Kimseden ayrılamama sorunu?

pervin7862

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
5 Mart 2023
89
27
24
Her erkek arkadaşım oldugunda aldatsa bile koparmıyorum ayrılık mesajı atamıyorum sebebi ne olabilir nasıl çözüm bulurum?genelde onlar beni terk ettiginde de ısrar edip arıyorum

Her erkek arkadaşım oldugunda aldatsa bile koparmıyorum ayrılık mesajı atamıyorum sebebi ne olabilir nasıl çözüm bulurum?genelde onlar beni terk ettiginde de ısrar edip arıyorum
Yaşın daha 18 ailenle aran nasıl senin ben bunu merak ediyorum yani bu son olaylardan önce nasıldı seninle ilgililer mi zaman geçiriyor musun ailenle ?

Onceki konularini bilmiyorum. Ama bir tahminim var.

Muhtemelen babandan cok Sevgi gormedin, o baba-kiz iliskisi olmadi ve bu bosluk yuzunden hayatina aldigin kisinin gitmesini kabullenemiyorsun. Dogru bir tespit mi yaptim?

Muhtemelen babandan cok Sevgi gormedin, o baba-kiz iliskisi olmadi ve bu bosluk yuzunden hayatina aldigin kisinin gitmesini kabullenemiyorsun. Dogru bir tespit mi yaptim?
Evet cok dogru

Öncesinde annemle yakındık en yakın arkadas gibi babamla yakın degildik zaten
Okulda arkadaşların var mıydı peki yakın kız arkadaş vs , bunları soruyorum çünkü genelde yeterince aileden ve arkadaş çevresinden ilgi ve gerekli sevgiyi göremeyen kişiler bir erkeğe karşı daha affedici bağlı tavırlar sergiliyor ve kopması zor oluyor bunda biraz kendini dizginlersen çözülür şey bu , bir uzman yardımı da alabilirsin hatta annenle konuş özür dile bir psikologa gitmek istediğini her şeyi duzeltecegini söyle yalan atma konusu içinde yani belki annen seninle barışır he ? 😇

Okulda arkadaşların var mıydı peki yakın kız arkadaş vs , bunları soruyorum çünkü genelde yeterince aileden ve arkadaş çevresinden ilgi ve gerekli sevgiyi göremeyen kişiler bir erkeğe karşı daha affedici bağlı tavırlar sergiliyor ve kopması zor oluyor bunda biraz kendini dizginlersen çözülür şey bu , bir uzman yardımı da alabilirsin hatta annenle konuş özür dile bir psikologa gitmek istediğini her şeyi duzeltecegini söyle yalan atma konusu içinde yani belki annen seninle barışır he ? 😇
Arkadaslarım var ama cok fazla degil 2 tane

Kisi kendinden bilirmis, gecmisimi yasiyorsun.

Bu erkek arkadasla baslayan olay, yanlis es secimi, ve bagimlilik dolayisiyla esten da ayrilamayip, kisiliginden ödün verdigin, cehennem hayati olarak devam eder gider. Ne mutlu ki, sen daha yolun basindasin ve kendinde bir terslik oldugunu farketmissin. Farkindalik, bunu degistirebilmenin en önemli adimi.

Olmasi gereken, ailenin de katildigi bir terapi seansi, ama baban benimki gibiyse, sorunun ondan kaynaklanabilecegini Kabul etmemekle beraber, seni nankorlukle suclayacaktir. Annen de "yedigin onunde, herseyin var, simarik" diyerek, yaptiklarinin ergenlik tribi oldugunu diyecektir.

Tek basina da olsan, psikologa git. Hicbirimiz uzman degiliz, uzman olmadigimiz icin de dogru olmayan bir suru yorum okuyacaksin.

Psikolog, baba-kiz iliskini duzeltmeyecek, ama o boslugu nasil tamamlaman gerektigi konusunda Sana beyin firtinasi yaptiracak.

Yolun basindayken, kendine yardimci ol.

Arkadaslarım var ama cok fazla degil 2 tane
Ben senin yerinde olsam anneme derdim güzelce psikologa gitmek isterdim onunla aramı düzeltir aynı zamanda da ayrılamama bağlanma sorununu hallederdim uzmanla beraber , tüm bunların dışında da deli gibi ders çalışırdım hayatımı kurtarirdim , kimseden fayda yoook

Benim düşündüğüm tespitleri yapmışlar başka bir şeye değineceğim bu yüzden, bu yaşında bu sorunu fark etmen kendine dönüp bakman bile değişimin göstergesi. Özgüveni yüksek kendi kendine yetebileceğini en önemli sevginin kişinin kendine verdiği sevgi olduğunu öğrendiğinde yaşadığın olumsuzluklardan güzel dersler alıp çevrendeki insanları kendin belirleyeceksin.

bu sorun bir arkadaşımda vardı. piskolog ona ayrılmayı bilmedigini söylemişti, hayatta herşey yaşanarak öğrenilmekte sonuçta . sizde bilmiyor oldugunuzdan yapamıyor olabilirsiniz. bir kere öğrenince o kadar da önemli gelmeyecek gözünüze

Bu bir ara bende de oluyordu. Daha doğrusu aldatma değil tabii ki ama karşımdaki insan diyelim bana uygun değil, hoşlanmadım ayrılırken vicdan yapıyordum üzülüyordum ya da en baştan başlamamam gerekirken şans veriyordum. Bence duygusal açlık ve kaygılı bağlanmadan kaynaklı. Sizde daha üst düzey. O yüzden psikolojik destek almanızı öneririm. Kaygılı bağlanmayı araştırın.

Bu tarz kaygılı bağlanmalarda baba figürünün sevgi eksikliği çok önemli yer tutuyor. Bende de maalesef bu var. Babamdan ne maddi ne manevi sevgi gördüm. Baba figürünün sevgi ve güven açığının buna sebep olduğunu düşünüyorum

X