Kimyasal gebelik geçiren arkadaşlar bakabilir mi 😔

Benzer durumdayiz merak ettim bende iki cocuk annesyim aralari 1 yas en son dogumumdan 6 sene gecti spiral cikardim ve 3 kimyasal gecirdim tabi agir surekli kendini tekrar eden enfeksiyon sorunum var dr bana genetik tarama bakilsin her ihtimale karsi dedi daha once cocuk sahibi olmus birine gerekli mi sizce sizin bilginiz varmi yardimci olursaniz sevinirim
Yas faktoru onemli ve dusuklerin sebepleri icin analiz yapilmasi lazim neye bagli olabilir diye ailede genetik sikintilar varmi yokmu 2 cocuk var ama 3 de kimyasal var ? Endometrioz mu kan pihtilasmasi mi kromozomalmi rahimde sonradan olusan anomalikler hersey olabilir ve kontrol edilmesi lazim

Canim senin bu kan pihtilasma sonucun nezaman cikti yani kac hafta surdu testin sonucu cikmasina? Hamileligin umarim iyi geciyodur kucagina almak nasib olur inshaAllah sagliklica 🌸
Ben arastırma hastanesinde yaptırdıgım için bir ayı bulmuştu 2017yılımda yaptırmıstım uc genimde heterızgot saptanmıştır yazıyor
Amin canım Allah razı olsun darısı başına inşallah Elhamdülillah sukur ıyı gecıyor tabı endıselı durumumdan dolayı

Ben 1 yıl önce kimyasal gebelik geçirdim. Adetim 5 gün geçti. 6. Gün test yaptım 2 çizgi cıktı ama.aksamdan kalan bi agrım vardı ve cok fenaydı içimden biseydir kopuyordu sanki. Ve testi sabah yaptım öğlen kanamam oldu ve koyukırmızı kan ve damarlıydı. Yanindusuk yapamaya başlamıştım. 2 gün sonra kan verebildim ve 250 küsür bi değer cıktı tam hatırlamıyorum. Kese görünmeyince 2 gün sonra tekrar kan verdim o zamanda 100 küsür biseye düşmüştü değer. Ve kanamam o sürede canlı kırmızı ve akışkan suluydu. Ve sonunda parca koptu içimden ardından 1 haftaya kadar kan sonra leke ile bitti.
Geçmiş olsun canım benimde kanamayla sonlandı en son ölçtürdüğümde 9 çıkmıştı daha da gitmedim kanama bitince kadın doğuma gittim pıhtılaşma testi istedi doktorum yaptırdım işte

Geçmiş olsun canım benimde kanamayla sonlandı en son ölçtürdüğümde 9 çıkmıştı daha da gitmedim kanama bitince kadın doğuma gittim pıhtılaşma testi istedi doktorum yaptırdım işte
Sağol.canim sana verebileceğim en iyi tavsiye beklemek. Ve beklerken elinden geleni de yapmak aslında . Benim kür dür testtir hepsini yaptırdım. Ve bekledim. Ama bi pişmanlığın.varsa o da rahim filmi çektirmekti. Hicbir sorunum yokken bu yaptırdım ve lekelenmeden dolayı 3 4 ay adet düzensizliği çektim. Ve ne zamanki bu düzensizlik geçti hormonlarım eski haline döndü hediyene kavuştum. Rabbim.sizede nasip etsin. Eğer bi sorununuz yoksa bekleyin.

Ben eşime kezi boynuzu kürü kendinede incir ve havuz kürü yaptım. Bunların film cektirdikten sonra . 5 ay sonra gebe kaldım. Yanı eşimin kürü3 aylık ti .benimki aralıklı. Hepsi bitti 1 yada 2 ay sonra gebelik oldu. Ki ben kendime eziyet ettim.yani onu demek istiyorum . Çünkü adet düzensizliği yoktu film den dolayı duzensizlesti bu yüzden 5 ay beklemek zorunda kaldım.

Ben eşime kezi boynuzu kürü kendinede incir ve havuz kürü yaptım. Bunların film cektirdikten sonra . 5 ay sonra gebe kaldım. Yanı eşimin kürü3 aylık ti .benimki aralıklı. Hepsi bitti 1 yada 2 ay sonra gebelik oldu. Ki ben kendime eziyet ettim.yani onu demek istiyorum . Çünkü adet düzensizliği yoktu film den dolayı duzensizlesti bu yüzden 5 ay beklemek zorunda kaldım.
Anladım canım sağol. Bizde bir sorun yok hamile kalabiliyorum ama ilerlemiyor biri 4 aylıktı kaybettim ikinciyi de kimyasal gebelikten kaybettim. Şimdilik tek sorun pıhtılaşma gibi görünüyor testi yaptırdım bakalım sonuç ne çıkacak 1 ay sonra çıkar dedi 1 ay gebelik dusunmeyin dinlen dedi doktorum zaman da geçmiyor böyle zamanlar 😅

Yas faktoru onemli ve dusuklerin sebepleri icin analiz yapilmasi lazim neye bagli olabilir diye ailede genetik sikintilar varmi yokmu 2 cocuk var ama 3 de kimyasal var ? Endometrioz mu kan pihtilasmasi mi kromozomalmi rahimde sonradan olusan anomalikler hersey olabilir ve kontrol edilmesi lazim
28 yasindayim canim doktora gittim genetik tahlile gerek gormedi ilk gebeligim ikiz 6 ay sonra tek gebeligim var ikizimin biri dogumdan 35 gun sonra erken dogum sebebiyle vefat etti adetin 3.gunu yapilan hormon testi ve kan pihtilasma testi istedi diger hersey rahim vs normal cok sukur bende hormondan cok supheleniyorum acikcasi stresim cok yogun bu aralar corona deprem uzaktan egitim vs Allah yardimcimiz olsun sistemimiz bozuldu

Kizlar adetin 3.gunu yapilan hormon testinde progestoron hormonunun seviyesinede bakiliyor mu ?

28 yasindayim canim doktora gittim genetik tahlile gerek gormedi ilk gebeligim ikiz 6 ay sonra tek gebeligim var ikizimin biri dogumdan 35 gun sonra erken dogum sebebiyle vefat etti adetin 3.gunu yapilan hormon testi ve kan pihtilasma testi istedi diger hersey rahim vs normal cok sukur bende hormondan cok supheleniyorum acikcasi stresim cok yogun bu aralar corona deprem uzaktan egitim vs Allah yardimcimiz olsun sistemimiz bozuldu
Aynen canim cok kotu donemden geciyoruz.. Allah yardimcimiz olsun senin yasinda gencmis cok uzuldum bebegini kaybetmene simdi bitanesi seninle degilmi umarim o senin yaralarini kapatir inshaAllah 🙏🏻❤️

Aynen canim cok kotu donemden geciyoruz.. Allah yardimcimiz olsun senin yasinda gencmis cok uzuldum bebegini kaybetmene simdi bitanesi seninle degilmi umarim o senin yaralarini kapatir inshaAllah 🙏🏻❤️
Evet canim 2 dunya guzelim var simdi cok sukur aralari 1 yaş hep birlikte buyuyoruz tesekkur ederim :)

Kizlar bu arada kismet olursa su kimyasallardan kurtulursam 3.sezeryanim olacak ilk ve ikinci dogumumun arasi 1 yil ve 2. Dogumumda dr dikislerimde acilma oldugunu soylemisti ikinci bebegim 37 haftalik dogdu bu arada buyuk kizim 7 kucuk kizim 6 yasinda dr sorun olmaz ama hic risk yok diyemem dedi tecrubesi olanlar yardimci olursa sevinirim

Evet canim insallah 8 ay once spiralim cikti 4.5 sene kullandim tekrarlayan enfeksiyon sebebiyle cikardik 8 ay icinde 3 tane kimyasal oldu keske ikinci kimyasalda gitseymisim doktora pisman oldum simdi hormon vs bakilacak bakalim

Anladım canım sağol. Bizde bir sorun yok hamile kalabiliyorum ama ilerlemiyor biri 4 aylıktı kaybettim ikinciyi de kimyasal gebelikten kaybettim. Şimdilik tek sorun pıhtılaşma gibi görünüyor testi yaptırdım bakalım sonuç ne çıkacak 1 ay sonra çıkar dedi 1 ay gebelik dusunmeyin dinlen dedi doktorum zaman da geçmiyor böyle zamanlar 😅
Dimi dimi öyledir valla inşallah sonuç iyi çıkar

10 kasım adet günümde olmayınca idrar testi yaptım ve silik çizgi çıktı ertesi gün yani salı günü kan verdim bhcg 44 çıktı aile hekimi gebelik başlangıcı dedi ama takip etmemiz lazım yine gel 2 gün sonra dedi cuma günü tekrar kan verdim bhcg 49.4 çıkmış neredeyse hiç artmamış 😔 kadın doğum doktorumu aradım durumu anlattım laboratuvar sonucu tam ölçememiş olabilir ama kimyasal gebelik gibi degerlerine tekrar baktir dedi kanamayla beraber atıcaksın dedi kanama olmazsa gel dedi. Bugün pembe akıntım oldu kanamaya mı çevirecek bu akıntı? Kimyasal gebelikse bundan sonra nasıl ilerleyecek yaptırmak gereken testler önlemler varmı yardımcı olur musunuz. 4 ay önce erken doğum yaptım suyum gelmesi sebebiyle bebegimi kaybettim şimdi de bu geldi başıma ne yapacagimi bilemiyorum 😔😔😔
Canım öncelikle çok geçmiş olsun😔bebeğin kaç aylıktı?Eğer tekrarlayan gebelik kaybın var ise,bundan sonra kesinlikle araştırmak lazım,daha fazla üzülmemek adına...Canım bir kaç tavsiyem olacak,hangi süreçleri yaşadın bilmiyorum.Aklıma geleni yazayım. Öncelikle iyi bir kadın doğumcu bulmak doktoruna güveniyorsan sıkıntı yok!Eşinle birlikte genetik test yaptırmak,eşine spermiyogram,Hormonal ve bağışıklıkla ilgili bir sıkıntı olup olmadığı araştırılmalı,beslenmene dikkat et ve stresten uzak durmak lazım....Merak ettiğim birşey olursa özelden de yazabilirsin.Benimde 5 tane kaybım var.Kimyasal gebelik diğer kayıplara göre daha masum geliyor bana,endişe edecek birşey yok,eğer bir sonraki regli döneminde sıkıntı yaşarsan muhakkak doktora git,kist vs birşey oluşmasın

Benzer durumdayiz merak ettim bende iki cocuk annesyim aralari 1 yas en son dogumumdan 6 sene gecti spiral cikardim ve 3 kimyasal gecirdim tabi agir surekli kendini tekrar eden enfeksiyon sorunum var dr bana genetik tarama bakilsin her ihtimale karsi dedi daha once cocuk sahibi olmus birine gerekli mi sizce sizin bilginiz varmi yardimci olursaniz sevinirim
Geçmiş olsun canım,arka arkaya kimyasal oldu ise,özellikle de enfeksiyon yaşıyorsan bunlar bebeğin tutulmasına ge gelişmesine engel oluyor.Genetik test yaptır derim.Bir çok arkadaşın sonraki gebeliklerde kanda pıhtılaşma vb rahatsızlıkları çıktı.

Canım öncelikle çok geçmiş olsun😔bebeğin kaç aylıktı?Eğer tekrarlayan gebelik kaybın var ise,bundan sonra kesinlikle araştırmak lazım,daha fazla üzülmemek adına...Canım bir kaç tavsiyem olacak,hangi süreçleri yaşadın bilmiyorum.Aklıma geleni yazayım. Öncelikle iyi bir kadın doğumcu bulmak doktoruna güveniyorsan sıkıntı yok!Eşinle birlikte genetik test yaptırmak,eşine spermiyogram,Hormonal ve bağışıklıkla ilgili bir sıkıntı olup olmadığı araştırılmalı,beslenmene dikkat et ve stresten uzak durmak lazım....Merak ettiğim birşey olursa özelden de yazabilirsin.Benimde 5 tane kaybım var.Kimyasal gebelik diğer kayıplara göre daha masum geliyor bana,endişe edecek birşey yok,eğer bir sonraki regli döneminde sıkıntı yaşarsan muhakkak doktora git,kist vs birşey oluşmasın
Sağol canım benim. Allah daha beterinden korusun inşaallah hepimizi. Hicbir sebep yokken suyum geldi 4 aylıktı bebeğim ve kaybettim normal doğum yaptım ve plasenta gelmedi o sebepten bi de hemen üstüne kürtaja alındım. bebek patolojiye gitti ama kötü bir sonuç gelmedi patolojiden. Bunu yaşadıktan 4 ay sonra yine hamile kaldım ama o da kimyasal gebelik oldu. Doktorum ilk olarak pıhtılaşma testi istedi yaptirdim henuz sonuc cikmadi sanirim. memnunum doktorumdan da herhangi bir sknti yasamadim. Bi de kist vardi sol yumurtalikta kimyasal gebelikten önce 3 cm boyutunda ama kimyasal yaşadıktan sonra doktora gittiğimde baktı kaybolmuş dedi kist için de

X