. Ama parayı alınca demedi mi senin avukatın bedava mı sizde para kaldı mı. Eşim onu koruyor. Benim doğumum da bile olmayacak belki ama bişi olmaz diyo .zaten şu dönemimde ilk kez hukuksal şeyler içerisine girdik öyle gerginim ki hep lekelenmem oluyor doktor stres yapma diyorda nerden bilsin derdimi.
Kafayı yiyecem sizce yanlış mı düşünüyorum ya 1 ay içinde benim faturalarım aidatım yani nasıl olacak hiç mi demedin hiç mi düşünmedin beni. Annesinin kendi bütçesine göre ev alabileceğini ben bişi alırken birine güvenerek değil cebimdeki paraya göre aldığımı defalarca anlattım. Kötü yere mi girsin diyor bu kez anlatamıyorum .

bu zor günlerde hem bana dua edin hemde akıl verin kızlar lütfen .
vermiş artık üzmeyin kendinizi olan olmuş , ana oğul belki bir anlaşma yapmışlardır.

Merhaba arkadaşlar,

içinden çıkamadığım haksız mıyım anlayamadığım bi konu var. Eşimle 4 yıllık evliyiz son iki yıl içinde çok büyük imtihanlar yaşadık 4 aylık bebeğimizi kaybettik sonra kanser olduğumu öğrendik tedavi oldum sonra eşim iş yerinde sorumlu olduğu inşaatta işte çok ağır bi iş kazası davası açıldı kendisine . Kabus gibi bir dönemdeyiz derken hamile olduğumu öğrendik çok mutlu olduk. Neyse Eşimin annesi tek başına yaşıyordu ve bian da ev değiştirme kararı Aldı. Ama çalışmıyor kendisi . Eliminde önümüzdeki ay dava duruşması var maddi olarak çok zor durumundayız avukat masrafı falan çok yüksek ve eşim yetkili olduğu için yargılanma durumu yüksek .( inşallah olmaz) eşimin annesine bunu anlattık . Aaa ben sizden para istemem çok üzüldüm oğlum Falan dedi tamam dedik . Ev buldu kayınvalidem . 15 bin eksik . Şöyle diyim 6 bin vardı köşede ama eşime bişi olursa diye köşede tuttuğum para çünkü eşim giderse aylık 4.500 borcumuz var ve maaaşım yetmiyor.
eşim verelim mi dedi anneme 6 bini bizi bekleyen tüm ihtimalleri söyleyip sen bilirsin dedim. Ve sabah öğrendim ki hesabımda sadece 500 lira kalmış sadece . Elde avuçta ne varsa vermiş . Ya tamam 6 bini Verde biz nasıl geçinecez 1 ay daha ödeme yapmadık niye tüm parayı verdin. Ağzıma ne geldiyse dedim. Eğer elinde para yoksa neden beni mağdur ediyor annesi . Başka zaman olsa çalışır kazanırız ama önümüzdeki ay ne olacak bilmiyorum hamileyim bide doktor masrafım var . Bi yandan eşim e ne olacak . Delirdim. Annesi de yok yok ben almam diyormuş. Ama parayı alınca demedi mi senin avukatın bedava mı sizde para kaldı mı. Eşim onu koruyor. Benim doğumum da bile olmayacak belki ama bişi olmaz diyo .zaten şu dönemimde ilk kez hukuksal şeyler içerisine girdik öyle gerginim ki hep lekelenmem oluyor doktor stres yapma diyorda nerden bilsin derdimi.
Kafayı yiyecem sizce yanlış mı düşünüyorum ya 1 ay içinde benim faturalarım aidatım yani nasıl olacak hiç mi demedin hiç mi düşünmedin beni. Annesinin kendi bütçesine göre ev alabileceğini ben bişi alırken birine güvenerek değil cebimdeki paraya göre aldığımı defalarca anlattım. Kötü yere mi girsin diyor bu kez anlatamıyorum .

Öncelikle çok geçmiş olsun.

Şu şartlar altındayken eşinizle tartıştıktan sonra bile olsa "Sen bilirsin." deme gibi bir lüksünüz yokmuş bence. Sağlam bir kavga edip "Veremezsin!" demeliydiniz.

O adami ac birakirdim. Net.

Sizin hesabinizdaki parayi nasil cekip vermis?

Eğer bişi olmazda önümüzdeki ay yanımızda olursa şartlar onun için çok zor olacak güvenin i yerle bir etti . Ben maaşımı kesinlikle eve katkıya katmayı düşünmüyorum. Yani benden aylardır habersiz benim paramı gönlümün olmadığını bile bile verdi . Bitti benim için para muhabbeti . anneciğiyle döndürsünler evi . Herkesin kazandığı kendine.
Yanlış anlamış olabilirim siz 6 bin için sen bilirsin demiştiniz eşiniz hesaptan ne kadar çekmiş tam olarak?

yanlıs anlamayın ama kostur kostur cocuk yapacak durumda değilsiniz önünüzde dava var,maddi zorluklar varken haldır haldır cocuk yapmanız bilmiyorum doğru gelmiyor.. ben de evliyim sıkıntılar sorunlar bitene kadar yapamayız cocuk falan.
borc harc icinde cocuk yapılmaz. yapılmamalı yazıktır cocuga.

Esiniz zaten sizin bile rızkınızı komple resmen aksamki ekmeğinize kadar anasına vermiş bir basiretsiz.
allah yardımcınız olsun.

Çok haklısınız valla başta tartıştık zaten baktım diretiyor 6 bin için sen bilirsin dedim ve elimizde herşeyi vermiş . Annesi gıkını çıkarmıyor ya nasıl vicdanı el veriyo ben onu anlamıyorum 1 ev için değer mi

Annesini suçladigin kadar, esini niye suçlamiyorsun? Senin ile ev paylasan o. Senin maasini, emegini hiçe sayan o. Bir baba adayi olarak, evladini hiçe sayan o.

Kv'de bisey demesi gerekmiz. O parasina bakir. Istedigi kadar bencil olabilir. Oglu aklini kullamak zorunda. Sorun tamamen esinde. Keske böyle bir adamdan ille cocuk yapmasaydin, ne diyeyim artik.

Bir erkeğe sen bilirsin demek tamm demektir. İtirazı olsa zaten söylerdi böyle dediğine göre verebilirim diye düşünmüştür. Şimdi kavga etseniz birşeyde söylemiş olsanız baştan neden sen bilirsin dedin? Bnm kararlarimi yargiliyorsun diyecek buna eminim. Annesinin böyle bir durumda onca şey yaşamanıza rağmen ev almak için eksiğim var diyorsa üstü kapalı para istemektir. Bu olay olmuş yaşanmış artık bitmiş önünüzdeki duruma bakın hamilesiniz bir kayıp yasamissiniz stres yapamyin uzak durun herşeyi unutun. Daha dillendirmeyin bu kararda sizin de payınız var ve sizde de hata yaptınız böyle düşünün. Sanma ki eşim parayı verdi biz zorluk yasadik bir daha vermez yapmaz falan yine böyle bir durum olsun yine yapar. Ortak yaşam hakkınizin kontrolünü , kararını eşinize birakmayin kesin bir dille cevap verin.

Merhaba arkadaşlar,

Siz muhtemelen böyle bir şeyi yapmaz sadece ağzımı arıyor diye düşündünüz sen bilirsin dediniz. Ama beklediğiniz gibi olmadı. Sonra tekrar başlayabilecek durumdaysaniz işi bırakın. Eşiniz maddi noktada size güveniyor belli ki. Eger sıkıntı olursa ailenizin yanına geçersiniz bir süre eşiniz annesinin keyfini, evini düşünüyorsa kendi ailesini riske atıyor demektir. Eviniz kiraysa çıkarsınız, kendinizinse satışa çıkarırsınız. Eminim olaylar buraya gelmez kayinvalideniz destek olur hatta. Siz fazla yük almışsınız. Eşiniz de annesine acıyor kıyamıyor belli ki. Güçlü kadın modundan çıkın, kırılgan, sakin uyumlu görünün. İşten çıkabiliyorsaniz para konusunda bir sey demeyin stres oluyorum kanamalarım var doktor dikkat etmemi söyledi tekrar ayni seyleri yaşamak istemiyorum deyin. Eşiniz tutuşur zaten yük ona kalınca. Kayinvalidenize mesafeli ve yumuşak davranın. Kayinvalidenizin çok parası varsa size destek olsaydi ev degistirmek yerine hamileliginiz riskli durumdayken calismaniz doğru degil. Siz maddi noktayi çok dert ederseniz eşiniz bütün yükü size bırakır salın biraz. İnşallah mahkeme olumlu sonuclanir, bebeginizi de sağlıkla kucaginiza alirsiniz

Ben olsam net bir şekilde hayır derdim . Bu kadar olayın icinde oğlu ,gelini hanımefendi taşınma derdinde .Ne biçim anneler var ya .Siz neden böyle bir şey için verdinizki parayı .Sağlık söz konusu olur ,mühim bir hastalıği olur,tedavi olacak olur veririm .O da borç olarak.

Hamile insanlara işi bırakın yazanlar var şaşırıyorum biraz çünkü sgk rapor zamanına kadar çalısana doğum parası vs veriyor. O kadar emek verdikten sonra bu parayı almasın mı insanlar? Nereden baksanız 10 bin-15 bin tl para. Sonrasında süt izni vs gibi haklar da var illa calışılacaksa. Düşuncesiz bir koca icin maaşima güveniyor diye iş bırakmak çok yanlış bir şey olur bence.

sağlık sorununuz olmadıkça işi bırakmayın sakın. doğum parası, ücretli izin vs derken elinize az çok birşey geçer.
kocanız hesabınızdan nasıl para çekiyor onu da anlamadım ?
ortak hesapsa ayırın kesinlikle.

Evet istemedi ama her eksikte arayıp dövündü durumu herşeyi bile bile e diyorum verince demedi mi kabul etmiyorum diye hayır diyor . Ya aklım almıyor anne dediğin böyle şeylerde bi çizgisi olacak hayır istemiyorum diyip atabilecek . Beğendiği evi alana kadar günlerce dövündü ya. Ben bile paramız yetmiyor diye dedim ki eşime gel 1+1 evde kalalım ne gerek var büyük eve . Onun aldığı ev 3+1 ve tek o kalıyor. Allah daha fazla versin ama şu durumda içim yanıyor.
Bu para borç olarak mı verildi peki ?
Yoksa hibe mi edildi annesine ?

Siz bu durumdayken destek olması gerekirken, paranızı mı aldı? Ben içime atmak yerine hep konuşma taraftarıyım, eşim anlamıyorsa kayınvalidem ile konuşurdum, ima ederdim en kötü durumumuzu, hangi anne evladı zordayken bu kadar rahat davranabilir ki? Çok haklısın. Allah yardımcın olsun

X