Kimyasal gebelik geçiren arkadaşlar bakabilir mi 😔

hayrusz

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2020
1.334
2.252
29
Benzer durumdayiz merak ettim bende iki cocuk annesyim aralari 1 yas en son dogumumdan 6 sene gecti spiral cikardim ve 3 kimyasal gecirdim tabi agir surekli kendini tekrar eden enfeksiyon sorunum var dr bana genetik tarama bakilsin her ihtimale karsi dedi daha once cocuk sahibi olmus birine gerekli mi sizce sizin bilginiz varmi yardimci olursaniz sevinirim
Yas faktoru onemli ve dusuklerin sebepleri icin analiz yapilmasi lazim neye bagli olabilir diye ailede genetik sikintilar varmi yokmu 2 cocuk var ama 3 de kimyasal var ? Endometrioz mu kan pihtilasmasi mi kromozomalmi rahimde sonradan olusan anomalikler hersey olabilir ve kontrol edilmesi lazim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-08-2021

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 118 gün kaldı.

Önümüzdeki altı hafta boyunca bebeğiniz erken doğumdan etkilenmemek, hayatta kalmasını sağlaycak şekilde büyümeye devam edecektir. Rahim içinde bebeğin geçirdiği her gün gelişmesi için dolu dolu geçer. Bebeğiniz rahim içinde büyürken bulunduğu ortamı dolduracak ve daha sıkışık bir hale getirecektir. Her geçen gün bebeğinizin hareketlerini daha çok hissetmeye başlayacaksınız. Bebeğinizin darbe ve seslerini açıkca hissetmenize rağmen başkalarının bunu hissetmesi birkaç hafta alabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Umutlu1234

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2016
1.379
974
Canim senin bu kan pihtilasma sonucun nezaman cikti yani kac hafta surdu testin sonucu cikmasina? Hamileligin umarim iyi geciyodur kucagina almak nasib olur inshaAllah sagliklica 🌸
Ben arastırma hastanesinde yaptırdıgım için bir ayı bulmuştu 2017yılımda yaptırmıstım uc genimde heterızgot saptanmıştır yazıyor
Amin canım Allah razı olsun darısı başına inşallah Elhamdülillah sukur ıyı gecıyor tabı endıselı durumumdan dolayı

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-05-2021

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 38 gün kaldı.

Bebek hemen hemen her zaman annenin pelvisi içine baş aşşa pozisyonda yerleşir. Bunun sebebi başın vücudun en ağır kısmı olması ve rahmin üst tarafına nazaran alt çevresine daha iyi yerleşebilmesi ile alakalıdır. Doktorunuz her kontrolde rahim boynundaki genişleme ve açılma işaretlerini izleyecektir. Son ayda, aktif bir doğum veya dikkate değer kasılmalar olmadıkça 1-2 cm lik açılmalar alışıldık bir durum değildir. Bebeğinizdeki geçici tüyler artık yok olmaya yüz tuttu.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

MaTmAzEL95

Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2019
391
300
Ben 1 yıl önce kimyasal gebelik geçirdim. Adetim 5 gün geçti. 6. Gün test yaptım 2 çizgi cıktı ama.aksamdan kalan bi agrım vardı ve cok fenaydı içimden biseydir kopuyordu sanki. Ve testi sabah yaptım öğlen kanamam oldu ve koyukırmızı kan ve damarlıydı. Yanindusuk yapamaya başlamıştım. 2 gün sonra kan verebildim ve 250 küsür bi değer cıktı tam hatırlamıyorum. Kese görünmeyince 2 gün sonra tekrar kan verdim o zamanda 100 küsür biseye düşmüştü değer. Ve kanamam o sürede canlı kırmızı ve akışkan suluydu. Ve sonunda parca koptu içimden ardından 1 haftaya kadar kan sonra leke ile bitti.
Geçmiş olsun canım benimde kanamayla sonlandı en son ölçtürdüğümde 9 çıkmıştı daha da gitmedim kanama bitince kadın doğuma gittim pıhtılaşma testi istedi doktorum yaptırdım işte

Papatya571

Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2019
81
30
Geçmiş olsun canım benimde kanamayla sonlandı en son ölçtürdüğümde 9 çıkmıştı daha da gitmedim kanama bitince kadın doğuma gittim pıhtılaşma testi istedi doktorum yaptırdım işte
Sağol.canim sana verebileceğim en iyi tavsiye beklemek. Ve beklerken elinden geleni de yapmak aslında . Benim kür dür testtir hepsini yaptırdım. Ve bekledim. Ama bi pişmanlığın.varsa o da rahim filmi çektirmekti. Hicbir sorunum yokken bu yaptırdım ve lekelenmeden dolayı 3 4 ay adet düzensizliği çektim. Ve ne zamanki bu düzensizlik geçti hormonlarım eski haline döndü hediyene kavuştum. Rabbim.sizede nasip etsin. Eğer bi sorununuz yoksa bekleyin.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 27 gün geçti.

Papatya571

Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2019
81
30
Ben eşime kezi boynuzu kürü kendinede incir ve havuz kürü yaptım. Bunların film cektirdikten sonra . 5 ay sonra gebe kaldım. Yanı eşimin kürü3 aylık ti .benimki aralıklı. Hepsi bitti 1 yada 2 ay sonra gebelik oldu. Ki ben kendime eziyet ettim.yani onu demek istiyorum . Çünkü adet düzensizliği yoktu film den dolayı duzensizlesti bu yüzden 5 ay beklemek zorunda kaldım.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 27 gün geçti.

MaTmAzEL95

Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2019
391
300
Ben eşime kezi boynuzu kürü kendinede incir ve havuz kürü yaptım. Bunların film cektirdikten sonra . 5 ay sonra gebe kaldım. Yanı eşimin kürü3 aylık ti .benimki aralıklı. Hepsi bitti 1 yada 2 ay sonra gebelik oldu. Ki ben kendime eziyet ettim.yani onu demek istiyorum . Çünkü adet düzensizliği yoktu film den dolayı duzensizlesti bu yüzden 5 ay beklemek zorunda kaldım.
Anladım canım sağol. Bizde bir sorun yok hamile kalabiliyorum ama ilerlemiyor biri 4 aylıktı kaybettim ikinciyi de kimyasal gebelikten kaybettim. Şimdilik tek sorun pıhtılaşma gibi görünüyor testi yaptırdım bakalım sonuç ne çıkacak 1 ay sonra çıkar dedi 1 ay gebelik dusunmeyin dinlen dedi doktorum zaman da geçmiyor böyle zamanlar 😅

AUIl

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2020
59
19
28
Yas faktoru onemli ve dusuklerin sebepleri icin analiz yapilmasi lazim neye bagli olabilir diye ailede genetik sikintilar varmi yokmu 2 cocuk var ama 3 de kimyasal var ? Endometrioz mu kan pihtilasmasi mi kromozomalmi rahimde sonradan olusan anomalikler hersey olabilir ve kontrol edilmesi lazim
28 yasindayim canim doktora gittim genetik tahlile gerek gormedi ilk gebeligim ikiz 6 ay sonra tek gebeligim var ikizimin biri dogumdan 35 gun sonra erken dogum sebebiyle vefat etti adetin 3.gunu yapilan hormon testi ve kan pihtilasma testi istedi diger hersey rahim vs normal cok sukur bende hormondan cok supheleniyorum acikcasi stresim cok yogun bu aralar corona deprem uzaktan egitim vs Allah yardimcimiz olsun sistemimiz bozuldu

AUIl

ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2020
59
19
28
Kizlar adetin 3.gunu yapilan hormon testinde progestoron hormonunun seviyesinede bakiliyor mu ?

hayrusz

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2020
1.334
2.252
29
28 yasindayim canim doktora gittim genetik tahlile gerek gormedi ilk gebeligim ikiz 6 ay sonra tek gebeligim var ikizimin biri dogumdan 35 gun sonra erken dogum sebebiyle vefat etti adetin 3.gunu yapilan hormon testi ve kan pihtilasma testi istedi diger hersey rahim vs normal cok sukur bende hormondan cok supheleniyorum acikcasi stresim cok yogun bu aralar corona deprem uzaktan egitim vs Allah yardimcimiz olsun sistemimiz bozuldu
Aynen canim cok kotu donemden geciyoruz.. Allah yardimcimiz olsun senin yasinda gencmis cok uzuldum bebegini kaybetmene simdi bitanesi seninle degilmi umarim o senin yaralarini kapatir inshaAllah 🙏🏻❤️

Önümüzdeki altı hafta boyunca bebeğiniz erken doğumdan etkilenmemek, hayatta kalmasını sağlaycak şekilde büyümeye devam edecektir. Rahim içinde bebeğin geçirdiği her gün gelişmesi için dolu dolu geçer. Bebeğiniz rahim içinde büyürken bulunduğu ortamı dolduracak ve daha sıkışık bir hale getirecektir. Her geçen gün bebeğinizin hareketlerini daha çok hissetmeye başlayacaksınız. Bebeğinizin darbe ve seslerini açıkca hissetmenize rağmen başkalarının bunu hissetmesi birkaç hafta alabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

hayrusz

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2020
1.334
2.252
29

AUIl

ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2020
59
19
28
Aynen canim cok kotu donemden geciyoruz.. Allah yardimcimiz olsun senin yasinda gencmis cok uzuldum bebegini kaybetmene simdi bitanesi seninle degilmi umarim o senin yaralarini kapatir inshaAllah 🙏🏻❤️
Evet canim 2 dunya guzelim var simdi cok sukur aralari 1 yaş hep birlikte buyuyoruz tesekkur ederim :)

AUIl

ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2020
59
19
28
Kizlar bu arada kismet olursa su kimyasallardan kurtulursam 3.sezeryanim olacak ilk ve ikinci dogumumun arasi 1 yil ve 2. Dogumumda dr dikislerimde acilma oldugunu soylemisti ikinci bebegim 37 haftalik dogdu bu arada buyuk kizim 7 kucuk kizim 6 yasinda dr sorun olmaz ama hic risk yok diyemem dedi tecrubesi olanlar yardimci olursa sevinirim

hayrusz

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2020
1.334
2.252
29
Evet canim 2 dunya guzelim var simdi cok sukur aralari 1 yaş hep birlikte buyuyoruz tesekkur ederim :)
Allah bagislasin canim darisi bizlere inshaAllah tekrar dusunuyormusun? 🥰

AUIl

ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2020
59
19
28
Evet canim insallah 8 ay once spiralim cikti 4.5 sene kullandim tekrarlayan enfeksiyon sebebiyle cikardik 8 ay icinde 3 tane kimyasal oldu keske ikinci kimyasalda gitseymisim doktora pisman oldum simdi hormon vs bakilacak bakalim